Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 7:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[b:2l1xqcq0]Funkcie žalúdočnaj kyseliny (HCL)[/b:2l1xqcq0]


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1288989417


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1631

Zde je mozno stahnout cesky a anglicky dokument o HCL terapii.

Sokuje mne zvlaste dedukce na zaklade vyzkumu a experimentu s terapii pomoci HCL, ze pry je uplne nanic nejen postupy doktoru(rentgeny, atd), ale i remineralizace , brani vitaminu(jako strileni naslepo a vyhazovani penez...), a dokonce i mereni pH !! Ze pry dodavana HCL upravi pH v tele a resi spoustu dalsich problemu se zdravim.

Vim ze se "pH-rianstvi" osvedcilo na mnoha tezce nemocnych, ale pokud existuje jeste jina cesta a mozna o dost ucinnejsi nebo levnejsi.... \":?:\" Proc nedoporucujete pravidelne brani HCL, ktere by mohlo mozna plne nahradit brani megadavek Cecka a jinych vitaminu a mineralu, coz by vyslo mnohem levneji a bylo by dostupne opravdu kazdemu?

Uvedené informace jsou sice správné, ale bohužel většina čtenářů nechápe, že se v textu řeší především nitrožilní aplikace a navíc lékařem. Vzhledem k tomu, že se v těle vše různě ovlivňuje, tak není nutné dodávat HCl, pokud si správnou stravou zase obnovíte její tvorbu, čili nehledejte v tom odpověď na veškeré problémy lidstva. Pokud by to tak bylo, tak moderní medicína neexistuje, protože pouhé pití HCl by se ujalo již dávno jako univerzální lék-panacea a moderna by vzniknout nemohla. Že se dodávkou HCl vyřeší skoro všechno je pravda, ale ne napořád a v tom je ten problém. Navíc každému tento postup rozhodně nemohu navrhovat, protože lidé mozek zrovna moc nepoužívají a HCl ve vyšší koncentraci je velice lehko schopna způsobit vážné potíže, nebo dokonce smrt a s tím nechci mít nic společného. Také její nákup je značně problematický a důkazem nepřemýšlení jsou i některé příspěvky čtenářů tohoto fóra, kterým jsem tento postup poradil. Pokud vám lékař doporučí jeden prášek denně, pouze idiot jich do sebe nasype celou skleničku, ale pokud já někomu řeknu nějaké množství a dotyčný ho pro jistotu zvedne i desetkrát, tak o čem se bavíme. Bohužel v našem státě vina bude na mé straně, bez ohledu na to, že si daný blbec uškodil vlastní špatnou interpretací mojí správně položené rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Jarda":1ks4y19v]
Uvedené informace jsou sice správné, ale bohužel většina čtenářů nechápe, že se v textu řeší především nitrožilní aplikace a navíc lékařem. Vzhledem k tomu, že se v těle vše různě ovlivňuje, tak není nutné dodávat HCl, pokud si správnou stravou zase obnovíte její tvorbu, čili nehledejte v tom odpověď na veškeré problémy lidstva. Pokud by to tak bylo, tak moderní medicína neexistuje....[/quote:1ks4y19v]
Sam vite jak velky byznys je farmac.prumysl, z HCL by nikdo moc nezbohatl, podobne jako z MMS. MMS je take znamo velmi dlouho a Jim Humble to pouze zpopularizoval(a takto pojmenoval), ale uvedl ve znamost to co jiz pred nim zkouseli i jini v 1pol.20st.

Jinak Vas naprosto chapu co se tyka ceske legislativy a take nedodrzovani Vasich pokynu jinymi uzivately tohoto fora.

Uz ve vlakne o Zaludecnich potizich


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3ey2i3kn]Sam vite jak velky byznys je farmac.prumysl, z HCL by nikdo moc nezbohatl, podobne jako z MMS. MMS je take znamo velmi dlouho a Jim Humble to pouze zpopularizoval(a takto pojmenoval), ale uvedl ve znamost to co jiz pred nim zkouseli i jini v 1pol.20st.

Jinak Vas naprosto chapu co se tyka ceske legislativy a take nedodrzovani Vasich pokynu jinymi uzivately tohoto fora.

Uz ve vlakne o Zaludecnich potizich


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 9:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Vycházím z toho, že HCl je letitá záležitost a již ve Starém Egyptě se s celou věcí pracovalo, čili pokud by šlo o všelék-panaceu, nikdy by moderní farmacie nemohla vzniknout. Takto levný prostředek by se nepovedlo nikdy z trhu vytlačit. Tělo si neodvykne tvořit vlastní HCl, tu už netvoří pokud máte zdravotní potíže, ale ani se při jejím dodávání nesnaží její tvorbu obnovit. Tak kde je podstata léčby, to máte zase pilule, sice relativně bezpečné, ale do konce života a to mě jako léčba nepřipadá. Cílem není pít kyselinu ke každému jídlu, ale normálně jíst a normálně fungovat, nebo vám připadá normální to, co dělá Palo na fóru U Pramene. Tvorba HCl se dá obnovit u každého, ale to opravdu není postup, který by se dal zveřejnit, tolik mrtvol bych asi bez soudu neustál, protože postup trvá déle než tři měsíce a jedná se o dost jedovaté byliny, čili do toho rozhodně nejdu.

Velmi ocenuji Vas nadhled a komplexni pristup, coz mnohdy postradam na jinych forech, byt take velmi dobrych.... \":)\"
Presne tak to citim i ja ze je potreba navrat k prirozenemu fungovani tela do te miry jak to jen jde v dnesni prechemizovane a hekticke dobe....Vyuziti toho co je staletimi provereno jiste jen umocnuje nejnovejsi vydobytky moderni technologie typu Ziva a mrtva voda,Zapper,Godzila,detox.vanicky apod.


Naposledy upravil muflon dne stř čer 09, 2010 10:56 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dulezite odpovedi k HCL z jinych vlaken
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 9:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Prekopirovavam do tohoto vlakna dulezite info z jinych vlaken(pokud jsem neco prehledl, klidne to do tohoto vlakna zkopirujte-pomuzete zprehlednit hledajicim odpovedi... \":D\" :

Pro prehlednost uvadim jeste [u:30h52s9j][b:30h52s9j]celkovy prehled koreni k podpore traveni[/b:30h52s9j] :[/u:30h52s9j]
[i:30h52s9j][b:30h52s9j]Prírodné stimulátory HCL [/b:30h52s9j][/i:30h52s9j]:
- chilli (a všechny pálivé papriky)
- zázvor
- jablčný ocot(neužívat moc často!!)
- čierne olivy
- trávnatá zelenina
- citrón
- špenát
- celer
- kapusta(zelí)
- morská soľ(nejlepe nerafinovana!)
- saturejka
- anýz
- badyán
- bazalka
- bobkový list
- estragon
- galgán kořen
- hořčičné semínko
- kmín
- koriandr
- libeček(jen občas a v malém množství)
- majoránka
- muškátový květ+ořech (pozor-Má i narkotické účinky, toxicita se projevuje v dávkách nad 5g ( zhruba 2g váží celý oříšek)
- nové koření(malé množství!)
- oregano
- pampeliška(púpava lekárska)...nejlépe v zeleném nápoji nebo v zimě jako čaj(říká pan Jarda)
- petržel(nať) (malé množství)
- pískavice - Řecké seno
- rozmarýn
- saturejka
- skořice kůra
- skořice květ
- tymián
---
- šafrán(Vysoké dávky jsou škodlivé!!)
- pipal(indické koření), asa foetida(indické koření)
(nepouzivat casto a pouze velmi mnozstvi-Velmi ostrá dráždivá koření.
- pepř(velmi opatrně-dráždí žaludeční sliznici. Jen malé množství-spíše bílý, červený, zelený)
- jalovec bobule(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje [u:30h52s9j]Tujon( izomer kafru), silný nervový jed C10H16[/u:30h52s9j]!!)
- pelyněk(palina)-(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, spise nez jako koreni pouzivat na lecebne kury pod vedenim zkuseneho "instruktora", obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)!!)
- šalvěj (pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)

Thujon (C10H16-silný neurotoxin thujon (4-methyl-1-/1-methylethyl/bicyclo[3.1.0]hexan-3-on)
cituji uryvek:
Německý institut pro posuzování rizik z potravin (BfR) varuje spotřebitele před konzumací vyššího množství absintu vzhledem k obsahu ketonu thujonu, který může vyvolávat epileptické záchvaty a způsobovat neurologická poškození.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
Itemid=42\">http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=42 Tvorbu HCL podporuje aj - sodík - tiamín (vitamin B1) - niacín (vitamin B3) - vitamín B6 - zinok Dotazy a odpovedi pana Jardy: Dotaz Dá sa nejako pozitívne ovplyvnit tv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 8:50 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
To s tim Egyptem jste mne velmi prekvapil. Kde vzali HCL na experimenty, a hlavne to asi nezkouseli nitrozilne... \":shock:\" ?

Myslite ze bych v ty dny kdy beru HCL nemusel brat vubec Cecko? Aby v tom telo melo jasno a nebylo zavaleny vsim moznym najednou.....

Mozna by stalo za to strucne nastinit hlavni strategii ktera vede k efektivnimu obnoveni prirozene tvorby HCL v tele(dlouhodobeji nez za 3mesice-tj.bez bylin... \":)\" ): Zacnu: nestresovat se z pitomosti, nejist plasticke zradlo, podporit vylucovani HCL v zaludku cerstvyma stavama, pustama a nekteryma potravinama(viz vyse Sibylla), snaha o vhodne hodnoty pH....jeste neco?

Zajimalo by mne jak poznam kdy uz si telo vyrabi dostatek vlastni HCL?
(palenim zahy netrpim...., brani HCL3,5% mi nedela zadne potize-beru jej rozumne..., ale ty stresy, nepravidelna strava, candidoza, plynatost atd...to je stale problem, ale uz o dost mensi nez pred tydnem! \":)\" )

PS: tu 3,5%HCL muze kazdy sehnat v lekarne, ale ne v kazde lekarne, je nutne jich par obejit, nejaka vetsi(bud u nemocnice nebo polikliniky, tam to namichaji...cena pul litru vyjde okolo 70kc). Opatrnost pri uzivani HCL a pokyny jak to neprepisknout viz toto vlakno o zaludecnich potizich:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 9:51 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to muflon : obvolal som 15 lekárni v mojom meste, a nikde mi nevedia poskytnúť kyselinu chlorovodíkovú (HCL).... Kde ju môžem zohnať ?
to Jarda : pán Jarda, vy odkiaľ odoberáte HCL ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":r8qnl4c6]To s tim Egyptem jste mne velmi prekvapil. Kde vzali HCL na experimenty, a hlavne to asi nezkouseli nitrozilne... \":shock:\" ?

Myslite ze bych v ty dny kdy beru HCL nemusel brat vubec Cecko? Aby v tom telo melo jasno a nebylo zavaleny vsim moznym najednou.....

Mozna by stalo za to strucne nastinit hlavni strategii ktera vede k efektivnimu obnoveni prirozene tvorby HCL v tele(dlouhodobeji nez za 3mesice-tj.bez bylin... \":)\" ): Zacnu: nestresovat se z pitomosti, nejist plasticke zradlo, podporit vylucovani HCL v zaludku cerstvyma stavama, pustama a nekteryma potravinama(viz vyse Sibylla), snaha o vhodne hodnoty pH....jeste neco?

Zajimalo by mne jak poznam kdy uz si telo vyrabi dostatek vlastni HCL?
(palenim zahy netrpim...., brani HCL3,5% mi nedela zadne potize-beru jej rozumne..., ale ty stresy, nepravidelna strava, candidoza, plynatost atd...to je stale problem, ale uz o dost mensi nez pred tydnem! \":)\" )

PS: tu 3,5%HCL muze kazdy sehnat v lekarne, ale ne v kazde lekarne, je nutne jich par obejit, nejaka vetsi(bud u nemocnice nebo polikliniky, tam to namichaji...cena pul litru vyjde okolo 70kc). Opatrnost pri uzivani HCL a pokyny jak to neprepisknout viz toto vlakno o zaludecnich potizich:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to muflon : obvolal som 15 lekárni v mojom meste, a nikde mi nevedia poskytnúť kyselinu chlorovodíkovú (HCL).... Kde ju môžem zohnať ?
to Jarda : pán Jarda, vy odkiaľ odoberáte HCL ?

Na telefon určitě nezaberou, to budete muset oběhnout a zkusit je přesvědčit, že nejste nějaký magor, který s tím chce dělat na sobě nějaké pokusy. Oni to bez receptu prodávat nesmějí, tak se nedivte té odpovědi. Já ji samozřejmě koupím vždy v lékárně, akorát to nikdy není bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 12:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="NOWOCAYN":1o8wfnaj]to muflon : obvolal som 15 lekárni v mojom meste, a nikde mi nevedia poskytnúť kyselinu chlorovodíkovú (HCL).... Kde ju môžem zohnať ?
to Jarda : pán Jarda, vy odkiaľ odoberáte HCL ?[/quote:1o8wfnaj]
Tú zoženieš len veľmi ťažko, musel by si mať kamaráta lekárnika. Tak skús na tejto stránke. Nie je to najlacnejšie, ale sú spoľahliví, všetko čo som od nich objednala, došlo v poriadku. Pozri na zoznam na konci stránky je tam betain HCL s pepsínom. To by mohlo pre začiatok aj stačiť.



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1o8wfnaj


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 3:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Části trávícího systému:

dutina ústní - cavitas oris
• příprava jídla pro další zpracování, artikulace; vyrovná se teplota potravy, utvoří se sousto pom. hlenu
• zuby - mech. rozmělnění potravy; jazyk - chuť; ve slinách baktericidní enzym lysozym
• alfaamyláza - začíná štěpit cukry
• velké slinné žlázy - příušní, podčelistní a podjazykové; drobné žlázky všude

hltan - pharynx
• komunikuje s nosní, ústní dutinou, s hrtanem; přechází v jícen
kolem je hodně lymf. tkáně
• na vstupu jsou patrové oblouky; jejich podrážděním spolu s koř. jazyka se vybaví polykací reflex a přitom se zavírá hrtanová záklopka

jícen - oesophagus
• trubice spojující hltan se žaludkem, cca 25 cm

žaludek - gaster, ventrikulus
• sklad potravy, částečně zde probíhá mech. zpracování - promísení potravy
• trávení
• v klidu objem 50 ml, max. 1,5 l; denně produkuje 2-3 l žalud. šťávy
• tady se vstřebává alkohol, jinak skoro nic
sliznice produkuje mucin - hlen, pesinogeny, které jsou v žaludku měněny na pepsiny - štěpí proteiny
vzniká HCl - aktivuje pepsinogen, narušuje strukturu bílkovin, působí protibakteriálně a díky ní se vstřebává Ca a Fe


tenké střevo
• 3-5 m, vnitřní plocha 250m2
1. dvanáctník - duodenum
• při ústí žaludku, vede sem vývod žlučníku a slinivky
2. lačník - jejunum
• sliznice řasena do záhybů
3. kyčelník - ileum
sliznice vybíhá v klky, které zvětšují povrch, tvořeny buňkami, které mají zase mikroklky
• sliznice se často (každých 5 dní) vyměňuje; výměnu podporuje vláknina


tlusté střevo
• rezervoár stolice
vstřebávání vody, minerálů a někt. vitamínů
• colonoskopie - vyšetření tlustého stř.
1. slepé střevo - na něm appendix
2. tračník - vzestupný, příčný, sestupný, esovitá klička
3. konečník - vnitřní svěrač - hladká svalovina; vnější svěrač - příčně pruhovaná
hodně bakterií - rozkládají, tvoří vitamíny, plyny, které napínají stěnu (díky tomu dobrá pohyblivost)
• naplnění recta - nucení na stolici; vybavení defekačního reflexu


Naposledy upravil muflon dne pon lis 08, 2010 9:14 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koreni podporujici tvorbu HCL
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jake koreni krome toho co uvedla sibylla (chilli a zazvor) by jste jeste videl jako dobre casteji pouzivat k podpore tvorby prirozene HCL? (ja muzu klidne 1pol lz.chilli denne a nic mi to nedela.... \":)\" tak to bude asi u mne hlavni podporovac HCL, ale rad bych to doplnil pro chut jeste dalsimi druhy koreni ktera jsou pro to dobra.

Da se zaradit horcicne seminko mezi koreni ktere podporuje tvorbu prirozene HCL v tele?
Mimojine způsobuje prokrvení zažívacího traktu, tím urychluje trávení a látkovou výměnu. Doporučuje se při špatné funkci střev, nízké tvorbě žluči. Nehodí se při zánětech žaludku. Používá se i při kornatění cév, proti vysokému krevnímu tlaku.

Kolik mozno priblizne pridavat do jidla(pul caj.lz. denne ci obden?). Asi nechat 12h namocene ve vode...

Kurkuma, Rimsky kmin a Kardamon take podporuje traveni...a bylo by nejspis dobre je taky casteji pouzivat....

Celý seznam je zde již několikrát popsaný, tak pohledejte, ale ta paprika je patrně nějaká dámská, když ji můžete sníst tolik. Kupte si nějako pánskou, třeba tuto http://www.habanero.cz/detail/naga-bih- ... mleta-50g/ a silně pochybuji, že jí tolik do sebe dostanete, většina lidí nesnese ani na špičku nože a třeba já můžu i půl kávové lžičky, ale opravdu zahřeje. Hořčičné semínko nepoužívám, čili zde zkušenosti nemám a kurkumu jím prakticky každý den a je výborná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koreni podporujici tvorbu HCL
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 1:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...třeba tuto http://www.habanero.cz/detail/naga-bih- ... mleta-50g/ a silně pochybuji, že jí tolik do sebe dostanete, většina lidí nesnese ani na špičku nože a třeba já můžu i půl kávové lžičky, ale opravdu zahřeje...

Je to divne...driv jsem nesnesl nic paliveho a hned sem dostal skytavku. Ted co jsem najel na nektera opatreni doporucovana na Vasem foru, mi prestalo palive vadit. Chilli davam protoze mi chutna. Naga Jolokia jsem objednal z http://www.chilliparadise.cz , nebot na te Vasi adrese ji uz po celou dobu co ji shanim (cca mesic) nemaji na sklade.... \":(\"
Uzivam ji take, znamej ktery je zvykly na hodne palive tak mel docela problemy kdyz sem mu dal trochu...ale ja mam jen to paleni(ktere mi nevadi, ale prekryje chut tak proto to stridam s chilli a s cerstve mletou jalapenos), zadne krouceni strev ani prujmy.

Ten cerstvy zazvor se da konzumovat asi jen v malem mnozstvi-par kolecek k salatu? Nebo jak ho jite? V techto horkach ale zazvor jeste vice zahreje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koreni podporujici tvorbu HCL
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 6:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Je to divne...driv jsem nesnesl nic paliveho a hned sem dostal skytavku. Ted co jsem najel na nektera opatreni doporucovana na Vasem foru, mi prestalo palive vadit. Chilli davam protoze mi chutna. Naga Jolokia jsem objednal z http://www.chilliparadise.cz , nebot na te Vasi adrese ji uz po celou dobu co ji shanim (cca mesic) nemaji na sklade.... \":(\"
Uzivam ji take, znamej ktery je zvykly na hodne palive tak mel docela problemy kdyz sem mu dal trochu...ale ja mam jen to paleni(ktere mi nevadi, ale prekryje chut tak proto to stridam s chilli a s cerstve mletou jalapenos), zadne krouceni strev ani prujmy.

Ten cerstvy zazvor se da konzumovat asi jen v malem mnozstvi-par kolecek k salatu? Nebo jak ho jite? V techto horkach ale zazvor jeste vice zahreje...

Pokud snesete polévkovou lžíci papriky Naga Jolokia, tak klobouk dolů, to nesnesu ani já. Jinak běžného chilli mohu sníst prakticky celý sáček a chutná mě jako sladká paprika, což mi jednak nechutná a také se zbytečně vyhazují peníze. Zázvoru se dá sníst také celkem dost, já ho strouhám třeba do ovocné snídaně, nebo normálně do zeleninových salátů. Výborný je pro zahřátí a také proti parazitům čaj z kávové lžičky kurkumy a kávové lžičky strouhaného zázvoru. Vše přelít 0,25 l horké vody a nechat vyluhovat 15-20 minut. Můžete přisladit medem a vypít, zvláště v zimních měsících výborně zahřeje, kam se hrabe čaj s rumem a dá se pít stále, nemá žádná omezení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz