Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 1:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř zář 04, 2013 5:49 pm 
Offline

Registrován: úte črc 23, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 22
Jarda píše:
lucie5 píše:
Dobrý den, zde je vlastní zkušenost. Před léty jsem trpěla opakovaně na angíny. Bylo to skoro každý měsíc. Nejdřív mi dávali antibiotika, až když mi je chtěli nasadit po několikáté, tak jsem je odmítla. Doktorka na ORL jednoduše konstatovala, že mandle musí na vytržení, tak o tom jsem nechtěla ani slyšet. (...)
Velice podnětná zkušenost, většinou je odstranění mandlí naprosto nesmyslné a pouze zhoršuje člověku situaci v dalším životě.

Tak já souhlasim s tym, že odstranění mandlí je naprosto věc, která by se mělá dělát když už opravdu není na vybranou. Nechápu ale proč když se zeptáte 99% odborniků tak Vám odstranění mandlí nabídnou jako "nutné" v případech jako třeba že "měl jsem 8x anginu" atd. atd. Ty mandle tam nejsou jako ozdoba, mají taky jine funcke, tak nechápu lidí pro které nejlepší je jednoduche řešení: řezat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2013 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
slobodan píše:
Tak já souhlasim s tym, že odstranění mandlí je naprosto věc, která by se mělá dělát když už opravdu není na vybranou. Nechápu ale proč když se zeptáte 99% odborniků tak Vám odstranění mandlí nabídnou jako "nutné" v případech jako třeba že "měl jsem 8x anginu" atd. atd. Ty mandle tam nejsou jako ozdoba, mají taky jine funcke, tak nechápu lidí pro které nejlepší je jednoduche řešení: řezat.

Co je na tom k nepochopení, pokud si dnes necháte opravit auto, nebo třeba střechu domu, tak vám prakticky vždy bude navrženo nejdražší řešení a zde tomu není jinak, pouze s tím rozdílem, že auto, nebo střechu můžete v případě nespokojenosti vyměnit, což po operaci již bohužel nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 7:13 pm 
Offline

Registrován: úte črc 23, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 22
No tak, je to pravda, nečekal jsem ale, že to někto tak brutalně vyhodnotí a naprosto řekne jak tomu je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
slobodan píše:
No tak, je to pravda, nečekal jsem ale, že to někto tak brutalně vyhodnotí a naprosto řekne jak tomu je...

No, pravda většinou dost bolí a připravuje lidi o iluze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř lis 05, 2014 11:20 pm 
Offline

Registrován: stř lis 05, 2014 11:04 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mohl bych poprosit o radu. Už několik roků mě sem tam bolelo v krku když jsem málo spal. Vždy se to vyřešilo spánkem.
V červenci jsem dostal angínu. Kterou jsem "vyléčil" antibiotiky. Bohužel do 14 dnů jsem dostal angínu znovu a opět mi doktorka dala antibiotika. A opět jsem byl zdravý. Ale zase do 14 dnů sjem dostal údajnou angínu. To už mi bylo divné a přešel jsem k druhému doktorovi. Bohužel angínu jsem dostal zase a zase antibiotika. Celkem jsem měl 5 druhů antibiotik za 3 měsíce. Zajímavé byly rozdílné názory doktora a ORL. Doktor pořád, že mám angínu a ORL, že jen nachlazení. Momentálně mám už asi měsíc hodně velkou pravou mandli a co 3 dny mě bolí několik dnu v krku. Poslendí týden jsem měl už i horečky rýmu kašel. Doktor mi už antibiotika nedal. Výtěr krku, krev (mononukleozu, streptokoky) je v pořádku. Prý mám asi chronickou angínu a bylo mi doporučeno mandle vytrhnout. Porád ale neznám přičinu a nevěřím, že vytrhnutí je řešení \":-(\"
Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 6:33 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Mandle nejsou v krku pro parádu. Pokud si je necháte vyříznout (říká se vytrhnout, ale řežou se normálně skalpelem), budete míti po většině potíží, které vás dnes trápí. Ovšem přijdete o službu, kterou mandle v systému těla a metabolismu poskytují (tato služba a funkce není známa a přesně zmapována). Rozhodnutí je tedy jen na vás. Rozhodně si vyřezáním mandlí nic zlého nezpůsobíte, dosti se vám na dlouhou dobu uleví. Na druhou stranu, z vašeho příběhu jest zjevno, že patříte k bláznům, kteří konsumují v antibiotika jak na běžícím pásu. Při škrábání v krku či rýmě je antibiotikum naprosto nemístné, doktor a vy jste prostě magoři. Po jejich užití ve vámi zmiňovaném rozsahu jste zničili imunitní systém na řadu měsíců, tedy nemůžete soudit, zdy jste na tom dobře či špatně, počkejte, až budete zase zdráv (poté, co jste si ublížil). Nechte to rok dva usnout, žijte nějak zdravějš a uvidíte potom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 5:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jakub_26 píše:
Dobrý den,
mohl bych poprosit o radu. Už několik roků mě sem tam bolelo v krku když jsem málo spal. Vždy se to vyřešilo spánkem.
V červenci jsem dostal angínu. Kterou jsem "vyléčil" antibiotiky. Bohužel do 14 dnů jsem dostal angínu znovu a opět mi doktorka dala antibiotika. A opět jsem byl zdravý. Ale zase do 14 dnů sjem dostal údajnou angínu. To už mi bylo divné a přešel jsem k druhému doktorovi. Bohužel angínu jsem dostal zase a zase antibiotika. Celkem jsem měl 5 druhů antibiotik za 3 měsíce. Zajímavé byly rozdílné názory doktora a ORL. Doktor pořád, že mám angínu a ORL, že jen nachlazení. Momentálně mám už asi měsíc hodně velkou pravou mandli a co 3 dny mě bolí několik dnu v krku. Poslendí týden jsem měl už i horečky rýmu kašel. Doktor mi už antibiotika nedal. Výtěr krku, krev (mononukleozu, streptokoky) je v pořádku. Prý mám asi chronickou angínu a bylo mi doporučeno mandle vytrhnout. Porád ale neznám přičinu a nevěřím, že vytrhnutí je řešení \":-(\"
Děkuji za radu

Vyndávání mandlí je nebetyčná blbost, která nejen že nic nevyřeší a definitivně zkomplikuje. Trochu si to prostudujte a uvidíte, stačí vyčistit střeva a na mandle potíraní, nebo kloktání jódem, již jsem to zde mnohokrát zmiňoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř pro 17, 2014 2:53 pm 
Offline

Registrován: stř pro 17, 2014 2:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jakube_26,
z mé vlastní zkušenosti pro lékaře je většinou dobré nalézt rychlé a účinné řešení. nicméně vytržení mandlí není jen tak a může Vám to způsobit řadu jiných problémů. dělali Vám například imunologické testy? Také jsem dřív trpěla na angíny a to dokonce ty hnisavé, takže mám mandle úplně prolezlé, ale mám je:). Lékař mi po dvou letech zjistil, že mám oslabenou imunitu a že pokud to nezačnu napravovat, mandle potáhnou ven. Byl mi doporučen Wobenzym, který jsem užívala asi půl roku a musím zaklepat, velmi mi pomohl. Berete vůbec nějaké vitamíny, respektive přípravky, které by mohly pomoct vašemu tělu, aby se s angínou lépe popralo? Levná a dle mého názoru poměrně účinná varianta je Echynacea nebo Hlíva ústřičná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz