Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 4:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 1:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Otázka zní takto: Proč užíváš práškovou kyselinu ascorbovou?
Pokud ji máš z krámu, jistě je to šmejd, čistá chemie, dá se to získat v podstatě z čehokoliv. Může být dokonce zpětně syntetisována.
Pokud si´s ji z něčeho vykrystalisoval sám, znáš alespoň původní surovinu.
Proč nejíš či nepiješ původní zdroj, dokud to bylo živé?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 3:05 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Uzivam ju kvoli alergii vo velkych davkach. Mam ju z Dm drogerie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 5:20 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Acidum ascorbicum se dá brát liposomálně což je velký výhoda. Takový pomeranč ne a ještě je v něm dost málo toho, kvůli čemu ho bereme.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Dobry den,

zapalili sa mi pred par dnami dasna asi nad 5 hornymi zubami, je to dost bolestive a trochu opuchnute. Pri cisteni to krvaca.

Mohla som si to sposobit mlganim oleja? Ten som zacala kazdy den mlgat a kratko na to sa to zapalilo. Citala som, ze pri mlgani nastane nieco ako detoxikacne priznaky, moze to byt teda tym sposobene?

Alebo to moze byt sposobene pitim praskovej kyseliny askorbovej? Riedim ju vsak s jedlou sodou, v pomere 2:1 kyselin askorbova:soda. takze by tam problem nemal byt.
Nerozumiem tomu, preco sa to zrazu takto zapalilo vo velkom. Skusim ten klincek na zmiernenie. Zacala som aj vyplachovat usta urinou, moze to na zapal dasien pomoct, neuskodi to?
Dakujem pekne za pomoc.

No, to je docela divné, ani jedno tyto problémy nevyvolává, nebo jsem se s tím dosud nesetkal. Navíc vyšší dávky vitamínu C obecně zánětlivé procesy tlumí, čili je to opravdu divné. Teoreticky se tím mohl rozvířit nějaký letitý problém, ale ten by pak měl poměrně rychle ustoupit. Osobně bych vyzkoušel odvar z šalvěje, ten uvedené problémy tlumí velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Tak po par dnoch to odoznelo, trvalo to asi 4-5 dni. Predpokladam teda, ze to mlganie oleja nieco "spustilo". Olej nadalej mlgam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: pát dub 25, 2014 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jardo,mohl bysteprosim zveřejnit výrobu Godzily? Nemohu se k tomu na netu nějak dostat Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Jardo,mohl bysteprosim zveřejnit výrobu Godzily? Nemohu se k tomu na netu nějak dostat Děkuji


Přílohy:
GODZILLA.doc [571.5 KiB]
1548 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ústup dásní
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2016 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 20, 2016 1:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, prosím o radu. Asi měsíc na sobě sleduji ústup dásní. Ráda bych věděla jak zastavit tento nežádoucí proces, jelikož je mi 38let a nerada bych přišla tak brzy o zuby. Delší dobu mě bolelo pravé ucho, v noci lechtání, kapu mms 4kapky chloritan sodný a 4 kapky kys. citr., většinou se to zklidní, na ušním mi řekli že to mám od krční páteře, ucho čisté. A asi za půl roku to přišlo, ústup je děsivě rychlý, a právě na pravé straně nejhorší, asi za 1 měsíc 3mm na jednom zubu, vedle něj 6 na hoře mi chybí, nosím deflex -zubní náhradu na jeden zub. Myslela jsem si, že to způsobuje ústup kosti po vytržení zubu, ale ustupují mi dásně už i na druhé straně a i dole, zatím trošku.Všechny zuby mi trnou, trošku bolí a někdy mi pobolívají lícní kosti. Večer piji mms 4 kapky, jen mám obavy abych to neměla právě z něj. Jinak mms užívám spíše při nějakých bolestech a nebo nachlazení, což mi pomáhá. Jako dospívající jsem prodělala boreliózu a po porodu ve 27let mi začaly problémy s páteří, klouby šlachy a celkovou únavou. Poslední týden mě pobolívá v kříži.
Pan zubař mi řekl že tento proces nezastavím, že to doplníme hmotou. Jen abychom měli co doplnovat. Nakoupila jsem vitamíny vápník, hořčík, zinek, selen, biosil plus, ale nevidím žádnou změnu. Nechala jsem si na zapperu přeměřit celou hlavu a jsem bez parazitů, což se mi nezdá, nezkreslují výsledky užívání a kloktání mms? Jen ve tkáni našla kvasinku, kterou také trpívám. K zubaři jdu asi za 10 dnů. MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT. DĚKUJI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2016 10:06 am 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 5:13 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň absolvovala som extrakciu zuba, dostala som antibiotiká Augmentin, ktorým som sa chcela vyhnúť,lenže celé ďasno je hrozne zapuchnuté aj okolo vedľajšieho zuba, takže asi mi iné nezostáva. Alebo existuje niečo, čo by ich nahradilo, na prírodnej báze? Ďakujem ta prípadné rady a tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2016 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Veškeré záněty, opuchnutí, reakce imunitního systému po zranění (narušení integrity povrchu těla atd.) velmi dobře řeší řepík. Navařte si, obkládejte, plňte si pusu ..... udělejte to hned a uvidíte, jak to bude fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2016 8:52 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2015 4:37 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den.Pane Zajíčku,prosím o názor,či radu.Před časem (už ale nemohu najít to vlákno) jste mi radil na mírně uvolněné některé zuby kombinaci vitamínů a minerálů (vápník,hořčík,K2 MK7,B6,Velké dávky vitamínu C,bor a glycin.)Glycin a kyselinu askorbovou jsem objednal u Vás.Vše jsem začal užívat.
CCa 3 roky mám potíže s lehkou parodontozou,občasné mírné krvácení dásní,proběhly i návštěvy na parodontologii,kde mi MuDr doporučila jinou techniku hygieny,problémy rapidně ustoupily,ale ne úplně.
A teď došlo k jedné věci.Cca před 14-ti dny jsem dostal do jednoho zubu solidní zánět.Kdysi už jsem jej tam měl a přešlo to až do zánětu okostice,což jsem opravdu znovu absolvovat nehodlal,tudíž jsem podlehl a využíval antibiotika předepsané doktorem.První po 24 letech.A teď došlo k jedné věci.Zánět je poléčený,o to nic.Ale celkově všude mi lehce ustoupily dásně.
A já teď nevím proč.
1.Vzpomínám si,že mi parodontoložka říkala,že pokud dojde k uzdravení zánětu dásní,ať počítám s lehkým ústupem dásně,jelikož ta zanícená je zduřelá a opuchlá.Takže dedukuji,že užitím antibiotik mohlo dojít k celkovému doléčení zánětů.Dásně opravdu teď vypadají zdravě,jsou světlé,nikde neoteklé,po krvácení ani památky.

2.K vyzdravení dásní mohlo dojít užíváním velkých dávek vitamínu C,právě v souvislosti s nedávnou radou na uvolněné zuby.Snažím se co nejvíc ovoce a zeleniny,kysané zelí,plus užívám kyselinu askorbovou od Vás tak,že cca 5-7 g rozpustím v litru vody a popíjím celý den (snažím se s jídlem).K průjmu nedochází,takže tělo asi tuto dávku absorbuje.ALE,mám podezření,jestli ten ústup dásní nezpůsobil právě tento roztok kys. askorbové,ač se snažím to při píti moc v ústech nedržet a většinou ještě vypláchnu ústa čistou vodou.

Tak teď babo raď.Hořčíku beru tak cca 1g plus odhadem 400mg ve stravě (semínka apod).Vápník kombinovaně tablety a strava cca 1,5g ,což by mělo být snad dost.

Jde mi o to,že zhruba ve stejnou dobu jsem začal brát ta antibiotika a zároveň začal užívat opravdu poctivě tu kys. askorbovou výše zmíněným roztokem.Do té doby jsem užíval jednou denně 2g ve vodě.A nevím,co tedy najednou (během cca dvou týdnů) způsobilo ten ústup dásní.Jestli antibiotika (celkové uzdravení),nebo vysoké dávky Cčka (celkové uzdravení),nebo to způsobila přítomnost té kys. askorbové v ústech (což bych nerad,chci ji užívat i nadále).Hlavně doufám,že se ústup zastaví.
Snad jsem byl pochopen a předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústup dásní
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Jirula píše:
Dobrý den, prosím o radu. Asi měsíc na sobě sleduji ústup dásní. Ráda bych věděla jak zastavit tento nežádoucí proces, jelikož je mi 38let a nerada bych přišla tak brzy o zuby. Delší dobu mě bolelo pravé ucho, v noci lechtání, kapu mms 4kapky chloritan sodný a 4 kapky kys. citr., většinou se to zklidní, na ušním mi řekli že to mám od krční páteře, ucho čisté. A asi za půl roku to přišlo, ústup je děsivě rychlý, a právě na pravé straně nejhorší, asi za 1 měsíc 3mm na jednom zubu, vedle něj 6 na hoře mi chybí, nosím deflex -zubní náhradu na jeden zub. Myslela jsem si, že to způsobuje ústup kosti po vytržení zubu, ale ustupují mi dásně už i na druhé straně a i dole, zatím trošku.Všechny zuby mi trnou, trošku bolí a někdy mi pobolívají lícní kosti. Večer piji mms 4 kapky, jen mám obavy abych to neměla právě z něj. Jinak mms užívám spíše při nějakých bolestech a nebo nachlazení, což mi pomáhá. Jako dospívající jsem prodělala boreliózu a po porodu ve 27let mi začaly problémy s páteří, klouby šlachy a celkovou únavou. Poslední týden mě pobolívá v kříži.
Pan zubař mi řekl že tento proces nezastavím, že to doplníme hmotou. Jen abychom měli co doplnovat. Nakoupila jsem vitamíny vápník, hořčík, zinek, selen, biosil plus, ale nevidím žádnou změnu. Nechala jsem si na zapperu přeměřit celou hlavu a jsem bez parazitů, což se mi nezdá, nezkreslují výsledky užívání a kloktání mms? Jen ve tkáni našla kvasinku, kterou také trpívám. K zubaři jdu asi za 10 dnů. MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT. DĚKUJI

Tam může být více příčin, ale určitě to není nedostatkem MMS. Velkou roli zde hraje vitamín C, ideálně dodávat v přírodní formě, tedy třeba šípky, acerola, nebo ideální je camu camu. Tohoto přírodního céčka většinou stačí bohatě 500-1000 mg, což odpovídá cca 10 g šípkového prášku a 5 g camu camu za jeden den. Jinak obecně zvednout béčka se zaměřením na B5 cca 1 g a B1 cca 100 mg a určitě by nic nepokazil ani biotin B7 cca 1000 mcg i více. Pochopitelně dodat i ostatní béčka, ale ty již z tohoto pohledu nejsou tak limitující, pouze pro komplexnost, béčka se totiž vzájemně vytlačují. Pochopitelně potlačit zánět stravou, třeba kolagen, glycin, kurkuma, zázvor a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
petrulin1 píše:
Dobrý den.Pane Zajíčku,prosím o názor,či radu.Před časem (už ale nemohu najít to vlákno) jste mi radil na mírně uvolněné některé zuby kombinaci vitamínů a minerálů (vápník,hořčík,K2 MK7,B6,Velké dávky vitamínu C,bor a glycin.)Glycin a kyselinu askorbovou jsem objednal u Vás.Vše jsem začal užívat.
CCa 3 roky mám potíže s lehkou parodontozou,občasné mírné krvácení dásní,proběhly i návštěvy na parodontologii,kde mi MuDr doporučila jinou techniku hygieny,problémy rapidně ustoupily,ale ne úplně.
A teď došlo k jedné věci.Cca před 14-ti dny jsem dostal do jednoho zubu solidní zánět.Kdysi už jsem jej tam měl a přešlo to až do zánětu okostice,což jsem opravdu znovu absolvovat nehodlal,tudíž jsem podlehl a využíval antibiotika předepsané doktorem.První po 24 letech.A teď došlo k jedné věci.Zánět je poléčený,o to nic.Ale celkově všude mi lehce ustoupily dásně.
A já teď nevím proč.
1.Vzpomínám si,že mi parodontoložka říkala,že pokud dojde k uzdravení zánětu dásní,ať počítám s lehkým ústupem dásně,jelikož ta zanícená je zduřelá a opuchlá.Takže dedukuji,že užitím antibiotik mohlo dojít k celkovému doléčení zánětů.Dásně opravdu teď vypadají zdravě,jsou světlé,nikde neoteklé,po krvácení ani památky.

2.K vyzdravení dásní mohlo dojít užíváním velkých dávek vitamínu C,právě v souvislosti s nedávnou radou na uvolněné zuby.Snažím se co nejvíc ovoce a zeleniny,kysané zelí,plus užívám kyselinu askorbovou od Vás tak,že cca 5-7 g rozpustím v litru vody a popíjím celý den (snažím se s jídlem).K průjmu nedochází,takže tělo asi tuto dávku absorbuje.ALE,mám podezření,jestli ten ústup dásní nezpůsobil právě tento roztok kys. askorbové,ač se snažím to při píti moc v ústech nedržet a většinou ještě vypláchnu ústa čistou vodou.

Tak teď babo raď.Hořčíku beru tak cca 1g plus odhadem 400mg ve stravě (semínka apod).Vápník kombinovaně tablety a strava cca 1,5g ,což by mělo být snad dost.

Jde mi o to,že zhruba ve stejnou dobu jsem začal brát ta antibiotika a zároveň začal užívat opravdu poctivě tu kys. askorbovou výše zmíněným roztokem.Do té doby jsem užíval jednou denně 2g ve vodě.A nevím,co tedy najednou (během cca dvou týdnů) způsobilo ten ústup dásní.Jestli antibiotika (celkové uzdravení),nebo vysoké dávky Cčka (celkové uzdravení),nebo to způsobila přítomnost té kys. askorbové v ústech (což bych nerad,chci ji užívat i nadále).Hlavně doufám,že se ústup zastaví.
Snad jsem byl pochopen a předem děkuji.

No to bohužel nedovedu odpovědět, oboje, nebo i v kombinaci, mohlo zánět zlikvidovat, ale nyní budete muset počkat nějakou dobu po vysazení ATB, zda se problém nevrátí. Tím rozlišíte čím to bylo, jinak se to bohužel poznat nedá. Obecně céčko zpravidla problémy podobného rázu nevyvolává, ale můžete ho také neutralizovat sodou a užívat tuto nekyselou formu, tam by neměl být problém určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2016 10:00 am 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2015 4:37 pm
Příspěvky: 8
Díky moc.Ústup dásní zdá se,že se zastavil,mám pocit,že dochází k lehké regeneraci tkáně.Uvidím.Cečko v této formě jsem vysadil a beru tablety (1000mg se šípky s postupným uvolňováním),3x denně po jídle.Plus ve stravě.Tak uvidíme.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dásní
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
petrulin1 píše:
Díky moc.Ústup dásní zdá se,že se zastavil,mám pocit,že dochází k lehké regeneraci tkáně.Uvidím.Cečko v této formě jsem vysadil a beru tablety (1000mg se šípky s postupným uvolňováním),3x denně po jídle.Plus ve stravě.Tak uvidíme.Díky

Ještě lepší jsou plně přírodní zdroje camu camu, acerola, šípky, tím se nedá pokazit vůbec nic


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz