Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 12:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: bolest močového měchýře
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2013 6:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Yaninko, stejne jako pri vetsine zdravotnich problemu pomuzou ocisty, nejaky druh pustu a zmena stravy. A stejne jako pri vetsine zdravotnich problemu, mimo urazu..., je nejdulezitejsi vyhybat se lekarum, protoze VYlecit temer nic nedokazou, ale dokazou ublizit, coz jsi snad uz pochopila. A vetsinou nepridaji ani na psychice, kdyz lzou ze je tvuj problem nevylecitelny.

Ty jsi asi zlepsila stravu, ale bez ocist je to casto na nic. Takze prvni co bych doporucil je sanka a ocista jater a pokud muzes tak jeste pust. A pak ta strava.

> Myslíte, že by mi Šanka mohla nějak uškodit a raději se do ní nemám pouštět?
Pokud si nebudes davat velke davky soli, tak urcite neuskodi a rozhodne bys s ni mela zacit.

> Pouze je obtíž že Sunfood Dobruška nějak přestala vyrábět to natto....
To jsem nekde cetl. Zakazali prodej Natta, protoze to je levna konkurence Warfarinu a dalsich svinstev na redeni krve. A vedlejsi ucinky jen pozitivni. Tak proc to nezakazat?

> o šankhaprakšálaně a zaujala mne. Ovšem při zanešení těla Candidou prý není úplně vhodná.
To rika kdo ze pri Candide neni vhodna? Podle mne je to naprosty nesmysl.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon črc 15, 2013 4:07 pm 
Offline

Registrován: stř črc 10, 2013 2:42 pm
Příspěvky: 3
Někde v diskuzi jsem četla, že šanka není vhodná proto, že se po ní jí samotná rýže, kterou kvasinky mají rády, a tak se mohou přemnožit. Ale už nevím kde. Tuším, Jarda psal, že se po prvním jídle má sníst několik kapslí probiotik, které tomu předejdou.

Zkusila jsem šanku včera. Trvalo sice déle, než se vytvořil sifon, ale vyšlo to. Co jsem vypila, šlo prakticky hned ven. Akorát se mi asi po 20 minutách udělalo špatně a začala jsem zvracet, v poslední vodě, kterou jsem vyzvracela, byla krev. Nesetkal jste se s tímto jevem? Trochu mě to vyděsilo, tak jsem už radši nic nedělala, počkala jsem půl hodiny a dala si rýži s máslem. Pak mi bylo dobře. S těmi probiotiky jsem to prokaučovala, když jsem si je chtěla vzít, všimla jsem si, že jsou tři měsíce prošlá. Používám místo nich tibetskou houbu, ale to teď nešlo, takže nic...
Když jsem musela kvůli zvracení skončit, voda byla téměř čistá, takže si myslím, že se to povedlo. Jen mě dnes to břicho bolí trochu víc, než jindy...

Zkusila jsem ráno i ten plivací test na kvasinky, byla tam jak vlákna, tak i bílé skvrnky, hodně.

Díky za odpověď. Podívám se na ty půsty a zase se vracím zpět na striktní dietu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest močového měchýře
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Yaninka píše:
Vážený pane Zajíčku,
je mi 27 let. Asi 1 a 3/4 roku mě trápí podivná bolest močového měchýře, jakoby uvnitř něco žilo, stěhovalo se z místa na místo a někdy spíš tak vnitřně svědilo, doprovází to pocit na močení. Kromě absolvování peripetií s několika západními lékaři (obvodní, urologie, gynekologie, internista) a velkým množstvím antibiotik, které potížím nijak nepomohly a výsledky všech konečných testů neprokázaly nic konkrétního, jsem se dostala do rukou lékaře, který se zabývá alternativní medicínou. Svitla mi z počátku naděje. Za příčinou vidí přemnožení kvasinek v trávicím traktu, konkrétně rodu Aspergillus. Vidí je ve vzorku moči pod mikroskopem, jinak průkaz nebyl, ale údajně je velice obtížné to prokázat. Nasadil mě i partnerovi protikvasinkovou dietu a několik podpůrných doplňků pro očistu organismu s tím, že za tři měsíce bude vše ok. Dietu a pokyny jsem držela rok a tři měsíce, z počátku velice náročné, protože jsem musela úplně vysadit cukr, po kterém jsem shodila a byla bez energie, při 170 cm jsem měla 54 kilo. Chodili jsme s partnerem téměř každý měsíc na kontroly a vždy nám lékař řekl, že je to na dobré cestě a ať vydržíme. Partner říká, že již téměř žádné problémy s měchýřem nemá. Ale já ano a už jsem po tak dlouhé době psychicky na dně, stálo mě hodně energie, času a peněz problém řešit, ale výsledek žádný. Mám pocit, že můj život už nikdy nebude plnohodnotný, téměř vše ovlivňuje náš problém. Partner je na tom obdobně, možná i hůře (sexuální život na bodě nula). Dietu jsem začala před dvěma měsíci porušovat, jen rafinovaný cukr nejím, pouze přírodní a v malém množství. Cítím se o něco lépe, cukr mi vrátil energii. Ale problémy s břichem mám pořád. Doktor mi doporučil hydrocolon terapii, na kterou nemám peníze. Narazila jsem na Váš blog, kde jsem se dočetla o šankhaprakšálaně a zaujala mne. Ovšem při zanešení těla Candidou prý není úplně vhodná. Navíc, netuším, co mi vlastně doopravdy je. Nesetkal jste se někdy s podobným problémem? Napadá Vás, na koho bych se měla obrátit, co dělat? Myslíte, že by mi Šanka mohla nějak uškodit a raději se do ní nemám pouštět?
Moc děkuji za Váš názor. Jana.

Dobře vám odpovídá člen pv33, čili jednoznačně čistit co se čistit dá a pokud jde o to šanku s krví na konci, tak zase se tolik bát nesmíte. Většinou jsou při delších zdravotních problémech sliznice trávicího traktu natrávené a mírně kapénkově krvácejí, což je bohužel dost běžné a většina lidí to neví. Probiotika navíc nijak na použitelnosti neztrácejí s časem a tři měsíce vůbec neberte jako problém, pouze nemají tu účinnost, ale fungují pochopitelně i dvojnásobnou dobu zcela bez problémů, tak je klidně doberte. Osobně bych se také zaměřil na nadledvinky a pokud jste v trvalém stresu, tak ten problém bude spíše z tohoto zdroje, protože rozhozený kortizol může jak za záněty, tak infekce, akorát záleží, zda ho máte moc, nebo málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 5:16 pm 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 5:07 pm
Příspěvky: 1
Zdravím vás,

sice už je téma starší, ale podařilo se mi na něj narazit když jsem gůglila informace na hyperaktivní močový měchýř. Já mám v této oblasti taky velké problémy - mám neustále problém s močovým měchýřem - asi z prochladnutí, nedostatku tekutin. Mám za sebou i ledvinovou koliku - týden v nemocnici na kapačkách s ATB, pročištění ledvin, stent. Kdo to zažil asi chápe, že je to fakt hodně nepříjemná bolest. \":(\" Nepřeji ji nikomu! Po tom všem se to se mnou tak nějak pořád táhne a pořád musím chodit na záchod. Tak teď nevím, jestli náhodou nemám spíš hyperaktivní močový měchýř?! Nebo je to spíš důvodem těch špatných ledvin atd jak sem popisovala výše? Na webu http://www.musimcasto.cz/ jsem objevila otestování na hyper. zkoušel jste to někdo? Můžu tomu věřit?

Jinak jak jsem vyčetla tady - důležité je hodně pít, pročišťovat, zbavit se plísní a kvasinek? + zkusit bylinky, brusinky..?

Díky a krásný den všem

Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2016 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
JanaBr. píše:
Zdravím vás,

sice už je téma starší, ale podařilo se mi na něj narazit když jsem gůglila informace na hyperaktivní močový měchýř. Já mám v této oblasti taky velké problémy - mám neustále problém s močovým měchýřem - asi z prochladnutí, nedostatku tekutin. Mám za sebou i ledvinovou koliku - týden v nemocnici na kapačkách s ATB, pročištění ledvin, stent. Kdo to zažil asi chápe, že je to fakt hodně nepříjemná bolest. \":(\" Nepřeji ji nikomu! Po tom všem se to se mnou tak nějak pořád táhne a pořád musím chodit na záchod. Tak teď nevím, jestli náhodou nemám spíš hyperaktivní močový měchýř?! Nebo je to spíš důvodem těch špatných ledvin atd jak sem popisovala výše? Na webu http://www.musimcasto.cz/ jsem objevila otestování na hyper. zkoušel jste to někdo? Můžu tomu věřit?

Jinak jak jsem vyčetla tady - důležité je hodně pít, pročišťovat, zbavit se plísní a kvasinek? + zkusit bylinky, brusinky..?

Díky a krásný den všem

Jana

Tak ono je jedno co testem zjistíte, stejně se toho potřebujete zbavit a asi vás trochu vyděsím že to může dělat i psychický problém, ale snad ne. Prostě pořádně propláchnout a odbreberkovat, to se zde již určitě mnohokrát probíralo, ale můžete vyzkoušet i pročistit střeva. Pokud špatně kadíte, tak může být problém i ve špatné střevní mikroflóře a průnik toxinů do oblasti močového měchýře může také způsobovat časté nucení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz