Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zapal ucha
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 11:00 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
neviete nieco poradit na zapal ucha, neviem ci ide o zapal vonkajsieho ucha alebo stredneho ale bolest je uplne ukrutna uz 3 den, neviem co robit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapal ucha
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
neviete nieco poradit na zapal ucha, neviem ci ide o zapal vonkajsieho ucha alebo stredneho ale bolest je uplne ukrutna uz 3 den, neviem co robit

Vyzkoušejte tam nakapat urinu, to většinou zabere, nebo nějaký olejíček s desinfekčními účinky, třeba hřebíčkový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapal ucha
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 10:07 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
mam iba oreganovy olej a cerstvy lanovy olej, moze byt aj jeden z tychto dvoch??
ten oreganovy som predtym pil a je strasne silny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapal ucha
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 4:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
mam iba oreganovy olej a cerstvy lanovy olej, moze byt aj jeden z tychto dvoch??
ten oreganovy som predtym pil a je strasne silny

Můžete vyzkoušet jak len, tak i to oregano, ale opravdu jenom kapku, ten lněný je dobrý, ale pouze z pohledu tlumení zánětu, oregano má vysoce septické účinky a likviduje kvanta druhů bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapal ucha
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 11:21 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Zánět středního ucha jsem nedávno úspěšně vyléčila čerstvě vymačkanou šťávou z aloe a netřesku. Šťávu z aloe jsem ředila vodou 1:3 (1 díl aloe, tři díly vody), šťávu z netřesku jsem použila samotnou. Každou v jiný den, míchat jsem to nezkoušela. O netřesku se to dřív dost vědělo, že pomáhá na uši, a navíc je to místní rostlina, takže lze pěstovat i venku na skalce celkem bez práce, postará se o sebe sám a přečká i zimu.

Jinak se mi osvědčily kapky Audiron (výtažky z bylin na alkoholové bázi), které ale v tomto případě nezabraly, protože jsem si předtím do ucha neprozřetelně nakapala propolisové kapky (které byly taktéž s alkoholem, ale do ucha bez ředění evidentně moc silné) a zvukovod už byl pak tak podrážděný, že Audiron nezabral a uklidnila ho právě až ta aloe.

EDIT:
Ještě dodám tři důležité věci, které se možná budou zdát jako samozřejmé, ale snadno se na ně zapomíná:
- nemocné ucho je dobré mít co nejvýš, při spaní ležet na druhém boku a pod hlavu si dát pořádný polštář nebo klidně dva
- eustachova trubice docela slušně reaguje na nedostatek tekutin, proto při zánětu ucha hodně pijte
- je důležité mít ucho v teple, klidně si dejte na noc na hlavu čepici nebo si kolem hlavy uvažte šátek. Vatička do ucha na teplo taky pomáhá, ale mít v teple celou hlavu je lepší. Přes den můžete ucho nahřívat. Chraňte ucho před zimou a hlavně studeným průvanem a větrem, ten může zánět rychle rozjet do akutního stavu.

(Na záněty středního ucha trpím celý život, takže mám v tomto směru celkem bohaté zkušenosti a všechno, co píšu, vychází přímo z nich.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz