Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krevni cukr
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 11:43 am 
Offline

Registrován: pát srp 27, 2010 3:17 pm
Příspěvky: 5
Chtel bych zeptat na neco ohledne vysokeho krevniho cukru.Hodne ucitelu tvrdi ze pokud se cukr micha s tukem,tak ten tuk zpusobuje vysoky cukr.cukr zustava v krvni dele...Ja jsem na nizkotucne strave,na krevnich testech jsem videl ze mam moc cukru v krvi,krevni bunky mely dirky.pak jsem si koupil glukometr,cukr mam v norme,pokud nejim tuk navic,tak dokonce hypoglykemii,2.1...
ale pak jsem chtel udelat experiment a vedet v jaky byl muj cukr driv,tak jsem par dni jedl dost tuku a ovoce,a krevni cukr se nezvednul ani trosku,maximalne na 7.2 coz nic neni.
Kamarad ji mraky tuku,neji cukry,ale v ramci experimentu snedl hodne ovoce,a cukr se mu zvedl asi z 6.7 na 6.8.
vcera dokonce vypil asi 6 piv,coz ma vyssi GI nez cukr,a nic..velmi nizky cukr.
takze ted vubec nechapu jak muze ovoce plus tuk delat vysoky cukr,a kam se ten cukr ztrati.
nadruhou stranu mi ten muj experiment opet rozjel kandidu na par dni,takze kandida zrejme roste i pri nizkem cukru,pokud je zivena tukem.
tak budu rad pokud v teto veci mate vic jasno,zatim to vypada ze je to trosku jinak nez se rika...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevni cukr
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jista píše:
Chtel bych zeptat na neco ohledne vysokeho krevniho cukru.Hodne ucitelu tvrdi ze pokud se cukr micha s tukem,tak ten tuk zpusobuje vysoky cukr.cukr zustava v krvni dele...Ja jsem na nizkotucne strave,na krevnich testech jsem videl ze mam moc cukru v krvi,krevni bunky mely dirky.pak jsem si koupil glukometr,cukr mam v norme,pokud nejim tuk navic,tak dokonce hypoglykemii,2.1...
ale pak jsem chtel udelat experiment a vedet v jaky byl muj cukr driv,tak jsem par dni jedl dost tuku a ovoce,a krevni cukr se nezvednul ani trosku,maximalne na 7.2 coz nic neni.
Kamarad ji mraky tuku,neji cukry,ale v ramci experimentu snedl hodne ovoce,a cukr se mu zvedl asi z 6.7 na 6.8.
vcera dokonce vypil asi 6 piv,coz ma vyssi GI nez cukr,a nic..velmi nizky cukr.
takze ted vubec nechapu jak muze ovoce plus tuk delat vysoky cukr,a kam se ten cukr ztrati.
nadruhou stranu mi ten muj experiment opet rozjel kandidu na par dni,takze kandida zrejme roste i pri nizkem cukru,pokud je zivena tukem.
tak budu rad pokud v teto veci mate vic jasno,zatim to vypada ze je to trosku jinak nez se rika...

To nemusí dělat u každého každý tuk a někoho dokonce žádný tuk, velice to závisí na enzymech a těžko se odhaduje, jak to u koho bude reagovat. Někdo jí kvanta cukru i tuku v podobě buchet a je zdráv a někdo si osladí kafe s mlékem a je nemocen. Není to tedy ani zdaleka o množství těch látek, jak to chápete vy, ale o souhře mnoha faktorů, které jsou velice různé a u každého jiné. Jinak by totiž nebyl problém vyrobit na to lék, ale toto se lékem řešit nedá. Při krmení kandidy ovšem patrně nejde většinou jenom o krevní cukr, ale o každý cukr, který se do buněk vůbec nedostane a zůstane kdekoliv v těle, což nemusí být nutně krev a to ještě v kombinaci s hlenem v buňkách a tukem na povrchu buněk.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz