Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 1:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2019 3:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Fran píše:
Můžu poprosit o názor na výsledek analýzy ?

Ca +94%
Na -15%
K -19%
P +84%
Zn -47%
Mg -10%
Fe -42%
Cu -47%
Ni -25%
Mn -80%
Se 0%
Cr -36%
Mo +24%
Co -43%
Ag -93%
Si -71%
S -10%
I -50%
Sn -61%
V -75%
Sr -78%
B -72%
Li -55%
Ba -78%


Ca/P -24%
Na/K 5%
Ca/K +100%
Zn/Cu +65%
Na/Mg +118%
Ca/Mg +255%
Fe/Cu +67%
Ca/Na +10%
Cu/Mo -79%
Fe/Co -21%
Ca/Sr +534%
Ca/Fe +135%
K/Li +80%
K/Co +42%
Ca/Si +572%
I/Se -50%

Tak sníženo máte dost položek a některé položky docela hodně i když poměry zase tak špatné nejsou a jde prakticky vždy o poměr proti vápníku, tedy sice jedete na rezervu, ale stále si držíte celkem srovnaný stav. Nosné jsou čtyři položky sodík, draslík, hořčík, vápník a bez jejich srovnání těžko srovnáte zbytek. Vlasovkáři používají výraz čtyři minima, což je stav kdy jsou tyto prvky dole všechny a vy máte dole tři z nich tedy poměrně dost. Osobně bych začal u nich a jako podporu přisvojování hořčíku bych dal bór a mimo to křemík třeba z přesličky, což by na začátek mohlo stačit. Je ale potřeba počítat s tím že uvedené čtyři prvky se vzájemně vytlačují tedy je dobré je dodávat s odstupem v průběhu dne. Také vše ostatní se dodáním těchto položek začne pohybovat ihned jak začnete dodávat kteroukoliv z nich tedy není možné uvažovat v rovině toto dodám a to ostatní zůstane tam kde je, pohne se prakticky všechno. Kontrola stavu má význam nejdříve za tři měsíce a spíše až za půl roku protože hlavně hořčík se dorovnává pomalu. Každopádně by bylo vhodné ověřit si vyšetřením z krve stav mědi, zinku a ceruloplazminu protože uvedené poměry mohou ukazovat problém i v této oblasti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2019 7:41 pm 
Offline

Registrován: stř čer 19, 2019 10:15 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Tak sníženo máte dost položek a některé položky docela hodně i když poměry zase tak špatné nejsou a jde prakticky vždy o poměr proti vápníku, tedy sice jedete na rezervu, ale stále si držíte celkem srovnaný stav. Nosné jsou čtyři položky sodík, draslík, hořčík, vápník a bez jejich srovnání těžko srovnáte zbytek. Vlasovkáři používají výraz čtyři minima, což je stav kdy jsou tyto prvky dole všechny a vy máte dole tři z nich tedy poměrně dost. Osobně bych začal u nich a jako podporu přisvojování hořčíku bych dal bór a mimo to křemík třeba z přesličky, což by na začátek mohlo stačit. Je ale potřeba počítat s tím že uvedené čtyři prvky se vzájemně vytlačují tedy je dobré je dodávat s odstupem v průběhu dne. Také vše ostatní se dodáním těchto položek začne pohybovat ihned jak začnete dodávat kteroukoliv z nich tedy není možné uvažovat v rovině toto dodám a to ostatní zůstane tam kde je, pohne se prakticky všechno. Kontrola stavu má význam nejdříve za tři měsíce a spíše až za půl roku protože hlavně hořčík se dorovnává pomalu. Každopádně by bylo vhodné ověřit si vyšetřením z krve stav mědi, zinku a ceruloplazminu protože uvedené poměry mohou ukazovat problém i v této oblasti.

A prosim vás ten mangan je v pořádku (-80%) ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2019 7:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Fran píše:
A prosim vás ten mangan je v pořádku (-80%) ?

Ne to v pořádku určitě není, ale nejde nyní o primární problém. Navíc je možné že se do značné míry srovná až začnete rovnat ty položky co jsem napsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2019 9:49 am 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Co znamená ve vlasovce vysoký poměr Ca/K ? A jak se dá snížit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2019 10:47 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ca/K je jeden z hlavních poměrů indikujících, zda jste slow oxidizer nebo fast oxidizer, tedy charakterizuje to rychlost vašeho metabolismu. Druhý důležitý ukazatel je je Na/Mg.

Já mám Ca/K = 16, což má vazbu na "pomalou " štítnou žlázu (Ca/K >> 3.6) a je to příznak, že jsem slow oxidizer. Jenomže současně mám Na/Mg = 11, což je spíš příznak rychlé činnosti nadledvinek (Na/Mg > 4). Takže jsem smíšený typ, přičemž Na/K mám mírně pod 2,4, takže jsem celkově spíše zpomalený (dominuje disbalance Ca/K).
Fakticky svou pomalost a únavu kompenzuji stresem, kterým vybičuji nadledvinky k činnosti a tím se vybičuji k dosahování alespoň nějakých výsledků, jenomže bez stresu jsem silně nevýkonný.

Co se s tím dá dělat je velmi slušně popsáno na odkazu níže, nenechte se zmást tím, že nadpis je "fast oxidizer diet", protože v textu jsou popsány oba dva metabolické typy.
http://www.drkaslow.com/html/fast_oxidizer_diet.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2019 11:05 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
Fran píše:
A prosim vás ten mangan je v pořádku (-80%) ?

Ne to v pořádku určitě není, ale nejde nyní o primární problém. Navíc je možné že se do značné míry srovná až začnete rovnat ty položky co jsem napsal.

K tomu co psal pan Jarda bych doporučil dodávat jód, což vám pomůže normalizovat poměr Ca/K, k jódu to chce obvykle selen, zinek a vitamín A. Pokud zvednete množství dušené zeleniny, kterou konzumujete, tak by se měl srovnat i mangan. Ale jódu, selenu, zinku (a bóru) je v naší potravě málo, takže tyto látky z jídla hned tak nedoplníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2019 5:38 pm 
Offline

Registrován: stř čer 19, 2019 10:15 am
Příspěvky: 4
pefi píše:
K tomu co psal pan Jarda bych doporučil dodávat jód, což vám pomůže normalizovat poměr Ca/K, k jódu to chce obvykle selen, zinek a vitamín A. Pokud zvednete množství dušené zeleniny, kterou konzumujete, tak by se měl srovnat i mangan. Ale jódu, selenu, zinku (a bóru) je v naší potravě málo, takže tyto látky z jídla hned tak nedoplníte.

Tomu se divím, protože jím hodně možských ryb tak bych čekal že jódu mám dost ale vypadá to teda že nemám že ? Nemůže to být třeba nedostatek boru nebo křemíku, které jsou taky nízké ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2019 11:25 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 18, 2018 7:56 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,

pane Jardo, mohla bych Vás poprosit o interpretaci svých výsledků analýzy prvků z vlasů z Vašeho pohledu? Primárně asi co se týče doplnění mineralu, vitaminu
.. Podotýkám ze jsem již několik let jen na vitarianske stravě. Vyšel mi typ metabolismu: Pomalý A / Parasimpatikus / s rysy typu štítné žlázy


Přílohy:
IMG_20190721_231158.jpg
IMG_20190721_231158.jpg [ 150.42 KiB | Zobrazeno 9049 krát ]
IMG_20190721_231109.jpg
IMG_20190721_231109.jpg [ 180.58 KiB | Zobrazeno 9049 krát ]
IMG_20190721_231038.jpg
IMG_20190721_231038.jpg [ 251.29 KiB | Zobrazeno 9049 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 12:05 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jakožto správný vitarián jste si úspěšně vyrobil deficit zinku, čímž jste si rozhodil poměr Zn/Cu. Taky byste se měl zamyslet, zda by vaše tělo neocenilo nějaký zdroj vitamínu B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 12:09 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Fran píše:
Tomu se divím, protože jím hodně možských ryb tak bych čekal že jódu mám dost ale vypadá to teda že nemám že ? Nemůže to být třeba nedostatek boru nebo křemíku, které jsou taky nízké ?

Lidé, kteří bydlí u moře, mají jód i ze vzduchu. Japonci mají hodně jódu, ale nemají to z ryb, ale z řas. U nás je na jód deficitní skoro každý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ashlystar píše:
Dobrý den,

pane Jardo, mohla bych Vás poprosit o interpretaci svých výsledků analýzy prvků z vlasů z Vašeho pohledu? Primárně asi co se týče doplnění mineralu, vitaminu
.. Podotýkám ze jsem již několik let jen na vitarianske stravě. Vyšel mi typ metabolismu: Pomalý A / Parasimpatikus / s rysy typu štítné žlázy

Dobře vám odpovídá člen pefi a je s podivem že máte tak málo křemíku a dokonce i manganu což je u vitariánů podivné. Naopak se potvrzuje vysoký obsah mědi z postřiků zeleniny a ovoce. Začal bych u sodíku tedy přidat sůl, nebo možná ještě lépe směs jedlé sody a draselné sody 2:1 což jednak tělo odkyselí a také srovná deficity sodíku a draslíku a navíc většinou zlepší i trávení. Jednoznačně bych dal křemík ideálně formou přesličkového čaje ten vytlačí vápník z měkkých tkání a když budete souběžně brát K2 MK-7 tak ho zabudujte do kostí a zubů. Určitě bych dal bór a neškodilo by ani sem tam dávat jód a selen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 5:43 pm 
Offline

Registrován: pon črc 22, 2019 5:38 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den všem ... můžu poprosit o názor a tipy co zlepšit dle mých výsledků ? Díky

Ca +96%
Na -16%
K -18%
P +87%
Zn -45%
Mg -11%
Fe -40%
Cu -45%
Ni -22%
Mn -79%
Se 5%
Cr -33%
Mo +22%
Co -44%
Ag -92%
Si -71%
S -5%
I -50%
Sn -58%
V -76%
Sr -75%
B -73%
Li -53%
Ba -72%


Ca/P -24%
Na/K 5%
Ca/K +100%
Zn/Cu +65%
Na/Mg +118%
Ca/Mg +255%
Fe/Cu +67%
Ca/Na +10%
Cu/Mo -79%
Fe/Co -21%
Ca/Sr +534%
Ca/Fe +135%
K/Li +80%
K/Co +42%
Ca/Si +572%
I/Se -50%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2019 10:20 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1961
Jarda píše:
ashlystar píše:
Dobrý den,

pane Jardo, mohla bych Vás poprosit o interpretaci svých výsledků analýzy prvků z vlasů z Vašeho pohledu? Primárně asi co se týče doplnění mineralu, vitaminu
.. Podotýkám ze jsem již několik let jen na vitarianske stravě. Vyšel mi typ metabolismu: Pomalý A / Parasimpatikus / s rysy typu štítné žlázy

Dobře vám odpovídá člen pefi a je s podivem že máte tak málo křemíku a dokonce i manganu což je u vitariánů podivné. Naopak se potvrzuje vysoký obsah mědi z postřiků zeleniny a ovoce. Začal bych u sodíku tedy přidat sůl, nebo možná ještě lépe směs jedlé sody a draselné sody 2:1 což jednak tělo odkyselí a také srovná deficity sodíku a draslíku a navíc většinou zlepší i trávení. Jednoznačně bych dal křemík ideálně formou přesličkového čaje ten vytlačí vápník z měkkých tkání a když budete souběžně brát K2 MK-7 tak ho zabudujte do kostí a zubů. Určitě bych dal bór a neškodilo by ani sem tam dávat jód a selen.

I když dávám přednost nealkoholickému pivu, tak vydatným zdrojem jsou i bambusové výhonky a veškeré klíčky.
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=32126
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=32125
http://www.coopclub.cz/zdravy_zivotni_styl/bambusove-vyhonky/
6. Metabolismus vody a minerálních látek
http://fblt.cz/skripta/vii-vylucovaci-soustava-a-acidobazicka-rovnovaha/6-metabolismus-vody-a-mineralnich-latek/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2019 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ohonek píše:
Dobrý den všem ... můžu poprosit o názor a tipy co zlepšit dle mých výsledků ? Díky

Ca +96%
Na -16%
K -18%
P +87%
Zn -45%
Mg -11%
Fe -40%
Cu -45%
Ni -22%
Mn -79%
Se 5%
Cr -33%
Mo +22%
Co -44%
Ag -92%
Si -71%
S -5%
I -50%
Sn -58%
V -76%
Sr -75%
B -73%
Li -53%
Ba -72%


Ca/P -24%
Na/K 5%
Ca/K +100%
Zn/Cu +65%
Na/Mg +118%
Ca/Mg +255%
Fe/Cu +67%
Ca/Na +10%
Cu/Mo -79%
Fe/Co -21%
Ca/Sr +534%
Ca/Fe +135%
K/Li +80%
K/Co +42%
Ca/Si +572%
I/Se -50%

Jak zde píšu již opakovaně nejdříve srovnat nosnou čtyřku tedy sodík, draslík, hořčík, vápník, což ve vašem případě znamená dodávat hořčík v nějaké dobře vstřebatelné formě a jako rovnač sodíku s draslíkem bych použil směs jedlé sody se sodou draselnou v poměru 2:1, což jednak upraví dané prvky směrem vzhůru, jinak poměrově nejsou rozhozené a zároveň odkyselí a srovná trávení. Již několik let si všímám ve stovkách analýz že obecně místní obyvatelstvo má stále stejné deficity a jeden z hlavních je těžký nedostatek křemíku který odstraňuje vápník z měkkých tkání a tedy je potřeba jej dodávat i ve vašem případě. Vhodné by také bylo ověřit vyšetřením z krve stav železa a mědi myšleno vždy jako celek, tedy vyšetřit železo, transferin, saturace transferinu, a feritin u železa a u mědi měď a ceruloplazmin, což vám ukáže že je patrně i problém v této oblasti. Asi bych v té laborce rovnou udělal i zinek a pokud budou umět i selen, ale ten většina laborek nedovede. Také můžete překontrolovat B12, toho asi budete mít také málo. Zvedl bych konzumaci zeleniny tím by jste mohl dorovnat mangan a doplňoval bór který je nutný pro mnoho pochodů v těle hlavně pro dobré vstřebávání hořčíku a nijak si neuškodíte když zvednete selen a jód.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2019 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:

Tak bambus proč ne i když mě moc nechutná tedy za mě raději tu přesličku a pivo také nemusím čili já moc jiných možností nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz