Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2020 12:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Host píše:
Tak u mě byla první análnílýza v 05/2011 a druhá z 03/2012 mi dorazila dneska. Jedním slovem šok. Sice jsem si v něčem pomohl, ale většinu si totálně rozdrbal a jsou věci, které mi nelezou do palice vůbec. Například:

1) Měl jsem brutal nadbytek vápníku a podstav hořčíku. Na rozpuštění vápna jsem nasadil chlorid hořečnatý a ujal se. Vápník se dostal do normy, ale hořčík o dalších 10% spadl.
2) Sodík brutal podstav. Dřív jsem prakticky nesolil tak jsem to bral jako logické vyústění. Nasadil jsem himalájskou sůl (denně s chloridem hořečnatým) a zvlášť po sportu (tělo se potem odsolí až o několik gramů) zároveň jsem do šťáv zařadil celer, v jídlech jsem to solil o 106. Změna absolutně žádná.
3) Deficit draslíku jsem neřešil, čekal jsem kam se pohne, ale zcela beze změn (jinak třeba brambory mám ve šťávách i na sucho pečené).
4) Fosfor se nepatrně zvedl, ale pořád jsem v limitu jako dřív. No problem.
5) Zinek díky braní chloridu (denně bumbaném před spaním) ve stejně velkém nadbytku jaký byl deficit. Tu jsem to už přepískl, takže už nebudu suplementovat.
6) Železo pořád stejný deficit, ale neřešil jsem suplementaci/vstřebávání.
7) Měď byla v mírném deficitu a je v nepatrném plusu (bral jsem chlorid měďnatý spolu s bórem abych si nerozházel antagonistu zinek).
8 ) Nikl byl v mírném mínusu, neřešil jsem ho ale teď ho mám total v hajzlu, 3x takový deficit.
9) Mangan masakr. Měl jsem lehký nadstav. Teď propad o 100%. Deficit jako prase.
10) Selen a jód další facka. Selen byl ideální a jód podstav. Za stálého braní selenu jsem vychlastal několik flašek lugolu. Selen je po roce v nepatrném deficitu ovšem deficit jódu ještě 2x větší než byl. Málem jsem sletěl ze židle...
11) Chrom byl v mínusu a braním pikolinátu se deficit o cca polovinu poopravil.
12) Molybden byl relativně velký nadstav. Teď brutal podstav. Změna -120% což jsou jatka.
13) Kobalt byl podstav. Teď 2x takový deficit. Bral jsem dlouhodobě jak samotné B12 tak B-komplex.
14) Germanium, cín a křemík byly v normě. Teď všechny v prdelce, podstavy jako kráva.
15) Síru jsem měl podstav. Denně bráno MSM spolu s Céčkem. Síra se porychtovala do normy.
16) Vanad, Lithium a Stroncium jsem měl podstavy. Všechny beru ve formě tablet, ale výsledkem jsou pokračující sešupy do deficitu.
17) Bór braný jako kyselina boritá za účelem srovnání deficitu, ale koná se jen výrazné prohloubení deficitu.
18) Baryum další propad, ale nebylo řešeno.

Z toxických šmejdů mi slezlo dolů Kadmium, zbytek zůstal v pohodě. Musím konstatovat, že jsem tomu výsledku se spadlou čelistí nejdřív nevěřil. Ale rok je relativně dlouhá doba a změn mohlo být dost. Každopádně by to chtělo dokonale poznat jaké prvky se spolu mydlí, podporují nebo z jakých zdrojů je brát. Příjde mi, že jsem si po roce spíš pomohl do kytek než ku zdraví. Takže nezbývá než si dát v suplementaci repete, ale tentokrát mnohem smysluplněji...

Jak dlouho prosim trvalo doplnit ten chrom?
Muzete mi prosim doporucit ten chlorid měďnatý spolu s bórem, jaky mam koupit? Nebo ten chlorid mednaty neni vhodny pro kazdeho? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2020 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Trpim hypoglikemii. Muze to zpusobovat to, ze mam ve vlasovce -56 % chromu?
Nebo to bude zpusobeno jeste necim jinym? Napriklad kandidou?

Tam může jít o více příčin přičemž nejčastější je nízký kortizol což neumožní tělu pružně reagovat v případě deficitu sacharidů ve stravě. Chrom cukr dost výrazně snižuje tedy ve vašem případě asi moc vhodný nyní nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Ve vlasovce mám -45 chromu. Mám doma chrom picolinat 200 ug, jak dlouho bude přibližně trvat než ho doplním?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2020 4:35 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, objednal som Borax (tetraboritan sodný) v akom množstve to dávať do akého množstva vody a následne užívať ? Je môžne že bór v tele môže vytláčať ine minerály ako napr. zinok/meď ? Bóru som mal vo vlasovke velmi málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 7:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Ve vlasovce mám -45 chromu. Mám doma chrom picolinat 200 ug, jak dlouho bude přibližně trvat než ho doplním?
Děkuji.

To nedovedu odhadnout tam je tolik proměnných faktorů že by šlo o čiré jasnovidectví. Je klidně možné že ho budete muset brát stále, nicméně je otázkou jak ho budete snášet ne každému sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 7:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň, objednal som Borax (tetraboritan sodný) v akom množstve to dávať do akého množstva vody a následne užívať ? Je môžne že bór v tele môže vytláčať ine minerály ako napr. zinok/meď ? Bóru som mal vo vlasovke velmi málo.

Na to nedovedu odpovědět nikdy jsem ho nepoužíval, já používám zásadně kyselinu boritou což je z pohledu dodávání bóru jedno, ale z hlediska přípravy standardizovaných dávek mnohem lepší. Každopádně jakýkoliv minerál nebo vitamín dodávaný v nesmyslném množství může vždy něco dalšího rozházet tedy rozumná denní dávka ja 3-10 mg bóru s tím že krátkodobě se dá zvednout i na dvojnásobek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 5:19 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21 píše:
Dobrý deň, objednal som Borax (tetraboritan sodný) v akom množstve to dávať do akého množstva vody a následne užívať ? Je môžne že bór v tele môže vytláčať ine minerály ako napr. zinok/meď ? Bóru som mal vo vlasovke velmi málo.

Udržovací denní dávka 3 mg bóru, tj. cca 30 mg Boraxu.
Doplňovací dávka bóru 10 mg bŕu, tj cca 100 mg Boraxu.

Protože se takto malé dávky špatně odvažují, dělá se to tak, že se udělá koncentrát a ten se potom po naředění konzumuje.

Do cca 1 litru horké vody dejte 1 gram boraxu - v horké vodě se to rozpustí ve studené ne. Koncentrát můžete be zobav nějakou dobu skladovat, borax se postará, že se v tom hned tak něco množit nezačne. Užívat začínáte tak, že každý den vezmete polévkovou lžíci koncentrátu, tu přelijete do sklenice a dolijete sklenici vodou (např 0,2 litru vody). Koncentrát sám o sobě je hodně zásaditý a je nevhodný pro přímou konzumaci, musí se to ředit. I po naředění to má lehce mýdlovou příchuť.

Dávku postupně den po dni zvyšujete od té jedné polévkové lžíce, až se dostanete k tomu, že každý den zkonzumujete 0,1 litru koncentrátu, tj 100 mg boraxu, tj 10 mg bóru. Zda musíte začít na polévkové lžíci, nebo zda můžete začít od vyšší dávky je individuální.

Naředěný borax je poměrně bezpečný, ale nic se nemá přehánět. Kdybyste začal hned od začátku do sebe dostávat 10 mg bóru nebo i víc naráz, tak by se to tělu nemuselo líbit.

Já to dělám tak, že mám ten cca 1 gram rozředěný v cca 700 ml láhvi (protože litrovou nemám), a čas od času si cvrnknu trochu do sklenice a doleju vodou - vzhledem k celkem vysoké bezpečnosti boraxu přesnou dávku moc neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2020 3:56 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
super vdaka za odpovede \":)\" aké pH ma ten borax len tak ak by niekto vedel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2020 11:18 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Podle zdroje níže pro borax platí pH=9.3
https://www.adbio.com/science/analysis/ph_scale.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2020 7:57 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Zdravím,

vedel by mi niekto poradiť? Pred 2 mesiacmi som si objednal vlasovú analýzu na biomol.pl, prešli 2 mesiace a nič. Viackrát som písal do tej firmy, že dodnes nič neprišlo, že prečo? Ale vždy mi napísali, že peniaze im neprišli, presnejšie z TPAY.com im neprišla informácia o zaplatení. Lenže ja som vôbec nešiel cez ten ich tpay.com, ale priamo som posielal peniaze z môjho účtu na ich účet a oni to nevedia pochopiť a furt ma odkazujú na tpay.com. Priznám sa, že už som z toho všetkého zúfalý. Poraďte čo mám robiť???

za každú odpoveď budem veľmi vďačný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2020 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Zdravím,

vedel by mi niekto poradiť? Pred 2 mesiacmi som si objednal vlasovú analýzu na biomol.pl, prešli 2 mesiace a nič. Viackrát som písal do tej firmy, že dodnes nič neprišlo, že prečo? Ale vždy mi napísali, že peniaze im neprišli, presnejšie z TPAY.com im neprišla informácia o zaplatení. Lenže ja som vôbec nešiel cez ten ich tpay.com, ale priamo som posielal peniaze z môjho účtu na ich účet a oni to nevedia pochopiť a furt ma odkazujú na tpay.com. Priznám sa, že už som z toho všetkého zúfalý. Poraďte čo mám robiť???

za každú odpoveď budem veľmi vďačný.

Předpokládám že by mělo fingovat zaslání výpisu z účtu kde bude přímo zmíněna jejich banka, ale docela bych se divil že jim obnos dorazí a oni nezareagují, nemohl jste se seknout a poslat ty peníze jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2020 8:51 am 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Jarda píše:
Předpokládám že by mělo fingovat zaslání výpisu z účtu kde bude přímo zmíněna jejich banka, ale docela bych se divil že jim obnos dorazí a oni nezareagují, nemohl jste se seknout a poslat ty peníze jinam.

Zdravím Jardo,

číslo účtu sedí, lebo na výpise k číslu účtu, mi napísalo spoločnosť Biomol. A výpis z účtu som už viackrát posielal, ale to ako keby ich vôbec nezaujímalo... Proste si už neviem rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2020 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Zdravím Jardo,

číslo účtu sedí, lebo na výpise k číslu účtu, mi napísalo spoločnosť Biomol. A výpis z účtu som už viackrát posielal, ale to ako keby ich vôbec nezaujímalo... Proste si už neviem rady.

To je hodně nestandardní situace a slyším o něčem takovém poprvé vždy fungují relativně spolehlivě. Osobně jsem jim vždy poukazoval částku poštovní poukázkou a do dopisu přikládal kopii ústřižku a nikdy nebyl problém. Patrně by bylo rozumné jim zatelefonovat, oni mají i pracovníky mluvící česky nebo slovensky a dá se domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2020 10:47 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Je možné ten borax (koncentrát 1g v 1 litri) následne po tých lyžiciach dávať do citronovej štavy? Dnes som to tak spravil, zachová si to ten istý učinok ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2020 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Je možné ten borax (koncentrát 1g v 1 litri) následne po tých lyžiciach dávať do citronovej štavy? Dnes som to tak spravil, zachová si to ten istý učinok ?

Na to s jistotou odpovědět nedovedu, předpokládám že zásadní problém by v tom být nemusel, ale nevím zda ty složky nemohou mezi sebou nějak reagovat. Každopádně je vždy lepší tyto suplementy do ničeho nemíchat a brát je odděleně i od jídla, tím zásadně zvýšíte vstřebatelnost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz