Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 9:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trávení tuků a jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
K jÓDU JE SAMOSTATNÉ VLÁKNO Z DŮLEŽITYMI INFORMACEMI(vč. Metod zjištění (ne)dostatku jodu v těle!):
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1734
--------------
Jód je součástí hormonů štítné žlázy tyroxinu a trijodtyroninu, které v buňkách regulují rychlost metabolismu (látkové přeměny). To se navenek projeví správnou mírou celkové životní energie. Pokud máte dostatek (tedy ani málo, ani moc) jódu, budete přiměřeně aktivní, vitální a myslící.
Jód má dále vliv na aktivitu alfa - amylázy, což je jeden z enzymů vznikajících ve slinivce břišní, který se podílí na trávení tuků.

Když chybí
Nedostatek jódu se může projevit zvětšením štítné žlázy (tzv.strumou, voletem). Celkově potom únavou, zimomřivostí, zhruběním kůže a vlasů, tloustnutím, sklonem k depresím,
zapomínáním, bolestmi svalů, zácpou, změnami hlasu a celkovým úbytkem vitality. Pokud nedostatkem jódu trpí těhotná žena, může dojít k poškození plodu a dítě narozené takové matce mívá nedostatek hormonů štítné žlázy a jódu. Pokud se ihned neléčí, dojde k opoždění a poruše celkového vývoje nazývané kretenismus.
-zpomalená činnost štítné žlázy vede k rychlému tloustnutí, zrychlená činnost štítné žlázy vede naopak k rychlému hubnutí
-v těhotenství - dítě se špatně vyvíjí tělesně i duševně
-snižuje se výkonnost
-změny na vazivu po obou stranách příušnice (viditelné)
-únava, letargie, stálý pocit hladu, zpomalený tep, nízký tlak, sklon k tloustnutí i při malých dávkách kalorií

Když přebývá
Nadbytek jódu může vést k patologicky zvýšené činnosti štítné žlázy, hypertyreóze. Ta se projevuje teplou opocenou kůží, vypadáváním vlasů, zvýšenou únavností, hubnutím, třesem, neklidem, nespavostí, úzkostí a poruchami činnosti srdce.
http://www.ordinace.cz/clanek/jod/

Bez jódu nemůže člověk být zdravý a žít plnohodnotný život, jeho nedostatek utlumí, nebo rozhodí činnost žláz a celé tělo pak funguje špatně. Skoro stejné je to se selenem, ten je také mimořádně často deficitní a vyvolává podobné komplikace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Pokud to vyjde stejně, tak je jednoznačně jasné, že vaše tělo kyselinu chlorovodíkovou nyní neprodukuje. Doktoři, jak je obvyklé, to dorazí podáváním pilulek na omezení tvorby a průser je na světě. Každopádně je nutné ji nyní dodávat, vzhledem k tomu, že bez její přítomnosti se využívá naprostá většina látek velice mizerně, nebo skoro vůbec a navíc prudce klesá imunita. Problém s udržením správného pH neřešte, to paradoxně dodávání této kyseliny uvede do normálu a ač se to zdá divné, tak vlastně tato kyselina kyseliny z těla odstraňuje.

Moc díky Jardo. To s imunitou a vstřebáváním souhlasí. S tím žaludkem bojuju řadu let, ukázkový případ mojí tuposti. Oběhl jsem teď pár lékáren a nejsou ochotni bez receptu připravit ani ten 3,5% roztok, naposled mi dokonce bylo doporučeno, ať si to radši seženu a naředím sám, což zřejmě taky udělám, po posledním rozhovoru s magistrou v lékárně mi to připadá rozumější. Mnoho let jsem kyseliny neředil, ale snad to taky zvládnu, respekt mám myslím dostatečný. Zásadní je to pak uložit mimo dosah dětí. Teď řeším, kde koupit čistou 35% HCL, chci to zkusit tady http://www.lach-ner.com/kyselina-chloro ... l/d-71105/, ale nevím, jestli se taky nebudou ptát k čemu to mám a na tom to zase skončí. Nezkoušel to někdo nebo nemate nějaký jiný zdroj?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:06 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="gonzales01":7sqvjz90]...Oběhl jsem teď pár lékáren a nejsou ochotni bez receptu připravit ani ten 3,5% roztok, naposled mi dokonce bylo doporučeno, ať si to radši seženu a naředím sám, což zřejmě taky udělám, po posledním rozhovoru s magistrou v lékárně mi to připadá rozumější. Mnoho let jsem kyseliny neředil, ale snad to taky zvládnu, respekt mám myslím dostatečný. Zásadní je to pak uložit mimo dosah dětí. Teď řeším, kde koupit čistou 35% HCL, chci to zkusit tady http://www.lach-ner.com/kyselina-chloro ... l/d-71105/, ale nevím, jestli se taky nebudou ptát k čemu to mám a na tom to zase skončí. Nezkoušel to někdo nebo nemate nějaký jiný zdroj?[/quote:7sqvjz90]

Co se týká ředění HCL je potřeba si k tomu něco přečíst, je to podle pana Jardy dost nebezpečné pokud není člověk poučen
a bez ochranných pomůcek si člověk může velmi ublížit... !

Doporučuji si např. pročíst dokument od Slavka Křepelky ke stažení zde:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
7sqvjz90


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Moc díky Jardo. To s imunitou a vstřebáváním souhlasí. S tím žaludkem bojuju řadu let, ukázkový případ mojí tuposti. Oběhl jsem teď pár lékáren a nejsou ochotni bez receptu připravit ani ten 3,5% roztok, naposled mi dokonce bylo doporučeno, ať si to radši seženu a naředím sám, což zřejmě taky udělám, po posledním rozhovoru s magistrou v lékárně mi to připadá rozumější. Mnoho let jsem kyseliny neředil, ale snad to taky zvládnu, respekt mám myslím dostatečný. Zásadní je to pak uložit mimo dosah dětí. Teď řeším, kde koupit čistou 35% HCL, chci to zkusit tady http://www.lach-ner.com/kyselina-chloro ... l/d-71105/, ale nevím, jestli se taky nebudou ptát k čemu to mám a na tom to zase skončí. Nezkoušel to někdo nebo nemate nějaký jiný zdroj?

Pokud neuspějete v lékárně, tak se podívejte na ten kontakt, který máte v soukromé správě a tam vám mohou prodat kyselinu chlorovodíkovou v kvalitě p.a. Způsob naředění jsem zde již popisoval, tak ho prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":lqvuj7ol]Viz také nové vlákno v inzerci (HCL,Betain,Draslík,MMS,Epsomka,DMSO,kapsle...):


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:35 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
muflon píše:
Co se týká ředění HCL je potřeba si k tomu něco přečíst, je to podle pana Jardy dost nebezpečné pokud není člověk poučen
a bez ochranných pomůcek si člověk může velmi ublížit... !

Doporučuji si např. pročíst dokument od Slavka Křepelky ke stažení zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 1199#71199
- jsou to aktivní tabulky v excelu na přepočet koncentrací a ředění HCl. Přečíst i poznámky.
(příspěvek ze So 24 červenec 2010 21:56 , soubor HClpomeryCZ.xls)

Díky za varování a všechny informace Muflone, vím co kyselina dokáže. Velká opatrnost je určitě na místě. Osobně větší riziko vidím v tom pokud to nezkusím.


Naposledy upravil gonzales01 dne sob črc 31, 2010 7:09 am, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 10:43 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Pokud neuspějete v lékárně, tak se podívejte na ten kontakt, který máte v soukromé správě a tam vám mohou prodat kyselinu chlorovodíkovou v kvalitě p.a. Způsob naředění jsem zde již popisoval, tak ho prostudujte.

Moc dík Jardo za kontakt i za návod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 01, 2010 11:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
K tým prírodným stimulantom tvorby HCL som ešte našla:
Púpava lekárska (Taraxacum officinale web. In Čeľaď: Cichoriaceae)
Obsahové látky: Koreň púpavy obsahuje horčinu laktupikrín (seskviterpénový laktón, gvajanolid), taraxacerín a taraxacín, pentacyklické metylované triterpény tasraxerol a taraxasterol. Okrem toho sa tu vyskytujú sacharidy (fruktózan inulín - až 25 %), organické kyseliny, aminokyseliny, steroly sitosterol a stigmasterol, triesloviny, inozit, kaučuk, silice, minerálne látky a i.
Listy rovnako ako koreň obsahujú neglykozidické horčiny (taraxacín), saponíny, fytosteroly (taraxasterol a homotaraxasterol), sliz, inozit, manit, triesloviny, živicu, kaučuk, silicu, kyselinu askorbovú a kyselinu kremičitú.
V kvetoch sa nachádzajú aj flavonoidy, xantín, karotenoidy, trochu silice a iné látky.

Liečivé účinky: Amarum, stomachikum, cholagogum, diuretikum, metabolikum.
Horké látky (nepravé horčiny), podporujú vylučovanie tráviacich enzý¬mov a žalúdočnej kyseliny, čím zlepšujú trávenie a zvyšujú chuť do jedenia. Preto sa droga podáva pri nechuti do jedenia a zníženej tvorbe žalúdočnej šťavy spojenej so zlým trávením.
Droga napomáha optimálnu fyziologickú tvorbu žlče, uľahčuje jej prietok do dvanástnika a uvoľňuje spazmy v žlčových cestách. Terapeuticky sa využíva pri pečeňových poruchách zapríčinených nedostatočnou činnosťou pečeňového parenchýmu, poškodeniach pečeňových buniek toxickými látkami, ale aj pri zápaloch pečene, tvorbe žlčových konkrementov, dyskinézach žlčových ciest a pod.
Vďaka obsahu draslíka a flavonoidov pôsobí rastlina aj mierne diureticky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 01, 2010 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
K tým prírodným stimulantom tvorby HCL som ešte našla:
Púpava lekárska (Taraxacum officinale web. In Čeľaď: Cichoriaceae)
Obsahové látky: Koreň púpavy obsahuje horčinu laktupikrín (seskviterpénový laktón, gvajanolid), taraxacerín a taraxacín, pentacyklické metylované triterpény tasraxerol a taraxasterol. Okrem toho sa tu vyskytujú sacharidy (fruktózan inulín - až 25 %), organické kyseliny, aminokyseliny, steroly sitosterol a stigmasterol, triesloviny, inozit, kaučuk, silice, minerálne látky a i.
Listy rovnako ako koreň obsahujú neglykozidické horčiny (taraxacín), saponíny, fytosteroly (taraxasterol a homotaraxasterol), sliz, inozit, manit, triesloviny, živicu, kaučuk, silicu, kyselinu askorbovú a kyselinu kremičitú.
V kvetoch sa nachádzajú aj flavonoidy, xantín, karotenoidy, trochu silice a iné látky.

Liečivé účinky: Amarum, stomachikum, cholagogum, diuretikum, metabolikum.
Horké látky (nepravé horčiny), podporujú vylučovanie tráviacich enzý¬mov a žalúdočnej kyseliny, čím zlepšujú trávenie a zvyšujú chuť do jedenia. Preto sa droga podáva pri nechuti do jedenia a zníženej tvorbe žalúdočnej šťavy spojenej so zlým trávením.
Droga napomáha optimálnu fyziologickú tvorbu žlče, uľahčuje jej prietok do dvanástnika a uvoľňuje spazmy v žlčových cestách. Terapeuticky sa využíva pri pečeňových poruchách zapríčinených nedostatočnou činnosťou pečeňového parenchýmu, poškodeniach pečeňových buniek toxickými látkami, ale aj pri zápaloch pečene, tvorbe žlčových konkrementov, dyskinézach žlčových ciest a pod.
Vďaka obsahu draslíka a flavonoidov pôsobí rastlina aj mierne diureticky.

Ano v zimě je výborná jako čaj a nyní je možné ji přidávat čerstvě natrhanou pampelišku do jídel, nebo do zeleného nápoje a určitě člověku velice prospívá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 9:35 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Na internete som sa stretol s názorom, že Betain-HCL tablety neobsahujú kyselinu chlorovodíkovú... Je to pravda? Viem, že existuje čistý [url=http://www.chytil.sk/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&product_id=81&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=74&vmcchk=1&Itemid=74:sblenntg]betain (Trimetylglycín)[/url:sblenntg], ale vie niekto trošku podrobnejšie vysvetliť ako je to s tým betaínom-HCL v tabletách? A čo poviete na tieto produkty:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 12:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Miroslav":19al8dxk]Na internete som sa stretol s názorom, že Betain-HCL tablety neobsahujú kyselinu chlorovodíkovú... Je to pravda? Viem, že existuje čistý [url=http://www.chytil.sk/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&product_id=81&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=74&vmcchk=1&Itemid=74:19al8dxk]betain (Trimetylglycín)[/url:19al8dxk], ale vie niekto trošku podrobnejšie vysvetliť ako je to s tým betaínom-HCL v tabletách? A čo poviete na tieto produkty:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ct=result&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Miroslav":38tcykyn]Na internete som sa stretol s názorom, že Betain-HCL tablety neobsahujú kyselinu chlorovodíkovú... Je to pravda? Viem, že existuje čistý [url=http://www.chytil.sk/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&product_id=81&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=74&vmcchk=1&Itemid=74:38tcykyn]betain (Trimetylglycín)[/url:38tcykyn], ale vie niekto trošku podrobnejšie vysvetliť ako je to s tým betaínom-HCL v tabletách? A čo poviete na tieto produkty:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Varovani ohledne HCL
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 11:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Slavek Krepelka napsal(a):
Pár lidí se vrhlo neuváženě na užívání této dobroty(HCL) přes žaludek. Je to blbost ! Způsobí to zanícení žaludečních stěn. Žaludek si ji velmi hlídá aby nevylítla přes 3 promile koncentrace. Dodávání ve větší koncentraci nejspíše způsobí zánět žaludečních stěn a s tím ohromnou šanci na vředy. Dr. Guy ji sice takto dodával, ale ne přes ty 3 promile.

Takže pokud ji do sebe někdo cpe ve větších koncentracích, je na nejlepší cestě si žaludek odrovnat. Vypadá to, že to odstraňuje sliz vystýlky žaludku. Já jsem to taky zkusil a ačkoliv mi to prvních 8-10 dní dělalo celkově dobře, začíná se mi nyní žaludek ozývat a to jsem do sebe necpal zdaleka tolik, kolik jiní.

Pokud tedy dodávat, pak maximálně podle instrukcí Dr. Guye ve spojitosti s draslíkem viz jeho tabulky.

Takže tady dodám, že jsem to popočítal a jedna kapka 32% HCl v 0.666 litru vody odpovídá chemické koncentraci 3 promile, tedy 0.003%. To je tak nejvyšší, kterou bych si dovolil do sebe lít a ne víc než půl litru za den v pěti dávkách. Nicméně ne napořád a s draslíkem v Guyově formuli.
...
Poslední dva dny se začal hlásit žaludek a to velmi mírnou bolestí. Nechal jsem toho na dva dny a bolest je pryč.
...
Zde se nutně musím přiklonit k závěru, že cpát se Betainem HCl, který to uvolňuje pomaleji, je daleko lepší způsob doplňování HCl než přímo kyselinou, I když absolutně nemám tušení, jak se Betaine HCl dá, co do množství uvolněné kyseliny, srovnat s kyselinou jako takovou.

Takže, neříkám, že to přímo kyselinou nejde. Jde. Ale, když jsem zjistil, že lidi do sebe nalejou i 4-5 kapek 32 - 35% HCl za den a to ne nezbytně dostatečně naředěné, a co z toho mohou mít za problémy, napsal jsem, že to je blbost.
\":!:\" Většina lidí postrádá znalosti potřebné k dobrému odhadu co je rozumné a co je příliš, a pokud si věci vysvětlí špatně, nebo poslechnou radu, která je více špatným odhadem než faktem, může to mít a ujišt'uji tě že má, velmi špatné následky.
\":!:\"

-----------
kutil napsal:
Já to tu několikrát psal že beru jedine homeopatické dávky a to 3 kapky 10% HCl do 2 dcl vody 1x denně a i to se mi zdálo silné \":idea:\"
Bral sem si postupně 2 kapky a nakonec i jednu. Přesto sem cítíl že se mi jemně naleptává sliznice a že pití HCl jakkoliv zředěné není to pravé ořechové
...
Slavek napsal:
...To, co říkáš ty je další věc, na kterou je nutno koukat. Pokud totiž bachorek nepracuje už zdaleka jak má, ta HCl tolerance může a asi je daleko nižší. Dá se celkem předpokládat, že čím je momentálně nižší produkce žaludečních št'áv, bude kompenzovat menší vrstvou slizu. To ani nemluvím o situaci, kdy má člověk, aniž by to věděl, nějaký ten vřed \":shock:\" . To samozřejmě posouvá vše a co jsem zde uvedl, zdaleka nemusí být tolerované lidmi se žaludečními potížemi.


Naposledy upravil muflon dne pát srp 06, 2010 12:16 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 11:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak uz pan Jarda mnohokrat psal, je potreba zacinat s velmi malymi davkami podle jeho rad...

Pokud uz nekdo pouzil tabulky "HClpomeryCZ.xls" od Slavka z fora u pramene, tak jsou podle jeho slov ve stare tabulce chyby...!(proto je treba mit na pameti ze jakekoli zbrkle uplatnovani jakychkoli rad z internetu se muze nekdy nevyplatit...a je vzdy veci osobni volby a na vlastni nebezpeci...).
Nyni je tabulka "HClpomeryCZ.xls" jak říká, zaktualizovana, zkontrolovana profesionalnim matematikem a ochranena proti prepsani vzorcu Excelu...nutno tedy soubor starych tabulek vymazat a bud se nejlepe ridit jednodussimi radami pana Jardy, nebo si muze na vlastni nebezpeci stahnout tabulky zaktualizovane:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2dvzq8hl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3t7ccu29]Jak uz pan Jarda mnohokrat psal, je potreba zacinat s velmi malymi davkami podle jeho rad...

Pokud uz nekdo pouzil tabulky "HClpomeryCZ.xls" od Slavka z fora u pramene, tak jsou podle jeho slov ve stare tabulce chyby...!(proto je treba mit na pameti ze jakekoli zbrkle uplatnovani jakychkoli rad z internetu se muze nekdy nevyplatit...a je vzdy veci osobni volby a na vlastni nebezpeci...).
Nyni je tabulka "HClpomeryCZ.xls" jak říká, zaktualizovana, zkontrolovana profesionalnim matematikem a ochranena proti prepsani vzorcu Excelu...nutno tedy soubor starych tabulek vymazat a bud se nejlepe ridit jednodussimi radami pana Jardy, nebo si muze na vlastni nebezpeci stahnout tabulky zaktualizovane:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3t7ccu29


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz