Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak pocitam ze ty hormony budou potad o tom samem - klid a mozna dorovnani nejakych chybejicich latek. Zajimave u kolika problemu hraji hormony prim.

Tak jistě, neznám nikoho kdo je vyčerpaný a v nervech a má hormony v cajku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 6:28 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Taky mám problém s gynekomastii...bral jsem topikální finasterid a narostlo mi jedno prso větší a z boku z vnější straně bolí...žádné hrudky nebo něco vněm nemám.Finasterid jsem vysadil ale nevím jestli se to urovná do normálu.Zařadil jsem do stravy kotvičník a macu ale mám obavu že to nepomuže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Taky mám problém s gynekomastii...bral jsem topikální finasterid a narostlo mi jedno prso větší a z boku z vnější straně bolí...žádné hrudky nebo něco vněm nemám.Finasterid jsem vysadil ale nevím jestli se to urovná do normálu.Zařadil jsem do stravy kotvičník a macu ale mám obavu že to nepomuže.

Měl by jste si porovnat hladiny progesteronu a estrogenu a ne laborovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Jasně...ale obvodák mi to udělat nechce...a urologa máme tady jediného a ten už nové pacienty nebere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Jasně...ale obvodák mi to udělat nechce...a urologa máme tady jediného a ten už nové pacienty nebere.

A co vám brání dojít si do laboratoře a ty testy si zaplatit, nebo si nechat udělat testy ze slin které nabízíme na e-schopu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Gynekomastie a Tribulus Terrestris
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2021 11:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Ahoj...chci se zeptat kde je pravda.Kvůli vlasům jsem asi 2 měsíce bral Finasterid po kterém se mi zvětšily prsa a tak jsem to vysadil ale v té době mi někdo radil brát k tomu Tribulus Terrestris kterej brání tomuto problému a že je dobré jej brát dlouhodobě.Tak jsem teda nakoupil několik balení originál bulharského tribulusu a ted sem našel tento článek a nemužu tomu uvěřit,,,,tribulus podle tohoto článku spíš napomáhá v rozvoji Gynekomastie

viz
https://cs.qaz.wiki/wiki/Gynecomastia

Odhaduje se, že asi 10–25% případů je výsledkem užívání léků známých jako nefyziologická gynekomastie. Mezi léky, o nichž je známo, že způsobují gynekomastii, patří cimetidin , ketokonazol , analogy hormonů uvolňujících gonadotropiny , lidský růstový hormon , lidský choriový gonadotropin , inhibitory 5α-reduktázy, jako je finasterid a dutasterid , některé estrogeny používané k léčbě rakoviny prostaty , a antiandrogeny, jako je bikalutamid , flutamid a spironolakton . Mezi léky, které jsou pravděpodobně spojeny s gynekomastií, patří blokátory kalciových kanálů, jako je verapamil , amlodipin a nifedipin ; risperidon , olanzapin , anabolické steroidy , alkohol , opioidy , efavirenz , alkylační látky a omeprazol . Některé složky produktů osobní péče o pleť, jako je levandulový éterický olej nebo olej z čajovníku a některé doplňky stravy, jako je dong quai a Tribulus terrestris , byly spojeny s gynekomastií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gynekomastie a Tribulus Terrestris
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Ahoj...chci se zeptat kde je pravda.Kvůli vlasům jsem asi 2 měsíce bral Finasterid po kterém se mi zvětšily prsa a tak jsem to vysadil ale v té době mi někdo radil brát k tomu Tribulus Terrestris kterej brání tomuto problému a že je dobré jej brát dlouhodobě.Tak jsem teda nakoupil několik balení originál bulharského tribulusu a ted sem našel tento článek a nemužu tomu uvěřit,,,,tribulus podle tohoto článku spíš napomáhá v rozvoji Gynekomastie

viz
https://cs.qaz.wiki/wiki/Gynecomastia

Odhaduje se, že asi 10–25% případů je výsledkem užívání léků známých jako nefyziologická gynekomastie. Mezi léky, o nichž je známo, že způsobují gynekomastii, patří cimetidin , ketokonazol , analogy hormonů uvolňujících gonadotropiny , lidský růstový hormon , lidský choriový gonadotropin , inhibitory 5α-reduktázy, jako je finasterid a dutasterid , některé estrogeny používané k léčbě rakoviny prostaty , a antiandrogeny, jako je bikalutamid , flutamid a spironolakton . Mezi léky, které jsou pravděpodobně spojeny s gynekomastií, patří blokátory kalciových kanálů, jako je verapamil , amlodipin a nifedipin ; risperidon , olanzapin , anabolické steroidy , alkohol , opioidy , efavirenz , alkylační látky a omeprazol . Některé složky produktů osobní péče o pleť, jako je levandulový éterický olej nebo olej z čajovníku a některé doplňky stravy, jako je dong quai a Tribulus terrestris , byly spojeny s gynekomastií.

Vše uvedené může a nemusí platit pro každého. Ono tam dost záleží na tom co tělo při konverzích hormonů zrovna upřednostňuje a je tedy nutné pracovat s hormony na základě testů ze slin nebo z krve, ale prostě mít přehled o tom co a proč vlastně vzniká. Užívání kotvičníku je z tohoto pohledu docela bezpečné a k naprosté spokojenosti jej užívá veliké množství lidí. Pochopitelně jako každá bylina, nebo lék se může u některých jedinců chovat jinak, ale zrovna běžné to není. Já bych spíše vysadil ten lék a v kotvičníku jel dál a uvidíte zda se stav zlepší nebo bude možno sledovat další zhoršení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2021 11:59 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Pane Jardo..pokud bch chtěl udělat test z krve tak to dělají nějaké speciální laborky nebo každá která je v nemocnicích? a kolik to tak stojí? Když tak co mám přesně chtít aby bylo vyšetřeno z krve? prsa mně bolí jak hrom a na vánoce si asi budu muset koupit podprsenku jak to tak vidím,nebo jít na operaci což nechci.



Ps... muže ten test nechat udělat i urolog?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gynekomastie a Tribulus Terrestris
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 12:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Rosta69 píše:
Kvůli vlasům jsem asi 2 měsíce bral Finasterid po kterém se mi zvětšily prsa

Holt musíte si vybrať, či chcete byť muž (testosterón testuje endokrinológ a urológ) alebo žena (estrogény testuje endokrinológ), ale oboje byť nemôžete. Na vašom mieste by som preferoval byť mužom, aj keď bez vlasov, ale s testosterónom (na ktorý v skutočnosti letia ženy, nie na vlasy) - ako mať zvýšené hladiny estrogénov, ktoré vám síce zachránia vlasy (lebo aromatizujú testosterón na ďalší estrogén), ale zväčšia vám kozy a spôsobia zdrav. ťažkosti. Pripravte sa na to, že môže nastať situácia, že hladiny hormónov budú v ("sirokopásmovej") norme, aj keď v skutočnosti nebudú normálne (ok) - štatistika na nezdravej populácii, gen. rozdiely ap.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Pane Jardo..pokud bch chtěl udělat test z krve tak to dělají nějaké speciální laborky nebo každá která je v nemocnicích? a kolik to tak stojí? Když tak co mám přesně chtít aby bylo vyšetřeno z krve? prsa mně bolí jak hrom a na vánoce si asi budu muset koupit podprsenku jak to tak vidím,nebo jít na operaci což nechci.



Ps... muže ten test nechat udělat i urolog?

Člen neti vám to píše celkem logicky i já zde také stále píšu že vlasy u muže nejsou nijak podstatné, ženy si na mužích cení naprosto jiné parametry jak vlasy nebo svaly.
Je na to i výstižný vtip. Mladý muž přijde do posilovny a ptá se trenéra který stroj by měl využít aby si zajistil obdiv a přízeň žen. Trenér ho vyvede z posilovny na ulici a s poznámkou že tento stroj je ten správný mu ukáže na bankomat.
Ale konec srandy, s estrogenem bych si jako chlap opravdu moc nehrál když vezmu v potaz co všechno špatné jeho přemíra dovede v těle muže vyvolat jde o celkem velké hazardování se zdravím. Myslím že by bylo vhodné navštívit androloga a nechat si udělat testosteron a volný testosteron, což by ukázalo jak si stojíte v této oblasti a pak estradiol který patrně bude vysoký a ten bych se snažil snížit nějakým blokátorem aromatázy například lze denně sníst 50-100 g žampiónů. Urolog ty testy patrně také může udělat, ale nejde zase o nějaké horentní částky viz orientačně zde http://www.pkbh.cz/17-cenik-vysetreni tedy je pomalu lepší si to nechat udělat jako samoplátce, ale na cenu se předem zeptejte ceny se mnohdy dost liší v jednotlivých laborkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Detox estrogénu
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2021 8:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Na odbúraní estrogénu sa podiela gén COMT. Nižšia aktivita enzýmu sa prejavuje pomalším metylovaním estrogénu a dopamínu (a následne vyplavením z tela). To má za následok vyššiu hladinu dopamínu = mentálna rigidita = problém s prepínaním pozornosti. Highly Sensitive People (HSP) majú údajne tiež nižšiu aktivitu enzýmu

Chris Masterjohn - Best clinical way to monitor COMT function:
https://www.youtube.com/watch?v=KH4eXzTdKlE

Chris Masterjohn - What to Do About Your COMT Genes:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgrqePFMKEU


Přílohy:
Estrogen Metabolism.jpg
Estrogen Metabolism.jpg [ 78.4 KiB | Zobrazeno 9286 krát ]

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Estrogén metabolizmus
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2021 4:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Pre estrogénový metabolizmus je nevyhnutný aj funkčný "estrobolóm" - súbor črevných baktérií a konkrétnejšie bakteriálnych génov, produkujúcich enzýmy, ktoré pomáhajú metabolizovať estrogén.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3264051/

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz