Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 11:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 3:45 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Nečasová píše:
Vševěd píše:
Na vícero místech jsem četl, že je to reklamní tah prodejců odšťavovačů:-)
Pokud existoval a živil se jenom šťávami, patrně zemřel na selhání ledvin. Dostat do těla dostatečné množství živin jen šťávami znamená
konzumovat den za dnem litry tekutin... Což znamená šílené přetížení ledvin, navíc spousta zeleninových šťáv je diuretických...

Většinou s názory Vševěda nesouhlasím, ale tentokrát mu musím dát zapravdu. Dr. Walker je fitivní postava stejně jako třeba Jára Cimrman. Proto taky existují na celém světě jen dvě údajné fotografie tohoto člověka. Nezůstaly po něm žádní potomci, žádní příbuzní. Neexistuje přesný životopis tohoto člověka. Dokonce i údajná délka jeho života není pevně stanovena a vyskytuje se v mnoha verzích od 93 let do 145 let. Na netu se vyskytuje pár pofidérních fotek náhrobků, což má být důkaz existence tohoto fantoma. \":-)\" Knihy pod pseudonymem Walker byly napsány anonymním autorem na zakázku výrobců odšťavňovačů.

Obcas mu taky v necem verim. \":mrgreen:\" Ale nesmime ho moc chvalit aby nam jeste nezpychl. \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 11:04 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Nizozemí
Jarda píše:
Nečasová píše:
Většinou s názory Vševěda nesouhlasím, ale tentokrát mu musím dát zapravdu. Dr. Walker je fitivní postava stejně jako třeba Jára Cimrman. Proto taky existují na celém světě jen dvě údajné fotografie tohoto člověka. Nezůstaly po něm žádní potomci, žádní příbuzní. Neexistuje přesný životopis tohoto člověka. Dokonce i údajná délka jeho života není pevně stanovena a vyskytuje se v mnoha verzích od 93 let do 145 let. Na netu se vyskytuje pár pofidérních fotek náhrobků, což má být důkaz existence tohoto fantoma. \":-)\" Knihy pod pseudonymem Walker byly napsány anonymním autorem na zakázku výrobců odšťavňovačů.

Není té konspirace až moc, čili všichni výrobci odšťavňovačů mají kartel a vykonstruovanou osobu, která jim prodává zboží. No, mě to připomíná skoro něco tak dokonalého jako církev, ta má také svoji modlu a přitom jde o nejlépe organizovaný podnik na světě. Lepší know hou snad nikdo nemá a hlavního aktéra také nikdy nikdo neviděl. To mě na prodej odšťavňovačů, což je na trhu okrajové zboží, připadá jako opravdu šibalský kousek.

http://blog.jaykordich.com/?tag=dr-norman-walker

V tomto článku zmiňuje Jay Kordich (dosud stále žíjící 91 let starý pán, velký propagátor odšťavňování) osobní setkání s Dr. Walkerem v 60. letech.

_________________
https://www.youtube.com/user/ButlerAnalytic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
playaa píše:
http://blog.jaykordich.com/?tag=dr-norman-walker

V tomto článku zmiňuje Jay Kordich (dosud stále žíjící 91 let starý pán, velký propagátor odšťavňování) osobní setkání s Dr. Walkerem v 60. letech.

To zní mnohem lépe než ta snůška nesmyslů co se zde již řešila, já osobně nepředpokládám že by šlo o vymyšlenou osobu, na to po něm existuje moc kvalitní, rozsáhlé a pracné dílo. Proti tomu naprostá většina mediálně glorifikovaných po sobě naopak zanechala tolik paskvilů, že člověk ani nemůže pochopit, jak takové osoby mohou řídit společnost a určovat veřejné normy. Dr. Walker určitě nebyl duch, ale pokud chcete, tak spíše fenomén.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 4:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
Vševěd píše:
Zdravím, herpes je způsoben nepoměrem aminokyselin arginin/lysin. Nevím co je vita strava, ale předpokládám, že jíte hodně ořechů a skoro žádné bílkoviny typu maso/vejce/. No a v tom je ten zásadní problém. Dodáváte tělu prakticky velmi vysoké množství argininu, které Vám ty opary způsobuje. Pokud budete jíst ořechy, vyrovnejte to buď okamžitým příjmem čisté aminokyseliny lysin, ale zdravější bude jíst maso.
Další zásadní věc je okamžitě při prvních příznacích herpesu mazat herpesinem - mastí obsahující acyklovir. Tak se tomu herpesu dá účinně předejít, ale musí to být co nejdřív.
Když ale čtu, jak popisujete že máte opary prakticky nepřetržitě, nejsem si jistý, že trpíte skutečně na opary, ty se tak často nikomu nedělají. Obvzlášť na kůži. Jsou to skutečně mokvavé puchýřky, které popraskají a změní se ve strupy? Obzvlášť na kůži to bolí jako čert, nechce se mi věřit, že to máte skutečně tak často.
Překyselení je bezesporu problém, nicméně v tomto případě to s oparem nikterak nesouvisí.

Zdravím, mě na opary lysin moc nepomáhá, beru 1 čajovou lžičku denně a Bkomplex. Myslíte, že mám brát víc toho lysinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2022 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pišta hufnagl píše:
Zdravím, mě na opary lysin moc nepomáhá, beru 1 čajovou lžičku denně a Bkomplex. Myslíte, že mám brát víc toho lysinu?

Tak léčba pomocí suplementace konkrétních aminokyselin je určitě dobrá, ale rozhodně není samospásná tedy vždy je potřeba se na problém dívat komplexně a řešit ho v širším spektru možností. Konkrétně lysin má význam podávat v dávce cca 1-4 g denně a více asi nic nezlepší spíše může i zhoršit. Já bych se bavil o tom že za problémem stojí slabší imunita a spouští ho většinou ataky stresu tedy zvednout imunitu a snížit stres.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 2:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Tak léčba pomocí suplementace konkrétních aminokyselin je určitě dobrá, ale rozhodně není samospásná tedy vždy je potřeba se na problém dívat komplexně a řešit ho v širším spektru možností. Konkrétně lysin má význam podávat v dávce cca 1-4 g denně a více asi nic nezlepší spíše může i zhoršit. Já bych se bavil o tom že za problémem stojí slabší imunita a spouští ho většinou ataky stresu tedy zvednout imunitu a snížit stres.

Děkuji. Imunita souvisí hodně se stavem střev a já mám v poslední době ve stolici tmavý hlen místo klasického světlého. Nevíte co to znamená? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pišta hufnagl píše:
Děkuji. Imunita souvisí hodně se stavem střev a já mám v poslední době ve stolici tmavý hlen místo klasického světlého. Nevíte co to znamená? Děkuji.

Barva stolice i hlenu se může měnit z více důvodů v závislosti na stravě, bakteriální kontaminaci, nebo při krvácení do střeva. Vzhledem k tomu že žádné konkrétní potíže neuvádíte viděl bych to na tu stravu tedy si pozorně vysledujte závislost barvy na konkrétní potravině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 6:16 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Barva stolice i hlenu se může měnit z více důvodů v závislosti na stravě, bakteriální kontaminaci, nebo při krvácení do střeva. Vzhledem k tomu že žádné konkrétní potíže neuvádíte viděl bych to na tu stravu tedy si pozorně vysledujte závislost barvy na konkrétní potravině.

Teď hodně jím třtinovou melasu tak to bude tím...
Také mě napadá kávový klystýr u kterého když spěchám, tak vynechávám filtraci přes plátno a filtruju jen přes jemné sítko. Myslíte že to může škodit, když to takhle ošidím? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2022 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pišta hufnagl píše:
Teď hodně jím třtinovou melasu tak to bude tím...
Také mě napadá kávový klystýr u kterého když spěchám, tak vynechávám filtraci přes plátno a filtruju jen přes jemné sítko. Myslíte že to může škodit, když to takhle ošidím? Děkuji.

Tak melasa barví dost silně a to kafe nevím z hlediska barvy, ale horší filtrace podle mě nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2022 6:24 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
pišta hufnagl píše:
Myslíte, že mám brát víc toho lysinu?

Lysin by měl blokovat množení virů, které je podporováno argininem. Takže Lysin je potřeba brát zejména pokud čšlověk přijme potravu s argininem. A množství potravin s argininem je vhodné redukovat.

Máte zkontrolováno jakou máte hladinu vitamínu D a selenu? Pokud máte problém s opary, tak kromě konzumace zinku bych doporučil dostat hladinu D a selenu do horní poloviny normálního rozsahu, ideálně někam sem:
selen na 1,1 až 1,5 umol/l
vitamín D 100 až 150 nmol/l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pon lis 21, 2022 5:06 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
pefi píše:
pišta hufnagl píše:
Myslíte, že mám brát víc toho lysinu?

Lysin by měl blokovat množení virů, které je podporováno argininem. Takže Lysin je potřeba brát zejména pokud čšlověk přijme potravu s argininem. A množství potravin s argininem je vhodné redukovat.

Máte zkontrolováno jakou máte hladinu vitamínu D a selenu? Pokud máte problém s opary, tak kromě konzumace zinku bych doporučil dostat hladinu D a selenu do horní poloviny normálního rozsahu, ideálně někam sem:
selen na 1,1 až 1,5 umol/l
vitamín D 100 až 150 nmol/l


Vlasovku ještě udělanou nemám, ale chystám se jí do vánoc udělat. Selen beru pravidelně, protože dávám Lugol, zinek taky, déčko jen občas + K2 mk7. Které potraviny obsahují hodně argininu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pon lis 21, 2022 5:48 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
https://www.uzdravim.cz/arginin-v-potravinach.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: pon lis 21, 2022 10:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ten vitamín D si nechte udělat v laboratoři. A pokud ho konzumujete jen občas, tak se obávám, že bude malý zázrak, když budete mít 75 nmol/l, což je hladina kterou bílé pláště považují za normální, ale reálně je hluboce nedostatečná.
Pokud na to nemáte peníze tak se na to dá jít tak, že do kalkulačky na odkaze níže (bohužel v AJ) strčíte informaci o své hmotnosti (např. 80 kg) a informaci na jakou hladinu byste se chtěl dostat (např. 100 nmol/l) z kalkulačky vám vypadnou dvě denní dávky (pro uvedených 80 kg a 100 nmol/l vypadne 2000 IU a 8000 IU).
Vy byste pak měl po dobu alespoň půl roku poctivně konzumovat něco mezi těmi dvěma hodnotami a pak zkusit přesvědčit doktora, aby vám nechal udělat hladinu vitamínu D.

Já se na svých hezkých loňských 106 nmol/l při mých cca 85 kg dostával skoro dva roky a za tu dobu jsem zkonzumoval množství, ze kterého bych se měl podle většiny MUDrů měl předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: úte lis 22, 2022 5:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
pefi píše:
Ten vitamín D si nechte udělat v laboratoři. A pokud ho konzumujete jen občas, tak se obávám, že bude malý zázrak, když budete mít 75 nmol/l, což je hladina kterou bílé pláště považují za normální, ale reálně je hluboce nedostatečná.
Pokud na to nemáte peníze tak se na to dá jít tak, že do kalkulačky na odkaze níže (bohužel v AJ) strčíte informaci o své hmotnosti (např. 80 kg) a informaci na jakou hladinu byste se chtěl dostat (např. 100 nmol/l) z kalkulačky vám vypadnou dvě denní dávky (pro uvedených 80 kg a 100 nmol/l vypadne 2000 IU a 8000 IU).
Vy byste pak měl po dobu alespoň půl roku poctivně konzumovat něco mezi těmi dvěma hodnotami a pak zkusit přesvědčit doktora, aby vám nechal udělat hladinu vitamínu D.

Já se na svých hezkých loňských 106 nmol/l při mých cca 85 kg dostával skoro dva roky a za tu dobu jsem zkonzumoval množství, ze kterého bych se měl podle většiny MUDrů měl předávkovat.

Moc děkuji. Nejlepší kalkulačka bude asi cronometr? Tím pádem budu muset současně s D3 zvýšit příjem K2 a retinolu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herpes
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2022 3:13 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zapomněl jsem přidat odkaz na tu kalkulačku:
https://www.grassrootshealth.net/project/dcalculator/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz