Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 10:23 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, nemáte nějakou fintu na klíšťata u psů. Včera jsem vyndala u fenky asi 40 klíšťat..Dosud jsem nechtěla používat nějakou chemii, ale asi nebude vyhnutí. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, nemáte nějakou fintu na klíšťata u psů. Včera jsem vyndala u fenky asi 40 klíšťat..Dosud jsem nechtěla používat nějakou chemii, ale asi nebude vyhnutí. Díky

Tak asi vás zklamu, ale naši pesani nosí domů tolik klíšťat, že opravdu mnohdy nechápu, kde je stále berou. Ti dva menší dokonce ani nechodí se mnou ven, ale pouze lítají po naší veliké zahradě a nanosí toho neuvěřitelně. Nic se na klíšťata asi vymyslet nedá, jenom psy stále prohlížet, ale musím přiznat, že zde moc důslední s manželkou nejsme a dost často najdeme klíště i v posteli. Je otázkou, zda klíšťata vůbec představují nějaký problém, či dokonce nebezpečí. I při tom, jak na to kašleme, nikdy žádný člen naší rodiny klíště přisáté neměl a ani to do budoucna nepředpokládám. Ono totiž velice záleží na stravě a pokud jíte velká množství potravin s vitamíny skupiny B, součastně s velkými dávkami česneku, silně pochybuji, že si vás klíště všimne. Třeba s manželkou ležím v létě na zahradě a během chvilky po nás běžně leze klíště, ale nikdy se nepřisálo, což bych jako náhodu rozhodně neviděl. Také v bytě, kam to pesani nanosí, se nám také nikdy nepřisálo a já v nich tedy žádné velké nebezpečí nevidím. Jedná se zde zase o strašení lidí a velice dobrý byznys s lidskou neinformovaností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 8:19 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Já bych měla, možná hloupý, dotaz, a kdyžtak se za něj předem omlouvám: když budu čistá, a štípne mě infikované klíště - co se stane. To stejné co u nevyčištěného člověka? Nebo mnou ten virus či parazit nebo co to je, jenom projede ven?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Já bych měla, možná hloupý, dotaz, a kdyžtak se za něj předem omlouvám: když budu čistá, a štípne mě infikované klíště - co se stane. To stejné co u nevyčištěného člověka? Nebo mnou ten virus či parazit nebo co to je, jenom projede ven?

To není o čistotě, ale o výkonném imunitním systému, navíc mnohem lepší je jíst takové potraviny, které prakticky vylučují přisátí klíštěte. Již jsem zde psal, že na některém našem pesanovi najdu klíště prakticky každý den a dosud se na nikoho z rodiny nikdy nepřisálo, což se asi z matematického pohledu za náhodu nedá považovat. Blbě se ovšem odhaduje, zda se po případném přisátí nakazíte, či nikoliv, ale za moc pravděpodobné bych to u člověka se silným imunitním systémem nepovažoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 7:54 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Zalovil som na internete....

Kliešte od vás utečú
Máme pre vás zaručený a vyskúšaný recept proti kliešťom. Návod na domáci biorepelent je priamo zo Švédska. Náš rozmarínový odvar neobsahuje žiadne chemikálie.
Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v obchode ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte bokom a vysypte do vody rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy od kolien dole a aj obuv.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Zalovil som na internete....

Kliešte od vás utečú
Máme pre vás zaručený a vyskúšaný recept proti kliešťom. Návod na domáci biorepelent je priamo zo Švédska. Náš rozmarínový odvar neobsahuje žiadne chemikálie.
Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v obchode ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte bokom a vysypte do vody rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy od kolien dole a aj obuv.

To je pravda, rozmarýn nemají klíšťata ráda a skutečně na vás pravděpodobně nepůjdou, ale jistotu máte při velké konzumaci vitamínů skupiny B a česneku, to funguje i na blechy a jinou verbež. Ten náš nejmenší pes má blechy od ježků skoro pořád a ještě se nikomu z naší rodiny nestalo, že by na nás nějaká skočila a kousla si. Pokud na někoho náhodou skočí, tak se velice rychle stěhuje zase k původnímu hostiteli a rozhodně neštípe, to se nestalo zatím nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
To je pravda, rozmarýn nemají klíšťata ráda a skutečně na vás pravděpodobně nepůjdou, ale jistotu máte při velké konzumaci vitamínů skupiny B a česneku, to funguje i na blechy a jinou verbež. Ten náš nejmenší pes má blechy od ježků skoro pořád a ještě se nikomu z naší rodiny nestalo, že by na nás nějaká skočila a kousla si. Pokud na někoho náhodou skočí, tak se velice rychle stěhuje zase k původnímu hostiteli a rozhodně neštípe, to se nestalo zatím nikdy.

Niekde v článkoch o cesnaku sa písalo, že cesnaková silica sa postupne z čreva prepracuje až na povrch kože a tak tam bolo také humorne ladené upozornenie, že zas to s cesnakom prehánať netreba, lebo človek potom pri veľkej konzumácií cesnaku je vlastne týmto cesnakom cítiť aj cez pokožku. To len tak na okraj. Skôr som sa chcel opýtať, či by sa tie velké konzumácie B a cesnaku dali trošku skonkretizovať. Napríklad 12 tab. pangaminu + 1 tab. B6,B12 a 3-4strúčiky cesnaku denne.
Cesnak do detí asi nedostanem, ale uvažoval som, o rozmixovaní pangaminu do ovocných štiav + čo hovoríte na sušené kvasnice. Manželka robievala pomazánku, ktorá deťom chutila. 1 syrokrém a do toho rozmiešať 1-2 lyžičky sušených kvasníc. Deťom to celkom chutilo a ako alternatívu som premýšlal niečo s SP+kefír+sušené kvasnice, len by som rád Váš názor na tie sušené kvasnice.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Niekde v článkoch o cesnaku sa písalo, že cesnaková silica sa postupne z čreva prepracuje až na povrch kože a tak tam bolo také humorne ladené upozornenie, že zas to s cesnakom prehánať netreba, lebo človek potom pri veľkej konzumácií cesnaku je vlastne týmto cesnakom cítiť aj cez pokožku. To len tak na okraj. Skôr som sa chcel opýtať, či by sa tie velké konzumácie B a cesnaku dali trošku skonkretizovať. Napríklad 12 tab. pangaminu + 1 tab. B6,B12 a 3-4strúčiky cesnaku denne.
Cesnak do detí asi nedostanem, ale uvažoval som, o rozmixovaní pangaminu do ovocných štiav + čo hovoríte na sušené kvasnice. Manželka robievala pomazánku, ktorá deťom chutila. 1 syrokrém a do toho rozmiešať 1-2 lyžičky sušených kvasníc. Deťom to celkom chutilo a ako alternatívu som premýšlal niečo s SP+kefír+sušené kvasnice, len by som rád Váš názor na tie sušené kvasnice.
Ďakujem

Ty dávky jste odhadl zcela správně, toto množství běžně beru a klíště jsem nechytl již mnoho let, přestože jich na zahradě máme hejna a pesani je do baráku donesou skoro každý den. Také na mě nesedne komár, ani se u mě nezdrží blecha, když mě ji Mates věnuje a skočí si zase na něj. S tou pomazánkou nevím, sám ji nedělám a netuším jak se látky vstřebávají do těla a vylučují pokožkou, což je nutné k odpuzení těch klíšťat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 2:32 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Tak mám najnovšiu skúsenosť ktorá síce nie je s klíšťaty ale komarmi. Po prvý krát sa mi stalo, že na mňa žiaden komár nesadol. Vysával som auto a nalietalo do vnútra asi 10 komárov. Každý okolo mňa iba preletel, ani sa nepokúšal na mne pristáť. Do teraz som vždy patril k ľudom ako sa hovorí, že keď je v miestnosti 1 komár a 100 ľudí, tak si vyberie práve mňa. Sám som zvedavý, či ma tento rok niečo poštípe \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tak mám najnovšiu skúsenosť ktorá síce nie je s klíšťaty ale komarmi. Po prvý krát sa mi stalo, že na mňa žiaden komár nesadol. Vysával som auto a nalietalo do vnútra asi 10 komárov. Každý okolo mňa iba preletel, ani sa nepokúšal na mne pristáť. Do teraz som vždy patril k ľudom ako sa hovorí, že keď je v miestnosti 1 komár a 100 ľudí, tak si vyberie práve mňa. Sám som zvedavý, či ma tento rok niečo poštípe \":wink:\"

Uvidíte, že to bude k naprosté spokojenosti a přísavná verbež si vás všímat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 3:52 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Omlouvám se, že to dávám sem, kdyžtak to prosím přesuňte. Je vosí nebo včelí štípnutí do šlapky nebezpečné? Nebo je to jed v malém, že naopak léčí? Na co si mám dát pozor? Mám to nateklé, svědí, pulzuje to, blbý došlap. Mám být za štípnutí ráda nebo nerada? \":D\"
Třeba mi tam ta vosa aplikovala B12? \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Omlouvám se, že to dávám sem, kdyžtak to prosím přesuňte. Je vosí nebo včelí štípnutí do šlapky nebezpečné? Nebo je to jed v malém, že naopak léčí? Na co si mám dát pozor? Mám to nateklé, svědí, pulzuje to, blbý došlap. Mám být za štípnutí ráda nebo nerada? \":D\"
Třeba mi tam ta vosa aplikovala B12? \":lol:\"

Vosí bodnutí je jed v malém a neléčí, na rozdíl od včelího bodnutí, které má léčebné účinky. Nyní si již na nic pozor dávat nemusíte a příště na ní nešlapejte. Bodnutí nijak nevadí pokud nejste vyloženě alergická, tak se nic neděje. Otok odstraníte obkladem studenou vodou, nebo ještě lépe roztokem jablečného octa, na včelí bodnutí je dobré namazat trochu medu. Sice netuším, co přesně vám tam vosa aplikovala, ale jsem si jistý, že B 12 to nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klíšťata
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Dobrý den všem,
zajímá mě zda existuje nějaký ověřený a fungující přírodní prostředek užívaný ať už vnitřně nebo zevně proti klíšťákům. Jezdíme často na Vysočinu a je zajímavé že na mě klíšťata nejdou (za 6 let ani jedno a to suším seno, sekám trávu, sedím i ležím na trávě ) a na mou dceru lezou jako pominutý. Je to v pachu těla nebo čím to může být??
Děkuji velice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mára píše:
Dobrý den všem,
zajímá mě zda existuje nějaký ověřený a fungující přírodní prostředek užívaný ať už vnitřně nebo zevně proti klíšťákům. Jezdíme často na Vysočinu a je zajímavé že na mě klíšťata nejdou (za 6 let ani jedno a to suším seno, sekám trávu, sedím i ležím na trávě ) a na mou dceru lezou jako pominutý. Je to v pachu těla nebo čím to může být??
Děkuji velice

Pokud by jste více četla a méně zakládala na nesmyslných místech nová témata, možná by jste se na mnoho věcí ani nemusela ptát. Je toho tu popsáno již tolik, že je dost nepravděpodobné, aby jste vymyslela nějako novinku. Zaměřte se na ta béčka a budete spokojená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíšťata
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 5:30 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ten cesnak užívam denne no pangamin nechcem lebo som na protikvasinkovej diéte. V lekárňach majú vitamín b2 a b6 30 tabliet a pohybuje sa cena okolo 1€. Obsahuje každá tableta len 10mg tých vitamínov. Aká konzumácia mi zaručí, že po mne nebude liezť žiadna háveď?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz