Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 01, 2014 7:53 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Moje skúsenosti :
Mätový čaj ZNIŽUJE PRODUKCIU HCL.............. V dobrej viere si robievam sem-tam (pár krát týždenne) mätový čaj, a vždy mi je po ňom trochu ťažko na žalúdok, aj keď ho vypijem až 2-3 hodiny po jedle, alebo hodinu pred jedlom... Prečo ? ÁNO, znižuje HCL....
Rovnako dokonca aj MäTA OBSIAHNUTÁ V ŽUVAČKÁCH........ Keď si dám po jedle žuvačku (Orbit napr.) v domnení, že pokračovanie žuvania zabezpečí lepšie vylučovanie HCL, tak mi stačí hltať mentolové sliny, a už to NIE JE ONO, už cítim, že mi to v trávení nepomáha, ba naopak.
ROVNAKO POZOR NA KEFÍR (pre mňa sklamanie) - ten, kto má málo žalúdočnej kyseliny, tomu bude kefír (možno bryndza je výnimkou, vďaka veľa soli, s ňou som problém nemal doteraz) ešte viac "hasiť" žalúdočnú kyselinu. Vyskúšané, a mrzí ma to, tak som sa tešil na lacné probiotiká.... Smola \":-)\"

S nástupom na duchovnú cestu (vzdanie sa nereálnych túžob na ktorých som tak SILNO lipol - PO ROKOCH) a s POCTIVEJŠÍM zaradením HCL vytvárajúcich potravín do jedálničku (ako doplnky k mojej vysokotukovo-stednobielkovinno-nízkosacharidovej strave), a s VYLÚČENÍM potravín, ktoré slabú tvorbu HCL ešte viac uhasínajú (žiaľ kefír, mätový čaj, mätové žuvačky), dúfam v lepšie zajtrajšky, čo sa týka môjho zdravia.
Inak, budem si dávať doobeda jednu šálku kvalitnej slabšej kávy denne. Káva tiež pomáha s produkciou HCL. A ja to chcem mať pestré, takže budem trochu viac soliť (himalájskou soľou samozrejme), trochu kvapkať HCL (3,5%), používať HCL podporujúce koreniny, a NESTRESOVAŤ SA, pracovať na duchovnom raste. Lebo som za tých skoro 5 rokov čo tu chodievam pochopil, že existujúce duševné/duchovné problémy keď sa dostatočne neriešia, tak na pevné zdravie človek môže ZABUDNÚŤ.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 2:57 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím, jak prosím správně brát tabletky Betain HCL ? Na Swansonu se píše 30 min před snídaní , či jiným jídlem. Někde jsem zase slyšel že lépe po jídle ?

díky za radu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 9:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Zdravím, jak prosím správně brát tabletky Betain HCL ? Na Swansonu se píše 30 min před snídaní , či jiným jídlem. Někde jsem zase slyšel že lépe po jídle ?

díky za radu!

Betain HCL se bere po jidle, ale pokud mas veliky deficit, davej si ho take pred jidlem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 12:07 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky Miriam. No doufám že zase tak málo nemám \":)\" krkací test mi vychází zhruba krknutí po dvou minutách, ale velmi lehce. Pan Jarda říkal že to má být pořádné krknutí, jako po vypití půl litru piva \":)\" a to teda zatím není ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 3:00 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Díky Miriam. No doufám že zase tak málo nemám \":)\" krkací test mi vychází zhruba krknutí po dvou minutách, ale velmi lehce. Pan Jarda říkal že to má být pořádné krknutí, jako po vypití půl litru piva \":)\" a to teda zatím není ....

Tak ber jenom jednu tabletu po jidle, me ten test vysel stejne jako tobe a jedno baleni betainu me to krasne srovnalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 5:09 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

prosil bych o radu pana Jardu i ostatní zkušené uživatele Fóra.

Gatroenter. vyšetřením mi bylo diagnostikováno překyselení žaludku a lékař mi předepsal léčivo Omeprazol, čili inhibitor protonové pumpy (tj. snižování produkce HCl). Z Jardova článku (viz: http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi ... raveni.htm) však jednoznačně vyplývá, že za překyselení žaludku může NAOPAK NEDOSTATEK kys. chlorovodíkové a jsou doporučeny potraviny (podporující produkci HCl), které naopak západní lékaři zcela vylučují – chilli papričky, zázvor, citrony, jablečný ocet apod.

Nevím tedy, zdali se do Omeprazolu pustit, anebo opravdu zvýšit konzumaci "zakázaných" (záp. medicínou) potravin. Dle výsledků tzv. "krkacího testu" mi vyšlo, že mám kyseliny chlorovodíkové zřejmě nedostatek - říhání se téměř vůbec nedostavilo.

Jak teď s celou situací naložit? Zvyšovat HCl potravinami, anebo se spoléhat na západní medicínu??
Máte někdo s tímto, prosím, zkušenosti?? Má smysl, při acidóze, užívat nalačno jedlou sodu??

Děkuji velmi za veškeré reakce!!
Th.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 11:28 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
miram píše:
Tak ber jenom jednu tabletu po jidle, me ten test vysel stejne jako tobe a jedno baleni betainu me to krasne srovnalo.

Díky za radu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 6:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kateřina11":23s0c4gr]Dobrý den, chtěla bych se poradit i aspoň trošičku vyřešit můj problém.V roce 2012 mi byla zjištěna Heikobakterie, byla jsem přeléčena antibiotiky, a až do nedávna vše bylo v pořádku, ale v září mě to zase chytlo zvracení, nechutenství, hudnutí. V září jsem absolvovala dechovou zkoušku na Helikobakter(pozitivní výsledek) potvrzen, znovu přeléčena antibiotiky.Jelikož mám známého který pracuje s bylinkama tak jsem mu ihned volala jestli to jde řešit i jinou formou než antibiotika(zbytečně ničí celé tělo) bylo mi doporučeno, žádná bílá mouka, hodně zeleniny, ovoce,B3 niacin, melasa a Betain HCL(na toto jsem se ptala v lékarně jelikož chceme miminko jestli to nemůže škodit, a p.lékarnice že stačí jen B3 niacin).Proto jsem hned žhavila telefon s prosbou známého jestli to opravdu může škodit uklidnil mě že by nemělo, ale mám zkusit ještě vaší odpověd na tomto forum....Doporučil mi také krkací test, změření ph v moči.Bylinny pampeliškový kořen.
Lze tím to aspon snížit návratnost Helikobaktera?Je mi 29let a nerada bych trávila čas užíváním antibiotik a podpořila své těloji ve správné funkci imunity \":)\"

Děkuji za odpověd´ Kateřina11[/quote:23s0c4gr]
Nějak dotaz plně nechápu, z uvedeného může za určitých okolností škodit pouze ten niacin a je třeba v průběhu vyšších dávek dost často testovat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Kamaradku desne pali zaha a tak si pry udelala vcera krkaci test. Jenze to vypada jenom na lehky prebytek HCL (krkla si pry do 2 minut), no a po te sode ji pali zaha jako diva. Nevi tady nekdo co s tim? Vim, ze pokud ma nekdo nedostatek, doplnuje se Betain HCL, ale co delat pokud kyselina chlorovodikova skutecne prebyva?
Ona ma na tu zahu pry nejake leky od doktora ( a to uz pry bere nekolik let), nenapsala me ovsem jake, nevim jestli ji leci na prebytek a nebo na nedostatek HCL.
A jeste jedna otazka: je mozne, aby ten krkaci test ovlivnily ty jeji leky? Ja jsem totiz zatim jeste nikdy neslysela od nikoho, ze by mel prebytek HCL, pokazde koho zaha palila, mel nedostatek. Je mozne ze to ukazuje zkreslene, protoze na to maji vliv ty leky? Rekla jsem ji at leky zkusi vysadit a at si udela pak ten test znovu, no nevim jestli leky vysadi, ona je takovy neverici tomas. Jinak si stezuje take na silne bolesti v zadech, bolesti hlavy, kycelniho kloubu a na unavu. Je me jasne, ze je prekyselena, uz jsem ji prinutila nasadit candida dietu, protoze ma taky problemy gynekologickeho razu a vypada to na premnozene kvasinky.
Prosim poradte, dekuji! M.

Ono záleží jak si krkne, to musí být jako po pivu na ex. Většinou jde u těchto lidí pouze o takové dámské pšouky, což je jenom odchod bublin ze zaplynovaného žaludku a to se nepočítá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kosican87 píše:
Moje skúsenosti :
Mätový čaj ZNIŽUJE PRODUKCIU HCL.............. V dobrej viere si robievam sem-tam (pár krát týždenne) mätový čaj, a vždy mi je po ňom trochu ťažko na žalúdok, aj keď ho vypijem až 2-3 hodiny po jedle, alebo hodinu pred jedlom... Prečo ? ÁNO, znižuje HCL....
Rovnako dokonca aj MäTA OBSIAHNUTÁ V ŽUVAČKÁCH........ Keď si dám po jedle žuvačku (Orbit napr.) v domnení, že pokračovanie žuvania zabezpečí lepšie vylučovanie HCL, tak mi stačí hltať mentolové sliny, a už to NIE JE ONO, už cítim, že mi to v trávení nepomáha, ba naopak.
ROVNAKO POZOR NA KEFÍR (pre mňa sklamanie) - ten, kto má málo žalúdočnej kyseliny, tomu bude kefír (možno bryndza je výnimkou, vďaka veľa soli, s ňou som problém nemal doteraz) ešte viac "hasiť" žalúdočnú kyselinu. Vyskúšané, a mrzí ma to, tak som sa tešil na lacné probiotiká.... Smola \":-)\"

S nástupom na duchovnú cestu (vzdanie sa nereálnych túžob na ktorých som tak SILNO lipol - PO ROKOCH) a s POCTIVEJŠÍM zaradením HCL vytvárajúcich potravín do jedálničku (ako doplnky k mojej vysokotukovo-stednobielkovinno-nízkosacharidovej strave), a s VYLÚČENÍM potravín, ktoré slabú tvorbu HCL ešte viac uhasínajú (žiaľ kefír, mätový čaj, mätové žuvačky), dúfam v lepšie zajtrajšky, čo sa týka môjho zdravia.
Inak, budem si dávať doobeda jednu šálku kvalitnej slabšej kávy denne. Káva tiež pomáha s produkciou HCL. A ja to chcem mať pestré, takže budem trochu viac soliť (himalájskou soľou samozrejme), trochu kvapkať HCL (3,5%), používať HCL podporujúce koreniny, a NESTRESOVAŤ SA, pracovať na duchovnom raste. Lebo som za tých skoro 5 rokov čo tu chodievam pochopil, že existujúce duševné/duchovné problémy keď sa dostatočne neriešia, tak na pevné zdravie človek môže ZABUDNÚŤ.

To máte plnou pravdu, duše je tělu nadřazena a pokud není možné problém zvládnout na tělesné úrovni, je třeba jít o level výše.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím, jak prosím správně brát tabletky Betain HCL ? Na Swansonu se píše 30 min před snídaní , či jiným jídlem. Někde jsem zase slyšel že lépe po jídle ?

díky za radu!

Jak vám správně píše členka miram, někdo bere pouze po jídle a někdo před i po, to záleží na stavu klienta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

prosil bych o radu pana Jardu i ostatní zkušené uživatele Fóra.

Gatroenter. vyšetřením mi bylo diagnostikováno překyselení žaludku a lékař mi předepsal léčivo Omeprazol, čili inhibitor protonové pumpy (tj. snižování produkce HCl). Z Jardova článku (viz: http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi ... raveni.htm) však jednoznačně vyplývá, že za překyselení žaludku může NAOPAK NEDOSTATEK kys. chlorovodíkové a jsou doporučeny potraviny (podporující produkci HCl), které naopak západní lékaři zcela vylučují – chilli papričky, zázvor, citrony, jablečný ocet apod.

Nevím tedy, zdali se do Omeprazolu pustit, anebo opravdu zvýšit konzumaci "zakázaných" (záp. medicínou) potravin. Dle výsledků tzv. "krkacího testu" mi vyšlo, že mám kyseliny chlorovodíkové zřejmě nedostatek - říhání se téměř vůbec nedostavilo.

Jak teď s celou situací naložit? Zvyšovat HCl potravinami, anebo se spoléhat na západní medicínu??
Máte někdo s tímto, prosím, zkušenosti?? Má smysl, při acidóze, užívat nalačno jedlou sodu??

Děkuji velmi za veškeré reakce!!
Th.

Pokud jste si nekrkl, tak máte HCl málo a měl by jste ji vyzkoušet dodat. Nakonec celkem rychle poznáte, zda vám to dělá dobře, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 17, 2014 8:18 pm 
Offline

Registrován: sob lis 08, 2014 8:42 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
je nutné brát betaine HCl v tobolkách? Nebo mohu rozpustit ve vodě?
Jakou velikost želatinových tobolek doporučujete?

Děkuji za odověď a hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 23, 2014 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
McMichal píše:
Dobrý den,
je nutné brát betaine HCl v tobolkách? Nebo mohu rozpustit ve vodě?
Jakou velikost želatinových tobolek doporučujete?

Děkuji za odověď a hezký den.

Tak fungoval by i ve vodě, ale to je asi blbost, betain HCl se bere hlavně pro ten komfort spolknutí tablety, jinak je asi levnější a snazší brát rovnou HCl, nebo pepsinku. Běžně se bere kolem 600 mg, ale to si musíte vyzkoušet a vyladit dle svých potřeb.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 9:24 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 7:46 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz, je možné připravit roztok HCL do zásoby /PET lahve/ - jako denní dávku, která by se pila již naředěná přes den po panákách v koncentraci,kterou doporučujete.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz