Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 3:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 6:30 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo vcera jsem konecne sehnala collagen, vy jste mi doporucil vsechno v prasku, ale tady je se vsim pokazde takovy problem, amici delaji z kazde prkotiny vedu. Obesla jsem 6 obchodu, nez jsem objevila aspon tady toto baleni. Nikde ho nemeli, je to i s C-eckem. Takze jak brat HCL uz jste mi vysvetlil, ted zase potrebuji poradit kolik toho collagenu. Je tady napsane davkovani 3 tablety 2x denne, 30 minut pred jidlem. Moc vam dekuji!



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1h8mqpj2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 04, 2014 8:40 am 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
V běžných lékárnách se mi nedaří sehnat Betain HCl. Tak mě napadlo, jestli se test na přítomnost dostatku HCl v žaludku, který se prostřednictvím tablet Betainu dělá, nedá zkusit i pomocí obyčejné kyseliny chlorovodíkové, tzn. jestli nemůže nastat popisované pálení v žaludku, pokud je vlastní kyseliny dost. Nebo jde v tabletách o docela jiné složky, které pálení v kombinaci s přirozenou kyselinou mohou vyvolat?

A ještě další dotaz: je vhodné brát chlorid hořečnatý přímo s HCl?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 04, 2014 10:00 pm 
Offline

Registrován: pát črc 25, 2014 11:04 pm
Příspěvky: 18
pokora píše:
V běžných lékárnách se mi nedaří sehnat Betain HCl. Tak mě napadlo, jestli se test na přítomnost dostatku HCl v žaludku, který se prostřednictvím tablet Betainu dělá, nedá zkusit i pomocí obyčejné kyseliny chlorovodíkové, tzn. jestli nemůže nastat popisované pálení v žaludku, pokud je vlastní kyseliny dost. Nebo jde v tabletách o docela jiné složky, které pálení v kombinaci s přirozenou kyselinou mohou vyvolat?

Dívala jsem se, že Betain HCl nabízí český swanson, může se užívat ten? http://www.swanson.cz/betain-hcl-120pcs-648mg Ještě přidám jeden dotaz...Prošla jsem to tu ohledně krkacího testu, pořád si nejsem jistá ohledně té jedlé sody na krkací test. To koupím normálně v potravinách? Je jedno jakou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="miram":qtco2pup]Pane Jardo vcera jsem konecne sehnala collagen, vy jste mi doporucil vsechno v prasku, ale tady je se vsim pokazde takovy problem, amici delaji z kazde prkotiny vedu. Obesla jsem 6 obchodu, nez jsem objevila aspon tady toto baleni. Nikde ho nemeli, je to i s C-eckem. Takze jak brat HCL uz jste mi vysvetlil, ted zase potrebuji poradit kolik toho collagenu. Je tady napsane davkovani 3 tablety 2x denne, 30 minut pred jidlem. Moc vam dekuji!



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
qtco2pup


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
V běžných lékárnách se mi nedaří sehnat Betain HCl. Tak mě napadlo, jestli se test na přítomnost dostatku HCl v žaludku, který se prostřednictvím tablet Betainu dělá, nedá zkusit i pomocí obyčejné kyseliny chlorovodíkové, tzn. jestli nemůže nastat popisované pálení v žaludku, pokud je vlastní kyseliny dost. Nebo jde v tabletách o docela jiné složky, které pálení v kombinaci s přirozenou kyselinou mohou vyvolat?

A ještě další dotaz: je vhodné brát chlorid hořečnatý přímo s HCl?

Tak kyselinou jsem nic takového nezkoušel, ale asi by to mělo jít prakticky stejně. Každopádně užívání tablet je komfortnější i když o dost dražší. Jinak chlorid je vyroben za přítomnosti HCl, tedy vadit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Veronika83 píše:
Dívala jsem se, že Betain HCl nabízí český swanson, může se užívat ten? http://www.swanson.cz/betain-hcl-120pcs-648mg Ještě přidám jeden dotaz...Prošla jsem to tu ohledně krkacího testu, pořád si nejsem jistá ohledně té jedlé sody na krkací test. To koupím normálně v potravinách? Je jedno jakou?

Jde o produkt hodně drahý, určitě by se dal zajistit levnější. Jinak ho pochopitelně užívat můžete. Soda na pár testů může být jakákoliv, to zase tolik neřešte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pripravky na podporu vstrebavania zivin
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 12:11 am 
Offline

Registrován: čtv zář 04, 2014 2:46 am
Příspěvky: 2
Dobry den,

vie mi niekto poradit, ci existuje nejaky pripravok na podporu vstrebavania zivin a vitaminov?

dakujem
Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
zuzulik píše:
Dobry den,

vie mi niekto poradit, ci existuje nejaky pripravok na podporu vstrebavania zivin a vitaminov?

dakujem
Zuzana

Ano, je to HCl a o ní se zde píše pomalu na každé stránce. Dále pak enzymy, ovšem bez HCl moc nefungují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 11:13 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné užívat 3,5% HCL v těhotenství (samozřejmě jedná se o nedostatek HCL zjištěný krkacím testem)
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 1:10 am 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 12:41 am
Příspěvky: 1
Potreboval bych poradit jak opravit zaludecni stenu a nasledne uzvani Betaine. Pred 6 mesici me odebrali zlucnik a 3 mesice jsem byl jaktakz v poradku jen lehke paleni na leve a prave strane pod zebry. Potom jsem se zacal nafukovat po jidle a nasledne jsem byl nafoukly porad. Prosel jsem hodne vysetrenim a podle doktoru jsem v poradku jen lehce zacervenaly zaludek a lehce zapaleny jicen. Doktori me dali na protonix (protonovou pumpu) 40mg a porad to nepomahalo tak pridali Zantac 300 mg coz uz jsem nesnesl. Prestal jsem vse brat pred 12 dny a krkacim testem jsem si zjistil ze mam malo nebo zadnou kyselinu. Po kazdem jidle zacnu brkat, nafukovat se a pak se prida paleni zahy, nebo jakoby zasekly balonek v jicnu. Zkousel jsem si dat 640mg Betaine s Pepsinem a travycimy enzymy. citim ze zacinam lepe travit, bricho splaskava, ale pak se prida jako by pichani okolo zaludku, kyselo v ustech. Nevim co stim a jak z toho kruhu ven. Myslim ze mam poskozenou zaludecni stenu a Betaine tomu moc neprospiva. Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné užívat 3,5% HCL v těhotenství (samozřejmě jedná se o nedostatek HCL zjištěný krkacím testem)
děkuji

V tom není nejmenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
RomanZ píše:
Potreboval bych poradit jak opravit zaludecni stenu a nasledne uzvani Betaine. Pred 6 mesici me odebrali zlucnik a 3 mesice jsem byl jaktakz v poradku jen lehke paleni na leve a prave strane pod zebry. Potom jsem se zacal nafukovat po jidle a nasledne jsem byl nafoukly porad. Prosel jsem hodne vysetrenim a podle doktoru jsem v poradku jen lehce zacervenaly zaludek a lehce zapaleny jicen. Doktori me dali na protonix (protonovou pumpu) 40mg a porad to nepomahalo tak pridali Zantac 300 mg coz uz jsem nesnesl. Prestal jsem vse brat pred 12 dny a krkacim testem jsem si zjistil ze mam malo nebo zadnou kyselinu. Po kazdem jidle zacnu brkat, nafukovat se a pak se prida paleni zahy, nebo jakoby zasekly balonek v jicnu. Zkousel jsem si dat 640mg Betaine s Pepsinem a travycimy enzymy. citim ze zacinam lepe travit, bricho splaskava, ale pak se prida jako by pichani okolo zaludku, kyselo v ustech. Nevim co stim a jak z toho kruhu ven. Myslim ze mam poskozenou zaludecni stenu a Betaine tomu moc neprospiva. Dekuji za odpoved.

Tak zda tomu betain prospívá, nebo ne, to takto nepoznáte, ale vyzkoušejte si dát třeba kousek syrové brambory, nebo trochu čerstvé šťávy z brambory, tím žaludek celkem rychle zklidníte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 10, 2014 5:19 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 4:59 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se poradit i aspoň trošičku vyřešit můj problém.V roce 2012 mi byla zjištěna Heikobakterie, byla jsem přeléčena antibiotiky, a až do nedávna vše bylo v pořádku, ale v září mě to zase chytlo zvracení, nechutenství, hudnutí. V září jsem absolvovala dechovou zkoušku na Helikobakter(pozitivní výsledek) potvrzen, znovu přeléčena antibiotiky.Jelikož mám známého který pracuje s bylinkama tak jsem mu ihned volala jestli to jde řešit i jinou formou než antibiotika(zbytečně ničí celé tělo) bylo mi doporučeno, žádná bílá mouka, hodně zeleniny, ovoce,B3 niacin, melasa a Betain HCL(na toto jsem se ptala v lékarně jelikož chceme miminko jestli to nemůže škodit, a p.lékarnice že stačí jen B3 niacin).Proto jsem hned žhavila telefon s prosbou známého jestli to opravdu může škodit uklidnil mě že by nemělo, ale mám zkusit ještě vaší odpověd na tomto forum....Doporučil mi také krkací test, změření ph v moči.Bylinny pampeliškový kořen.
Lze tím to aspon snížit návratnost Helikobaktera?Je mi 29let a nerada bych trávila čas užíváním antibiotik a podpořila své těloji ve správné funkci imunity \":)\"

Děkuji za odpověd´ Kateřina11


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 12, 2014 11:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Kamaradku desne pali zaha a tak si pry udelala vcera krkaci test. Jenze to vypada jenom na lehky prebytek HCL (krkla si pry do 2 minut), no a po te sode ji pali zaha jako diva. Nevi tady nekdo co s tim? Vim, ze pokud ma nekdo nedostatek, doplnuje se Betain HCL, ale co delat pokud kyselina chlorovodikova skutecne prebyva?
Ona ma na tu zahu pry nejake leky od doktora ( a to uz pry bere nekolik let), nenapsala me ovsem jake, nevim jestli ji leci na prebytek a nebo na nedostatek HCL.
A jeste jedna otazka: je mozne, aby ten krkaci test ovlivnily ty jeji leky? Ja jsem totiz zatim jeste nikdy neslysela od nikoho, ze by mel prebytek HCL, pokazde koho zaha palila, mel nedostatek. Je mozne ze to ukazuje zkreslene, protoze na to maji vliv ty leky? Rekla jsem ji at leky zkusi vysadit a at si udela pak ten test znovu, no nevim jestli leky vysadi, ona je takovy neverici tomas. Jinak si stezuje take na silne bolesti v zadech, bolesti hlavy, kycelniho kloubu a na unavu. Je me jasne, ze je prekyselena, uz jsem ji prinutila nasadit candida dietu, protoze ma taky problemy gynekologickeho razu a vypada to na premnozene kvasinky.
Prosim poradte, dekuji! M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 11:03 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
miram píše:
Kamaradku desne pali zaha a tak si pry udelala vcera krkaci test. Jenze to vypada jenom na lehky prebytek HCL (krkla si pry do 2 minut), no a po te sode ji pali zaha jako diva.

To bude nedostatok HCL. Ako u mňa. Dám si sódu, a žáha páli. Keď si dám sódu s C-čkom, páli tak isto. Keď si dám samotné C-čko, žáha nepáli. A najlepšie mi trávi jedlo, keď ho jem s chilli papričkami \":D\" (aspoň že mi to takto aj chutí), samozrejme nepreháňam s množstvom. Nemá kamarátka náhodou aj psychické problémy ? Nemyslím tým, že či nie je "na hlavu padnutá", ale či proste necíti veľkú nespokojnosť, hnev alebo niečo podobné, možno strach, veľa stresu... ? Žiaľ, je to tak, že spolu s telom treba liečiť aj psychiku.... Niekde som tu čítal, že nedostatok HCL má každý, kto sa príliš stresuje, alebo cíti väčšiu nespokojnosť v živote, atď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz