Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
nejlepší je si to psát jak říká pan Jarda \":)\"

Miram, ale já myslel, že takový pocit horka v břiše po jídle když si vezmu ten Betin je správně, to je přece důkaz toho že to maká ne?

Jako když si dám jen 1 tabletku, at už před jídlem nebo po jídle tak fakt nic necítím... tak to asi nemaká a je třeba vzít víc že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
nejlepší je si to psát jak říká pan Jarda \":)\"

Miram, ale já myslel, že takový pocit horka v břiše po jídle když si vezmu ten Betin je správně, to je přece důkaz toho že to maká ne?

Jako když si dám jen 1 tabletku, at už před jídlem nebo po jídle tak fakt nic necítím... tak to asi nemaká a je třeba vzít víc že?

Ja si vzpominam, ze jsem nejdriv zkousela vzit dokonce 3 tbl naraz (to kdyz jsem si delala ten test uplne na zacatku, abych vedela kolik toho mam vlastne brat) ale zacala me z toho pekne palit zaha. Normalne me nikdy predtim nepalila, takze jsem vedela, ze to neni urcite v poradku. Snizila jsem to tedy na 2 tbl, no a po nejake dobe me uz i to delalo zle, tak jsem si davala jen 1tbl. pred jidlem (ale uz 30 minut dopredu, myslim, ze tak je to spravne, ne az tesne pred jidlem) a pak jeste 1 tbl po jidle.
Tak to je dobry mazec ...ale jakto, ze se tady k tomu zatim nikdo jiny nevyjadril, vzdyt to brala spousta dalsich lidi, kde jsou vsichni? Uz se jim to soboti? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravim, tak v tomto článku - http://scdlifestyle.com/2012/03/how-to- ... mach-acid/ se píše, že tabletky Betain Hcl je nejlepší brát na začátku jídla. Vy zde ale doporučujete brát jej až po jídle. Jak to tedy je? Proč až po jidle?

Diky

Tak ono jde spíše o to vysledovat si co na mě lépe funguje, ale za normálních okolností tedy bez betainu to probíhá tak, že se strava v žaludku nějakou dobu prohřívá na pracovní teplotu a následně se vyloučí pepsin a kyselina chlorovodíková, tedy asi je dobré držet nějaký odstup. Před jídlem si betain musí dávat člověk kterému se již netvoří skoro nic, tím se pak proces rychleji nastartuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2015 7:18 pm 
Offline

Registrován: pát lis 06, 2015 9:31 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, mohu bezpečně narazově používat tento výrobek? 5-10 kapek do 500 ml vody .. 20 min před jídlem a 20 min po jídle ( na dvě davky )


Přílohy:
20151207_160854.jpg
20151207_160854.jpg [ 283.5 KiB | Zobrazeno 14847 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ondra11 píše:
Dobrý den, mohu bezpečně narazově používat tento výrobek? 5-10 kapek do 500 ml vody .. 20 min před jídlem a 20 min po jídle ( na dvě davky )

Pokud jde o lékopisnou kyselinu tak asi ano, jinak netuším, na obalu to není napsáno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2016 9:45 am 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2014 6:38 am
Příspěvky: 14
Dobrý deň,

Už dlhšiu dobu sa snažím dať svoj organizmus do poriadku, teda cca 2 roky.

Mám za sebou antiparazitálnu bylinnú kúru, asi 6x Shanku, 8x očistu pečene(už od 4 tej bez kamienkov), 2x očistu ľadvín, očistu nosných dutín nespočetkrát, rovnako ako klystýrov – či už so slanou vodou, kávových, samozrejme probiotiká k nim. Tak isto aj očístu kĺbov zatiaľ len raz (len 3 dni) a očistu lymfatického systému, očistu nadľadviniek, odkyseľovacie kúpele(4x) a mineralizačné kúpeľe(s Chloridom draselným 2x a s Chloridom horečnatým 4x), zrovnaný jód, pár dní na zeleninových šťavách(2x po 3 dni), viacmenej pravidelne týždenne od jesene do jari sauna. Vždy nejaké príznaky detoxu boli, občas aj silné, veľmi silné potenie až bola postel komplet premočená.


Očistu žalúdka – kde by som sa rád pristavil – totiž keď som s ňou cca pred dvomi rokmi začal tak samotná očista ako aj vyprázdňovanie vody boli bez problémov, samozrejme sliz a žalúdočné zkluky boli, no pri vyprázdňovaní slanej vody von bola vždy evidentná horká chuť žalúdočných kyselín a štiav. Toto sa ale pred cca pol rokom prudko zmenilo a už ide von len slaná voda, nehovoriac o tom že sa žalúdku nechce vodu veľmi dáviť, a mám pocit ako keby ten žalúdok celkovo „nebol ani môj“ Grgací test niekoľkokrát bez grgnutia, od Vianoc som nasadil HCL – po troch týždňoch(10 kvapiek 3x denne) ma chytila dosť silná nádcha a bolesť na pľúcach a v krku, veľa hlienov, trvalo to asi 10 dní, teraz je to na ústupe.
Od začiatku užívania HCL močím dosť žltý moč(nemeriam si PH, no pitný režim mám v poriadku 3l tekutín vrátane zeleninových resp. ovocných domácich štiav, hymalájska soĺ s chloridom horečnatým) mäso nejem rok, zaradil som aj sírnu patlaninu, samozrejme kefír ako aj tvaroh z neho, orechové mlieka a v poslednej dobe aj chlorid draselný, kvôli tomu žalúdku a obnove samotvorby kyselin v ňom no neviem koľko môžem draslíka maximálne denne aby to pomohlo? Cvičím jogu no občas som cvičil aj Crossfit čo je silového rázu.
Je mi veľmi podivné že sa fakt snažím dať telo do stavu do čo najlepšieho stavu, no ono si vyplo žalúdok, ktorý predtým fungoval, podľa pocitov pri očiste žalúdka a samozrejme aj bol cítiť ako trávenie, šťavy, občas aj počuť, teraz nič. Žeby HCL-ka ktorú dodávam robila poriadok s ostatnými kyselinami v tkanivách? Alebo by to mohlo byť že užívam viac C-vitamínu ako by bolo vhodné a tým pádom mám veľa kyselín a netvorí sa HCL? Je pravda že dlhšie pijem (obdeň) aj citrusové šťavy a pridávam aj vit. C - kyselina askorbová - cca 2-3g denne


Rozhodne od kedy sa zaujímam o očistu tela a správne mineralizovanie a funkciu tela je tu rozdiel rapídny aj v tom ako sa cítim, no predpokladám že ešte niečo v tejto skladačke trávenia nieje uložené.


Čo mám ale stále a a zostalo je nedokonalý tvar stolice(bol aj predtým), skorej rozpadávajúca sa, občas má normálny tvar, tak isto mykóza na nohách no tu som si trochu naštudoval fungicídne prípravky, hlavne oleje a zmiešal som si ich a potieram každý deň 2x čím som to dostal dúfam do celkom dobrého stavu.
Je jasné že to trávenie nebolo dobré ani predtým no prvotný problém – takmer nehybné a lenivé črevo som pravdepodobne už rozbehol, žalúdok sa zdása vypol, čo by bolo vhodné doplniť, resp. skúsiť vyčistiť? A v nose sa mi vytvara take akoby hlienovy zhluk na mieste a v dierke kde mi v minulosti prepichovali nos. Jedna sa o vec ktora sa deje uz cca 5rokov.

Krvný obraz tak isto nemám no chystám sa dať si ho spraviť.

Ak sa HCL netvorí odkyselovať telo s šťavami, resp. jedlou sódou – ako na to aby som rozbehol HCL tvorbu v žalúdku a zároveň aj odkyseľoval telo?

Mohol by som Vas zatial poprosit o radu, čo skúsiť pridať, resp. zmeniť?



Ďakujem!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2016 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
matue píše:
Dobrý deň,

Už dlhšiu dobu sa snažím dať svoj organizmus do poriadku, teda cca 2 roky.

Mám za sebou antiparazitálnu bylinnú kúru, asi 6x Shanku, 8x očistu pečene(už od 4 tej bez kamienkov), 2x očistu ľadvín, očistu nosných dutín nespočetkrát, rovnako ako klystýrov – či už so slanou vodou, kávových, samozrejme probiotiká k nim. Tak isto aj očístu kĺbov zatiaľ len raz (len 3 dni) a očistu lymfatického systému, očistu nadľadviniek, odkyseľovacie kúpele(4x) a mineralizačné kúpeľe(s Chloridom draselným 2x a s Chloridom horečnatým 4x), zrovnaný jód, pár dní na zeleninových šťavách(2x po 3 dni), viacmenej pravidelne týždenne od jesene do jari sauna. Vždy nejaké príznaky detoxu boli, občas aj silné, veľmi silné potenie až bola postel komplet premočená.


Očistu žalúdka – kde by som sa rád pristavil – totiž keď som s ňou cca pred dvomi rokmi začal tak samotná očista ako aj vyprázdňovanie vody boli bez problémov, samozrejme sliz a žalúdočné zkluky boli, no pri vyprázdňovaní slanej vody von bola vždy evidentná horká chuť žalúdočných kyselín a štiav. Toto sa ale pred cca pol rokom prudko zmenilo a už ide von len slaná voda, nehovoriac o tom že sa žalúdku nechce vodu veľmi dáviť, a mám pocit ako keby ten žalúdok celkovo „nebol ani môj“ Grgací test niekoľkokrát bez grgnutia, od Vianoc som nasadil HCL – po troch týždňoch(10 kvapiek 3x denne) ma chytila dosť silná nádcha a bolesť na pľúcach a v krku, veľa hlienov, trvalo to asi 10 dní, teraz je to na ústupe.
Od začiatku užívania HCL močím dosť žltý moč(nemeriam si PH, no pitný režim mám v poriadku 3l tekutín vrátane zeleninových resp. ovocných domácich štiav, hymalájska soĺ s chloridom horečnatým) mäso nejem rok, zaradil som aj sírnu patlaninu, samozrejme kefír ako aj tvaroh z neho, orechové mlieka a v poslednej dobe aj chlorid draselný, kvôli tomu žalúdku a obnove samotvorby kyselin v ňom no neviem koľko môžem draslíka maximálne denne aby to pomohlo? Cvičím jogu no občas som cvičil aj Crossfit čo je silového rázu.
Je mi veľmi podivné že sa fakt snažím dať telo do stavu do čo najlepšieho stavu, no ono si vyplo žalúdok, ktorý predtým fungoval, podľa pocitov pri očiste žalúdka a samozrejme aj bol cítiť ako trávenie, šťavy, občas aj počuť, teraz nič. Žeby HCL-ka ktorú dodávam robila poriadok s ostatnými kyselinami v tkanivách? Alebo by to mohlo byť že užívam viac C-vitamínu ako by bolo vhodné a tým pádom mám veľa kyselín a netvorí sa HCL? Je pravda že dlhšie pijem (obdeň) aj citrusové šťavy a pridávam aj vit. C - kyselina askorbová - cca 2-3g denne


Rozhodne od kedy sa zaujímam o očistu tela a správne mineralizovanie a funkciu tela je tu rozdiel rapídny aj v tom ako sa cítim, no predpokladám že ešte niečo v tejto skladačke trávenia nieje uložené.


Čo mám ale stále a a zostalo je nedokonalý tvar stolice(bol aj predtým), skorej rozpadávajúca sa, občas má normálny tvar, tak isto mykóza na nohách no tu som si trochu naštudoval fungicídne prípravky, hlavne oleje a zmiešal som si ich a potieram každý deň 2x čím som to dostal dúfam do celkom dobrého stavu.
Je jasné že to trávenie nebolo dobré ani predtým no prvotný problém – takmer nehybné a lenivé črevo som pravdepodobne už rozbehol, žalúdok sa zdása vypol, čo by bolo vhodné doplniť, resp. skúsiť vyčistiť? A v nose sa mi vytvara take akoby hlienovy zhluk na mieste a v dierke kde mi v minulosti prepichovali nos. Jedna sa o vec ktora sa deje uz cca 5rokov.

Krvný obraz tak isto nemám no chystám sa dať si ho spraviť.

Ak sa HCL netvorí odkyselovať telo s šťavami, resp. jedlou sódou – ako na to aby som rozbehol HCL tvorbu v žalúdku a zároveň aj odkyseľoval telo?

Mohol by som Vas zatial poprosit o radu, čo skúsiť pridať, resp. zmeniť?



Ďakujem!

Toť otázka, HCl v žaludku prakticky vždy vypíná stres, tedy to není ani tak o tom co přidat, nebo ubrat, ale prostě o zklidnění stresu. Pomocí HCl se to dá nějakou dobu dorovnávat, nebo se dá používat betain HCl, ale stejně nakonec budete muset řešit stres. Pokud jde o stresové hormony dost pomáhá více solit, ale záleží na krevním tlaku, pokud je vysoký, je to docela problém i když i tlak může být vysoký ze stresu. Poměrně dobře může fungovat i zklidnění jídlem, prostě vyzkoušejte jíst více, minimálně 200 kalorií nad bazální limit, což si můžete spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com. Celkové zklidnění většinou HCl poměrně rychle uvede do normálu, tak to prubněte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2016 4:41 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Zajímalo by mě, jestli je možné zlepšit trávení v průběhu stresových období.
Například teď jsem měl asi měsíční vysoce stresové období (přítelkyně v nemocnici) a zase se mi rozhodilo zažívání.
Zkoušel jsem brát probiotika, Beatin HCL a enzymy, čaj na trávení (sice vše jen jednou denně) ale trávení to stejně odneslo a teď už je tam pěkná disbakterióza, nadýmání, nevolnost atd.
Dá se nějak nárazově proti tomu bojovat abych takhle nedopadl znovu, trvá mi potom dost dlouho než se to srovná.

Co je dobré během kratšího stresového období dělat - jíst více/méně, suplementovat C+b-komplex, brát hcl před každým jídlem?

Samozřejmě chápu, že se stresem se musí dlouhodobě pracovat, jde mi jen o to když je kratší a náročnější období aby to neodskákalo trávení a s tím spojené problémy?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jurri píše:
Zajímalo by mě, jestli je možné zlepšit trávení v průběhu stresových období.
Například teď jsem měl asi měsíční vysoce stresové období (přítelkyně v nemocnici) a zase se mi rozhodilo zažívání.
Zkoušel jsem brát probiotika, Beatin HCL a enzymy, čaj na trávení (sice vše jen jednou denně) ale trávení to stejně odneslo a teď už je tam pěkná disbakterióza, nadýmání, nevolnost atd.
Dá se nějak nárazově proti tomu bojovat abych takhle nedopadl znovu, trvá mi potom dost dlouho než se to srovná.

Co je dobré během kratšího stresového období dělat - jíst více/méně, suplementovat C+b-komplex, brát hcl před každým jídlem?

Samozřejmě chápu, že se stresem se musí dlouhodobě pracovat, jde mi jen o to když je kratší a náročnější období aby to neodskákalo trávení a s tím spojené problémy?

Děkuji

Všude na světě mají na stres rostlinné drogy, ale musí se brát s mírou, což se dnešním lidem moc nevede. Krátkodobě se dají používat místní byliny kozlík, mučenka, dále dobře funguje GABA, také taurin a relativně hodně jíst, stres se dá prostě celkem v pohodě přežrat. Každopádně nedoporučuji si na to zvykat, vždy je lepší stres eliminovat, než nějak zkoušet řešit jeho důsledky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 12:03 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 24, 2014 3:10 pm
Příspěvky: 5
ondra11 píše:
Dobrý den, mohu bezpečně narazově používat tento výrobek? 5-10 kapek do 500 ml vody .. 20 min před jídlem a 20 min po jídle ( na dvě davky )

Fichema uvádí, že je to kvalita potravinářská, tak by neměl být problém. Sám ji užívám na podporu vstřebávání suplementů.

I pan Jrda tu někdy pon črc 19, 2010 8:35 pm psal, že by kvalita potravinářská měla stačit.

Malý přehled zkratek kvality chemikálií:

http://www.lach-ner.com/oznacovani-cist ... lii/t-304/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HCL a vliv na pH
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2016 10:07 pm 
Offline

Registrován: sob led 23, 2016 2:17 pm
Příspěvky: 9
[quote="muflon":313ptczs]Všechny kyseliny v těle kromě HCl jsou jenom produkty metabolismu.
(laicky řečeno-kyselina solná(HCL) je jedina zdravá kyselina která má v těle být protože si ji zdrave tělo samo tvori, ostatni kyseliny jsou jen odpadni produkty metabolickych premen...). \":idea:\"

Citace z dokumentu Dr.Guye(http://www.upramene.cz/forum/files/hclguycz_162.htm)
Mnoho lídí všech věkových kategorií trpí zapálením, nebo přiucpáním částí žaludku, indikované žaludečními potížemi, pokud ne rovnou žaludečním vředem u pyloru. Dr. Moore říká, že nedostatkem HCl trpí i očividně zdraví lidé, ale vždy lidé s problémy trávicího systému, cukrovkou mellitus, otravou štítné žlázy a některými druhy chudokrevnosti.
[u:313ptczs]Nedostatek HCl je častým příznakem depresivní neurózy, často spojené s mentální únavou a neustálými starostmi a stresem, speciálně u labilnějších povah. Příznaky jsou nevýrazné a neurčité, jako nechutenství, nadýmání a říhání.[/u:313ptczs] Průjem je častější než zácpa. Navíc, HCl stimuluje vyměšování slinivky a aktivitu žlučníku a jejich nečinnost se projevuje jejich funkční atrofií. [i:313ptczs][b:313ptczs]Odhadujeme, že průměrné jídlo vyžaduje 2 gramy chlorovodíku. [/b:313ptczs][/i:313ptczs]
Zde můžeme vidět, že [b:313ptczs][u:313ptczs]nedostatek HCl spouští dlouhou řadu problémů[/u:313ptczs][/b:313ptczs], jako neúplné trávení, [b:313ptczs][u:313ptczs]špatnou přeměnu a absorbování minerálů[/u:313ptczs][/b:313ptczs], fermentaci potravy, žaludeční vředy a rakoviny u východu pyloru, neaktivní

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HCL a vliv na pH
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Denisa32 píše:
v krvi mam zisteny vyssi obsah vapnika, ale zato ma velmi bolia kolena a zo zaciatku to boli vsetky klby, slachy, svaly, tuhli mi klby, ..uprava stravy vela urobila, ale kolena ostali aj mi trosku tuhnu prsty na rukach nohách.
Ked si meriam pH mam cely den bez ohladu ci beriem 30 min. pred jedlom betain alebo bez ohladu co ake zasadite veci zjem stale pH 5.5 -6 nijako s tym neviem pohnut.... rozmyslam, ze ci najdem odpoved medzi tym ci mam nedostatok HCL alebo prekysleny organizmus. Zistili mi aj candidu. chcem sa pohnut z miesta ako upravit pH? mam tablety betain pomozu mi nejako ako ich brat alebo skur tu kyselinu HCL kupit a miesat? aky je vztah medzi chloridom draselnym, syricitanom draselnym a HCL toto mi pomoze vyplavit ak su to soli co mam v klboch a preto ma kolena bolia? moze to byt? preto je jedno ci ako zasadotvorne potraviny dodavam nic sa nedeje? raz po sode bikarbone som mala pH 7:)

Tak zavápnění organizmu je reálné hlavně při deficitu hořčíku, vitamínu D3 a K2. Osobně bych nyní najel na velké dávky hořčíku, dodával K2 MK-7 z nata a denně se opaloval. Odkyselení nějakou dobu trvá, to se vám nehne za jeden nebo dva dny a je třeba celkem vyššího úsilí ve změně stravy i myšlení aby se pH stabilizovalo do normálních hodnot. Je třeba si uvědomit že i rozhozené hormony mohou dřžet pH nízko, tedy hlavní je minimum stresu a psychická pohoda. Betain vám udělá stejnou službu jako HCl, ale je to dražší. Na kolena bych mimo uvedené vyzkoušel i obklady kostivalem, ten funguje velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2016 8:34 am 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
Mě by hrozně zajímalo proč u nás nejde sehnat Betain HCL - teda jednu jsem našel za 500 aještě bez pepsinu.
Jestli je to u nás zakázaný, přece to se musí prodávat samo...?Stejně tak třeba 5HTP...
A v zahraničích jsou toho mraky.. fakt tomu nerozumím


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 1:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jenda46 píše:
Mě by hrozně zajímalo proč u nás nejde sehnat Betain HCL - teda jednu jsem našel za 500 aještě bez pepsinu.
Jestli je to u nás zakázaný, přece to se musí prodávat samo...?Stejně tak třeba 5HTP...
A v zahraničích jsou toho mraky.. fakt tomu nerozumím

To bude asi tím že tržní hospodářství je jinak nastaveno zde a jinak venku. Venku funguje trh regulovaný pouze zájmem o produkt a tím se staví cena a zde se lobuje v parlamentu, vymezí se zákonem kompetence úřadů a pak ten dotyčný má monopol, což pečlivě hlídá antimonopolní úřad a trhne si v tom tržním hospodářství co to dá. Je to pochopitelně prasečina a ožebračování lidí, ale to víte prachy nikomu nesmrdí. Jinak na černém trhu se pochopitelně bez problémů sehnat dá v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 11:23 am 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
asi kdyby v každé lékárně prodávali Betain tak by se lidi moc začali zajímat co to ta žaludeční kyselina je,
k čemu je vlastně dobrá. Dneska u doktora bez testů automaticky jste překyselení a podávají se blokátory
a pumpy, aby náhodou nějaká kyselinka neobtěžovala.
Nedej bože nějaký přírodní směsy se zázvorem, nefiltrovaným jabl. octem atd... to by bylo peklo pro doktory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz