Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prolaktin
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:09 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Na tu analyzu se chystam taky a delaji to tady http://www.biomol.pl/biomol/cs_CZ/ Jinak nech si udelat proste komplet rozbor krve. Mas na to ze zákona jednou za 2 roky nárok jako preventivni prohlídku. Popros doktorku aby ti tam zaškrtala krome jaterek, ledvin, cholesterolu atd i ty hormony testosteron, estradiol, progesteron, prolaktin a jak jsem psal u te stitne zlazy ne jen TSH a T4 jak to delaji všichni doktori ale i ty protilátky TPO TG... Jestli budes mit proste zvysene protilátky, tak ti jen dodani jodu jak radi zde na foru nepomuze ba naopak ti muze všechno ještě zhorsit. Do te doby nez budes znat jak na tom z analyzy a tech krevnich testu jsi bych dodrzoval ty zaklady které se zde na foru opakuji furt do kola. Jako nebyt prekyseleny, zjistit jak jsi na tom s kvasinkama(kandidóza taky muze všechno jen zhoršovat), cistit streva, jatra. Doplnovat laktobacily. To jsou ty zaklady k tomu aby mělo telo silu samo se dat do kupy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prolaktin
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den, jsem muž a po stresovem obdobi sveho zivota, jsem se zrejme uplne zbytecne lecil na deprese.Po nekolika letech brani antidepresiv jsem z urcitych duvodu podstoupil krevni testy a namerili mi peti nasobne prekroceni limitu prolaktinu. Na ten se zrejme vaze testosteron, ten byl dost pod hranicí. Nasadili mi leky, (ktere jsem asi 3 roky bral)- take na snizenou funkci stitne zlazy (Euthyrox) a na prolaktin - Dostinex. Behem par dnu jsem byl uplne jiny clovek. Silny, energicky, sexu chtivy. (Jsem mnoho let stastne zenaty a dovedete si predstavit, jaka obroda prisla do naseho vztahu...)Zvyseny Prolaktin totiz z chlapa udela uplne neschopneho cloveka,vim o cem mluvim, tak jsem fungoval mnoho, mnoho let..V lete jsem prestal leky uzivat a rozhodl jsem se zabojovat, podstoupil zatim 3 krat Hydrocolon, delame stavy, piji zeleninu, ovoce, varene minimalne (maso nejim dlouhodobe..), cukr nekolik mesicu vubec, dodavam Jod a selen piji Vincentku...Citim se vsak mizerne. Hodnota prolaktinu se mi stale pohybuje kolem 50 (u muzu ma byt do 17) a TST mam take lehce snizeny. Hodne to ovlivnuje moji psychiku a uz jsem zase premyslel nad Dostinexem.Vim ze by to ale bylo zrejme na cely zivot, na Hypofize mi pred letynador nenasli a lekar zrejme nema zajem hledat jinou pricinu. Je pro me nejake rady? Nevim jak dal, potrebuji normalne fungovat, nezvladam dobře zamestnani a dalsi dulezite veci.. Diky za ochotu.

Píšete že jste se léčil na deprese a ty většinou naskočí při rozhozené hladině kortizolu, což zase ovlivňuje další hormony. Nechte si zjistit hladinu ranního kortizolu, nebo si můžete udělat celou křivku kortizolu ze slin a uvidíte, pokud bude hodnota mimo ideální rozpětí, řešil bych primárně toto a tím ovlivníte spoustu dalších pochodů v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 12:20 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Srdecne zdravim. Tak jsem si myslel, ze si zaplatim odbery krve a bych vedel vice a dosla mi od p. doktorky tato odppoved:
Dobrý den ,
omlouvám se, že odpovídám později, ale z laboratoře se přes Vánoce neozývali, tak jsem to pourgovala.
Všechny odběry dohromady vycházejí asi na 2000-2200 korun.
Nejdražší jsou ty protilátky ATGb, ATPO a hormony (tvoří asi 2/3 celkové ceny).
Tak dejte vědět, o jaká vyšetření byste měl zájem a kdy chcete přijít.
Předání peněz je u nás v ambulanci , převezme je řidič z labortoře proti faktuře .(chodí denně )


Jak uz jsem psal vyse, lita mi prolaktin (hodne vysoko..) a testosteron a kdovi co jeste...Ale kazdopadne se ted (asi po pulroce) citim mnohem lepe (zasadni zmena stravovani). Mam jit ted v unoru na klasicky odber prolaktin + testosteron, tak nevim co si tedy koupit navíc. Prece jen 2200 je dost..Ma li nekdo radu prosim o ni. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Srdecne zdravim. Tak jsem si myslel, ze si zaplatim odbery krve a bych vedel vice a dosla mi od p. doktorky tato odppoved:
Dobrý den ,
omlouvám se, že odpovídám později, ale z laboratoře se přes Vánoce neozývali, tak jsem to pourgovala.
Všechny odběry dohromady vycházejí asi na 2000-2200 korun.
Nejdražší jsou ty protilátky ATGb, ATPO a hormony (tvoří asi 2/3 celkové ceny).
Tak dejte vědět, o jaká vyšetření byste měl zájem a kdy chcete přijít.
Předání peněz je u nás v ambulanci , převezme je řidič z labortoře proti faktuře .(chodí denně )


Jak uz jsem psal vyse, lita mi prolaktin (hodne vysoko..) a testosteron a kdovi co jeste...Ale kazdopadne se ted (asi po pulroce) citim mnohem lepe (zasadni zmena stravovani). Mam jit ted v unoru na klasicky odber prolaktin + testosteron, tak nevim co si tedy koupit navíc. Prece jen 2200 je dost..Ma li nekdo radu prosim o ni. Diky

Projděte si ceník Synlab.cz pro samoplátce, tam mají docela slušné ceny, což se o jiných laboratořích většinou tvrdit bohužel nedá. Jinak prolaktin se tam dá testovat za cca 170,-Kč a vyzkoušejte dodat ve větších dávkách vitamín B6, zinek a L-tyrosin, to prolaktin docela dobře upravuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 11:34 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Jarda píše:
Projděte si ceník Synlab.cz pro samoplátce, tam mají docela slušné ceny, což se o jiných laboratořích většinou tvrdit bohužel nedá. Jinak prolaktin se tam dá testovat za cca 170,-Kč a vyzkoušejte dodat ve větších dávkách vitamín B6, zinek a L-tyrosin, to prolaktin docela dobře upravuje.

Dekuji za radu, akorát L-tyrosin je prý na předpis. Zkusím se jeste zeptat v jiné lékárně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 9:18 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
freml píše:
Dekuji za radu, akorát L-tyrosin je prý na předpis. Zkusím se jeste zeptat v jiné lékárně.

http://www.swanson.cz/l-tyrosin-100pcs-500mg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 2:56 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tyrosin se nekupuje v lékárně ale u prodejců doplňků, v čr ho mají u starlife a swanson,já objednávám z iherb za úplně jiné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: sob dub 12, 2014 3:50 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Za zvýšeným prolaktinem může stát i inzulinová rezistence. Doporučuji přejít na nízkosacharidovou stravu a sledovat glykemický index potravin..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoká hladina prolaktínu v krvi
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tynka píše:
Za zvýšeným prolaktinem může stát i inzulinová rezistence. Doporučuji přejít na nízkosacharidovou stravu a sledovat glykemický index potravin..

To je jedna možnost, nebo natlačit cukr do buněk jinak, třeba draslíkem, nebo pomocí vitamínu B1, to funguje celkem dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz