Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 12:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Co to je, za pár minut, ta dávka sody je opravdu bohatýrská a krknutí by tedy mělo být nejdéle do třech minut a velice razantní.

Bylo to tak 3-5 minut a teda razantní bohužel nebylo.

Teď zpětně vidím, že když před pár lety začaly moje problémy, mohl to být nedostatek HCl. Když jsem byla ve stresu, přestalo mi fungovat trávení a 2-3 dni jsem měla pocit, jako kdybych snědla kamení a to mi leželo v žaludku.

Zatím jsem se ptala ve 3 lékárnách na HCl a vždy na mě docela ostře vyjeli, že to teda nemají a na co to potřebuju. Není rovnou lepší snažit se obnovit vlastní tvorbu HCl? Koukám na ty stimulátory... jím kvanta černých oliv, bazalky, oregána a v posledních měsících i chilli a zázvor. Nemám zkusit něco razantnějšího?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Sehnala jsem HCl 37% (kvalita: čistá HCl 36,46%) 1 litr za 100,- v obchůdku Alchema, kde prodává skutečný alchymista \":)\".
Úplně se té koncentrované kyseliny bojím \":)\" Už jsem zapomněla i takové základy, jestli se nesmí lít kyselina do vody nebo naopak. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe ji zředit a s jakou dávkou začít? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Bylo to tak 3-5 minut a teda razantní bohužel nebylo.

Teď zpětně vidím, že když před pár lety začaly moje problémy, mohl to být nedostatek HCl. Když jsem byla ve stresu, přestalo mi fungovat trávení a 2-3 dni jsem měla pocit, jako kdybych snědla kamení a to mi leželo v žaludku.

Zatím jsem se ptala ve 3 lékárnách na HCl a vždy na mě docela ostře vyjeli, že to teda nemají a na co to potřebuju. Není rovnou lepší snažit se obnovit vlastní tvorbu HCl? Koukám na ty stimulátory... jím kvanta černých oliv, bazalky, oregána a v posledních měsících i chilli a zázvor. Nemám zkusit něco razantnějšího?

To mě již připadá opravdu málo a asi bych to vyzkoušel doplnit. V naprosté většině případů začínají zdravotní potíže omezením tvorby HCl z důvodu stresu, nebo špatného jídla. Většinou je vhodnější chtít již naředěnou, tomu se tolik nebrání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Sehnala jsem HCl 37% (kvalita: čistá HCl 36,46%) 1 litr za 100,- v obchůdku Alchema, kde prodává skutečný alchymista \":)\".
Úplně se té koncentrované kyseliny bojím \":)\" Už jsem zapomněla i takové základy, jestli se nesmí lít kyselina do vody nebo naopak. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe ji zředit a s jakou dávkou začít? Díky.

Do nějaké prázdné lahve nalijete devět dílů vody a do ní pomalu přiléváte jeden díl kyseliny. Počítejte s tím, že směs se celkem dost ohřívá a na vlastní manipulaci je vhodné si vzít brýle, plastové rukavice, případně dýchací roušku, ale zase taková hrůza to není. Namíchejte si tak 0,5 l, na což vám stačí 0,5 dcl kyseliny a budete jí lít do 4,5 dcl vody. Odměřit se dá kyselina klidně do té kuchyňské plastové odměrky, která se běžně používá, nebo se za pár korun koupí. Dělejte to ideálně ve vaně, nebo sprchovém koutě, kde případný úkap snadno opláchnete vodou. Nerezový dřez k tomuto účelu není vhodný a i malé potřísnění je na nerezu obtížně odstranitelné. Zbytek koncentrované kyseliny důkladně uzavřete a bezpečně uložte mimo dosah dětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 11:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Slavek Křepelka píše:
... to je trochu hadra do pranice. Je totiž nasnadě, že kyselina je definitivně lacinější a vypadá to, že odevzdává dobrou práci při vhodném použití. Na straně druhé...dodatky pepsinu a ostatních lahůdek v betainu HCl skutečně asi odvádí v mnoha případech lepší výkony.

Souhrnem se dá říct, že obě metody byly a jsou poněkud komplexní a v tom mají velkou podobnost a dohadování se, která je lepší, je natolik složitou otázkou, že bych ji považoval za plýtvání časem.

PS: Blizsi info k BetainHCL a kde jej sehnat-viz podvlakno6,
(VIZ PŘÍSPĚVEK Z úte črc 20, 2010 8:27 pm)


Naposledy upravil muflon dne čtv srp 05, 2010 11:35 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 23, 2010 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Slavek Křepelka píše:
... to je trochu hadra do pranice. Je totiž nasnadě, že kyselina je definitivně lacinější a vypadá to, že odevzdává dobrou práci při vhodném použití. Na straně druhé vidím jasně Palovu stranu, protože dodatky pepsinu a ostatních lahůdek v betainu HCl skutečně asi odvádí v mnoha případech lepší výkony. Spíše to vidím tak, že jde víc o správné rozhodnutí co je dostatečné, co ne, na co mám a na co ne a kolik to bude stát otravování se (psychického) s věcmi a kolik na penězích. Tyhle věci zase nelze vidět jako černé a bílé a uniformní. Do toho se nemohu plést, to at' si každý vyřeší sám. Pravda však je, že všichni ti doktoři se také soustředili na dietu, takže při používání jak to vidí Palo s betainem HCl jde v podstatě o podobný přístup souhry poněkud vedlejších doplňků s jedním zásadním, a to HCl.

Souhrnem se dá říct, že obě metody byly a jsou poněkud komplexní a v tom mají velkou podobnost a dohadování se, která je lepší, je natolik složitou otázkou, že bych ji považoval za plýtvání časem.

PS: Blizsi info k BetainHCL a kde jej sehnat-viz podvlakno6,
úte črc 20, 2010 8:27 pm

Betain a enzymy nepochybně odvádějí dobrou práci, ale cenově se domnívám, že dost lidí na to nedosáhne a řešení bude hledat ve velice levné kyselině chlorovodíkové. Zde se dá v nouzi použít i ta na čištění záchodů, která se dá za pár šupů koupit v každé drogerii a flašku máte na několik let. Výsledný efekt je velice podobný a v mnoha případech bych řekl i stejný, čili je to na zvážení a odvaze jednotlivce, ale riziko nehrozí při rozumné aplikaci ani v jednom případě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 8:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Do nějaké prázdné lahve nalijete devět dílů vody a do ní pomalu přiléváte jeden díl kyseliny. Počítejte s tím, že směs se celkem dost ohřívá a na vlastní manipulaci je vhodné si vzít brýle, plastové rukavice, případně dýchací roušku, ale zase taková hrůza to není. Namíchejte si tak 0,5 l, na což vám stačí 0,5 dcl kyseliny a budete jí lít do 4,5 dcl vody. Odměřit se dá kyselina klidně do té kuchyňské plastové odměrky, která se běžně používá, nebo se za pár korun koupí. Dělejte to ideálně ve vaně, nebo sprchovém koutě, kde případný úkap snadno opláchnete vodou. Nerezový dřez k tomuto účelu není vhodný a i malé potřísnění je na nerezu obtížně odstranitelné. Zbytek koncentrované kyseliny důkladně uzavřete a bezpečně uložte mimo dosah dětí.

Moc děkuji za přesný návod. Zředění proběhlo bez nehody \":)\"
Ještě se chci zeptat, jak moc je ta 3,5% kyselina žíravá. Stane se něco, když si ji kápnu třeba na ruku? Můžu ji nosit v plastové nádobě v kabelce?
Ta doporučená dávka 1 cm3, to je 1 ml?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Moc děkuji za přesný návod. Zředění proběhlo bez nehody \":)\"
Ještě se chci zeptat, jak moc je ta 3,5% kyselina žíravá. Stane se něco, když si ji kápnu třeba na ruku? Můžu ji nosit v plastové nádobě v kabelce?
Ta doporučená dávka 1 cm3, to je 1 ml?

Tak žíravá určitě je, ale není zdaleka tak rychlá jako ta 35% tní, tuto klidně můžete vypít a nic se vám nestane, což ovšem zbytečně zkoušet nedoporučuji. Čili ani na pokožku není nikterak nebezpečná, pokud ji třeba nenecháte působit dlouhodobě, pak by se zarudlé místo mohlo vytvořit. Jiná věc je při kontaktu s kovem, třeba nerezový dřez, tam to ihned zanechá nesmazatelné stopy. V té kabelce taky žádný ideál, pokud by se vylila, tak vám zničí vše okolo celkem spolehlivě, včetně té kabelky. Ano, jeden kubický centimetr je jeden mililitr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 10:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Ještě mám jeden dotaz: Je nějak důležité to další rozředění na 1% kyselinu? Ta 3,5% je pro mě praktičtější pro lepší manipulaci a přenášení. Když to přepočtu, tak ten 1 cm3 1% je asi 4 kapky 3,5% a můžu jí dávkovat ze skleničky od kapek do nosu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ještě mám jeden dotaz: Je nějak důležité to další rozředění na 1% kyselinu? Ta 3,5% je pro mě praktičtější pro lepší manipulaci a přenášení. Když to přepočtu, tak ten 1 cm3 1% je asi 4 kapky 3,5% a můžu jí dávkovat ze skleničky od kapek do nosu.

To není nijak podstatné, důležité je konečné naředění, čili klidně by šlo manipulovat s plně koncentrovanou kyselinou a dávat cca 1 kapku na 0,5 litru vody. Ovšem tak je to velice nebezpečné a klidně se tím může někdo vážně poleptat, čili proto tento postup rozhodně nedoporučuji. Jinak to vaše přepočítávání je nějaké divné, metrické kapátko má na 1 ccm 20 kapek, čili by vám mělo vyjít skoro 6 kapek a klidně to může být i víc. Já doporučuji ředit 3,5% roztok zhruba napůl a to je o dost více něž 1% výsledný roztok.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 28, 2010 10:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Jinak to vaše přepočítávání je nějaké divné, metrické kapátko má na 1 ccm 20 kapek, čili by vám mělo vyjít skoro 6 kapek a klidně to může být i víc. Já doporučuji ředit 3,5% roztok zhruba napůl a to je o dost více něž 1% výsledný roztok.

Neznám objem kapky a tak jsem to počítala obráceně, kolik kapek je 1 cm3. Měřila jsem to přibližně se zaokrouhlením dolů, radši míň než víc, tím nic nezkazím, mám se ráda \":)\" Ale ty 4 kapky se mnou nic nedělají, tak dneska přidám na 6.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 28, 2010 4:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Neznám objem kapky a tak jsem to počítala obráceně, kolik kapek je 1 cm3. Měřila jsem to přibližně se zaokrouhlením dolů, radši míň než víc, tím nic nezkazím, mám se ráda \":)\" Ale ty 4 kapky se mnou nic nedělají, tak dneska přidám na 6.

To se zase nemusíte tolik bát, já jsem v zájmu vědy vypil za hodinu, ve třech dávkách, 1100 kapek v koncentraci 3,5 % a jak vidíte, tak vám stále mohu odpovídat. Nic se sice nestalo, ale nikomu to zkoušet nedoporučuji, reakce na takovouto dávku může být dost masivní a velice nepříjemná, což určitě nikdo nechce. Rozumná dávka je tak ten 1 ccm a dost naředit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 2:51 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Tak jsem taky provedl test na přítomnost HCL v žaludku (kávová lžička sody rozpuštěná ve 2 deci vody). K slabému říhnutí došlo až po 20min., což znamená, že se kyselina netvoří, zkusím to ještě zopakovat. Dlouho mám problémy jakoby s pokaženým žaludkem (pocit tlaku v žaludku, jako bych ten žaludek nějak pořád cítil, při stresu přímo bolí), nízké BMI, únava, povlak na jazyku, studených rukou, pocení, atd. Zřejmě následek stresu a špatné stravy. Doktoři mi zkoušeli dávat anacida, inhibitory PP (neopaza) atd. což mělo na tvorbu HCL asi taky zničující vliv. Jestli to Jardo chápu dobře, tak než se obnoví vlastní tvorba HCL v žaludku je vhodné ji zkusit opatrně dodávat a při tom se snažit udržet acidobazickou rovnováhu. A s nedostatkem HCL se nevstřebávají další látky, které u mě budou rovněž v hlubokém deficitu.


Naposledy upravil gonzales01 dne čtv črc 29, 2010 7:44 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trávení tuků a jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 5:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
K jÓDU JE SAMOSTATNÉ VLÁKNO Z DŮLEŽITYMI INFORMACEMI(vč. Metod zjištění (ne)dostatku jodu v těle!):
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1734
--------------
Jód je součástí hormonů štítné žlázy tyroxinu a trijodtyroninu, které v buňkách regulují rychlost metabolismu (látkové přeměny). To se navenek projeví správnou mírou celkové životní energie. Pokud máte dostatek (tedy ani málo, ani moc) jódu, budete přiměřeně aktivní, vitální a myslící.
Jód má dále vliv na aktivitu alfa - amylázy, což je jeden z enzymů vznikajících ve slinivce břišní, který se podílí na trávení tuků.

Když chybí
Nedostatek jódu se může projevit zvětšením štítné žlázy (tzv.strumou, voletem). Celkově potom únavou, zimomřivostí, zhruběním kůže a vlasů, tloustnutím, sklonem k depresím,
zapomínáním, bolestmi svalů, zácpou, změnami hlasu a celkovým úbytkem vitality. Pokud nedostatkem jódu trpí těhotná žena, může dojít k poškození plodu a dítě narozené takové matce mívá nedostatek hormonů štítné žlázy a jódu. Pokud se ihned neléčí, dojde k opoždění a poruše celkového vývoje nazývané kretenismus.
-zpomalená činnost štítné žlázy vede k rychlému tloustnutí, zrychlená činnost štítné žlázy vede naopak k rychlému hubnutí
-v těhotenství - dítě se špatně vyvíjí tělesně i duševně
-snižuje se výkonnost
-změny na vazivu po obou stranách příušnice (viditelné)
-únava, letargie, stálý pocit hladu, zpomalený tep, nízký tlak, sklon k tloustnutí i při malých dávkách kalorií

Když přebývá
Nadbytek jódu může vést k patologicky zvýšené činnosti štítné žlázy, hypertyreóze. Ta se projevuje teplou opocenou kůží, vypadáváním vlasů, zvýšenou únavností, hubnutím, třesem, neklidem, nespavostí, úzkostí a poruchami činnosti srdce.
http://www.ordinace.cz/clanek/jod/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Tak jsem taky provedl test na přítomnost HCL v žaludku (kávová lžička sody rozpuštěná ve 2 deci vody). K slabému říhnutí došlo až po 20min., což znamená, že se kyselina netvoří, zkusím to ještě zopakovat. Dlouho mám problémy jakoby s pokaženým žaludkem (pocit tlaku v žaludku, jako bych ten žaludek nějak pořád cítil, při stresu přímo bolí), nízké BMI, únava, povlak na jazyku, studených rukou, pocení, atd. Zřejmě následek stresu a špatné stravy. Doktoři mi zkoušeli dávat anacida, inhibitory PP (neopaza) atd. což mělo na tvorbu HCL asi taky zničující vliv. Jestli to Jardo chápu dobře, tak než se obnoví vlastní tvorba HCL v žaludku je vhodné ji zkusit opatrně dodávat a při tom se snažit udržet acidobazickou rovnováhu. A s nedostatkem HCL se nevstřebávají další látky, které u mě budou rovněž v hlubokém deficitu.

Pokud to vyjde stejně, tak je jednoznačně jasné, že vaše tělo kyselinu chlorovodíkovou nyní neprodukuje. Doktoři, jak je obvyklé, to dorazí podáváním pilulek na omezení tvorby a průser je na světě. Každopádně je nutné ji nyní dodávat, vzhledem k tomu, že bez její přítomnosti se využívá naprostá většina látek velice mizerně, nebo skoro vůbec a navíc prudce klesá imunita. Problém s udržením správného pH neřešte, to paradoxně dodávání této kyseliny uvede do normálu a ač se to zdá divné, tak vlastně tato kyselina kyseliny z těla odstraňuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz