Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přejídání, obžerství, VYROVNANOST
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 12:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Civilizovaný západní svět má rapidní vzrůst nadváhy, cukrovky a dalsich veci spojenych s narusenym metabolismem tuků, cukrů....

Přežírání se po válce stalo standardem "rohu hojnosti"....
U nás babicka denodenne nakupovala maso v nucenem vyseku aby si vynahradila leta valecneho stradani...a jeste pred par lety jsme v sirsi rodine tento styl po ni pestovali... \":(\"

Piste sem vse co stim souvisi...!

Platí určitě ZASADA nasich predku:
JEZ DO POLOSYTA (s tim pij do polopita uz zas tak moc souhlasit asi nelze...hlavne v techto rekordnich letnich dnech... \":wink:\" )

Z psychologickeho hlediska pry velmi pomaha nechavat na taliri vzdy cast jidla(i kdyz se pak zlobi manzelka ze ma starosti co pak s tim a s mytim nadobi.. \":mrgreen:\" ). Mozek pak ma pocit ze ho o nic nesidime a ze se nemusi "predzasobit" na zlé časy kdyz nic na taliri nenechavame....(s pohledem na prazdny dojedeny talir to mozek bere jako ze zle casy jsou nebo prijdou...) \":idea:\"


Naposledy upravil muflon dne úte črc 13, 2010 12:56 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 12:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Obžerství je schopnost žrát a žrát a žrát, cokoliv, kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv, hlavně pak toho, čeho by si člověk měl dopřát jenom o hodech.
(tolik praví klasik Slavek Krepelka)

VYROVNANY NAZOR pany Jardy(uvedeny v jinem vlakne):
"Na svátky a významné dny, jako je svatba, nebo narozeniny,[u:2io2z2wd] se neovládejte a klidně se "přežerte", až Vám z toho bude blbě. To naši předkové také dělali a na to je organizmus člověka postaven. Jednorázová extrémní zátěž nijak nevadí, ale takové to trvalé ochutnávání, je bezkonkurenčně nejhorší. Já dodržuji svoje zásady tak 350 dní v roce a zbylých 15 dní se nezřízeně "přežírám" a na nic se neohlížím.[/u:2io2z2wd] Pokud se totiž budete na nějaké svatbě domáhat krouhaného zelí, tak tam budete za magora a excentrika, to se zase raději nacpu čímkoliv relativně špatným a druhý den vyčistím trubky šankaprakšalánou, vše je zase v pohodě a jede se v zajetých kolejích."

"Pokud čekáme z nějakého společenského důvodu přejídání nevhodným jídlem, je velice vhodné podpořit organizmus větší dodávkou enzymů, které pomohou hlavně játrům a slinivce v jejich náročné práci. Díky enzymům z papáje, ananasu a červeného vína, tak máme mnohem snadnější trávení těžkého jídla, která by nám jinak mohlo působit nějaké zdravotní potíže...


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
2io2z2wd


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 12:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pokud se clovek cas od casu neprezere ( "...(což) by si člověk MĚL DOPŘÁT JENOM O HODECH.."- TREBA NEJAKYCH V SOUCTU CTRNACT DNI V KALENDARNIM ROCE...), tak telo ztrati adaptovatelnost...i nasi predkove se kdyz neco ulovili nebo byla naduroda neceho, do syta precpali....

Malý příklad \":wink:\" : SMRT KRASNYCH SRNCU film na motivy knihy Oty Pavla...scena jak otec Popper tesne pred odsunem do koncentraku prezral az k prasknuti svoje deti(masem) ABY PŘEŽILI PRÁVĚ TA HUBENÁ LÉTA....

( \":!:\" paradoxne dnes mnoho OBEZNICH trpi podvyzivou protoze maji krev zanesenou tuky a dalsi dysfunkce v tele(HCL ?!!) brani telu vstrebani potrebnych zivin z potravy.
Nesmi to byt samozrejme moc casto, ale kdo je uplny asketa, muze mit neustaly vnitrni pocit ze je o neco osizen...zatimco takhle bude clovek spokojene "cekat" i na "hubenych egyptskych letech"(mesicich) na ty dny hojnosti... \":idea:\"


Naposledy upravil muflon dne stř črc 14, 2010 3:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Obžerství je schopnost žrát a žrát a žrát, cokoliv, kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv, hlavně pak toho, čeho by si člověk měl dopřát jenom o hodech.
(tolik praví klasik Slavek Krepelka)

Slávek Křepelka je opravdu mimořádně dobrý a má správné názory na svět plný lidské blbosti, která je opravdu všudypřítomná. Většina lidí a hlavně mladých, vůbec netuší, co to je zdravá strava a jatečná váha dnešní mládeže představuje špičkový zdroj financí pro naše mizerné zdravotnictví. Vše přitom plyne pouze ze špatného plastického žrádla, nezřízeného přežírání, chlastání a stresu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 7:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pár zajímavých citátů z jiných vláken:

Jarda píše:
Například člověk, který se nachází v alkalóze, může na krátkou dobu použít i potraviny z fasfoodů jako velice zdravé jídlo vhodné pro srovnání tohoto stavu.
Xion:
A neni zdravsie poriadne sa nahnevat?
Jarda píše:
Asi není, pokud se člověk rozčiluje, tak to psychiku zrovna nevyladí, ale pořádně se nažrat Vám psychiku spíše srovná. Oboje je sice zdrojem kyselin, ale asi ne adekvátně rizikových, mě osobně ty kyseliny z rozčílení a stresu, připadají mnohem nebezpečnější, než ty ze špatného jídla.
Xion:
To je pravda. Ja by som sa ale aj tak radsej prekyselil bryndzou, nez fastfoodom. Alebo bryndza + nejaky rozumny kvaskovy chlieb, a ktomu cibulka, to by si clovek este aj pochutnal.
Jarda píše:
Já to neuvádím jako ideální možnost, jenom jako příklad, že i takto nezdravé jídlo může být, za nějakých okolností, tělu prospěšné. Ten Váš příklad je samozřejmě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 7:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ještě něco ocituji z funkce "Hledat"...na téma "přežrat" (se) ...:

Beladona píše:
Zatím nemám problém se změnou stravy, ale denně myslím na pizzu, někdy se mi jen u té představy sbíhají sliny Dá se s tím něco dělat? Nebo si mám preventivě radši jednou za čas kousek dát?
Jarda píše:
Tak zrovna pizzu bych já osobně asi nezkoušel, ale nějaké jiné nezdravé jídlo proč ne, není dobré se stále přemáhat a odolávat svodům, to vám ničí psychiku a jednou za čas se pořádně přežrat ničemu nevadí.

Jarda píše:
Pokud se týká dělené stravy jde z mého pohledu o jakousi základní úpravu stravování, která sice poměrně dobře řeší trávení, ale u kyselin už příliš nepomáhá. Maso a zvláště sýr patří k vysoce kyselinotvorným potravinám a sýr má navíc mimořádné schopnosti organizmus zahleňovat. Obě tyto potraviny jsou sice chuťově dobré, ale o to více nebezpečné z hlediska dlouhodobé pravidelné konzumace. Vytváří závislost a člověk si na ně navykne jako na drogu. Již méně vadí organizmu jednorázové prudké přetížení. Já pacientům radím jednou za čas se nevázaně "přežrat do bezvědomí", pokud možno až do stavu, kdy mě po lahůdkách bude zle a pak zas mám na dlouho chutě vyřešené. Jinak je samozřejmě možné do určité míry eliminovat škodlivost těchto potravin zvýšeným přísunem potravin zásadotvorných, ale jedná se o neustálé balancování nad propastí a tento risk dle mého názoru za to nestojí. Zdraví je absolutní priorita a tak se k tomu je třeba i stavět. Tou koulí na krku dát pokyn zbytku těla včetně chutí a zvyků a adrenalin z rizika si užít třeba na padáku. Jinak nejlépe eliminují kyselost tyto potraviny: meloun, okurka, rajčata, jablka a pomeranče. Bohužel je asi nejde jíst při konzumaci masa a sýrů v takovém množství, aby nastala ideální rovnováha. Tolik se jich ani objemově sníst nedá. Z tohoto důvodu se jako nejvhodnější a nejúčinnější jeví pít terapeuticky vhodné množství čerstvých ovocných a zeleninových šťáv z těchto potravin.

Jarda píše:
Jednorázově se přežrat i čímkoliv zdravotně nevyhovujícím, není zase takový problém, tělu mnohem více vadí trvalé přetěžování a také kandida pokud dostává svoji dávku fungicidních látek, nemůže tolik bujet. Tím Vám rozhodně podobný postup opakovat nedoporučuji, ale pro jednou se to asi moc nepokaká.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Pár zajímavých citátů z jiných vláken:

Jarda píše:
Například člověk, který se nachází v alkalóze, může na krátkou dobu použít i potraviny z fasfoodů jako velice zdravé jídlo vhodné pro srovnání tohoto stavu.
Xion:
A neni zdravsie poriadne sa nahnevat?
Jarda píše:
Asi není, pokud se člověk rozčiluje, tak to psychiku zrovna nevyladí, ale pořádně se nažrat Vám psychiku spíše srovná. Oboje je sice zdrojem kyselin, ale asi ne adekvátně rizikových, mě osobně ty kyseliny z rozčílení a stresu, připadají mnohem nebezpečnější, než ty ze špatného jídla.
Xion:
To je pravda. Ja by som sa ale aj tak radsej prekyselil bryndzou, nez fastfoodom. Alebo bryndza + nejaky rozumny kvaskovy chlieb, a ktomu cibulka, to by si clovek este aj pochutnal.
Jarda píše:
Já to neuvádím jako ideální možnost, jenom jako příklad, že i takto nezdravé jídlo může být, za nějakých okolností, tělu prospěšné. Ten Váš příklad je samozřejmě lepší.

Naši předci určitě v časech hojnosti netrénovali askezi a naopak se našťouchli, až omdleli z čehož usuzuji, že na to jsou naše těla naučena, ale po tomto přecpání byla zase třeba doba hladu a na to jsou naše těla také naučena. Přežírání nám zůstalo, ba se neuvěřitelně rozvinulo a doba hladu se již nekoná, což je právě příčinou naprosté většiny nemocí a možná že je to dokonce původní příčinou naprosto všech nemocí. Ono totiž plastické žrádlo v kombinaci s nestřídmostí, vede velice rychle ke ztrátě kontroly nad svým zdravím a nastupují nemoce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 1:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Slávek Křepelka je opravdu mimořádně dobrý a má správné názory na svět plný lidské blbosti, která je opravdu všudypřítomná. Většina lidí a hlavně mladých, vůbec netuší, co to je zdravá strava a jatečná váha dnešní mládeže představuje špičkový zdroj financí pro naše mizerné zdravotnictví. Vše přitom plyne pouze ze špatného plastického žrádla, nezřízeného přežírání, chlastání a stresu.

toho chlapka neznam a na netu od neho nemuzu nic najit. on vydava nejake knizky nebo tak neco?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
muflon píše:
Civilizovaný západní svět má rapidní vzrůst nadváhy, cukrovky a dalsich veci spojenych s narusenym metabolismem tuků, cukrů....

Přežírání se po válce stalo standardem "rohu hojnosti"....
U nás babicka denodenne nakupovala maso v nucenem vyseku aby si vynahradila leta valecneho stradani...a jeste pred par lety jsme v sirsi rodine tento styl po ni pestovali... \":(\"

Piste sem vse co stim souvisi...!

Platí určitě ZASADA nasich predku:
JEZ DO POLOSYTA (s tim pij do polopita uz zas tak moc souhlasit asi nelze...hlavne v techto rekordnich letnich dnech... \":wink:\" )

Z psychologickeho hlediska pry velmi pomaha nechavat na taliri vzdy cast jidla(i kdyz se pak zlobi manzelka ze ma starosti co pak s tim a s mytim nadobi.. \":mrgreen:\" ). Mozek pak ma pocit ze ho o nic nesidime a ze se nemusi "predzasobit" na zlé časy kdyz nic na taliri nenechavame....(s pohledem na prazdny dojedeny talir to mozek bere jako ze zle casy jsou nebo prijdou...) \":idea:\"

Přežírání je ale tak příjemný \":)\" Chce to si dopřát v životě nějaké ty požitky.....
A nevím jak to souvisí s tím masem, to je dietní potravina(kromě bůčku, atp.) a zasytí. Lidi se přežíraj spíš škroby a cukry.
S tou částí jídla na talíři to je hezký, ale většinu lidí rodiče vedli k tomu aby vše dojídali.

A při pokusech na krysách kdy jeden den vždy hladověly a jeden den mohly jíst co chtěly se ukázalo že jsou pak zdravější a dožívaj se vyššího věku než ostatní krysy. A v tom přežíracím dnu snědly asi 1,5 dávky jídla normálních krys.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
Mě to přejídání ještě furt přepadává, hlavně večer. Už to ale řeším celerem. Někde na netu jsem to četl jako vhodnou potravinu pro tyhle případy. Sice mi nechutnal, ale když jsem měl v hubě ten celer, tak už se mi tam nevešlo pečivo, se kterým jsem to donedávna dost přeháněl. 12 rohlíků s tři čtvrtě kostkou másla a čajem. To byla slast, ale už to nechci. \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 8:42 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
[quote="lukman":2h76506j]Mě to přejídání ještě furt přepadává, hlavně večer. Už to ale řeším celerem. Někde na netu jsem to četl jako vhodnou potravinu pro tyhle případy. Sice mi nechutnal, ale když jsem měl v hubě ten celer, tak už se mi tam nevešlo pečivo, se kterým jsem to donedávna dost přeháněl. 12 rohlíků s tři čtvrtě kostkou másla a čajem. To byla slast, ale už to nechci. \":-D\"[/quote:2h76506j]
Rohlíky jen s máslem ? A slast ?
Já jsem po 6ti dnním půstu, tak jsem měl k večeři chleba, 400g šunky, 300g sýra, cibuli, 6 banánů džus ze 2 kilo pomerančů a ještě si dám

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 3:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
[quote="Kachně":njgmxvhy]Rohlíky jen s máslem ? A slast ?
Já jsem po 6ti dnním půstu, tak jsem měl k večeři chleba, 400g šunky, 300g sýra, cibuli, 6 banánů džus ze 2 kilo pomerančů a ještě si dám

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
[quote="lukman":3bb6wqp5]ty jedes. \":-D\" ale neni se co divit po pustu. ja se tak stravoval dlouhodobe. nevim jaktoze mi tak jednoducha kombinace tolik chutnala ze jsem ji uprednostnil pred vsim ostatnim ale schopny jsem byl to do sebe tlacit tak dlouho dokud uz jsem nebyl skoro schopny se hybat. takze nic moc potom ty stavy.[/quote:3bb6wqp5]
Já třeba celej den nejedl a večeři si dal 10 rohíků, 250g salámu, sýr, vaničku zmrzliny, pár ruských zmrzlin, sušenky. Tak jsem to vypracoval až na 150 kilo. Ale přes to jsem celkem zdravej, dokážu ujít třeba 15 kilometrů nonstop(i když jsem předtím skoro nechodil) a tlak jsem měl jen mírně zvýšenej(135/85). Když čtu jak jsou tu někteří nemocní a chromí.....

Teď mám tak 135 kilo, zkusím vždy 3 dny půst a 1 den se nacpat hodnotnýma potravinama na doplnění minerálů a vitamínů a tak pořád dokola.
V ten jeden den budu pít jen vymačkanou pomerančovou šťávu a trochu mrkvový, maso,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
[quote="Kachně":3uyhldqy]
Já třeba celej den nejedl a večeři si dal 10 rohíků, 250g salámu, sýr, vaničku zmrzliny, pár ruských zmrzlin, sušenky. Tak jsem to vypracoval až na 150 kilo. Ale přes to jsem celkem zdravej, dokážu ujít třeba 15 kilometrů nonstop(i když jsem předtím skoro nechodil) a tlak jsem měl jen mírně zvýšenej(135/85). Když čtu jak jsou tu někteří nemocní a chromí.....

Teď mám tak 135 kilo, zkusím vždy 3 dny půst a 1 den se nacpat hodnotnýma potravinama na doplnění minerálů a vitamínů a tak pořád dokola.
V ten jeden den budu pít jen vymačkanou pomerančovou šťávu a trochu mrkvový, maso,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
lukman píše:
ty tak tohle ctu poprve. jeste jsem neslysel ze by se nekdo dokazal zbavit kilogramu takovymhle zpusobem. naopak doporucujou jist pravidelne ale tak v tomhle budes asi podstatne informovanejsi vic nez ja..

Četl jsem že tak někdo hubne. Ale je to na houby, vrátím se k nizkosacharidový dietě. Teda sacharidů tak 50-100, ne přímo ketogenní dieta.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz