Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dobrý deň, pán Jarda. Poznáte spôsob, ako znížiť hladinu prolaktínu v krvi ? Samozrejme, prírodným spôsobom. Kamarátka tým trpí, má v podstate nulové libido - vraj kvôli tomu. A trápi ju to už tri roky... Prekonala nejakú infekciu, to vraj z toho to má...Ďakujem za odpoveď. \":-)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Dobrý deň, pán Jarda. Poznáte spôsob, ako znížiť hladinu prolaktínu v krvi ? Samozrejme, prírodným spôsobom. Kamarátka tým trpí, má v podstate nulové libido - vraj kvôli tomu. A trápi ju to už tri roky... Prekonala nejakú infekciu, to vraj z toho to má...Ďakujem za odpoveď. \":-)\"

To může mít obrovské množství příčin a pokud vyloučím léky a byliny například toto, estrogeny, například hormonální antikoncepce, většina psychofarmak, tedy léků na duševní nemoci, některé léky na vysoký krevní tlak, žaludeční vředy, aj. některé léčivé byliny, třeba kopřiva aj., tak pak přichází v úvahu množství nemocí, které to mohou vyvolat. Uvedu pouze některé, nádorové procesy hypofýzy a jiné expanzivní procesy v oblasti podvěsku mozkového, jiné onemocnění hypotalamu a hypofýzy, periferní hypotyreóza, tedy snížená funkce štítné žlázy, kde příčina je přímo ve žláze, ledvinná nedostatečnost, choroby jater, třeba jaterní cirhóza a další. Z tohoto pohledu bych se snažil obnovit funkci žláz, hlavně štítné žlázy a nadledvinek, dát dohromady játra a ledviny, čili vše o čem se zde bavím a co stále doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 2:36 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jak léčí pan Jarda?
otázka: "Jak na vysokou hladinu prolaktinu v krvi?"
následuje otázka do google "zvýšená hladina prolaktinu"
první odkaz který vyjede je tento:
http://www.prolaktin.cz/priciny-zvysene-hladinyPříčiny zvýšené hladiny prolaktinu v krvi
Citace:
Přirozené zvýšení:

* v těhotenství
* při kojení
* po stimulaci bradavek
* stresu
* spánku
* přehřátí organismu (například v sauně)
* hladovění

Zvýšená hladina prolaktinu navozená léky a léčivými bylinami:

* estrogeny (například hormonální antikoncepce)
* většina psychofarmak (léků na duševní nemoci)
* některé léky na vysoký krevní tlak
* na žaludeční vředy aj.
* některé léčivé byliny (kopřiva aj.)

Příčiny zvýšené hladiny prolaktinu v důsledku nemocí:

* nádorové procesy hypofýzy
* jiné expanzivní procesy v oblasti podvěsku mozkového, jiné onemocnění hypotalamu a hypofýzy
* periferní hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy, kde příčina je přímo ve žláze)
* ledvinná nedostatečnost
* patologické procesy na hrudní stěně (operace, pásový opar) – ty zvyšují hladinu prolaktinu v krvi stejným mechanismem jako kojenec při sání
* choroby jater (jaterní cirhóza)
* idiopaticky zvýšená hladina prolaktinu – nejasného původu, neznáme příčinu


pan Jarda to přepíše, v očích laické veřejnosti stoupne jeho fundovanost, a on doporučí to co vždycky - sirnou patlanici, syrovou potravu, minerály v prášku.
To je univerzální lék na všechno.
Té dobyčné bych doporučil se držet inhibitorů prolaktinu, které jí předepsala doktorka.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 2:59 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
a když použijete google sama a napíšete "natural inhibitor of prolactin"
vyhodí Vám to toto:
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/vitex.html
jestli to funguje bůh suď, chtělo by to nějaké reviews/experience
ale to už určitě zvládnete sama
zde možno zakoupit
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/suppl ... .html#sec1

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Jak léčí pan Jarda?
otázka: "Jak na vysokou hladinu prolaktinu v krvi?"
následuje otázka do google "zvýšená hladina prolaktinu"
první odkaz který vyjede je tento:
http://www.prolaktin.cz/priciny-zvysene-hladinyPříčiny zvýšené hladiny prolaktinu v krvi
Citace:
Přirozené zvýšení:

* v těhotenství
* při kojení
* po stimulaci bradavek
* stresu
* spánku
* přehřátí organismu (například v sauně)
* hladovění

Zvýšená hladina prolaktinu navozená léky a léčivými bylinami:

* estrogeny (například hormonální antikoncepce)
* většina psychofarmak (léků na duševní nemoci)
* některé léky na vysoký krevní tlak
* na žaludeční vředy aj.
* některé léčivé byliny (kopřiva aj.)

Příčiny zvýšené hladiny prolaktinu v důsledku nemocí:

* nádorové procesy hypofýzy
* jiné expanzivní procesy v oblasti podvěsku mozkového, jiné onemocnění hypotalamu a hypofýzy
* periferní hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy, kde příčina je přímo ve žláze)
* ledvinná nedostatečnost
* patologické procesy na hrudní stěně (operace, pásový opar) – ty zvyšují hladinu prolaktinu v krvi stejným mechanismem jako kojenec při sání
* choroby jater (jaterní cirhóza)
* idiopaticky zvýšená hladina prolaktinu – nejasného původu, neznáme příčinu


pan Jarda to přepíše, v očích laické veřejnosti stoupne jeho fundovanost, a on doporučí to co vždycky - sirnou patlanici, syrovou potravu, minerály v prášku.
To je univerzální lék na všechno.
Té dobyčné bych doporučil se držet inhibitorů prolaktinu, které jí předepsala doktorka.

Pokud si to dotyčný nedovede vyhledat sám, tak je rozhodně je vhodnější mu napsat objektivní informace, což předpokládám nastalo, než nenapsat nic a o fundovanost mě rozhodně nejde. Jinak jako detektiv by jste asi chcípnul hlady, čerpal jsem informace odtud, http://cs.wikipedia.org/wiki/Hyperprolaktin%C3%A9mie a rozhodně se za to nestydím, já nikomu netvrdím, že jsem Vševěd. Ono je to sice nepochopitelné pro Vševěda, ale homeostáza se dociluje pořád stejným způsobem a nemocný nepotřebuje nic jiného než docílit homeostázy, což je stále stejné, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 10:39 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Rozumný člověk by přiznal, že ani neví, co to prolaktin je, natož aby pak mohl fundovaně radit... Ale Vy byste se shodil, takže radši použijete univerzální formuli na všechno....
Věřím, že máte lék na Downův syndrom, Parkinsona, noční pomočování i koktavost, a všechno se to léčí stejně:-)
no nic... dotyčná hledala něco přírodního a třeba jí ten preparát pomůže, v článku píšou, že s tím mají dobré zkušenosti.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Rozumný člověk by přiznal, že ani neví, co to prolaktin je, natož aby pak mohl fundovaně radit... Ale Vy byste se shodil, takže radši použijete univerzální formuli na všechno....
Věřím, že máte lék na Downův syndrom, Parkinsona, noční pomočování i koktavost, a všechno se to léčí stejně:-)
no nic... dotyčná hledala něco přírodního a třeba jí ten preparát pomůže, v článku píšou, že s tím mají dobré zkušenosti.

Mnohokrát jsem zde psal, že rozhodně všechno nevím a vám to tedy znovu zopakuji. Vaší dokonalosti opravu nemohu dosáhnout, Vševěd prostě nejsem a nebudu, čili odpovídám jak umím. Léčit se dá skoro každá nemoc a to jak dobrých výsledků se dosáhne mnohdy záleží i na dobré spolupráci pacienta, což bývá problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 12:12 am 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 12:00 am
Příspěvky: 1
Zdravim ,som muz mal som takisto zvyseny prolaktin v krvy,isiel som lekarovi na kontrolu ,lebo som mal nejaku hrcku na prsniku ,tak ma poslali na kompletne vysetrenie ,tam mi brali vzorku z prsnika ci to neni nador ,nebol.bola to gynekomastia \":)\" dal som si to vyoperovat ,bol som na vsetkych vysetreniach preco mam stale zvyseny ten prolaktin ,posledne vysetrenie bolo stitna zlaza ani tam nic \":D\" tak pani endikronologicka ci ako sa vola mi oznamila poslednu moznost co tam mate napisanu - z idiopatickych dvovodov nevieme zistit cim to moze byt sposobene BODKA DOVI \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2012 1:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
solko píše:
Zdravim ,som muz mal som takisto zvyseny prolaktin v krvy,isiel som lekarovi na kontrolu ,lebo som mal nejaku hrcku na prsniku ,tak ma poslali na kompletne vysetrenie ,tam mi brali vzorku z prsnika ci to neni nador ,nebol.bola to gynekomastia \":)\" dal som si to vyoperovat ,bol som na vsetkych vysetreniach preco mam stale zvyseny ten prolaktin ,posledne vysetrenie bolo stitna zlaza ani tam nic \":D\" tak pani endikronologicka ci ako sa vola mi oznamila poslednu moznost co tam mate napisanu - z idiopatickych dvovodov nevieme zistit cim to moze byt sposobene BODKA DOVI \":D\"

Taky řešení, nicméně snažil bych se sám vyčistit tělo a předpokládám, že stav upravíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 3:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Přítelkyně má zvýšený prolaktin o 150 nad hranicí ref. meze, nevíte někdo jak mimo eliminace stresu tenhle hormon dostat níže? díky

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
NOWOCAYN píše:
Dobrý deň, pán Jarda. Poznáte spôsob, ako znížiť hladinu prolaktínu v krvi ? Samozrejme, prírodným spôsobom. Kamarátka tým trpí, má v podstate nulové libido - vraj kvôli tomu. A trápi ju to už tri roky... Prekonala nejakú infekciu, to vraj z toho to má...Ďakujem za odpoveď. \":-)\"

Ktorá to bola ??? .... Neviem si spomenúť.... \":shock:\" ..... Vševěd, nevieš náhodou ty ? \":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Přítelkyně má zvýšený prolaktin o 150 nad hranicí ref. meze, nevíte někdo jak mimo eliminace stresu tenhle hormon dostat níže? díky

Teoreticky by měla problém řešit úprava serotoninu, prostě si hormon štěstí musíte vyregulovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prolaktin
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 3:15 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, jsem muž a po stresovem obdobi sveho zivota, jsem se zrejme uplne zbytecne lecil na deprese.Po nekolika letech brani antidepresiv jsem z urcitych duvodu podstoupil krevni testy a namerili mi peti nasobne prekroceni limitu prolaktinu. Na ten se zrejme vaze testosteron, ten byl dost pod hranicí. Nasadili mi leky, (ktere jsem asi 3 roky bral)- take na snizenou funkci stitne zlazy (Euthyrox) a na prolaktin - Dostinex. Behem par dnu jsem byl uplne jiny clovek. Silny, energicky, sexu chtivy. (Jsem mnoho let stastne zenaty a dovedete si predstavit, jaka obroda prisla do naseho vztahu...)Zvyseny Prolaktin totiz z chlapa udela uplne neschopneho cloveka,vim o cem mluvim, tak jsem fungoval mnoho, mnoho let..V lete jsem prestal leky uzivat a rozhodl jsem se zabojovat, podstoupil zatim 3 krat Hydrocolon, delame stavy, piji zeleninu, ovoce, varene minimalne (maso nejim dlouhodobe..), cukr nekolik mesicu vubec, dodavam Jod a selen piji Vincentku...Citim se vsak mizerne. Hodnota prolaktinu se mi stale pohybuje kolem 50 (u muzu ma byt do 17) a TST mam take lehce snizeny. Hodne to ovlivnuje moji psychiku a uz jsem zase premyslel nad Dostinexem.Vim ze by to ale bylo zrejme na cely zivot, na Hypofize mi pred letynador nenasli a lekar zrejme nema zajem hledat jinou pricinu. Je pro me nejake rady? Nevim jak dal, potrebuji normalne fungovat, nezvladam dobře zamestnani a dalsi dulezite veci.. Diky za ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prolaktin
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 1:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ja mám teda "jen" sníženou funkci štítné žlázy, ale i tak moc dobře vim o čem píšes. Jak tyhle rozhozené hormony ovlivňují chování člověka a jak dokážou brát chuť do života a nejhorší na tom je, že lidi okolo to proste nechápou a myslí si pak, že to je prostě blbou povahou člověka.. Jinak co ta štítná žláza udělala po vysazení euthyroxu? Mě vůbec nepomáhá, protože mam zvýšené protilátky TPO, které na tu štítnou žlázu útočí... Je to autoimunitní problém. Takže se to práškama(ostatně jako skoro všechno ostatní) vyřešit nedá a příčina se musí hledat jinde. Doktory to samozřejmě nezajímá... Ja bych pokračoval ve zdravém stravování a detoxu a čištění těla. Nechal si udělat vlasovou analýzu co je potřeba doplnit a hlavne si nechat udělat kompletni testy ŠŽ. TSH, T4 volny, T3 volny a protilátky TPO a TG. ŠŽ řídí všechny pochody v lidském těle, takže bych se zameřil hlavně na ni. Tohle doufám pomůže i mě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prolaktin
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 12:16 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Yuro diky za odpoved. Jak jsem vysadil leky, nepozoroval jsem zadnou zmenu (tedy hovorim o Euthyroxu) Dostinex mi proste pomahal, ale nemoc samozrejme nijak neresil...Jen nevim jak to pujde zvladnout dale, povinnosti je moc... Kazdopadne musim nastudovat vsechny ty znacky o kterych pises abych byl vice v obraze, spojim se s lekarkou a necham si štitnou zlazu vice proklepnout. Ta vlasova analyza se dela kde? Promin, priznavam ze jsem nehledal..Mas zvysene protilatky TPO muzes neco blizsiho? Diky moc za ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz