Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 8:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Nevíte někdo o spolehlivém zdroji na vlasovou analýzu? Díky

Podívejte se u vás v Kauflandu, pod tímto řetězcem působí nějaká firma, která sbírá vzorky a zprostředkovává jejich analýzu v centrálních laboratořích v Polsku. Mají to za relativně rozumnou cenu, cca 1600,-Kč, pokud mám správné informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 10:27 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Oficiálna cena, ktorú má Biomol-Med na internetových stránkach je 1770 CZK / 64 EUR, takže kto si to vie od niekoho sprostredkovať lacnejšie nech berie. Ale čo si pamätám, tak na vlasovej analýze sa nezarábalo, cena bola vždy pevne stanovená, aj peniaze sa posielajú priamo na účet laboratória a do obálky sa prikladá kópia ústrižku o zaplatení. Jedine, žeby to mal niekto dohodnuté priamo z laboratoriom, čo pochybujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Proštudovala jsem jejich stránky. Nevíte, komunikují v češtině? Dá se objednávám rovnou na jejich e-mailovou adresu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 2:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Petra píše:
Proštudovala jsem jejich stránky. Nevíte, komunikují v češtině? Dá se objednávám rovnou na jejich e-mailovou adresu?

ano tu http://www.biomol.pl/index.php/cze/kont ... wej_wlosow
Na samom vrchu stranky mate vlajky. Ked kliknete na cesku, budu stranky v cestine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
ano tu http://www.biomol.pl/index.php/cze/kont ... wej_wlosow
Na samom vrchu stranky mate vlajky. Ked kliknete na cesku, budu stranky v cestine.

Možná je to opravdu jednodušší udělat takto přímo, než do toho tahat prostředníka, ale někteří moji pacienti to přes ten Kaufland řešili a k naprosté spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 1:01 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
mohy píše:
ano tu http://www.biomol.pl/index.php/cze/kont ... wej_wlosow
Na samom vrchu stranky mate vlajky. Ked kliknete na cesku, budu stranky v cestine.
Možná je to opravdu jednodušší udělat takto přímo, než do toho tahat prostředníka, ale někteří moji pacienti to přes ten Kaufland řešili a k naprosté spokojenosti.

Ten popis v cudzom jazyku za doplatok mám chápat ako, popis v inom ako českom alebo to treba uhradit rovno s tým doplatkom?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 5:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Ten popis v cudzom jazyku za doplatok mám chápat ako, popis v inom ako českom alebo to treba uhradit rovno s tým doplatkom?
Ďakujem

Tak to vám nepovím, protože jsem to nikdy sám neabsolvoval, ale není nic snazšího, než se zeptat, komunikují ve všech uvedených jazycích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 10:27 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak to vám nepovím, protože jsem to nikdy sám neabsolvoval, ale není nic snazšího, než se zeptat, komunikují ve všech uvedených jazycích.

No budem musiet ešte počkat, lebo momentálne mám asi1-1,5cm vlasy, takže to musí vyrást.
Čo ma, ale nemilo prekvapilo, pretože som myslel, že bude stačit pár vlasom a nie až lyžica.
Akurát teraz zrovna, nemám chut na to čakat. Škoda, že to nerobí niekto v Bratislave.

Ešte ma napadla jedne vec, a to nechat si to urobit z nechtov.)
No, mám obavu či tým nejako neutrpí relevancia toho rozboru, pretože nechty sa nedajú vyčistit, tak ako, vlasy(hoci v mojom prípade sú pravidelne udržované) a bežne sa pod nimi usadzujú nečistoty rozneho charakteru(to je aj dovod prečo ich mám vždy minimálne, čo sa dĺžky týka).

Pri umytí vlasov, stačí použit klasický šampón, povedzme(La Roche, Bioderma,dr.Hauschka, Lavera, proste niečo neagresívne)
alebo vlasy umyt urinou?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasová analýza
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 6:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
No budem musiet ešte počkat, lebo momentálne mám asi1-1,5cm vlasy, takže to musí vyrást.
Čo ma, ale nemilo prekvapilo, pretože som myslel, že bude stačit pár vlasom a nie až lyžica.
Akurát teraz zrovna, nemám chut na to čakat. Škoda, že to nerobí niekto v Bratislave.

Ešte ma napadla jedne vec, a to nechat si to urobit z nechtov.)
No, mám obavu či tým nejako neutrpí relevancia toho rozboru, pretože nechty sa nedajú vyčistit, tak ako, vlasy(hoci v mojom prípade sú pravidelne udržované) a bežne sa pod nimi usadzujú nečistoty rozneho charakteru(to je aj dovod prečo ich mám vždy minimálne, čo sa dĺžky týka).

Pri umytí vlasov, stačí použit klasický šampón, povedzme(La Roche, Bioderma,dr.Hauschka, Lavera, proste niečo neagresívne)
alebo vlasy umyt urinou?
Ďakujem

Toto vyšetření dělá pro celou Evropu pouze jedna laboratoř. Zda to dělají také z nehtů netuším, ale pokud ano, tak v tom nebude žádný rozdíl. Nějaké drobné nečistoty na to nemohou mít zásadní vliv, ve vlasech je také spousta bordelu a hlavně zbytky chemikálií, což je možná horší, než na těch nehtech. Celý postup je nastavený pro běžné uživatele, čili s určitou dávkou chemie prostě počítá, ale údržba vlasů urinou na to určitě nebude mít negativní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Zajímal by mne praktický postup a především cena rozboru vlasů. Kde a jak dlouhé a kolik ustřihnout jsem vygooglila, ale teď co ještě nevím - které laboratoře to dělají, zda je třeba něco od obvodního lékaře (já už ani nevím, jak se ta moje jmenuje, tolik let jsem tam nebyla) a kolik to stojí...
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 8:21 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Anezka píše:
Zajímal by mne praktický postup a především cena rozboru vlasů. Kde a jak dlouhé a kolik ustřihnout jsem vygooglila, ale teď co ještě nevím - které laboratoře to dělají, zda je třeba něco od obvodního lékaře (já už ani nevím, jak se ta moje jmenuje, tolik let jsem tam nebyla) a kolik to stojí...
Děkuji.

http://www.biomol.pl/index.php/cze/kont ... wej_wlosow


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám pocit, že to dělá jen jedna laboratoř v Evropě, v Polsku- a za 1800-2000, kontakt je na těchto stránkách několikrát i postup jak tam vlasy dopravit. Na jejich stránkách pak určitě bude návod jak je přesně odebrat.

ixi - já kdysi toužila studovat obor Nutriční výživa. Teď jsem opravdu ráda, že jsem tam nešla, protože se nacházím názorově dost mimo mainstream a na takové škole bych asi dost trpěla. Nebo ještě hůř - formovalo by mě to a taky bych pak jako ty šáblý výživáři doporučovala celozrnné pečivo a ovesné vločky s mlékem \":x\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Zajímal by mne praktický postup a především cena rozboru vlasů. Kde a jak dlouhé a kolik ustřihnout jsem vygooglila, ale teď co ještě nevím - které laboratoře to dělají, zda je třeba něco od obvodního lékaře (já už ani nevím, jak se ta moje jmenuje, tolik let jsem tam nebyla) a kolik to stojí...
Děkuji.

Dělá to pouze jedna laboratoř pro celou Evropu, je v Polsku a komunikace je klidně v češtině, čili tam zavolejte a oni vám vše řeknou. Mám dojem, že cena je někde kolem 1600,-Kč a dostanete velice obsáhlý rozbor, který je opravdu mimořádně užitečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 3:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Co říkáte na toto?

http://www.drkucera.eu/upload_doc/je_analyza_vlasu.pdf

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz