Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tak sem konecne rano misto horciku se zinkem dal nejdrive nalacno tu sodu(2caj.lz. asi do 150ml vody). Po vypiti se zadne rihnuti nedostavilo(ani pul hodiny pote....to nejspis neni dobre ze....). Doufam ze opatrenima na Vasem foru od stravy , pres kefir, remineralizaci atd., se casem vlastni tvorba HCL jeste vzpamatuje....
Ale pres den kdyz si dam sodu tak tam to rihnuti-neutralizace HCL je, tak snad jeste neni pozde na obnovu zaludecnich bunek....

PS: Tu sodu jsem vypil jen to rozpustene ve vode, ten nerozpustny bily prasek na dne snad ani neni dobre pit?

Pokud se nedostaví říhnutí ani po takové koňské dávce sody, tak je nedostatek HCl celkem jasný. Patrně se stav může časem srovnat, ale nyní je nutné HCl dodávat, aby tělo mohlo bojovat s breberkami. Prášek, který není rozpuštěný, se také dá vypít, ale nutné to není, předpokládám, že i tak jste vypil minimálně polovinu toho množství, což je bohatě dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":zef4fin0]Driv sem vubec nežvýkal....ted obcas, a pokud problemy s nedostatkem HCL a travicich enzymu, bude nejspis nejlepe abych pouzival zvykacku po kazdem jidle(krome snad piti cerstvych stav).
Sliny a dukladne zvykani pri jidle se tu zduraznuje horem dolem....mam za to ze nejen stepne enzymy jako amylaza, ale snad i tu HCL to zvykani zvykacky podpori......

Pridavam par zajimavych odkazu pro nadsence co si chteji trochu pocist o zvykani:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zásady správného trávení
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 10:09 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to muflon : preštuduj si tradičnú stravu prírodných národov. Poradím stránku : http://westonaprice.org/traditional-diets.html
Môžeš si to prekladať google prekladačom - po veľkých častiach. Je tam popísané, aké chyby ktorý národ robil (alebo aké skvelé myšlienky mu napadli), aký mal daný národ zdravotný stav, aké typy potravy tvorili jeho jedálniček, atď... Super čítanie.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 11:11 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Pokud se nedostaví říhnutí ani po takové koňské dávce sody, tak je nedostatek HCl celkem jasný. Patrně se stav může časem srovnat, ale nyní je nutné HCl dodávat, aby tělo mohlo bojovat s breberkami. Prášek, který není rozpuštěný, se také dá vypít, ale nutné to není, předpokládám, že i tak jste vypil minimálně polovinu toho množství, což je bohatě dost.

Zaujímavé. Ja si vždy po sóde odgrgnem(dost nechutné) a až doteraz som myslel, že je to skor divné.
Ale napr dnes som si odgrgol až po cca 25 min od vypitia. Predtým som ale vypil 1,5l vody/v 30 min intervaloch.
Mohla to oneskorené odgrgnutie sposobit tá voda alebo to s tým nemá súvis?

Inka bol som v lekárni a informoval som sa ohladom kyseliny a krava(lekárnička) spustila palbu otázok tzpu prečo,načo atd.
Vraj je to nebezpečné (je v prípade požutia typu "je to zdravé, tak to tam dám hned 2 krát alebo rovno 20 krát") a kto mi to poradil atd. No, skoro som ju poslal do... Tak zhánam dalej.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zaujímavé. Ja si vždy po sóde odgrgnem(dost nechutné) a až doteraz som myslel, že je to skor divné.
Ale napr dnes som si odgrgol až po cca 25 min od vypitia. Predtým som ale vypil 1,5l vody/v 30 min intervaloch.
Mohla to oneskorené odgrgnutie sposobit tá voda alebo to s tým nemá súvis?

Inka bol som v lekárni a informoval som sa ohladom kyseliny a krava(lekárnička) spustila palbu otázok tzpu prečo,načo atd.
Vraj je to nebezpečné (je v prípade požutia typu "je to zdravé, tak to tam dám hned 2 krát alebo rovno 20 krát") a kto mi to poradil atd. No, skoro som ju poslal do... Tak zhánam dalej.
Ďakujem

Soda reaguje s přítomnou kyselinou a z toho je to krknutí, nebo kyselina není, tím pádem není reakce a ani krknutí, je to velice jednoduché. Velká dávky vody samozřejmě kyseliny ředí a pak se reakce nekoná.
Na tu kyselinu vyzkoušejte prodejce laboratorních potřeb a nemusí být nutně lékopisná,
stačí bohatě čistota p.a., což je skoro stejné a snadněji se schání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak sehnat HCL
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 10:07 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jeste mne napadlo zkusit si vyzadat v lekarne kontakt(telefon na lekarenskou laborator na nekoho kdo micha treba masticky a dalsi leky co je nutne pripravovat primo v lekarne...). S tim ze se s nim O NECEM(neni nutne rikat o cem...) potrebujete poradit!!.

Takto mi po telefonatu na ten kontakt namichali celkem ochotne 0,5L 3,5%HCL za cca 70kc. A pak uz se lze odvolat priste na to ze "kdyz jste mi to udelali minule...tak ocekavam proc by to neslo i nyni...".
Jinak lze take zkusit objednat se ke gastro lekari ktery muze HCL predepsat!!(pokud narazite na osviceneho ktery do vas nebude rvat jen antacida... \":cry:\" ). Ale sdelili mi v lekarne ze to nekteri gastro lekari predepisuji, tak nejspis jsou mezi nimi i ti osviceni....A v koncentraci 3,5%HCL to lekarny mohou prodavat bez receptu.

Good Luck!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kombinace HCL+Pancreolan
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 10:26 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak mi opakovany test na HCL znova vysel jako nedostatek HCL(vypil jsem jen jedno deci vody s rozpustenou sodou 2c.lz. vcetne nerozpusteneho sedimentu na dne). To by vysvetlovalo to celkove oslabeni organismu po borelioze a nyni candidoze (dlouholete stresy,nepravidelna a rychle snezena strava atd). \":(\"

Clen rodiny nema zlucnik a bere na slinivku obcas pancreolan, tak bych ho rad take zkusil kdyz nekde doporucujete a je k dostani bez predpisu. Dale mam od firmy Swanson kapsle betainHCL+pepsin.

Jak casto mohu bez rizika uzivat Pancreolan, a BetainHCL+pepsin kdyz uz pred kazdym vetsim jidlem nyni beru 2c.lz.3,5%HCL ?
Je mozne ty enzymy brat zaroven s HCL, resp.HCL pred jidlem, a nektery z techto dvou enzymu po jidle? (asi bude lepe nebrat pancreolan zaroven c tim betain-pepsinem, ale stridat to...).
Ten pepsin budu brat asi jen na proteiny jako jsou fazole, mozna i orechy(drť) ktere jsou hure stravitelne a tlačí mne v žaludku apod...


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
resnum=1&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 4:08 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mate pravdu- prakticky vsude cpou aspartam, ktery pry ted nekdy v USA zakazali, a u nas zatim ne....

V Globusu jsem nasel jedinou bez sladidel. HUBBA BUBBA:
Obsahuje sice trochu cukru ale to nepatrne mnozstvi kdyz vyplivnu tak to asi bude OK.

Jako barvivo maji kurkumin, chlorofyly, to je OK, jedine co stoji za to,
je vyplivnout prvni chute....dokud neztrati chut, moc se mi samozrejme nelibi ta aromata, konzervant BHA by v porovnani s jinymi nemel byt az tak problematicky....(i kdyz by bylo lepsi kdyby tam nebyl... \":wink:\" )

Myslim ze ty sliny jsou dulezitejsi(pro mne), nez to zda nejaky zbytkovy latky co nevyplivnu, do tela prejdou...

Vyrobcem je Wrigleys na Slovensku.


Naposledy upravil muflon dne ned čer 27, 2010 9:08 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace HCL+Pancreolan
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3hs7z6d1]Tak mi opakovany test na HCL znova vysel jako nedostatek HCL(vypil jsem jen jedno deci vody s rozpustenou sodou 2c.lz. vcetne nerozpusteneho sedimentu na dne). To by vysvetlovalo to celkove oslabeni organismu po borelioze a nyni candidoze (dlouholete stresy,nepravidelna a rychle snezena strava atd). \":(\"

Clen rodiny nema zlucnik a bere na slinivku obcas pancreolan, tak bych ho rad take zkusil kdyz nekde doporucujete a je k dostani bez predpisu. Dale mam od firmy Swanson kapsle betainHCL+pepsin.

Jak casto mohu bez rizika uzivat Pancreolan, a BetainHCL+pepsin kdyz uz pred kazdym vetsim jidlem nyni beru 2c.lz.3,5%HCL ?
Je mozne ty enzymy brat zaroven s HCL, resp.HCL pred jidlem, a nektery z techto dvou enzymu po jidle? (asi bude lepe nebrat pancreolan zaroven c tim betain-pepsinem, ale stridat to...).
Ten pepsin budu brat asi jen na proteiny jako jsou fazole, mozna i orechy(drť) ktere jsou hure stravitelne a tlačí mne v žaludku apod...


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
resnum=1&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 11:24 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Soda reaguje s přítomnou kyselinou a z toho je to krknutí, nebo kyselina není, tím pádem není reakce a ani krknutí, je to velice jednoduché. Velká dávky vody samozřejmě kyseliny ředí a pak se reakce nekoná.
Na tu kyselinu vyzkoušejte prodejce laboratorních potřeb a nemusí být nutně lékopisná,
stačí bohatě čistota p.a., což je skoro stejné a snadněji se schání.

Zohnat ju teda nie je zrovna jednoduché!
V tomto posratom zapadákove(BA) je problém zohnat aj to čo som v Prahe bežne zohnal a nie to ešte niečo takéto "neštandardné". Nikedy mám dojem že v týchto lekárnach a ZP pracujú bud ludia od lopaty(tým nechcem nikoho urazit) alebo
sú pod vplyvom drog. To aby sa človek normálne bál, že búdú alarmovat fízlicu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 6:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zohnat ju teda nie je zrovna jednoduché!
V tomto posratom zapadákove(BA) je problém zohnat aj to čo som v Prahe bežne zohnal a nie to ešte niečo takéto "neštandardné". Nikedy mám dojem že v týchto lekárnach a ZP pracujú bud ludia od lopaty(tým nechcem nikoho urazit) alebo
sú pod vplyvom drog. To aby sa človek normálne bál, že búdú alarmovat fízlicu.

Vyzkoušejte nějakou prodejnu chemikálií, tam vám prodají kyselinu chlorovodíkovou v kvalíte p.a., což je nepatrně horší, ale bohatě vyhovující a není s tím takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 7:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Vyzkoušejte nějakou prodejnu chemikálií, tam vám prodají kyselinu chlorovodíkovou v kvalíte p.a., což je nepatrně horší, ale bohatě vyhovující a není s tím takový problém.

Ponúkajú iba tieto, mohlo by to byť ?
Kyselina chlorovodíková 35% p.a
Kyselina chlorovodíková bez As 35-38% p.a.

http://www.ites.sk/files/docs/produkty/ ... ent_98.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 8:28 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Sybilla píše:
Ponúkajú iba tieto, mohlo by to byť ?
Kyselina chlorovodíková 35% p.a
Kyselina chlorovodíková bez As 35-38% p.a.

http://www.ites.sk/files/docs/produkty/ ... ent_98.pdf

Tiež som už trošku hľadal kyselinu chlorovodíkovú na internete a trošku ma zarazilo, že to delia na p.a a bez As. As - Arzén silný jed, teda oxid arzeničitý, čištý arzén vraj taký silný jed nie je, ale aj tak by asi bolo vhodné zistiť, či forma p.a ho obsahuje alebo nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda a HCL
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 9:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
mohy píše:
Tiež som už trošku hľadal kyselinu chlorovodíkovú na internete a trošku ma zarazilo, že to delia na p.a a bez As. As - Arzén silný jed, teda oxid arzeničitý, čištý arzén vraj taký silný jed nie je, ale aj tak by asi bolo vhodné zistiť, či forma p.a ho obsahuje alebo nie.

Ešte som našla takýto lektvar:
http://www.centralchem.sk/?IDe=40570
ale či to je aj preľudí, by sme museli zistiť. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz