Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: tuková boule za krkem
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
begonie píše:
DObrý den, prosím o sdělení jak vzniká tuková boule za krkem? Je velká jako ruka, lékaři nezvládli operaci kvůli tomu, že neprotáhli při narkoze hadičku krkem.
Co dělat s touto boulí? Jak vzniká?
Slyšela jsem názor staré babičky: nesol nebo ti naroste za krkem solný hrb. Jde patrně o tento hrb.
Máte někdo zkušenosti s touto boulí, operací a nebo nadměrným solením?

Máte vlastně dvě možnosti, buď jde o bordel z těla, který není schopno odstranit, tak jej deponuje do nějaké boule, nebo ložisko parazitů, což také není neobvyklé. Základ je v tomto vlákně popsán, tedy tělo vyčistit a pokud to nepomůže, řešit parazity. Souvislost se solením se mě moc nezdá s tím jsem se zatím nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 8:37 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 5:19 pm
Příspěvky: 11
Dobrý deň, mám po tele viacero tukových hrčiek, nie viditelných len ich nahmatám cca asi 10 ich môžem mať, do teraz som sa dosť nezdravo stravoval takže tipujem že to je príčina no už cca rok športujem a ako tak sa snažím jesť zdravo no čo by ste mi na tieto hrčky tukové poradili aby zmizli? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kožní problémy
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 5:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 12, 2014 4:59 pm
Příspěvky: 8
Bydliště: Vysočina
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak postupovat u dvou problémů, kterých jsem si vědom.

1/ V bederní oblasti mám pod kůží malý tvrdý uzlík o velikosti cca 3-4 mm. Na pohled to není nijak patrné, nejde to cítit, jen při nahmatání je to tvrdé. Když jsem to zjistil (cca před 2 lety), tak jsem čekal jestli to poleze ven, ale je to stále stejné.

2/ V tříslech se mi čas od času objevují tmavé fleky zabarvené do červena, na kterých je patrná suchá kůže. Většinou se to zhoršuje v letních měsících.

Předem děkuji za rady. Luděk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Byron píše:
Dobrý deň, mám po tele viacero tukových hrčiek, nie viditelných len ich nahmatám cca asi 10 ich môžem mať, do teraz som sa dosť nezdravo stravoval takže tipujem že to je príčina no už cca rok športujem a ako tak sa snažím jesť zdravo no čo by ste mi na tieto hrčky tukové poradili aby zmizli? Dakujem

Tak zde o tom máte celkem dost napsáno, ale vždy jde o to zjistit příčinu, což je dost obtížné. Jednoznačně upravit životosprávu a trochu vyčistit tělo, ovšem pokud by šlo o parazity asi nezmiznou, pak by bylo možno vyzkoušet godzilu, nebo antihelmintika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní problémy
PříspěvekNapsal: ned čer 22, 2014 4:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ludek78 píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak postupovat u dvou problémů, kterých jsem si vědom.

1/ V bederní oblasti mám pod kůží malý tvrdý uzlík o velikosti cca 3-4 mm. Na pohled to není nijak patrné, nejde to cítit, jen při nahmatání je to tvrdé. Když jsem to zjistil (cca před 2 lety), tak jsem čekal jestli to poleze ven, ale je to stále stejné.

2/ V tříslech se mi čas od času objevují tmavé fleky zabarvené do červena, na kterých je patrná suchá kůže. Většinou se to zhoršuje v letních měsících.

Předem děkuji za rady. Luděk

1)Takových útvarů má několik skoro každý a nedomnívám se, že by šlo o nějaký závažný problém. Prostě občas zkontrolovat, zda se něco neděje a jinak se tím netrápit.
2)Může jít o nějaký výskyt kvasinek, nebo plísní což se vždy v teple zapařením zhorší. Jednoznačně vyzkoušejte celkové pročištění těla, mohou pomoci koupele v MMS a vnitřně je dobré nasadit fungicidně působící potraviny a byliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 9:00 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Zajíček, moc děkuji za Vaše stránky. Dodávám doplňky, začala jsem s dělenou stravou, saláty, klystýry a pravidelným pohybem. Lékař mi na ultrazvuku našel fibrom na levém vaječníku 4 cm a v děloze 2 cm. Je to prý nezhoubný nádor, na rozdíl od cysty tuhé konzistence vyplněný kolagenovým pojivem. Nebolí. Doporučuje odstranit laparoskopií. Se samovolným zmizením se nesetkal. Myslíte, že se to dá nějak rozpustit nebo vyloučit? Jistě to souvisí i s psychikou. Ve vztazích jsem se dost trápila, ale nyní se cítím dobře, hlavně se snažím odpouštět a brát věci, jak jsou. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Dobrý den pane Zajíček, moc děkuji za Vaše stránky. Dodávám doplňky, začala jsem s dělenou stravou, saláty, klystýry a pravidelným pohybem. Lékař mi na ultrazvuku našel fibrom na levém vaječníku 4 cm a v děloze 2 cm. Je to prý nezhoubný nádor, na rozdíl od cysty tuhé konzistence vyplněný kolagenovým pojivem. Nebolí. Doporučuje odstranit laparoskopií. Se samovolným zmizením se nesetkal. Myslíte, že se to dá nějak rozpustit nebo vyloučit? Jistě to souvisí i s psychikou. Ve vztazích jsem se dost trápila, ale nyní se cítím dobře, hlavně se snažím odpouštět a brát věci, jak jsou. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Tak jakýkoliv útvar, který si tělo vyrobí, umí pochopitelně také odstranit, osobně bych do toho nevrtal, tím si nijak nepomůžete a pokud zachováte po odstranění původní příčinu, tak vám naroste pochopitelně další, což já osobně jako léčbu nevidím. V případě, že vám nijak nevadí, tak bych útvar jednou za čas zkontroloval a moc neřešil, spíše bych řešil vygruntování celého těla a ono ho pak samo rozebere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hrčka pod semenníkom
PříspěvekNapsal: pon úno 12, 2024 7:20 pm 
Offline

Registrován: pon úno 12, 2024 7:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň. Vedel by mi, prosím, niekto poradiť čo to je za hrčku? Objavila sa mi na tele dnes, cca 4 cm od semenníku. Skúšal som ju vytlačiť ale nepodarilo sa. Krv z nej vytekela ale hrčka sa nezmenšovala. Je potrebné navštíviť lekára a ak áno, mám to riešiť na kožnom alebo s urológom? Dosť ma to vystrašilo. Ďakujem za pomoc a rady.


Přílohy:
20240212_172409.jpg
20240212_172409.jpg [ 747.52 KiB | Zobrazeno 321 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrčka pod semenníkom
PříspěvekNapsal: úte úno 13, 2024 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
erik2611 píše:
Dobrý deň. Vedel by mi, prosím, niekto poradiť čo to je za hrčku? Objavila sa mi na tele dnes, cca 4 cm od semenníku. Skúšal som ju vytlačiť ale nepodarilo sa. Krv z nej vytekela ale hrčka sa nezmenšovala. Je potrebné navštíviť lekára a ak áno, mám to riešiť na kožnom alebo s urológom? Dosť ma to vystrašilo. Ďakujem za pomoc a rady.

Těžko soudit z rozmazané malé fotky ale odhadl bych problém na absces, prostě zánětlivé ložisko. Patrně by pomohlo dát na to nějaký protizánětlivě působící obklad a když se to nezmenší jde o hlubší ložisko které možná samo nepraskne a musel by ho lékař naříznout a vytlačit ten bordel ven.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz