Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2019 2:13 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Mohl by zvýšený vápník ve vlasovce být způsobený nedostatek vitamínu K2 nebo to takto nefunguje ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2019 4:13 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
ondra258 píše:
Mohl by zvýšený vápník ve vlasovce být způsobený nedostatek vitamínu K2 nebo to takto nefunguje ?

Teoreticky ano. V dnešní době má nedostatek vitamínu K2 prakticky každý. Ale může to být též nedostatek hořčíku, ten je též extrémně nedostatkový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2019 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Mohl by zvýšený vápník ve vlasovce být způsobený nedostatek vitamínu K2 nebo to takto nefunguje ?

Tím by se opravdu mohlo silně zvednout ukládání vápníku do měkkých tkání, což určitě dobré není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2019 2:17 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, dá sa niekde tak trochu naštudovať čo vypovedajú jednotlivé pomery, nedostatky mineralov zistené vo vlasovej analáze ? Plánujem si spraviť dalšiu vlasovú analýzu, rád by som to chcel tak trochu preštudovať.. zaujíma ma to hlavne z hľadiska suplementovania toho čo mi chýba - mám chronické únavy a dosť oslabené nadobličky, povedal by som že mozgová hmla súvisí tiež s týmto. S týmto samozrejme suvisí aj trávenie, čiže to chcem dať nejak dokopy. Neviem či samotné suplementovanie pomôže, mám aj stravu, no nedokážem sa zmierit s tým že mladý človek ako ja nema energie ani tolko ako 80 ročný starčekovia.. (bez srandy)

Mám dosť oslabené trávenie, moje pokusy o nápravu vždy niekde stroskotajú.. kyselinu a enzýmy som skušal.. aj bez toho som skúšal.. moc nevidím rozdiel.. skušal som aj Hcl s pepsinom aj bez.. často ma bolí v žaludku, mam pocit že tam mám nejaky dlhodobý vred alebo vredy.. ale nemám krčovitú bolesť po jedle ani na lačno, skôr je to trvalá slabučka bolest najmä ked si zatlačím na miesto nad pupkom, môže ist o tie vredy? Má sa v takom prípade užívat HCL ? Asi 4 mesiace som neužíval HCL, jedol vela zeleniny, orechov, domáci jogurt, syry, maslo, kokosový tuk, živočíšne bielkoviny a tuky.. vyše 6 mesiacov som bez sahcaridov (bez lepku, histamínu, priliš velkej stimulácie inzulínu v krvy) sacharidy mam do 100g denne , užívam bečko, magnezium, občas zinok ale necítim sa lepšie ani energiou ani trávením... prečo sa to nezlepšuje? Pravidelne čistím črevo (každý druhý den..) užívam pestrec na pečen.. Chcel by som mať aspon energiu a cítit že moje trávenie aj dačo získa z tej stravy.. mam pocit že to mnou prejde.,. zanesie telo a potom čistím aspon črevo klystírom.. probiotika užívam občas tiež.. samozrejme bolest žaludka sa nezlepšila.. stále ma bolieva.. bojím sa pomáhat si kyselinou aby som si ešte viac neuškodil... niekde som čítal že práve nedostatok HCL spôsobuje vredy.. no neviem či je mudre užívat HCL ked už vredy človek má.. čoskoro tu dám výsledky mojej vlasovky a aj porovnanie so starými, budem rád ak by ste ma trochu naviedli na správnu cestu, budem rád aj za nejaké študie ohladom vlasovky.. hlavne čo hovorí o nadobličkách a trávení.. neviem čo dalej.. som na mrtvom bode.. ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2019 7:33 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nejvíc k vlasovce toho je na:
https://drlwilson.com/Articles/HA%20INTRO.htm

Autor je trochu zvláštní, nicméně informací je tam hromada. Část informací je asi jen v jeho knize, respektive jednotlivé vzory, které rozeznává, se bez knihy rozklíčovávají dost špatně. Na webu uvádí, že některé věci uvedené v knize už jsou zastaralé, takže ideální kombinace je kniha a web k tomu.

Klíčové z knihy je jak poznává jednotlivé patterny, což je informace, která se bez knihy asi dekódovat nedá. Nicméně těm kdo nemají knihu pomůže informace, že patterny poznává z relativního množství těchto prvků a v tomto pořadí:
Ca, Mg, Na K

Třeba Bowl pattern vypadá tak, že Ca a K jsou v nadbytku a Mg a Na jsou snížené, k čemuž je uvedeno v knize toto:
Ca/Mg > 9.5 a současně Na/K <2.5

Proto se ta kniha hodí, nicméně ve druhém kole je vhodné ověřit si na jeho webu, zda diagnostiku neupravil. Já mám knihu "Nutritional Balancing and Hair Mineral Analysis" - 4 vydání z roku 2016, letos vydal novou verzi pod novým názvem, viz: https://drlwilson.com/order%20books.htm.
Dobrý zdroj taky je:
http://www.arltma.com/Mineral_Information/index.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2019 3:05 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ahoj diky za odpoved pefi, konečne mi po mesiaci prišiel výsledok z vlasovej analýzy , bol by som rád ak by sa niekto čo sa do toho vyzná k tomu vyjadril, dám sem aj minuloročné výsledky pre porovnanie že čo sa zlepšilo či zhoršilo

Dúfam že tie obrázky pôjdu ak nie tak to skúsim opraviť.
Obrázky nešli tak som dal odkazy na web - pre lepšie otvorenie použite ctrl + kliknutie na odkaz , je to web na upload obrázkov.

Prvky z VA 2018

https://ibb.co/Nm1RX1W

Prvky z VA 2019

https://ibb.co/rxWHnt6

Pomery prvkov 2018

https://ibb.co/By8LfD3

Pomery prvkov 2019

https://ibb.co/3rxzdYH

Čo by som mal začať suplementovať ? a na čo by som si mal dať pozor?

Ešte dodám ten vápnik mi klesol riadne, žiadny neužívam, naopak užívam magnézium , nemôže sa to nejak spolu "biť" ked ich budem užívať spolu? V sprave z Vlasovky mi odporučali probiotika, omega 3 ale aj vapnik a horčik 250 a 125 mg je to dobre? Viem že horčiku je to žalostne málo ja si dávam odost viac denne ale vápnik vôbec neužívam.

Strava momentálne od februara 2019 doteraz je viac menej ketogenická/low carb, vyhýbam sa obilninám, zamiakom , ryži a výrobkom z ních.. taktiež sladkosti a všeliake polotovary a somariny, v strave mám mäso, vajcia, domáci jogurt, tvaroh, maslo, syry, vela zeleniny - šalat, cibula, paradajky, uhorky, často jedávam veľa orechov, tiež kokosový orech a podobné veci, z tukov - kokosový,olivový, maslo, občas bravčovu masť , užívam omega 3 EPA DHA, a to čo sa nachádza v strave .. pijem dost vody a vzhladom k tomu že som na lowcarb a keto aj dosť solím, aj keď soľ mam zniženu ale vážne si jej dávam dosť.. a chuť na slané mam často. Váha 73 výška 173.

Problémy - tie hlavné sú problémy s koncentráciou a pamätou - mozgová hmla, chronická silná unava, problémy s vyprazdnovaním - hnačky zápchy, (robím si preto klystír takmer každý den) a problémy s trávením.. - jedlo mi stojí v žalúdku, a mam pocit nedostatočneho strávenia jedla , mal som pauzu od HCL ale teraz už mesiac užívam Betain HCL, zlepšenie v oblasti travenie velmi mierne, občas mam aj depresívnu náladu. Čo som na tejto strave pozorujem oproti minulému roku zlepšenie mozgovej hmly ale únava ostáva rovnaká.. je to velmi otravné a komplikujúce život. Užívam aj horčík a vitamín B, okrem toho mám doma zinok ale neužívam pretože mam pocit že nemôžem spať poriadne ked si ho dávam. Nenaznačuje vlasovka nejaku toxicitu skrytu alebo tak?

Mozgová hmla sa často zlepší keď si ráno dam nejaký kusok zeleniny - dam si mrkvu a potom poobede napr. horku čokoládu a som celkom v poho.. je to velmi velmi mierne. Ale dnes som si napríklad nič nedal len čistú vodu až do teraz a mam stuhnutý krk, mozgovú hmlu, - osobne si myslím že ide o nadobličky ale neviem čo konkrétne ale podla výsledkov vlasovky sa mi efektivita nadobličiek ktorá bola minulý rok - slaba , zlepšila a teraz mi tam na tom grafe ukazuje efektivitu dobrú, štitna bola dobra v oboch rokoch. Ráno sa cítim najhoršie počas dna, včer najlepšie. Keď som skúsil užívať vodu s himalajskou solou a citronom tak sa mi velmi zvýšil krvný tlak na niekolko hodín... normálne som ho cítil v hlave až.. neštudoval som ten hormon aldosteron ale asi to môže byť niečo s ním? Vedel by sa mi niekto vyjadiť k tomúto ? Ako môžu nadobličky ovyplivnovať mozgov hmlu? Ohľadom únavy som si není istý čo je pričinou ale je toho asi viac, jednak môžu byt aj tie nadobličky ale asi začinam podozrievať aj syndrom priepustneho čreva - nedávno som si nerobil klytíry a mal som často hnačky občas zapchu, čo je jeden z príznakov, probiotika moc neužívam ale čo som doma mal a dal som si tak sa to asi mierne zlepšilo, nebolo dostatok probiotik na viditelne zlepšenie čiže neviem posúdiť plánujem kúpiť tie silne čo sa rozpuštaju až v čreve. Jod selen neužívam ale v minulosti som užíval , podla vlasovky asi mierny deficit ale nemyslím si že môže za moje problémy no doplniť by som asi mal či? Moje telo nevie poriadne získavať živiny zo stravy alebo ich stráviť.. možno oboje... na syndrom priepustneho čreva nemam absolutne tušenie čo by sa malo robiť... maximalne možno vývar si dávať ale inak neviem.

Ešte by som dodal že v tej strave jedávam výhradne (takmer vždy) zeleninu surovú ale jedávam zeleninu takú čo neni až tak tažko stravitelná - až na tu cibulu snad.. ladový šalát, paradajky, redkev, mrkva, občas kaleráb (malo a iba samí ) kapustu tiež samú, a uhorky šalátové .. žiadne cvikly, papriky, brokolicu či iné nekonzumujem v surovom stave.. môže to nejak vplývať na to črevo? Ďakujem budem rád za akukoľvek pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2019 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Ahoj diky za odpoved pefi, konečne mi po mesiaci prišiel výsledok z vlasovej analýzy , bol by som rád ak by sa niekto čo sa do toho vyzná k tomu vyjadril, dám sem aj minuloročné výsledky pre porovnanie že čo sa zlepšilo či zhoršilo

Dúfam že tie obrázky pôjdu ak nie tak to skúsim opraviť.
Obrázky nešli tak som dal odkazy na web - pre lepšie otvorenie použite ctrl + kliknutie na odkaz , je to web na upload obrázkov.

Prvky z VA 2018

https://ibb.co/Nm1RX1W

Prvky z VA 2019

https://ibb.co/rxWHnt6

Pomery prvkov 2018

https://ibb.co/By8LfD3

Pomery prvkov 2019

https://ibb.co/3rxzdYH

Čo by som mal začať suplementovať ? a na čo by som si mal dať pozor?

Ešte dodám ten vápnik mi klesol riadne, žiadny neužívam, naopak užívam magnézium , nemôže sa to nejak spolu "biť" ked ich budem užívať spolu? V sprave z Vlasovky mi odporučali probiotika, omega 3 ale aj vapnik a horčik 250 a 125 mg je to dobre? Viem že horčiku je to žalostne málo ja si dávam odost viac denne ale vápnik vôbec neužívam.

Strava momentálne od februara 2019 doteraz je viac menej ketogenická/low carb, vyhýbam sa obilninám, zamiakom , ryži a výrobkom z ních.. taktiež sladkosti a všeliake polotovary a somariny, v strave mám mäso, vajcia, domáci jogurt, tvaroh, maslo, syry, vela zeleniny - šalat, cibula, paradajky, uhorky, často jedávam veľa orechov, tiež kokosový orech a podobné veci, z tukov - kokosový,olivový, maslo, občas bravčovu masť , užívam omega 3 EPA DHA, a to čo sa nachádza v strave .. pijem dost vody a vzhladom k tomu že som na lowcarb a keto aj dosť solím, aj keď soľ mam zniženu ale vážne si jej dávam dosť.. a chuť na slané mam často. Váha 73 výška 173.

Problémy - tie hlavné sú problémy s koncentráciou a pamätou - mozgová hmla, chronická silná unava, problémy s vyprazdnovaním - hnačky zápchy, (robím si preto klystír takmer každý den) a problémy s trávením.. - jedlo mi stojí v žalúdku, a mam pocit nedostatočneho strávenia jedla , mal som pauzu od HCL ale teraz už mesiac užívam Betain HCL, zlepšenie v oblasti travenie velmi mierne, občas mam aj depresívnu náladu. Čo som na tejto strave pozorujem oproti minulému roku zlepšenie mozgovej hmly ale únava ostáva rovnaká.. je to velmi otravné a komplikujúce život. Užívam aj horčík a vitamín B, okrem toho mám doma zinok ale neužívam pretože mam pocit že nemôžem spať poriadne ked si ho dávam. Nenaznačuje vlasovka nejaku toxicitu skrytu alebo tak?

Mozgová hmla sa často zlepší keď si ráno dam nejaký kusok zeleniny - dam si mrkvu a potom poobede napr. horku čokoládu a som celkom v poho.. je to velmi velmi mierne. Ale dnes som si napríklad nič nedal len čistú vodu až do teraz a mam stuhnutý krk, mozgovú hmlu, - osobne si myslím že ide o nadobličky ale neviem čo konkrétne ale podla výsledkov vlasovky sa mi efektivita nadobličiek ktorá bola minulý rok - slaba , zlepšila a teraz mi tam na tom grafe ukazuje efektivitu dobrú, štitna bola dobra v oboch rokoch. Ráno sa cítim najhoršie počas dna, včer najlepšie. Keď som skúsil užívať vodu s himalajskou solou a citronom tak sa mi velmi zvýšil krvný tlak na niekolko hodín... normálne som ho cítil v hlave až.. neštudoval som ten hormon aldosteron ale asi to môže byť niečo s ním? Vedel by sa mi niekto vyjadiť k tomúto ? Ako môžu nadobličky ovyplivnovať mozgov hmlu? Ohľadom únavy som si není istý čo je pričinou ale je toho asi viac, jednak môžu byt aj tie nadobličky ale asi začinam podozrievať aj syndrom priepustneho čreva - nedávno som si nerobil klytíry a mal som často hnačky občas zapchu, čo je jeden z príznakov, probiotika moc neužívam ale čo som doma mal a dal som si tak sa to asi mierne zlepšilo, nebolo dostatok probiotik na viditelne zlepšenie čiže neviem posúdiť plánujem kúpiť tie silne čo sa rozpuštaju až v čreve. Jod selen neužívam ale v minulosti som užíval , podla vlasovky asi mierny deficit ale nemyslím si že môže za moje problémy no doplniť by som asi mal či? Moje telo nevie poriadne získavať živiny zo stravy alebo ich stráviť.. možno oboje... na syndrom priepustneho čreva nemam absolutne tušenie čo by sa malo robiť... maximalne možno vývar si dávať ale inak neviem.

Ešte by som dodal že v tej strave jedávam výhradne (takmer vždy) zeleninu surovú ale jedávam zeleninu takú čo neni až tak tažko stravitelná - až na tu cibulu snad.. ladový šalát, paradajky, redkev, mrkva, občas kaleráb (malo a iba samí ) kapustu tiež samú, a uhorky šalátové .. žiadne cvikly, papriky, brokolicu či iné nekonzumujem v surovom stave.. môže to nejak vplývať na to črevo? Ďakujem budem rád za akukoľvek pomoc.

Vápník bych v tomto momentě bral případně pouze okrajově a jenom na noc protože blokuje vstřebávání mnoha dalších látek i když může člověka zklidnit a zlepšit kadění. Ten sodík patrně neudržíte kvůli oslabení nadledvin a horší produkci kortizolu který ho normálně podrží v těle, možná by pomohlo brát nějakou dobu ráno nalačno adrenal cortex a pochopitelně pokračovat v hořčíku. Patrně by bylo vhodné udělat z krve měď, ceruloplazmin a zinek a zřejmě by pomohlo i dodávání mitomědi, ale až po těch krevních testech. Strava patrně dobrá s tím že bych zařadil nějaké dobré probiotické potraviny které budete dobře tolerovat jako brynza, kysané zelí, nebo kimchi, což by mohlo dost pomoci hlavně s tou mozkovou mlhou. Hlavně v zimním období bych té syrové zeleniny zase nedával majoritní podíl ta silně brzdí štítnou a ochlazuje tedy lepší dávat dušenou a kvašenou a vyzkoušejte si dávat po jídle na špičku nože kuchyňské sole na jazyk přitlačit na horní patro a nechat pomalu rozpustit. Tímto postupem se silně stimuluje trávení tedy uvidíte jak vám to sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2019 4:24 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Vysoký vápník může být způsoben tím, že jak dodáváte hořčík, tak se tělo postupně všemi cestami zbavuje vápníku, kterého má nejspíš nadbytek. Vápníku máte nejspíš ve stravě dost. Řiďte se tím co vám napsal pan Jarda - udělejte si krevní testy:
Zn, Cu, ceruloplasmin, albumin a podle výsledků když tak dodávejte měď. Já bych z krve nechal udělat i B12. Zkuste vymámit z doktora test na hladinu vitamínu D, pro samoplátce je totiž docela drahý.

Neuškodí když si seženete zdroj selenu, bóru a manganu.

"Lowcarb" je pro vás správná cesta, neboť jste fast oxidizer.

Inspiraci co a proč suplementovat můžete chytnout zde:
https://drlwilson.com/ARTICLES/LIMCOMIN.htm

Složení Limcominu najdete zde - nemusíte kupovat Limcomin:
https://www.biocoherence.eu/en/shop/limcomin/

Vitamín C je tam nejspíš jako antioxidant a je ho tam zanedbatelné množství, hořčíku je tam taky směšně málo.
Podstatný je ten mangan, měď, zinek , B6 a vitamín A.

Na propustná střeva by měl pomáhat l-glutamin (fermentovaný glutamin) 10g až 30g za den minimálně jeden a maximálně tři měsíce. Zpočátku to může lehce cloumat psychikou (glutamin podpoří produkci glutamátu a to je neurotransmiter), ale to mi glutamin provedl jen jednou.

Zinek i glutamin mohou snižovat schopnost usnout, tak to když tak neberte před spaním.

Na mozkovou mlhu mi zabral terpentýn - nezmizela úplně, ale zredukovala se citelně hned po první dávce terpentýnu s cukrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2019 9:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, ďakujem za odpovede, ono na ketogénke treba soliť viacej lebo telo nevylučuje tak inzulín ktorý zase može udržovat tu sol a zaroven sodik vodu.. preto pijem viac a aj solím hodne viac ale len himalajsku sol. Adrenal cortex mam tak skúsim.. čo to dá.. na zimu plánujem prejsť viac prejst na tuky/bielkoviny a zeleniny menej, tie krvné testy robia bežne obvodný lekári alebo je to nejake sukromné vyšetrenie za ktoré sa platí a nehradí poistovna ? Nebol som tam už vyše roka čiže mam nárok na všeobecne vyšetrenie ale ako poznám obvodnú tak moc nepochodím.. a celkovo toto zdravotníctvo je uplne mizerné.. Ano v strave moc kvasených produktov nemám aj ked som na začiatku často jedol kapustu kvasenu.. teraz mam len jogurt domáci, občas bryndzu. CHcem minimálne tie probiotika kupit. To s tou solou na jazyk skúsim, aj ked užívam kyselinu teraz 3,5 %

Užívam aj horké čaje na zlčník hlavne, neviem prečo ale dakedy ma bolieva žlčník, taka tupa bolest najme ked spím dlho na bruchu a večer som jedol tučnejšie jedlo, znamena to nejaku nedostačujúcu činnosť ? Či nejaký kameň ?

Tiež mám otázku, že prečo v moči často cítim vônu jedla čo som jedol? Su oslabene obličky? Normálne som mal vývar a na další den som ho cítil v moči.. ale aj iné jedlá.. napríklad zeleninové faširky a normálne som to fakt cítil.. tiež občas na jazyk skúsim moč a vôbec není slana alebo ako to povedať.. skôr taka neutrálna voda s nejakou pachutou .. nie nepijem ju len občas skúsim , príde mi ako keby jej niečo chýbalo čo je divné..

"Neuškodí když si seženete zdroj selenu, bóru a manganu." je niečo špecifické aj v strave ?

"Podstatný je ten mangan, měď, zinek , B6 a vitamín A." tak vitamín A myslím že mam celkom v pohode zrovnany vdaka tresčiej pečeni, momentálne mi ani nejde na chuť čo asi znamená že mam toho dostatok. zinok mám a Bčko užívam tiež , ale žeby proste niečo z toho vyrazne zhoršovalo stav ked je deficit to neviem.. ale doplniť môžem ďakujem za rady. Tie odkazy pozriem a prezriem si aj tie veci na hmlu a syndrom priepustneho čreva, Ďakujem. Ak by sa podarilo u obvodnej tak tu dám vysledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2019 12:10 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Žluč je tekutina, která mimo jiného odvádí odpadní látky z jater. Pokud jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2019 10:04 am 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den

Mohl bych poprosit o názor na mou vlasovou analýzu. Bude stačit na úpravu dodávání hořčíku a zinku?

Ca (vapnik)
+ 3 %
Na (sodik)
+ 402 %
K (draslik)
+ 587 %
P (fosfor)
+ 109 %
Zn (zinek)
- 39 %
Mg (hořčik)
- 78 %
Fe (železo)
- 51 %
Cu (měď)
+ 97 %
Ni (nikl)
- 61 %
Mn (mangan)
- 82 %
Se (selen)
- 32 %
Cr (chrom)
+ 8 %
Mo (molybden)
+ 57 %
Co (kobalt)
- 80 %
Ag (střibro)
- 31 %
Si (křemik)
- 81 %
S (sira)
+ 13 %
I (jod)
- 38 %
Sn (cin)
- 43 %
V (vanad)
- 3 %
Sr (stroncium)
B (bor)
- 58 %
Li (lithium)
- 40 %
Ba (barium)
- 69 %

Vzájemné poměry
Ca/P
- 64 %
Na/K
- 27 %
Ca/K
- 87 %
Zn/Cu
- 49 %
Na/Mg
+ 5097 %
Ca/Mg
+ 662 %

Fe/Cu
- 62 %
Ca/Na
- 90 %
Cu/Mo
- 37 %
Fe/Co
+ 95 %
Ca/Sr
+ 844 %
Ca/Fe
+ 47 %
K/Li
+ 1046 %
K/Co
+ 3407 %
Ca/Si
+ 453 %
I/Se
- 9 %
Ca/Pb
Spravna/y
3353.33
500.0
Zn/Cd
Spravna/y
6.04
4.4
Fe/Pb
Spravna/y
4.17
6.0
Mg/Pb
nespravna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2019 9:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Dodáváním hořčíku nic nezkazíte. Taky by to chtělo dodávat bór (synergie s hořčíkem) a mangan (rovnováha Na/K).

Zinek může být složitější, tam bych doporučil z krve nechat udělat:
zinek
měď
albumin
ceruloplasmin

A podle toho jak dopadne zinek/měď a jejich výše uvedené transportní/zásobní proteiny by se vidělo jak dál. Disbalance pouze ukazuje, že někde kolem Zn nebo Cu je asi nějaký problém, ale z vlasů nelze poznat jaký konkrétně. Můžete totiž ve skutečnosti mít málo mědi.

Máte hodně vysoké Na a K, doporučil bych z krve i Na a K a podívat se jestli jeden nebo druhý nejsou na hranici normálnosti. Může být, že tělo (zejména ledviny) má problém udržet jeden nebo druhý z nich v oběhu.

Vzhledem k deficitu kobaltu a poměru Fe/Cu by stálo za to nechat z krve udělat i B12. Máte totiž možná málo železa, což ale může způsobovat deficit Cu nebo B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 10:06 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím Pefi, chcem sa spýtať ohladom terpentýnu to je olej?? Mi našlo nejake oleje 0,5 litra za 4 € to ma byť ono alebo pozeram niečo uplne iné ? Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 11:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ten terpentýn, který chcete, musí být olej z borovice. Dávejte si pozor, protože existuje i syntetický terpentýn. Já jsem nakonec nakupoval na amazon.de tady tento:



Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2019 3:27 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, vdaka za odpoved, uvažujem že najprv začnem asi s tým l-glutamínom zaujal ma tento

-

Naposledy upravil Menma21 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUbH4BvkveYKf2CxATMGIF-HzF_7i2MmBo5wYeOvTVFOtGYr8NYQ0coaAv_DEALw_wcB&


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz