Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2014 3:05 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
http://www.patentnimedicina.cz/pm/testDobryJazyk.php
zkus to tady \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2014 8:22 pm 
Offline

Registrován: pát úno 07, 2014 2:09 pm
Příspěvky: 3
\":)\" tak uz mam aj odpoved:
" Stagnující horko a vlhko SHI/RE a horký toxin RE DU ve třech ohništích SAN JIAO "
vsetky pojmy som si pozrel... aj ako dodriavat dietu (skratka vsetko, co som mal rad ide s prepacenim do haj..u a vsetky nechutne veci mam zacat jest \":P\" )
doporucena terapia je na 3 mesiace, v hodnote 4800 Kc \":shock:\"
tak neviem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dressing píše:
:) tak uz mam aj odpoved:
" Stagnující horko a vlhko SHI/RE a horký toxin RE DU ve třech ohništích SAN JIAO "
vsetky pojmy som si pozrel... aj ako dodriavat dietu (skratka vsetko, co som mal rad ide s prepacenim do haj..u a vsetky nechutne veci mam zacat jest \":P\" )
doporucena terapia je na 3 mesiace, v hodnote 4800 Kc \":shock:\"
tak neviem...

No, odpověď dobrá, ale cena služby dost mimo mísu, přeci musíte vidět i na jiných projevech organizmu, že se děje něco co se dít nemá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 11:37 pm 
Offline

Registrován: pát úno 07, 2014 2:09 pm
Příspěvky: 3
Vidim, ze sa deje nieco, co sa nema diat, ale neviem, co mam s tym robit ( a skusal som toho teda dost...)
Mate nejaky vlastny navrh liecby ? Vopred vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dressing píše:
Vidim, ze sa deje nieco, co sa nema diat, ale neviem, co mam s tym robit ( a skusal som toho teda dost...)
Mate nejaky vlastny navrh liecby ? Vopred vdaka.

Prvně si udělejte na netu ajurvedický test na dóšu kterou máte, třeba zde, http://www.ayurveda.cz/dosa-test.htm a již tím by mělo být možno stav dosti slušně kompenzovat a za minimální peníze. Jinak mě klidně zavolejte a probereme možnosti, potřebuji se na dost věcí zeptat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 1:22 pm 
Offline

Registrován: úte bře 31, 2015 12:53 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, narazila jsem na vaše stránky a zajímalo by mě, jestli máte nějakou zkušenost s flíčky na jazyku- většinou okrouhlého světlého tvaru a uvnitř červené, mám to v těch místech podrážděné, pocitově jako spálené a vždy mi jazyk rozpraská v místě, kde se potom objeví flíček a vždy se objeví na špičce jazyka a pouze na jeho obou hranách. Není to příjemné hlavně při jídle. Poprvé se mi flíčky objevily asi před půl rokem a když jsem s tím byla u lékaře, protože jsem se tehdy celkově necítila dobře, tak mi odpověděl, že to nic není a zřejmě mám jen oslabenou imunitu. Většinou po týdnu se jazyk opět vrátí do původní podoby a je hezky růžový, bez povlaku i bez flíčků a během 2 týdnů se zhojí i rozpraskání.
Podotýkám, že se cítím jinak plně zdravě, netrápí mě žádné nemoci, překyselení, kvasinky nebo stres ani jsem se v nejbližší době neléčila s nějakou infekcí a i přes to si myslím, že každá změna v těle dává předzvěst nějakému problému a tudíž jsem se rozhodla, že se vás zkusím zeptat, čím by to mohlo být.
Neberu pravidelně žádné léky a ani jsem nejedla kořeněná jídla, abych si mohla jazyk nějakým způsobem podráždit. Trošku mě to děsí, když nevím co by to mohlo být a jak tomu předcházet a zvažuji návštěvu dermatologa popř. krevní obraz, jestli mi nechybí v těle nějaké důležité látky a tohle by mohlo značit jejich úbytek.
Někde na internetu jsem podle popsaných příznaků četla, že by mohlo jít lidově o tzv. horkost v těle, ale netuším co to znamená.

Děkuji za odpověď popř. nějaké tipy.
Hezký den Terka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nutty.tart píše:
Dobrý den, narazila jsem na vaše stránky a zajímalo by mě, jestli máte nějakou zkušenost s flíčky na jazyku- většinou okrouhlého světlého tvaru a uvnitř červené, mám to v těch místech podrážděné, pocitově jako spálené a vždy mi jazyk rozpraská v místě, kde se potom objeví flíček a vždy se objeví na špičce jazyka a pouze na jeho obou hranách. Není to příjemné hlavně při jídle. Poprvé se mi flíčky objevily asi před půl rokem a když jsem s tím byla u lékaře, protože jsem se tehdy celkově necítila dobře, tak mi odpověděl, že to nic není a zřejmě mám jen oslabenou imunitu. Většinou po týdnu se jazyk opět vrátí do původní podoby a je hezky růžový, bez povlaku i bez flíčků a během 2 týdnů se zhojí i rozpraskání.
Podotýkám, že se cítím jinak plně zdravě, netrápí mě žádné nemoci, překyselení, kvasinky nebo stres ani jsem se v nejbližší době neléčila s nějakou infekcí a i přes to si myslím, že každá změna v těle dává předzvěst nějakému problému a tudíž jsem se rozhodla, že se vás zkusím zeptat, čím by to mohlo být.
Neberu pravidelně žádné léky a ani jsem nejedla kořeněná jídla, abych si mohla jazyk nějakým způsobem podráždit. Trošku mě to děsí, když nevím co by to mohlo být a jak tomu předcházet a zvažuji návštěvu dermatologa popř. krevní obraz, jestli mi nechybí v těle nějaké důležité látky a tohle by mohlo značit jejich úbytek.
Někde na internetu jsem podle popsaných příznaků četla, že by mohlo jít lidově o tzv. horkost v těle, ale netuším co to znamená.

Děkuji za odpověď popř. nějaké tipy.
Hezký den Terka

Obávám se, že toto těžko vyřešíme bez fotek, nebo nějakého širšího upřesnění, zda to reaguje na stres, konkrétní stravu, nebo nějaké další faktory. Skvrny na jazyku se tvoří z mnoha důvodů, ale nejběžnější jsou skvrny které reagují na poruchu konkrétního orgánu, což si lze dohledat podle orgánové mapy jazyka. Například v dráze tlustého střeva se vám utvoří flek, když budete mít třeba více dní trvající zácpu, nebo průjem, prostě jde o signalizaci poruchy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 7:36 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Jardo našel jsme toto tak bych se chtěl zeptat co to většinou způsobuje . "oloupané šupinky z nitkovitých papil) je způsoben nedostatečnou samočisticí schopností jazyka, což svědčí o nějaké nemoci .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
Jardo našel jsme toto tak bych se chtěl zeptat co to většinou způsobuje . "oloupané šupinky z nitkovitých papil) je způsoben nedostatečnou samočisticí schopností jazyka, což svědčí o nějaké nemoci .

Na to odpověď snad ani není, každá část jazyka zobrazuje jiný orgán tedy musíte se podívat na tu orgánovou mapu jazyka a dle toho se dá odhadnout kde by mohl být problém. Pokud vím tak zde o tom dokonce vyšla celá knížka kde bylo celkem podrobně rozepsáno co, proč a jak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2018 6:21 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Jardo třeba když si dám rýží tak to jazyk vyčístí a nemam povlak a dám si třeba smothie z ovoce a uděla se povlak na jazyku během chvíle tak nevím jestli je problém v jazyku nebo je problém uvnitř .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2018 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
Jardo třeba když si dám rýží tak to jazyk vyčístí a nemam povlak a dám si třeba smothie z ovoce a uděla se povlak na jazyku během chvíle tak nevím jestli je problém v jazyku nebo je problém uvnitř .

To bych na vnitřní problém neviděl tam ta barva jazyka, nebo fleku jsou celkem trvalá, spíše tak reagujete na různé druhy sacharidů a z některých si namnožíte nějaké šmejdy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2018 6:37 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Jarda píše:
To bych na vnitřní problém neviděl tam ta barva jazyka, nebo fleku jsou celkem trvalá, spíše tak reagujete na různé druhy sacharidů a z některých si namnožíte nějaké šmejdy.

díky Jardo ,pravdepodobně to bude candida podle testu jí mám ,jen nevím jestli jí mám v ustech nebo i v těle ale žádný problémy nemám jen ten povlak v ustech a čepy a padání vlasů to spíš vypadá že je v ustech ? ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2018 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
díky Jardo ,pravdepodobně to bude candida podle testu jí mám ,jen nevím jestli jí mám v ustech nebo i v těle ale žádný problémy nemám jen ten povlak v ustech a čepy a padání vlasů to spíš vypadá že je v ustech ? ?

Odhadovat se to moc nedá, pokud by mělo být opravdu jasno tak jedině laboratorní vyšetření.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz