Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned úno 01, 2015 3:34 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
skuzus píše:
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz, je možné připravit roztok HCL do zásoby /PET lahve/ - jako denní dávku, která by se pila již naředěná přes den po panákách v koncentraci,kterou doporučujete.
Děkuji

Do zásoby sa samozrejme pripraviť dá, však pri HCL sa vždy jedná o roztok. Tiež by ma zaujímalo koľko 3,5%-nej by som mohol skúsiť jednorázovo do cca 2 dcl. vody?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 2:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
skuzus píše:
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz, je možné připravit roztok HCL do zásoby /PET lahve/ - jako denní dávku, která by se pila již naředěná přes den po panákách v koncentraci,kterou doporučujete.
Děkuji

Ano v tom problém není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Do zásoby sa samozrejme pripraviť dá, však pri HCL sa vždy jedná o roztok. Tiež by ma zaujímalo koľko 3,5%-nej by som mohol skúsiť jednorázovo do cca 2 dcl. vody?

Dá se vypít opravdu hodně velká dávka, ale že bych něco takového doporučoval, to netvrdím. Projděte si starší příspěvky, na toto téma se zde již diskutovalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
Dá se vypít opravdu hodně velká dávka, ale že bych něco takového doporučoval, to netvrdím. Projděte si starší příspěvky, na toto téma se zde již diskutovalo.

No práve že tých názorov je tu veľa a sú značne rozdielne. Nechcem sa riadiť radami rôznych pseudorádcov. Zaujíma ma len názor odborníka.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
No práve že tých názorov je tu veľa a sú značne rozdielne. Nechcem sa riadiť radami rôznych pseudorádcov. Zaujíma ma len názor odborníka.

Já jsem myslel můj názor, ten tu pochopitelně je, ale je dobré si k tomu přečíst i další zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 9:29 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
Jarda píše:
Dá se vypít opravdu hodně velká dávka, ale že bych něco takového doporučoval, to netvrdím. Projděte si starší příspěvky, na toto téma se zde již diskutovalo.

Ano, dá se opravdu vypít hodně, zkoušela jsem to testovat na sobě. Zajímavé mi přišlo, že přestože jsem té kyseliny pila několik dní opravdu hodně, žaludek si v žádném případě nestěžoval. Myslela jsem si, že najdu maximální množství. Pak jsem to vzdala, přišlo mi to už opravdu moc...
Žaludek tu kyselinu musel použít i na něco jiného, ne pouze k trávení. Ta HCL se v žaludku nehromadila.
Asi HCL tělo opravdu potřebovalo ve velkém množství, protože od té doby žaludek konečně funguje dobře.
Rozhodně nedoporučuji, jenom píšu vlastní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 10:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Mne nejde o to že koľko sa jej dá vypiť ale o to koľko by bolo rozumné. Teda nejako sa priblížiť k správnej koncentrácii v žalúdku.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 5:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Mne nejde o to že koľko sa jej dá vypiť ale o to koľko by bolo rozumné. Teda nejako sa priblížiť k správnej koncentrácii v žalúdku.

To jste nad tím vůbec nepřemýšlel, přeci nemůže existovat nějaká definovatelná hranice, když každé tělo má jiné potřeby a pokaždé dáváte jiné jídlo. To je čirá empírie a musíte si to prostě vyzkoušet co vám sedí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 6:20 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravim, tak v tomto článku - http://scdlifestyle.com/2012/03/how-to- ... mach-acid/ se píše, že tabletky Betain Hcl je nejlepší brát na začátku jídla. Vy zde ale doporučujete brát jej až po jídle. Jak to tedy je? Proč až po jidle?

Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 6:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Zdravim, tak v tomto článku - http://scdlifestyle.com/2012/03/how-to- ... mach-acid/ se píše, že tabletky Betain Hcl je nejlepší brát na začátku jídla. Vy zde ale doporučujete brát jej až po jídle. Jak to tedy je? Proč až po jidle?
Diky

Pane Jardo prosim vas staci brat jen jednu tabletku? A kdy ...rano pred 1.jidlem?
Diky!

......Pro někoho bude i jedna hodně a pro jiného tři v pohodě, to musíte vyzkoušet. Většinou se bere po jídle, ale při větších deficitech je dobré dávat i před každým jídlem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 7:22 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
To není odpoved na otazku Miram. Otázka zní jasně: Jaký je rozdil v účinku při podání
Betain hcl před nebo po jídle?

Napriklad ja mam pocit ze kdyz vezmu 2 tablety pred jidlem, nic necitim. Pokud to same vezmu po jidle, citim po jidle takovou horkost v břiše a jakoby pocit lačnosti. Tak proste nevim, jestli je pro mne lepsi to brat pred nebo po ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 7:47 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
To není odpoved na otazku Miram. Otázka zní jasně: Jaký je rozdil v účinku při podání
Betain hcl před nebo po jídle?

Napriklad ja mam pocit ze kdyz vezmu 2 tablety pred jidlem, nic necitim. Pokud to same vezmu po jidle, citim po jidle takovou horkost v břiše a jakoby pocit lačnosti. Tak proste nevim, jestli je pro mne lepsi to brat pred nebo po ...

Ahoj Jimikluk, zdravim te!
Po jidle s tim mas potize, no to neni dobre v zadnem pripade. Ono to ale vypada, ze ty 2 tbl jsou pro tebe hodne, zkus si vzit jenom 1 po jidle a pokud to bude zase delat problem, tak to proste po jidle vubec neber, v tom pripade to ber pouze pred jidlem. Vzdyt to Jarda pise, ze si to kazdy musi sam na sobe vyzkouset a podle toho se zaridit. Ja si pamatuju, ze jsem to jedla nejdriv jen pred jidlem (2tbl), pak jsem zkousela davat jednu pred a jednu po jidle a to u me fungovalo dobre. Jedla jsem to tusim jeste zaroven s colagenem, myslim tim ted ale jen tu prvni tabletu, kterou jsem jedla pred jidlem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 7:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jimikluk a kolik minut pred a kolik minut po jidle jsi zvykly ten betain HCL brat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 9:10 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Ok, diky za vysvetleni priklad z praxe. Ja to jim hned pred nebo po, nedelam odstupy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 10:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Ok, diky za vysvetleni priklad z praxe. Ja to jim hned pred nebo po, nedelam odstupy.

Ja jsem to brala 30 min pred jidlem. To vim na 100%, ale nemuzu si uz ani za nic vzpomenout, jestli tu druhou jsem brala okamzite po jidle, no ja mam snad sklerozu, nebo co? Nepamatuju si co bylo pred rokem, to moje babicka si pamatovala co delala, kdyz ji bylo 8 let. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz