Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
No, vidím prvé zmeny... začína sa mi lepšiť žalúdok - vďaka chilli papričkám v každom jedle. Už necítim "knedlík" v krku, zlepšuje sa to. A to som nemusel použiť ani žiadne enzýmy v tabletkách, ani kyselinu chlorovodíkovú (ktorú si aj tak pre každý prípad zaobstarám). Konečne normálny pocit po najedení, aký som už asi mesiac nezažil...

No vidíte a pořád by jste hledal nemoci a obrovské složitosti, které nikde nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 8:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Dnes som si bola pre výsledok vyšetrenia stolice. Výsledok je veľmi stručný:Tuky pozit., Sval. vlákna negat., Škrob. zrná pozit.
Gastroenterológ je na dovolenke, bude až po ďalšom týždni. Neviem teda ešte do akej miery je to vážne, lebo nie sú uvedené žiadne iné údaje. Iba takto stručne. Aj tak je mi z toho jasné, že problém je slinivka. Dovtedy, kým sa tam dostanem, by som chcela niečo podniknúť, len neviem presne čo by som mala ešte obmedziť vo svojom veľmi stručnom jedálničku. Či úplne vylúčiť tuky, alebo čo? Z pečene mi pri očistách nevyšlo nič.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Dnes som si bola pre výsledok vyšetrenia stolice. Výsledok je veľmi stručný:Tuky pozit., Sval. vlákna negat., Škrob. zrná pozit.
Gastroenterológ je na dovolenke, bude až po ďalšom týždni. Neviem teda ešte do akej miery je to vážne, lebo nie sú uvedené žiadne iné údaje. Iba takto stručne. Aj tak je mi z toho jasné, že problém je slinivka. Dovtedy, kým sa tam dostanem, by som chcela niečo podniknúť, len neviem presne čo by som mala ešte obmedziť vo svojom veľmi stručnom jedálničku. Či úplne vylúčiť tuky, alebo čo? Z pečene mi pri očistách nevyšlo nič.

Podpořte slinivku pancreolanem a tuky opravdu opatrně, za této situace bych se začal starat o parazity a doporučuji si nastudovat parazity slinivky. Slinivku podpoří citrusové plody, čili těch nyní konzumujte více.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 10:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Souvislost s HCL(kyselina solna kterou si telo pokud je zdrave vyrabi v dostatecnem mnozstvi-coz dnes neni u mnoha lidi...)

1)

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
61b0c0712b01c9f1d82f3896b58f0cc3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: reflux
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 11:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Neco malo z jineho fora(u pramene):

isabel
Vylučování žaludečních šťáv řídí hormon gastrin. Ten zajišťuje, aby zbytečně nebyly produkovány enzymy v době, kdy je žaludek prázdný.-to by u mně vysvětlovalo,proč mně pálí žáha a teče mi do krku kyselý,i když nic nesním..nebo je to jina?
Zollingerův-Ellisonův syndrom-onemocnění způsobené nadměrnou produkcí gastrinu

Craft
Ano, klasická medicína odstraňuje Helicobacter pyroli pomocí antibiotik. Zjišťuje se jeho přítomnost buď z krevního vzorku (méně spolehlivé) nebo ze vzorku ze žaludku, který se odebere při endoskopii, ale ani to není 100%
Přípravky založené na omeprazolu jsou tzv. inhibitory protonové pumpy, viz. http://sk.wikipedia.org/wiki/Inhib%C3%A ... ovej_pumpy

*Mimo jiné se používá i na GER (gastroezofageální reflux)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 1:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Podpořte slinivku pancreolanem a tuky opravdu opatrně, za této situace bych se začal starat o parazity a doporučuji si nastudovat parazity slinivky. Slinivku podpoří citrusové plody, čili těch nyní konzumujte více.

Dá sa činnosť slinivky plne obnoviť? Čínska medicína hovorí, že množstvo enzýmov je dané pre celý život a keď sa vyčerpajú, tak sa viac netvoria – veľmi ľudovo povedané.
Ak budem brať pankreolan, nezlenivie slinivka úplne a doživotne?
Aké asi množstvo tukov by mohlo byť „opatrne“? Kolegyni lekár na jej žlčníkové problémy nakázal najviac iba 1 čajovú lyžičku olivového oleja, žiadneho iného tuku, denne. To sa mi zdá strašne málo, aby som jedla iba tak málo tuku ako ona. Asi bude na určitú dobu najlepší kokosový olej, ktorého molekuly mastných kyselín sú údajne menšie a vyžadujú menej energie a enzýmov pre rozloženie na trávenie, t.j. sú strávené rychle a s minimálním úsilím organizmu. Slinivka i tráviaci systém by boli tak omnoho menej zaťažované.

Citrusy, okrem citróna a grepfruitu, mi nikdy nechutili, ani mi nerobili dobre a už ako decko som ich nechcela jesť. V poslednej dobe som skúsila pomaranče niekoľko dní ich odšťavňovať spolu s iným ovocím, ale nesadlo mi to.

Našla som obsiahly článok o parazitoch na vegastrava, nielen v slinivke a priznám sa, že liečiť sa takto sama, si netrúfam. Je tam vymenovaných toľko potvor, každá sa zložito zisťuje a potom nivočí naše telesné schránky inak, vôbec neviem, kde a čím by som mala začať. Keďže mám hafka, mohla som napriek starostlivosti o neho niečo schytať, ani o tom neviem. Pretože po stále pretrvávajúcich problémoch s močovým traktom sa prejavila aj slinivka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Dá sa činnosť slinivky plne obnoviť? Čínska medicína hovorí, že množstvo enzýmov je dané pre celý život a keď sa vyčerpajú, tak sa viac netvoria – veľmi ľudovo povedané.
Ak budem brať pankreolan, nezlenivie slinivka úplne a doživotne?
Aké asi množstvo tukov by mohlo byť „opatrne“? Kolegyni lekár na jej žlčníkové problémy nakázal najviac iba 1 čajovú lyžičku olivového oleja, žiadneho iného tuku, denne. To sa mi zdá strašne málo, aby som jedla iba tak málo tuku ako ona. Asi bude na určitú dobu najlepší kokosový olej, ktorého molekuly mastných kyselín sú údajne menšie a vyžadujú menej energie a enzýmov pre rozloženie na trávenie, t.j. sú strávené rychle a s minimálním úsilím organizmu. Slinivka i tráviaci systém by boli tak omnoho menej zaťažované.

Citrusy, okrem citróna a grepfruitu, mi nikdy nechutili, ani mi nerobili dobre a už ako decko som ich nechcela jesť. V poslednej dobe som skúsila pomaranče niekoľko dní ich odšťavňovať spolu s iným ovocím, ale nesadlo mi to.

Našla som obsiahly článok o parazitoch na vegastrava, nielen v slinivke a priznám sa, že liečiť sa takto sama, si netrúfam. Je tam vymenovaných toľko potvor, každá sa zložito zisťuje a potom nivočí naše telesné schránky inak, vôbec neviem, kde a čím by som mala začať. Keďže mám hafka, mohla som napriek starostlivosti o neho niečo schytať, ani o tom neviem. Pretože po stále pretrvávajúcich problémoch s močovým traktom sa prejavila aj slinivka.

Určitě se její činnost obnovit dá, ale není to zase tak hned. Sama v předchozí větě tvrdíte, že se vyčerpá a nyní ji nechcete pomoct dodávkou enzymů. Jenom to vyzkoušejte, nikdo netvrdí, že jde o konečné řešení. Pro normální fungování stačí denně 2-4 lžíce tuku, ale méně je asi nesmysl a vyvoláte si tím žlučníkové potíže, protože se nikdy žlučník nevyprázdní a to je špatně. Tuky navíc chce brát vyváženě a nezanedbávat ani ty dobré, ani ty špatné. Ono jednou za čas je nutné kotel proroštovat něčím mastným, aby dobře hořel.
Odkaz na zdroj těchto informací sem můžete vložit, třeba pomůže i někomu jinému. Jinak parazity lze likvidovat celkem z mnoha stran a začal bych u očist, pokračoval koloidním stříbrem, pak bylinné přípravky, nakonec MMS ve všech formách i aplikacích a zcela na závěr antihelmintika, pokud to bude vůbec nutné. Velice důležité je v této souvislosti množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud by se netvořila, je nutné ji dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 12:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Odkaz na zdroj těchto informací sem můžete vložit, třeba pomůže i někomu jinému.

Neviem či vložiť sem to bude úplne presne, dám to snáď ešte aj do parazitov v inom vlákne.
http://www.vegastrava.sk/parazity/
Neviem ako iných, ale mňa to poriadne postrašilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 12:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Strávila som niekoľko hodín na nete študovaním rôznych stravovacích odporúčaní na porúchanú slinivku. Všade sa zhodne tvrdí, že slinivke neprospieva okrem mnohého iného, nič surové alebo len veľmi málo v surovom stave. Neviem nakoľko je porúchaná tá moja, pretože mňa nič nebolí (okrem pichania medzi lopatkami), len netvorí také enzýmy ako má tvoriť a či by som jej pokračovaním na surovej strave nepriťažilla. Ako to teda je, s tou surovou stravou? Že by na rôznych stránkach zotrvávali v roky zabehnutých receptoch a odpisovali jeden od druhého? Drvivá väčšina odporúčaní je totiž v absolútnom rozpore s obsahom týchto stránok. Zrejme preto ostatní slinivku liečia a liečia a nevyliečia do konca života. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Neviem či vložiť sem to bude úplne presne, dám to snáď ešte aj do parazitov v inom vlákne.
http://www.vegastrava.sk/parazity/
Neviem ako iných, ale mňa to poriadne postrašilo.

Jak vidíte parazitů je slušný výběr a naprostá většina z nás si nějaké nájemníky v sobě živí, což nám zrovna neprospívá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Strávila som niekoľko hodín na nete študovaním rôznych stravovacích odporúčaní na porúchanú slinivku. Všade sa zhodne tvrdí, že slinivke neprospieva okrem mnohého iného, nič surové alebo len veľmi málo v surovom stave. Neviem nakoľko je porúchaná tá moja, pretože mňa nič nebolí (okrem pichania medzi lopatkami), len netvorí také enzýmy ako má tvoriť a či by som jej pokračovaním na surovej strave nepriťažilla. Ako to teda je, s tou surovou stravou? Že by na rôznych stránkach zotrvávali v roky zabehnutých receptoch a odpisovali jeden od druhého? Drvivá väčšina odporúčaní je totiž v absolútnom rozpore s obsahom týchto stránok. Zrejme preto ostatní slinivku liečia a liečia a nevyliečia do konca života. \":)\"

Já se domnívám, že problém není v syrové stravě, ale v nedostatečné tvorbě kyseliny chlorovodíkové, kterou slinivka ke své činnosti potřebuje jako spouštěč činnosti. Naprostá většina informací na různých stránkách je stále dokola opisovaná a stačí jeden moula, který napíše blbost a věří tomu celý svět. Klasickým příkladem je třeba omývání kefírové houby vodou, což je logická hovadina a přesto toto doporučení najdete všude. Jinak by slinivka měla lépe fungovat po všem, co vyvolává vyšší tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, tak to vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 9:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Stále mi vŕta hlavou, ako je možné, že si moja slinivka odskočila na dovolenku. Zatiaľ pevne dúfam, že je to len dočasné. Keď mi pred 2,5-mi rokmi našli v krvi zvýšené pečeňové hodnoty, cukor, tuky, cholesterol, avšak nič dramatického nad normál, (to kolegovia mali ďaleko horšie) rozhodla som sa zo dňa na deň prejsť na zdravú stravu. Stačili vtedy 3 mesiace a kontrolné vyšetrenia boli v norme a aj tie ďalšie, posledmé t.r. v apríli. Pri pečeňových aj črevných očistách mi nič nevyšlo. Je prravda, že sa stravujem, dalo by sa povedať, dosť dietne, nič dráždivé a aj zdravým ľuďom škodiace, nejem. Preto nerozumiem, čo sa mohlo stať, že začala štrajkovať. Že by skutočne mohli tak poškodiť ten Rovamycín v novembri na zuby a Cyplox 500 na MM teraz v apríli? O ničom inom neviem.
Skúsila som ten pancreolan, konečne zase cítim, že sa trávi a tiež pocit prázdneho žalúdka, čo som v poslednej dobe necítila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Stále mi vŕta hlavou, ako je možné, že si moja slinivka odskočila na dovolenku. Zatiaľ pevne dúfam, že je to len dočasné. Keď mi pred 2,5-mi rokmi našli v krvi zvýšené pečeňové hodnoty, cukor, tuky, cholesterol, avšak nič dramatického nad normál, (to kolegovia mali ďaleko horšie) rozhodla som sa zo dňa na deň prejsť na zdravú stravu. Stačili vtedy 3 mesiace a kontrolné vyšetrenia boli v norme a aj tie ďalšie, posledmé t.r. v apríli. Pri pečeňových aj črevných očistách mi nič nevyšlo. Je prravda, že sa stravujem, dalo by sa povedať, dosť dietne, nič dráždivé a aj zdravým ľuďom škodiace, nejem. Preto nerozumiem, čo sa mohlo stať, že začala štrajkovať. Že by skutočne mohli tak poškodiť ten Rovamycín v novembri na zuby a Cyplox 500 na MM teraz v apríli? O ničom inom neviem.
Skúsila som ten pancreolan, konečne zase cítim, že sa trávi a tiež pocit prázdneho žalúdka, čo som v poslednej dobe necítila.

No tak vidíte a ještě bych se zajímal o tu kyselinu chlorovodíkovou, ta také umí celkem zázraky. Pokud se týká jídla, tak jíst pouze dietně taky není dobré a občas je potřeba kotel trochu proroštovat, ono takové ostré jídlo by paradoxně mělo spíše pomáhat, ale to holt musíte vyzkoušet sama. Já jsem třeba před chvilkou povečeřel tak půl kila nakrájené cibule se sirnou patlanicí a dýňovým semínkem a pořád žiju, ale to vy nezkoušejte, berte to pouze jako příklad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Vždy som mala rada poriadne ostré jedlá. Prestala som úplne ostriť práve pred tými 2,5 rokmi, keď som sa dala na úpravu tých zvýšených pečeňových testov. Včera ráno som si pridala po dlhej dobe do ovocného šalátu s patlanicou kajenské korenie, lebo nič iné ostré nemám a moja duša plesala. Neviem či plesala aj moja tráviaca súsatava, ale je druhý deň ráno a ešte neprotestovala \":)\" .
Pred 2.5 rokmi, ako ešte úplne nezorientovaná v zdravej strave, som ozdravné opatrenia začala ryžovou kúrou. Dodržala som ju striktne celú a vôbec to nebolo také náročné, ako niektorí píšu. Vtedy mi veľmi pomohla a odstránila rôzne problémy, mala som podozrenie dokonca na crohmovu chorobu. Všetko sa pekne upravilo a naštartovalo a fungovalo výborne až donedávna, keď sa prejavila tá nedostatočnosť slinivky. Rozmýšlam, že ju zopakujem, pretože v návode sa píše, že si pri nej oddýchne aj slinivka. Len váham, či tým niečo, čo som doteraz čistila, nepokazím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Vždy som mala rada poriadne ostré jedlá. Prestala som úplne ostriť práve pred tými 2,5 rokmi, keď som sa dala na úpravu tých zvýšených pečeňových testov. Včera ráno som si pridala po dlhej dobe do ovocného šalátu s patlanicou kajenské korenie, lebo nič iné ostré nemám a moja duša plesala. Neviem či plesala aj moja tráviaca súsatava, ale je druhý deň ráno a ešte neprotestovala \":)\" .
Pred 2.5 rokmi, ako ešte úplne nezorientovaná v zdravej strave, som ozdravné opatrenia začala ryžovou kúrou. Dodržala som ju striktne celú a vôbec to nebolo také náročné, ako niektorí píšu. Vtedy mi veľmi pomohla a odstránila rôzne problémy, mala som podozrenie dokonca na crohmovu chorobu. Všetko sa pekne upravilo a naštartovalo a fungovalo výborne až donedávna, keď sa prejavila tá nedostatočnosť slinivky. Rozmýšlam, že ju zopakujem, pretože v návode sa píše, že si pri nej oddýchne aj slinivka. Len váham, či tým niečo, čo som doteraz čistila, nepokazím.

Tak vidíte, já bych se ještě kouknul po té kyselině chlorovodíkové a možná se ani nemusíte cpát tou rýží.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz