Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2020 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
No a když si dám sírovou štavu z mrkve a jablka do toho zazvor a skořici a ještě to ohřeju na 40 stupňů.
Tak to bude mít ve výsledku jaký efekt. zahřívající nebo ohlazující?

Tak to přeci musíte cítit že po takové specialitě topíte jako kamna, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chloridy a HCL
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Jarda píše:
V té první části otázky to máte nějak zmatečné. Žaludek nevyrábí chlorid, ale kyselinu chlorovodíkovou na jejíž produkci potřebuje uvedené minerály a je celkem jedno zda je dodáte stravou nebo pomocí doplňků. V druhé části to je celkem jasné, deficit Na opravdu dosti komplikuje tvorbu HCl. Pokud jde o reálnost deficitu sodíku tak nejde zase o tak výjimečný stav, prakticky ho má snížený každý kdo má stresem vyčerpané nadledvinky a sníženou hladinu kortizolu, což je v dnešní době značné procento populace.

Aj tak by som chcel potrvrdit ze ci telu pri takejto "diete" (bez soli a len alkalicka voda bez chloridov) nechybaju tie chloridy vseobecne? \":)\" \":|\" Ci si ich vyrobi aj bez dostatku NaCl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chloridy a HCL
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 2:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Aj tak by som chcel potrvrdit ze ci telu pri takejto "diete" (bez soli a len alkalicka voda bez chloridov) nechybaju tie chloridy vseobecne? \":)\" \":|\" Ci si ich vyrobi aj bez dostatku NaCl

Vy jste četl co jsem napsal, nebo jenom zkoušíte zda odpovím stejně? Napsal jsem vám že bez nich to makat nebude a buď je dodáte stravou nebo jinak. Tělo si sice dovede vyrobit v zásadě cokoliv z čehokoliv, ale jde o chemické procesy značně náročné na energie a využívat je na takto banální záležitosti je myslím nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2020 3:47 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Tak to přeci musíte cítit že po takové specialitě topíte jako kamna, nebo ne.

Jo topím slušně, jen mě furt štvou ty řeči ze v zimě vařené, přitom i v zimě se dá jed na syrové, když se chce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2020 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Jo topím slušně, jen mě furt štvou ty řeči ze v zimě vařené, přitom i v zimě se dá jed na syrové, když se chce.

Já netvrdím že na syrové stravě nemůže člověk fungovat i v zimním období, nicméně je to mnohem horší než jíst teplá jídla která organizmus zahřívají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2020 2:18 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Já netvrdím že na syrové stravě nemůže člověk fungovat i v zimním období, nicméně je to mnohem horší než jíst teplá jídla která organizmus zahřívají.

ale vždyť i to surové jídlo se dá ohřát, vařený jídlo taky nejite když ma 60 stupňů,
zvířata venku taky v zimě nic nevaří.
Tak včem je zakopaný pes?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2020 4:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
ale vždyť i to surové jídlo se dá ohřát, vařený jídlo taky nejite když ma 60 stupňů,
zvířata venku taky v zimě nic nevaří.
Tak včem je zakopaný pes?

Srovnání se zvířetem moc neobstojí protože člověk nefunguje stejně a ani nejí stejně. Nicméně i tak se nedá tvrdit že by zvířata v zimním období zrovna prospívala zvláště býložravá to berou také docela těžce. Problém je ve srovnání energií, ale pokud tělo udržíte prohřáté patně problém hledat nemusíte, každopádně nemusí jít o trvalý stav a třeba to časem budete vnímat jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chloridy a HCL
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2020 8:17 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Vy jste četl co jsem napsal, nebo jenom zkoušíte zda odpovím stejně? Napsal jsem vám že bez nich to makat nebude a buď je dodáte stravou nebo jinak. Tělo si sice dovede vyrobit v zásadě cokoliv z čehokoliv, ale jde o chemické procesy značně náročné na energie a využívat je na takto banální záležitosti je myslím nesmysl.

Cital som, len som sa v tej druhej otazke zle vyjadril.
Jonizator vody NaCl rozdeli na Na v zivej vode a Cl v mrtvej vode, tu nepijem.
A s tohto prameni moj zmatok - prijmam sice sodik ale nie NaCl - ze ci aj to Cl je potrebne?Teda nie ani tak chloridy ale samotny chlor.

ALe uz ste my napisal ze staci len samotny sodik(okrem inych mineralov) takze jonizovana voda by nemala byt problem pre tvorbu HCL...myslim.
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chloridy a HCL
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2020 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Cital som, len som sa v tej druhej otazke zle vyjadril.
Jonizator vody NaCl rozdeli na Na v zivej vode a Cl v mrtvej vode, tu nepijem.
A s tohto prameni moj zmatok - prijmam sice sodik ale nie NaCl - ze ci aj to Cl je potrebne?Teda nie ani tak chloridy ale samotny chlor.

ALe uz ste my napisal ze staci len samotny sodik(okrem inych mineralov) takze jonizovana voda by nemala byt problem pre tvorbu HCL...myslim.
Diky

Také předpokládám že by to nemělo vadit, ale toto jsem nikdy nezkoumal tedy jistě to nevím, ale zase není problém si tu vodu nakonec i přisolit, nebo prostě solit jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 1:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Predpokladám, že mám nižšiu koncentráciu HCl v žalúdku. Veľmi mi pomáha, keď po ťažkom jedle (mäso, tuky) vypijem trochu vody s octom (klasický 4%). Inak mávam pocit, akoby som mal kameň v žalúdku. Predpokladám, že tým znížim pH. Chcem sa opýtať, či priame podávanie HCl má lepšiu účinnosť, resp. v čom je rozdiel?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Predpokladám, že mám nižšiu koncentráciu HCl v žalúdku. Veľmi mi pomáha, keď po ťažkom jedle (mäso, tuky) vypijem trochu vody s octom (klasický 4%). Inak mávam pocit, akoby som mal kameň v žalúdku. Predpokladám, že tým znížim pH. Chcem sa opýtať, či priame podávanie HCl má lepšiu účinnosť, resp. v čom je rozdiel?

Tak určitě by HCl fungovala lépe protože jde o systémovou kyselinu která řeší i další pochody v těle tedy ten ocet je spíše na kratší dobu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 9:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ďak., to je v podstate dobrá správa... Chcem sa ešte opýtať (banálnu) otázku, ktorá tu určite bola viac krát diskutovaná. Kupujem zásadne p.a. kvalitu suplementov, lenže tá je drahšia. Lenže niekde som sa stretol s potravinárskou kvalitou (fichema ap.) a podľa názvu by logicky mala byť vhodná na prípravu potravín. Čiže by mala byť konzumovateľná, na rozdiel od technickej kvality. Je môj predpoklad správny? Máte skúsenosť aj s nižšími kvalitami ako p.a. (označovaná tuším ako 99%)?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Ďak., to je v podstate dobrá správa... Chcem sa ešte opýtať (banálnu) otázku, ktorá tu určite bola viac krát diskutovaná. Kupujem zásadne p.a. kvalitu suplementov, lenže tá je drahšia. Lenže niekde som sa stretol s potravinárskou kvalitou (fichema ap.) a podľa názvu by logicky mala byť vhodná na prípravu potravín. Čiže by mala byť konzumovateľná, na rozdiel od technickej kvality. Je môj predpoklad správny? Máte skúsenosť aj s nižšími kvalitami ako p.a. (označovaná tuším ako 99%)?

Tam záleží jak co, protože někdy jde o výrobní znečištění a jindy chemické které například u HCl je jedna složka arzén a z dlouhodobého pohledu ten zrovna ideální suplementovat rozhodně není. Většina tedy bude minimálně krátkodobě bez problémů i v technické kvalitě, ale z dlouhodobého pohledu volete jako nejhorší tu potravinářskou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 5:35 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rád by som sa spýtal, čo mam robiť v prípade že cítim žlč v žaludku, dokonca aj v pažeráku, cítim taku typickú "pachuť" v hrdle ako nejaké tráviace látky a kyselina to není pretože nemam vôbec záhu (pálavu)

Velmi ma to znepokojuje, čo to pozorujem tak keď to pocitujem tak mam priznaky ako - agresivita, pálenie tváre (líca) ale nie zčervenanie proste ma pália líca.. taktiež tažšie mi je od žaludku, je divné ale poslednú dobu vidim ako mi stolica pláva v záchode čo je jasný príznak nedostatku žlče = viac tuku v stolici nestráveneho ktorý je lahši ako voda = stolica pláva.. taktiež je svetlej farby, takisto ma často bolieva chrbtica a hlava a celu dobu som sa snažil prist na to čo to je a teraz zistujem že je to spojene presne s týmito problémami.. Neviem akú stravu zvoliť... neviem či tuky su momentálne dobre užívať aby sa ta žlč "využila" na spracovanie toho tuku alebo naopak by som nemal užívat tuk aby som dalej nepodnecoval vylučovanie žlči...

Dalšie veci - skusil som antihistaminovu stravu a pozorujem velmi zaujimavé veci.... hlavná vec čo asi zaujíma všetkých čo čitaju toto vlákno je to že Histamín ZVYŠUJE vylučovanie HCL, mam overené... bol som 10 dni na antihistaminovej strave a absolutne som nemal HCL , viem že pažerakový zvierač sa uzatvára na dostatok kyseliny a zrejme funguje podobne aj ten spodný žaludočný zvierač (ktorý oddeluje dvanastnik od žaludku) a preto sa mi može žlč vracat do žaludku ,
ALE nemožem suplementovat HCL pretože mam pocit že mi to za A) zhoršuje mozgovú hmlu a za B) po jedle ked si ju dam som viac unavený ako ked si ju nedávam - ako keby to unavilo telo.. predpokladám že môže ist o nejaky vred alebo zápal (no bolesti nemám v žaludku ani na lačno takže vred neviem neviem) .. neviem ako z tejto problematiky vinst ako vítaz... Nemožem užívat HCL (prípade jablčný ocot) lebo mi to zhoršuje funkciu žaludka, takisto Histamín v strave mat nemožem(zrejme podnecuje vo mne dalšiu tvorbu zápalov kedže stav čreva a histamín su velmi uzko spojené a ja som si celkom istý že moje telo sa nevie dat dokopy z toho zapaloveho stavu kvoli histamínu ).. no na dalšiej strane ak nebudem suplementovat HCL / mat histaminove jedla (ktoré zvyšuju tvorbu HCL) tak budem mat malo HCL - nebudem schopny nič stráviť, budem mat žlč v žaludku a pažeraku, budem z toho agresívny a mat dalšich X problémov z ktorých najhoršie su bolesti chrbtice a hlavy , jedina strava ktorá mi funguje je prežrat sa pečiva a na druhý den sa cítim v pohode.. ale viem že takýmto spôsobom sa nedam dokopy nikdy... ostatne potraviny neviem ake su... skušal som aj vločky aby vstrebali tu žlč v žaludku no nejak to nefungovalo možno som ich mal malo.. takisto psyllium no tiež bud som toho dal malo alebo to nefungovalo pretože po chvilke som citil žlč znova.. Ako sa stravovat? Ake su vhodne potraviny na tento problém? Pripade čo ešte može zapričinovať vylučovanie žle do žaludku? Mimo mojej hypotézy ? Šosovica, Zemiaky, Ryža, Hrach - nefunguju a stále citim žlč v žaludku , zeleninu som neskušal ani neviem aku by som mal skusit či nejaku vlaknitu alebo inú.. ma tu niekto podobný problem? Chcel by som ist na ketogenicku stravu + antihistaminovu ale vdaka tomuto nemam šancu... Budem rád za akukolvek radu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 12:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ketogénne stravovanie nie je panacea vhodná pre každého, ako sa snažia karbofóbní fanatici propagovať. Ani Inuiti vďaka genetickej mutácii nie sú v stave ketózy. Jedná sa o extrémny typ stravovania, preto treba byť čo sa týka tejto voľby extrémne opatrný. Dôsledky stravovania sa prejavujú o 10, 15 rokov neskôr a niektoré dôsledky sú nezvratné. Prečo nezvolíte pre začiatok LCHF diétu (sachre max 150 g denne alebo paleo)? Sacharidy nie sú zlo, športovci by bez sacharidov nepodávali výkony, kulturisti nepriberali hmotu ap.

Nepíšete koľko máte rokov (pokojne môžete mať inzulínovú intoleranciu, čo je dnes pomerne bežný jav po 35-40 rokoch života, vďaka mainstream nutričným diktátorom). Nepíšete ako ste sa stravoval ostatných 10, 15 rokov. Už som to písal, pri nedostatku žlče je vhodné užívať ako dočasnú náhradu suplementy so žlčovými solami alebo žlčové kyseliny (Ursomed, predpíše gastroenterológ). Za ten čas postupne znižujte sacharidy na max. 150 g denne (niekto až 100 g denne), zvyšujte veľmi pomaly a postupne kvalitné tuky, nevyhýbajte sa saturovaným, ideálne kokosový, MCT, palmový červený je skvelý zdroj vitamínu E. Skúste vyhodiť zo stravy cereálie (pečivo) a pozorujte zmenu. Užívate probiotika? Nie jednu stupidnú farmaceutickú tobolku denne so skapatými zvieratkami, ale funkčnú dávku probiotik: 4 dl kefíru denne alebo veľkú hrsť kyselej kapusty/kimchi. To by vám mohlo pomôcť tráviť FODMAP (strukoviny v menších množstvách - zdroj vlákniny pre črevnú mikroflóru). A hlavne - chce to čas, do tohto dezolátneho stavu ste sa nedostal za mesiac ale trvalo to 10 rokov. Takže trpezlivosť a vytrvalosť...

Inuit Genetics Show Us Why Evolution Does Not Want Us In Constant Ketosis:
https://www.youtube.com/watch?v=Viqm9Ona4SI

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz