Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon zář 18, 2023 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
Dneska už to vím. O alternativních metodách jsem neměla ponětí a gynekolog mi operaci "vymaloval" jako naprosto bezproblémovou bez jakýchkoli následků a že to pro mě bude nejlepší. Bohužel. Každopádně děkuji za reakci.

Ne nadarmo zlidovělo rčení, "Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají". Nepředpokládám že by ten váš gynekolog netušil že jako následek té operace musí přijít posun hormonů nějakým směrem. Podobné to je v mnoha jiných medicínských oborech třeba gastro kuchá žlučníky, provádí gumičkování a vyřezávání hemeroidů, cévní zase vytrhávají křečové žíly a mnohé další v podstatě nesmyslné úkony které lidi často doživotně mrzačí a jde o kroky v zásadě nevratné. Dokonce znám člověka který do renovace poškozené páteře nacpal ze svého více jak 10 miliónů, podstoupil tuším 5-6 operací za své peníze, některé dokonce v cizině a stejně je ve stavu kdy má příšerné bolesti a uvažuje o tom že svůj bídný život ukončí. Pochopitelně také mnohokrát slyšel to co vy že je to v pohodě a není se čeho obávat. Vy máte naštěstí docela slušné možnosti svůj stav ovlivnit což on v zásadě nemá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 1:07 pm 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
Prosím tedy ještě o jednu radu. Domnívám se, že by bylo vhodné začít testem na hormony, které budu mít pravděpodobně hodně rozhozené. Předpokládám, že z Vámi nabízených testů bych potřebovala základní test na kortizol, dále DHEAS, progesteron a estradiol (v mém případě by byl asi vhodnější estron), nejsem si jistá, zda je potřeba i testosteron. Co byste mi doporučil, abych se měla od čeho "odrazit"?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 6:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
Prosím tedy ještě o jednu radu. Domnívám se, že by bylo vhodné začít testem na hormony, které budu mít pravděpodobně hodně rozhozené. Předpokládám, že z Vámi nabízených testů bych potřebovala základní test na kortizol, dále DHEAS, progesteron a estradiol (v mém případě by byl asi vhodnější estron), nejsem si jistá, zda je potřeba i testosteron. Co byste mi doporučil, abych se měla od čeho "odrazit"?
Děkuji

Tak určitě začít testem hormonů ze slin což nakonec vyčtete i v té knížce. Již jsem zde vše psal v jiných vláknech tedy to sem zkopíruji.
Ideál je takto: Pokud se v noci budíte 5x kortizol a pokud se nebudíte 4x kortizol, pak 4x DHEAS, protože hladina mnohdy kolísá a pouze ranní vzorek nemusí dát uspokojivý výsledek, progesteron a estradiol se dělá pouze ranní a u ženy se testosteron většinou nedělá pokud nemá sklon k hirsutismu-nadměrnému ochlupení. Každý odběr v daném čase slouží na více vyšetření stejně jako když vám v laborce vezmou krev, akorát je potřeba dbát na dokonalé proslinění tampónu aby bylo z čeho testovat. Jinak právě progesteron se má dělat na ten 22 den cyklu, což u vás neplatí protože vy nyní již fungujete hormonálně jako muži tedy cyklus neřešíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 20, 2023 6:26 am 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
Moc děkuji. Kniha už je na cestě a testy objednám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz