Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 10:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Taková zajímavost, možná se tu už o tom někde píše, ale všimla jsem si, že při návštěvách svých různých zmámých, v nemocnici, ať už se jedná o onkolu (nádory, leukémie), nebo o operaci žlučníku, vždycky vidím, že do krve doktoři cpou přes kapačku nitrožilně HCL... takže doktoři vědí, že je třeba desinfikovat krev a vše, nebo co tím sledují... jen se mi zdálo podivné, ať je jakýkoli problém, pooperační stav, nebo cokoli, je použita HCL nitrožilně. Proč to? Jedná se o desinfekci přirozenou látkou a tím se celkově dosáhne předcházení komplikací (zánět atd., tělo se celkově odlehčí od patogenů, se kterými by muselo jinak bojovat a tím se zlepší i pacientův stav a zrychlí zotavování)? Jen mě to už dlouho vrtá hlavou, co že to do nemocných perou pod tlakem...

Nitrožilní aplikace HCl velice dobře srovná jednak kyselost a nahodí neuvěřitelnou aktivitu bílých krvinek, což se v případě nemoci vždycky hodí. Jinak já to lidem i radím, ale bohužel většina lidí se tohoto postupu zbytečně bojí a ono je to přitom nejjistější řešení mnoha zdravotních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 10:03 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Nitrožilní aplikace HCl velice dobře srovná jednak kyselost a nahodí neuvěřitelnou aktivitu bílých krvinek, což se v případě nemoci vždycky hodí. Jinak já to lidem i radím, ale bohužel většina lidí se tohoto postupu zbytečně bojí a ono je to přitom nejjistější řešení mnoha zdravotních problémů.

Ahaa, děkuji za objasnění... Zkrátka to podpoří obranyschopnost a srovná PH, což je pravda, to nejdůležitější. Docela chápu, že se zdá být nitrožilní podáváni HCL sama sobě v domácích podmínkách riskantní.

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Ahaa, děkuji za objasnění... Zkrátka to podpoří obranyschopnost a srovná PH, což je pravda, to nejdůležitější. Docela chápu, že se zdá být nitrožilní podáváni HCL sama sobě v domácích podmínkách riskantní.

Tak riskantní ani není, ale obtížně proveditelná, protože člověk si to sám nepíchne a málokdo je ochoten mu v tom pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 9:51 am 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
zdravym vas tak uz uzivam 4 den tu HCL s pepsinom co som toho doktora musel do nej dokopat az to predpise ale aj po miesani roznych jedal ani sa mi neodgrgne ziadna tazoba ,ziadna pala,nic uzvam jej 2ml do 50ml trosku je to kyselkave ale je to lepsie ako Betain hcl to musim uznat hlavne lacnejsie az na to pitie tou slamkou a vyplachovanim ust beriem to ale nepravidelne az sa to hadam upravy vdaka za cenne rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
cimo píše:
zdravym vas tak uz uzivam 4 den tu HCL s pepsinom co som toho doktora musel do nej dokopat az to predpise ale aj po miesani roznych jedal ani sa mi neodgrgne ziadna tazoba ,ziadna pala,nic uzvam jej 2ml do 50ml trosku je to kyselkave ale je to lepsie ako Betain hcl to musim uznat hlavne lacnejsie az na to pitie tou slamkou a vyplachovanim ust beriem to ale nepravidelne az sa to hadam upravy vdaka za cenne rady

Vidíte jak je to jednoduché a levné, ale stejně je lepší si tvořit vlastní, čili na tom by jste měl zapracovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 3:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 04, 2009 9:28 am
Příspěvky: 10
Dobrý den Jardo, beru ráno s HCL chloridy měďi a zinku, večer to samé + lugolův roztok. Našla jsem tu rozlišné výklady, kdy uvádíte, měď radši odděleně od zinku. Je tedy lepší brát ráno pouze měď s HCL a večer zinek s lugolem a HCL? Nebo je nutné k té mědi ráno něco přidat.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Po vypití roztoku 1 lžičky sody ve sklenici vody mi v průběhu prvních pěti minut docela hlasitě v žaludku "kručelo", ale krknutí jako takové žádné nepřišlo, ani náznak krknutí. Mám té žaludeční kyseliny dost nebo málo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
AlenaBaum píše:
Dobrý den Jardo, beru ráno s HCL chloridy měďi a zinku, večer to samé + lugolův roztok. Našla jsem tu rozlišné výklady, kdy uvádíte, měď radši odděleně od zinku. Je tedy lepší brát ráno pouze měď s HCL a večer zinek s lugolem a HCL? Nebo je nutné k té mědi ráno něco přidat.
Díky

Jde použít oboje, ale vhodnější postup, který tělu dodá látek více, je měď ráno a zinek večer. Ideální je vždy brát tyto prvky s kyselinou, kvůli vyšší vstřebatelnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Po vypití roztoku 1 lžičky sody ve sklenici vody mi v průběhu prvních pěti minut docela hlasitě v žaludku "kručelo", ale krknutí jako takové žádné nepřišlo, ani náznak krknutí. Mám té žaludeční kyseliny dost nebo málo?

Udělejte to jednak správně, což je zde popsáno a pak třikrát, ale zdánlivě ji nemáte prakticky žádnou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 8:57 pm 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 3:18 pm
Příspěvky: 12
Puškvorec podporuje vylučování žaludečních šťáv, jak dlouho bez nějaké újmy na zdraví ho mohu popíjet a v jakých dávkách?

Pokud budu dodržovat váš jídelníček plus litr šťáv denně je tělo dostatečně zásobeno enzymy nebo doporučujete ještě pro lepší využitelnost vitamínů užívat zároveň trávicí enzymy popř. pankreolan dokud si je tělo nezačne vytvářet samo (pokud vezmeme v potaz, že moje trávení opravdu nefunguje dobře - stolice je kouskovitá a nepravidelná)

HCL již užívám,ale mám také obavy, aby po delší době tělo nenavyklo a tím bych si zablokovala vlastní obnovu.
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
rozarka píše:
Puškvorec podporuje vylučování žaludečních šťáv, jak dlouho bez nějaké újmy na zdraví ho mohu popíjet a v jakých dávkách?

Pokud budu dodržovat váš jídelníček plus litr šťáv denně je tělo dostatečně zásobeno enzymy nebo doporučujete ještě pro lepší využitelnost vitamínů užívat zároveň trávicí enzymy popř. pankreolan dokud si je tělo nezačne vytvářet samo (pokud vezmeme v potaz, že moje trávení opravdu nefunguje dobře - stolice je kouskovitá a nepravidelná)

HCL již užívám,ale mám také obavy, aby po delší době tělo nenavyklo a tím bych si zablokovala vlastní obnovu.
děkuji

Potřebné informace jsou na internetu běžně dostupné, třeba zde http://jaruna7.bloguje.cz/532476-puskvorec.php a já nikomu jeho užívání neradím. Na syrové stravě budete mít enzymů asi dostatek, ale ona zpočátku dost zatíží unavenou slinivku, čili v počátku je vhodné enzymy i dodávat. Na HCl si tělo zvykat nemusí, na ní zvyklé je a nijak mu nevadí. Pokud jde o větší poruchu tvorby, klidně se dá HCl užívat až do konce života.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 1:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobrý den, myslíte, že je tento přípravek smysluplný? Že je tam těch enzymů dost apod.?
http://www.lekynainternetu.cz/p/apo-curenzym/

Dnes jsem si koupila jedno balení ve výprodeji lékárně za 300kč, tak jestli se tam mam vrátit a koupit i zbylé druhé zlevněné balení.
Píší, že má pomáhat i při zánětech šlach, to by se mi hodilo.
Kdy se to má užívat? Na obale píšou 30 minut před jídlem, Pancreolan se má u žívat po jídle, já bych řekla že by se to spíš mělo s jídlem, ne? Když to má pomáhat trávit stravu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Dobrý den, myslíte, že je tento přípravek smysluplný? Že je tam těch enzymů dost apod.?
http://www.lekynainternetu.cz/p/apo-curenzym/

Dnes jsem si koupila jedno balení ve výprodeji lékárně za 300kč, tak jestli se tam mam vrátit a koupit i zbylé druhé zlevněné balení.
Píší, že má pomáhat i při zánětech šlach, to by se mi hodilo.
Kdy se to má užívat? Na obale píšou 30 minut před jídlem, Pancreolan se má u žívat po jídle, já bych řekla že by se to spíš mělo s jídlem, ne? Když to má pomáhat trávit stravu.

To je asi stejné, jako se ptát automechanika na dojení krávy. Já nejsem lékař a obecně pilule nijak zvláště neovládám, natož abych znal i různé doplňky, čili k tomu se opravdu vyjádřit nedovedu, já enzymy doporučuji získávat ze syrové stravy. Navíc většinu z těch uvedených ze stravy snadno získáte a je otázkou, zda se vůbec v nějakém využitelném stavu dají nacpat do pilulek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 10:03 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, existuje test na samovyšetrenie HCL (či jej je dostatok, alebo nie). Mám tabletky Betaine HCL 650mg. Test som si prečíta, prvý deň nalačno 1 tabetka, a keď za takých 30 minút necíti človek pálenie žáhy, druhý deň pokračuje na lačno 2ma tabletkami... Chcem sa opýtať, či záleží (čo sa toho času 30 minút týka) na tom, či je tabletka lisovaná (teda nie v puzdre), alebo či je to tobolka... či to nejak zmení ten čas...napríklad či netreba pri tobolke (čo sa dá rozobrať a dnu je prášok) čakať dlhšie ako 30 minút, napríklad hodinu, či 90 minút...

Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, existuje test na samovyšetrenie HCL (či jej je dostatok, alebo nie). Mám tabletky Betaine HCL 650mg. Test som si prečíta, prvý deň nalačno 1 tabetka, a keď za takých 30 minút necíti človek pálenie žáhy, druhý deň pokračuje na lačno 2ma tabletkami... Chcem sa opýtať, či záleží (čo sa toho času 30 minút týka) na tom, či je tabletka lisovaná (teda nie v puzdre), alebo či je to tobolka... či to nejak zmení ten čas...napríklad či netreba pri tobolke (čo sa dá rozobrať a dnu je prášok) čakať dlhšie ako 30 minút, napríklad hodinu, či 90 minút...

Ďakujem za odpoveď.

Tento test neovládám, já to zásadně jedu krkacím testem s jedlou sodou, který je zde popsaný a funguje velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz