Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 3:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Kdy je nejlepší brát Betain HCL kapsle před,s jídlem nebo po jídle.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Kdy je nejlepší brát Betain HCL kapsle před,s jídlem nebo po jídle.Děkuji.

Ideální je tak 10-20 minut před jídlem, případně i 10-20 minut po, to záleží na reakci organizmu, kterou si musíte vypozorovat, dodávat moc také nebude dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 9:40 am 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Zítra si přinesu domů HCl 3,5% roztoku. Jak ji mám tedy začít dávkovat?
Vzhledem k tomu, že kojím a nějakou dobu pozoruji problém s trávením, očekávám, že budu mít asi nedostatek různých minerálních látek. Jak je mám co nejrychleji dodat? Třeba např.vápník, který nemohu pozřít, neboť si pak trávení pak vyřadím úplně. A určitě by bylo potřeba dodat i jiné. Co mám tedy udělat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jolly píše:
Zítra si přinesu domů HCl 3,5% roztoku. Jak ji mám tedy začít dávkovat?
Vzhledem k tomu, že kojím a nějakou dobu pozoruji problém s trávením, očekávám, že budu mít asi nedostatek různých minerálních látek. Jak je mám co nejrychleji dodat? Třeba např.vápník, který nemohu pozřít, neboť si pak trávení pak vyřadím úplně. A určitě by bylo potřeba dodat i jiné. Co mám tedy udělat?

Základem ke vstřebávání minerálních látek je dostatek HCl v žaludku, bez toho se nevstřebá prakticky nic. Vápník bych dodával až na posledním místě, toho má prakticky každý přebytek a je nutné dodávat hlavně hořčík. Dávkování HCl je zde dostatečně popsáno, ale obecně platí zhruba 10 kapek na 0,5 dcl vody a vypít před jídlem cca 20 minut, případně totéž cca 20 minut po jídle, nebo kdykoliv v průběhu dne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 11:34 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda, rada by som sa opytala, ci nevadi, ked poldecak s hcl zapijem este dalsim poldeci. tiez by ma zaujimalo, ked uzijem hcl po jedle, za ako dlho mozem normalne sa napit?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jarda, rada by som sa opytala, ci nevadi, ked poldecak s hcl zapijem este dalsim poldeci. tiez by ma zaujimalo, ked uzijem hcl po jedle, za ako dlho mozem normalne sa napit?
dakujem

To nijak nevadí, ale zase nijak moc bych ten roztok neředil. Pokud ji aplikujete po jídle, tak platí stále stejný odstup, jako při jakémkoliv pití po jiném jídle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
To nijak nevadí, ale zase nijak moc bych ten roztok neředil. Pokud ji aplikujete po jídle, tak platí stále stejný odstup, jako při jakémkoliv pití po jiném jídle.

dakujem. ja som len mal divny pocit v hrdle, ked som to nezapila, tak len preto, hoci, ako som zistila, staci v pohode poriadny hlt vody.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dakujem. ja som len mal divny pocit v hrdle, ked som to nezapila, tak len preto, hoci, ako som zistila, staci v pohode poriadny hlt vody.

Ano, stačí to lehce zapít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:37 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Očekávala bych při braní HCl rychlejší odchod natráveniny ze žaludku. Nebo se mýlím?
Pravdou je, že na sobě pozoruji, že se mi opět začala vracet životní síla. Už jsem byla permanentně unavená a už jsem ani nevěděla, co to je mít svoji sílu.

Mohu zvýšit množství kapek na jednu dávku? Beru těch 10 kapek asi 5dní... Kam až mohu jít?

Pocítila jsem, že byť ji piji brčkem a strkám ho, co nejdále do krku, přesto se mi zuby začaly zdát citlivější. Proto jsem po vypití HCl s 0,5 dcl a zapití douškem čisté vody ještě začala krátce kloktat vodu s trochou jedlé sody. Zuby se pak zklidnily. Nenaruší mi to ph v ústech?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jolly píše:
Očekávala bych při braní HCl rychlejší odchod natráveniny ze žaludku. Nebo se mýlím?
Pravdou je, že na sobě pozoruji, že se mi opět začala vracet životní síla. Už jsem byla permanentně unavená a už jsem ani nevěděla, co to je mít svoji sílu.

Mohu zvýšit množství kapek na jednu dávku? Beru těch 10 kapek asi 5dní... Kam až mohu jít?

Pocítila jsem, že byť ji piji brčkem a strkám ho, co nejdále do krku, přesto se mi zuby začaly zdát citlivější. Proto jsem po vypití HCl s 0,5 dcl a zapití douškem čisté vody ještě začala krátce kloktat vodu s trochou jedlé sody. Zuby se pak zklidnily. Nenaruší mi to ph v ústech?

Rychlost trávení se asi moc neovlivní, spíše zde jde o kvalitní strávení a míchání dávky udržujte stejné, ovšem počet dávek není omezen, to je čistě dle potřeby. Klidně tu dávku můžete brát 6x, nebo 9x denně v případě potřeby ještě vícekrát. Postup na aplikaci máte dobrý, ale jednodušší je tam tu dávku 0,5 dcl kopnout až do krku, jako panáka alkoholu a ihned spolknout, což se při správném provedení na zuby skoro nedostane a případně ihned si vykloktat zuby vodou, nebo vodou se sodou a vyplivnout, to je tak nejbezpečnější postup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 4:01 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Mnohokrát děkuji. A dá se nějak ovlivnit rychlost odchodu natráveniny ze žaludku? Ráda bych zvládala alespoň ty tři jídla denně (alespoň nějakou šťávu, když už nic jiného), protože pak jsem večer už unavená, když ještě nemám dotráveno a nemohu se najíst?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jolly píše:
Mnohokrát děkuji. A dá se nějak ovlivnit rychlost odchodu natráveniny ze žaludku? Ráda bych zvládala alespoň ty tři jídla denně (alespoň nějakou šťávu, když už nic jiného), protože pak jsem večer už unavená, když ještě nemám dotráveno a nemohu se najíst?

To je otázka enzymů a kyselina chlorovodíková slouží také jako spouštěč jejich tvorby, ovšem zdaleka to neznamená, že se musí tvořit, pokud HCl dodáte. Jde konkrétně o pepsin a pokud se vám netvoří ani po aplikaci HCl, tak ho třeba také budete muset dodávat. To se dříve běžně dělalo a také nyní tento postup lékaři občas používají. Obecně se dává 01-0,2 g pepsinu na jednu dávku po jídle, vždy s kyselinou chlorovodíkovou a pak je trávení opravdu dost rychlé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 12:17 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Myslíte tím dodávání např. Pangrolu či Panzynormu nebo podobných léků. Nebo se dá sehnat přímo pepsin v nějaké čistější podobě? Ten Pangrol obsahuje trávicí enzymy: lipasu, amylázu a proteásu. Brala jsem Kreon či Pangrol před tím, než jsem začala brát tu HCl a žádný rozdíl jsem nepozorovala. Ale ono je to asi logické. Podle toho, jak se to vyvíjí, tak to vypadá, že vlastní HCl mi žaludek nevyrábí snad vůbec. \":?\" Takže to mohu zkusit opět přidat, jestli jsem Vás tedy pochopila správně? Nebo byste mi doporučil nějaký jiný konkrétní přípravek?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jolly píše:
Myslíte tím dodávání např. Pangrolu či Panzynormu nebo podobných léků. Nebo se dá sehnat přímo pepsin v nějaké čistější podobě? Ten Pangrol obsahuje trávicí enzymy: lipasu, amylázu a proteásu. Brala jsem Kreon či Pangrol před tím, než jsem začala brát tu HCl a žádný rozdíl jsem nepozorovala. Ale ono je to asi logické. Podle toho, jak se to vyvíjí, tak to vypadá, že vlastní HCl mi žaludek nevyrábí snad vůbec. \":?\" Takže to mohu zkusit opět přidat, jestli jsem Vás tedy pochopila správně? Nebo byste mi doporučil nějaký jiný konkrétní přípravek?

Pepsin se dá koupit v lékárně jako čistý v prášku, ale je dost drahý, čili bych ho koupil tak dva gramy na vyzkoušení a pokud bude fungovat, tak musíte nějak dokopat vašeho lékaře, aby vám ho napsal, nebo vám předepsal přímo ten roztok HCl s pepsinem. Jinak pokus můžete udělat i tak, jak píšete a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 9:39 am 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Tak jsem zkusila přidat Pangrol při jídle s tou HCl a musím napsat, že se to skutečně trošku zlepšilo. Představovala bych si to ještě rychlejší, aby ten žaludek také mohl mezi jídly i odpočívat, ale to se zatím nedaří. Ten pepsin se mi zatím nepodařilo sehnat. Pan lékárník ze kterého jsem vymámila tu HCl, mi už bez receptu nechce nic dát. Vytrvale mě posílá za lékaři a tak musím jinam. Na gastru jsem už byla a těžce nesu jednání lékařů s pacientem jako s ovcí, která má mlčet a poslouchat! Jenže já taková ovce nejsem a tak se potýkám neustále s odporem, protože chci na svém zdraví nejen spolupracovat, ale hlavně rozhodovat, co jsem ochotná podstoupit a co už ne.
Před zhruba dvěma měsíci zdravotní pojišťovny zakázaly obecním lékařům psát enzymy na recept a tak pacient musí nutně na gastro, jinak má smůlu ;-(
A také jsem díky té "trávicí kombinaci" začala přibírat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz