Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 11:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 8:57 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda lze ovlivnit či úplně zabránit odlupování sklivce oka? Tatka začal špatně vidět na jedno oko (šedá mlha a černé tečky). Může to mít souvislost i s velkým leknutím, které tentýž den utrpěl? Doktorka diagnostikovala odlupování sklivce.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Naja píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda lze ovlivnit či úplně zabránit odlupování sklivce oka? Tatka začal špatně vidět na jedno oko (šedá mlha a černé tečky). Může to mít souvislost i s velkým leknutím, které tentýž den utrpěl? Doktorka diagnostikovala odlupování sklivce.
Děkuji za odpověď.

No zrovna z leknutí, to se mě moc nezdá, spíše půjde o dlouhodobý problém, který se takto pouze odstartoval. Životospráva a stav jater se na kvalitě zraku hodně podepisuje a určitě se dá problém minimálně stabilizovat, pokud nepůjde vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 12:09 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 8:57 am
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď. Zapomněla jsem napsat, že na oku měl táta v dětství úraz. Leknutí nejspíše problém odstartovalo. Můžete prosím doporučit jaké látky či zeleninové nebo ovocné šťávy v tomto případě užívat nebo čeho se vyvarovat. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Naja píše:
Děkuji za odpověď. Zapomněla jsem napsat, že na oku měl táta v dětství úraz. Leknutí nejspíše problém odstartovalo. Můžete prosím doporučit jaké látky či zeleninové nebo ovocné šťávy v tomto případě užívat nebo čeho se vyvarovat. Děkuji za odpověď.

Rozumné je tělo odkyselit, tím se zmírní progrese onemocnění a dodat dostatek zinku v kombinaci s mědí, což jsem zde již popisoval a také lutein, ten rozhodně nemůže škodit. Vhodné jsou i některé vitamíny skupiny B, což můžete trochu nastudovat. Jinak bych se zaměřil na kvasinky, nebo plísně v organizmu a snažil se ho vyčistit. Většina těchto látek se nachází jak v čerstvých šťávách, tak v semínkách a oříšcích, ale v prvním momentě to bude chtít megadávky, čili to jde pouze z tablet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 7:05 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Naja píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda lze ovlivnit či úplně zabránit odlupování sklivce oka? Tatka začal špatně vidět na jedno oko (šedá mlha a černé tečky). Může to mít souvislost i s velkým leknutím, které tentýž den utrpěl? Doktorka diagnostikovala odlupování sklivce.
Děkuji za odpověď.

Na foru U pramene,jsem kdysi cetla zkusenost cloveka,ktery videl podobne jako Vas otec apricinu byl parazit v oku. Detaily si uz nepamatuji,ale ve vlakne parazite a MMS,byste to zrejme nasla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Na foru U pramene,jsem kdysi cetla zkusenost cloveka,ktery videl podobne jako Vas otec apricinu byl parazit v oku. Detaily si uz nepamatuji,ale ve vlakne parazite a MMS,byste to zrejme nasla.

Tak parazité v očích jsou docela vážný problém a dají se poznat tak, že koukáte proti ostrému světlu, třeba v létě s přivřenýma očima do slunce a pokud vidíte, jak vám plavou v oku takové řetízky, tak je to téměř jisté. Zbavit se jich není zcela jednoduché, protože pokud jich zlikvidujete v oku hodně naráz, tak může vlivem jejich rozkladu dojít i k oslepnutí a to je většinou nevratné. Zpravidla to chce je z oka vyhnat do hlavy a tam se vzhledem k mnohem lepšímu krevnímu zásobení dají lehce zlikvidovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 6:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Máte na mysli zákalky na sklivci,nebo parazité v oku jsou něco jiného? Plavající tečky a řetízky mám už dlouho,očařka říkala,že jsou to zákaly,prý to má hodně krátkozrakých.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Máte na mysli zákalky na sklivci,nebo parazité v oku jsou něco jiného? Plavající tečky a řetízky mám už dlouho,očařka říkala,že jsou to zákaly,prý to má hodně krátkozrakých.

Jde o takový plavající řetízek který má několik článků, většinou více než pět a první článek je zpravidla větší, ovšem každý to může vnímat jinak. Je to z toho důvodu, že ho nevidíte přímo, ale velice zkresleně, asi jde pouze o obrys jeho těla proti ostrému světlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Paraziti v oku.
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 6:25 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Asi mám parazity v oku a jak jsem četl tak radíte před větší parazitní očistou je "vyhnat" do mozku.Jak? A co s nimi v mozku?
Děkuji Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paraziti v oku.
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Asi mám parazity v oku a jak jsem četl tak radíte před větší parazitní očistou je "vyhnat" do mozku.Jak? A co s nimi v mozku?
Děkuji Zdenek.

Jde to pravidelným rozkapáváním oka koloidním stříbrem, nebo vyplachováním urinou a tím vyženete ty šmejdy do hlavy. V hlavě je již velice dobrá obrátka krve a tam si je můžete dovolit likvidovat pomocí MMS, praziquantelu a dalších postupů, protože se rozloží do krve a ta je vynese z těla ven, což se v oku stát nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 9:00 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,
v jakých intervalech je třeba oko vyplachovat, aby utekly do mozku? Stačí pětkrát denně?
Díky,
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,
v jakých intervalech je třeba oko vyplachovat, aby utekly do mozku? Stačí pětkrát denně?
Díky,
Katka

Mělo by to stačit, ale dost záleží o jakou potvoru jde, některé jsou vysoce odolné a uvědomte si, že mají několik vývojových stádií, přičemž vyhnat lze úspěšně pouze dospělce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 11:26 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Včera pri pobyte na snehu som si uvedomil, že vidím vo veľkom počte rôzne čiaročky a bodky. Ako sa svetlo odrážalo od toho snehu tak som vnímal čiaročky rôznej dĺžky a rôzne ohnuté. Neboli to teda rovné čiarky. Niektoré boli v tvare písmena "S" niektoré v tvare "U" alebo "C". Nemal som pocit, žeby vykazovali známky nejakého pohybu, ale zas na druhej strane som pomerne jasne rozoznával ako keby tie čiaročky boli priehľadné a po obvode trošku hrubšie, čo dosť pripomína takých jednoduchých parazitov s priehľadnými telami. Malé guľôčky som vnímal už ako dieťa, keď sme ležali v tráve a dívali sme sa na modrú oblohu. Ktorým smerom som pohol okom, tým smerom sa pohybovali aj tie malinké guľôčky. Až včera som sa zhrozil, keď som si všimol v oku plávať okrem guľôčok aj kadejaké iné podlhovasté útvary.
Mám začať rozkvapkávať oči koloidnym striebrom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Včera pri pobyte na snehu som si uvedomil, že vidím vo veľkom počte rôzne čiaročky a bodky. Ako sa svetlo odrážalo od toho snehu tak som vnímal čiaročky rôznej dĺžky a rôzne ohnuté. Neboli to teda rovné čiarky. Niektoré boli v tvare písmena "S" niektoré v tvare "U" alebo "C". Nemal som pocit, žeby vykazovali známky nejakého pohybu, ale zas na druhej strane som pomerne jasne rozoznával ako keby tie čiaročky boli priehľadné a po obvode trošku hrubšie, čo dosť pripomína takých jednoduchých parazitov s priehľadnými telami. Malé guľôčky som vnímal už ako dieťa, keď sme ležali v tráve a dívali sme sa na modrú oblohu. Ktorým smerom som pohol okom, tým smerom sa pohybovali aj tie malinké guľôčky. Až včera som sa zhrozil, keď som si všimol v oku plávať okrem guľôčok aj kadejaké iné podlhovasté útvary.
Mám začať rozkvapkávať oči koloidnym striebrom?

Můžete to vyzkoušet a uvidíte, zda se budou stěhovat, pokud ano, máte celkem vyhráno a jinde v těle se dají celkem dobře zlikvidovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odlupování sklivce
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 12:37 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Hrozí nějaké nebezpečí v případě, že si člověk přítomnost paraitů stanoví chybně a začne si oči vyplachovat koloidním stříbrem? /předpokládám, že se jedná o koloidní stříbro dostupné v lékárnách - of fy Pharma Aktiv / myslím si, že k takovému omylu dojít opravdu může.
A co člověk s umělou čočkou - po operaci šedého zákalu?
děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz