Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2019 5:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 24, 2015 2:43 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den,

poradíte mi prosím někdo, co změnit při těchto výsledcích? Co s tím sodíkem, draslíkem, fosforem? Před 3 měsíci jsem si nechala udělat i rozbor krve a tam mi vyšlo železo nad horní hranicí a z vlasů mi vyšlo, že mám železa málo...tomu nerozumím (vše v příloze).

Maso a lepek nejím 4roky, piji 4.rok jen osmotickou vodu s trochou Himálajské soli, zelenino-ovocné šťávy máme téměř každý den 1litr (řepa, okurek, jablko, mrkev, citron, zázvor). Bojuji teda se sladkým, fakt se snažím to nejíst, ale ty chutě jsou strašné \":-(\"(občas bych si ukousla ruku \":-o\"! Pijeme kefír z tibetské houby, občas do něj zamícháme rozemleté lněné semínko , jíme zeleninu na 1000 způsobů, vejce od sousedových slepic, atd.

Z vitamínových doplňků B komplex, omega 3, vit.K, vit.D, selen, zinek, hořčík chelát denně 500mg od Dr.Best (střídám s chloridem hořčíku), chlorellu GW(10 let) a občas Lugolův roztok.

Bereme HCL ke každému jídlu a občas i Betain HCL.

Bohužel již 7 let mám časté velmi silné migrény a zatím se to nelepší. Klystýry dělám již několik let.

Nevím už, co dělám špatně?

Snad mi někdo poradí? Děkuji moc!


Přílohy:
10.jpg
10.jpg [ 831.67 KiB | Zobrazeno 8360 krát ]
9.PNG
9.PNG [ 52.31 KiB | Zobrazeno 8360 krát ]
8.PNG
8.PNG [ 57.05 KiB | Zobrazeno 8360 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2019 7:10 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zkuste si z krve nechat udělat B12, folát, homocystein (HCY) a kyselinu methylmalonovou (MMA). Podle toho kobaltu totiž možná tělo nemá dost vitamínu B12, nebo ho má a nedokáže ho využít. To pak bude mít vliv i na metabolismus železa (a nejspíš i mědi). Podle HCY a MMA se dá poznat, zda tělo má dost B12 a B6 a zda je dokáže využít.

Kdybych měl soudit podle sebe, tak hrozivá chuť na sladké je candida (nebo jiná potvora milující sladké). Mě migrény chytají den po té, když nakrmím candidu sladkým nebo sním větší množství něčeho s lepkem. Ty zeleninovo-ovocné šťávy by radši měly být hodně zeleninové a málo ovocné - v jablku i mrkvi totiž je dost sacharidů. Energii zkuste brát z tuků a ne ze sacharidů.

B-komplex, zejména jde-li o nějaký B-komplex forte, může být součástí problému, pokud se bere hodně často.

Něčeho v krvi hodně a toho samého ve vlasech málo - nefunguje správně vylučování, tak místo aby to šlo z těla ven, tak se to v těle hromadí - u vás železo a měď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="janna.verner":2csajzun]Dobrý den,

poradíte mi prosím někdo, co změnit při těchto výsledcích? Co s tím sodíkem, draslíkem, fosforem? Před 3 měsíci jsem si nechala udělat i rozbor krve a tam mi vyšlo železo nad horní hranicí a z vlasů mi vyšlo, že mám železa málo...tomu nerozumím (vše v příloze).

Maso a lepek nejím 4roky, piji 4.rok jen osmotickou vodu s trochou Himálajské soli, zelenino-ovocné šťávy máme téměř každý den 1litr (řepa, okurek, jablko, mrkev, citron, zázvor). Bojuji teda se sladkým, fakt se snažím to nejíst, ale ty chutě jsou strašné \":-(\"(občas bych si ukousla ruku \":-o\"! Pijeme kefír z tibetské houby, občas do něj zamícháme rozemleté lněné semínko , jíme zeleninu na 1000 způsobů, vejce od sousedových slepic, atd.

Z vitamínových doplňků B komplex, omega 3, vit.K, vit.D, selen, zinek, hořčík chelát denně 500mg od Dr.Best (střídám s chloridem hořčíku), chlorellu GW(10 let) a občas Lugolův roztok.

Bereme HCL ke každému jídlu a občas i Betain HCL.

Bohužel již 7 let mám časté velmi silné migrény a zatím se to nelepší. Klystýry dělám již několik let.

Nevím už, co dělám špatně?

Snad mi někdo poradí? Děkuji moc![/quote:2csajzun]
Akorát dodám k tomu co vám velice výstižně napsal člen pefi že bych ještě vyzkoušel zlepšit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 12:15 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ještě mě napadlo - asi jste tzv. "fast oxidizer". Vysoký sodík a draslík máte ve vlasech dost možná proto, že ho tělo neumí udržet v těle. Takže se nesnažte snižovat příjem draslíku ani sodíku, protože netrpíte nadbytkem, ale rychlým metabolismem a vašim cílem by mělo být metabolismus zpomalit. Snažte se snížit příjem sacharidů (tam patří i bezlepkové pečivo, rýže, brambory), zvýšit příjem energie z tuků na úkor sacharidů a minerály doplňujte konzumací tepelně zpracované zeleniny. Obecně hledejte potraviny s nízkým glkykemickým indexem.

Vitamín A ideálně jako olej z tresčích jater, protože betakaroten tělo musí konvertovat.

Inspirace třeba zde:
https://www.revealreplenish.com/fast-oxidizer-diet/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 2:37 pm 
Offline

Registrován: pon srp 24, 2015 2:43 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo,
my jsme spolu mluvili na konci září, tehdy jste mi radil s tím železem a já jsem si nechala vypustit 2,5deci krve na snížení železa (to jsem našla na fóru U pramene). Už druhý den po odebrání krve mi přestala být tak strašná zima, sice se ještě trochu klepu , ale už nemusím spát pod dvěma peřinama:-D!
Dělám pravidelně masáž jater, beru sylimarin, který po měsíci střídám s Lipovitanem.

Dnes jsem už začala brát vitamín A v kapkách (od firmy Marnys), měli jsme ho doma.

Můžete mi doporučit ještě nějaký jiný vitamín A a Laktoferin, o kterém víte, že je dobrý? Objednala bych ho když tak na Ebay.

Děkuji moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 2:43 pm 
Offline

Registrován: pon srp 24, 2015 2:43 pm
Příspěvky: 10
pefi píše:
Ještě mě napadlo - asi jste tzv. "fast oxidizer". Vysoký sodík a draslík máte ve vlasech dost možná proto, že ho tělo neumí udržet v těle. Takže se nesnažte snižovat příjem draslíku ani sodíku, protože netrpíte nadbytkem, ale rychlým metabolismem a vašim cílem by mělo být metabolismus zpomalit. Snažte se snížit příjem sacharidů (tam patří i bezlepkové pečivo, rýže, brambory), zvýšit příjem energie z tuků na úkor sacharidů a minerály doplňujte konzumací tepelně zpracované zeleniny. Obecně hledejte potraviny s nízkým glkykemickým indexem.

Vitamín A ideálně jako olej z tresčích jater, protože betakaroten tělo musí konvertovat.

Inspirace třeba zde:
https://www.revealreplenish.com/fast-oxidizer-diet/

Děkuji moc za rychlou reakci!
Jak jste to napsal, zdá se, že by to tak mohlo být!
I ty moje příznaky sedí na nedostatek B12 ...co jsem si teď načetla na netu. Než se dostanu na odběr krve, tak si dnes preventivně koupím B12 a B6 v kapkách a snad se mi udělá trochu lépe - únava, slabost, afty, to úplně sedí!

Vařenou zeleninu a zeleninové polévky teď v zimě jím pořád. Rýži, brambory a bezlepkové těstoviny jí přítel a já to nemusím, já se cpu hlavně podušenou a vařenou zeleninou, zelenin. polévkami, kefír s rozemletým lněným semínkem, štávy, občas bio vejce. Z tuků používáme ghí máslo, kokosák a občas oliv. olej.

Jen mi tam hapruje ta strašná chut´na sladké \":-(\"( - to jsou ty sacharidy jak jste psal \":roll:\" . Musím to nějak překonat!

Vit. A Retinol v kapkách máme doma, hned jsem ho začala brát!

Ještě píšete, že B-komplex forte může být součástí problému. Beru jeden denně (od fy Generica)-můžete mi to trošku objasnit?

Děkuji moc za Vaše rady a odkaz na přípravu zeleniny, určitě využiji! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 4:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
janna.verner píše:
Dobrý den pane Jardo,
my jsme spolu mluvili na konci září, tehdy jste mi radil s tím železem a já jsem si nechala vypustit 2,5deci krve na snížení železa (to jsem našla na fóru U pramene). Už druhý den po odebrání krve mi přestala být tak strašná zima, sice se ještě trochu klepu , ale už nemusím spát pod dvěma peřinama:-D!
Dělám pravidelně masáž jater, beru sylimarin, který po měsíci střídám s Lipovitanem.

Dnes jsem už začala brát vitamín A v kapkách (od firmy Marnys), měli jsme ho doma.

Můžete mi doporučit ještě nějaký jiný vitamín A a Laktoferin, o kterém víte, že je dobrý? Objednala bych ho když tak na Ebay.

Děkuji moc!

To moc nechápu sylimarin a Lipovitan je stále sylimarin, pouze od jiného producenta, tedy to asi dobře není. Vitamín A v čisté formě se obecně moc nedoporučuje i když pro jednou asi není problém, ale dlouhodobě buď rybí tuk jak vám píše člen pefi, nebo jíst denně kousek jater stačí 20-40 g. Laktoferin mám v doplňcích na e-schopu a ideál je cca 3 tobolky denně pokud možno nalačno. Pokud ho budete brát jinde sledujte poměr cena /dávka, dělají se různé verze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 5:02 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zkuste si sehnat B12 ve formě methylcobalaminu, cyanocobalamin si tělo musí konvertovat a pokud konverze nefunguje, tak se vám hromadí. V krvi se pak ukáže, že máte B12 dost nebo dokonce nadbytek, ale nezkonverotvaný cyanocobalamin tělo nedokáže využít. Test HCY a MMA umí ukázat, zda je B12 tělu skutečně dostupná a zda ho umí využít. V podstatě se dá dělat krev dvoukolově:
1) udělat B12 a folát
2a) pokud bude B12 i folátu dost tak:udělat HCY a MMA.
2b) pokud bude B12 nebo folátu málo, tak nemá smysl dělat HCY a MMA, ale má smysl začít brát to co chybí a časem se vrátit k bodu 1).

Kdyby se ukázalo, že máte v krvi B12 víc než je normální, tak nefunguje využití B12 a pak je potřeba postupně zkusit které další B-čko vám chybí (primární kandidáti když tak jsou tuším že B1, B2 a B6).

B-komplexem můžete krmit nějaké šmejdy v těle, navíc mezi B-vitamíny kromě synergií existují i antagonismy. Takže bych B-komplex nebral víc jak cca 3x týdně a spíš bych dodával jednotlivá konkrétní B-čka o kterých tuším, že mi skutečně chybí. Spoustu B-ček by vám měla vyrábět střevní mikroflóra, když je mikroflóra v pořádku a člověk jí maso, tak je zbytečné dodávat další B-čka (u vegetariána má smysl dodávat B12).

Pokud zjistíte, že je deficit B12 reálný, tak B12 dodávajte tělu v menších dávkách několikrát denně. Je to lepší (vstřebá se víc), než dodávat ho jednou denně velkou dávkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2019 2:07 pm 
Offline

Registrován: pon srp 24, 2015 2:43 pm
Příspěvky: 10
Děkuji za vyčerpávající odpovědi! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
janna.verner píše:
Děkuji za vyčerpávající odpovědi! \":)\"

Mrkněte se sem: http://bit.ly/nejvice-diskutovany-b12, jsou tam užitečné a praktické informace ohledně nedostatku B12 a jak a kde si ho nechat změřit. Možná vám to pomůže. A jinak afty značí i nedostatek Béček obecně. A jak radí pefi, aktivní forma B12 ve formě methylcobalaminu je lepší. Já beru např. kapky B12 od firmy Premier Reseach Labs a jsem spokojená. Měla jsem velký nedostatek B12 a díky nim se mi to srovnalo, ale jelikož jsem vegan, tak je beru každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2019 11:28 am 
Offline

Registrován: pon srp 24, 2015 2:43 pm
Příspěvky: 10
Laika píše:
Mrkněte se sem: http://bit.ly/nejvice-diskutovany-b12, jsou tam užitečné a praktické informace ohledně nedostatku B12 a jak a kde si ho nechat změřit. Možná vám to pomůže. A jinak afty značí i nedostatek Béček obecně. A jak radí pefi, aktivní forma B12 ve formě methylcobalaminu je lepší. Já beru např. kapky B12 od firmy Premier Reseach Labs a jsem spokojená. Měla jsem velký nedostatek B12 a díky nim se mi to srovnalo, ale jelikož jsem vegan, tak je beru každý den.

Děkuji! Pročtu si to. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2019 11:11 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Stačí toľko vlasov na analýzu prvkov z vlasov ? Prikladám fotky...
Ďalej ma zaujíma toto, citujem : "vlasy strihajte malými ostrými nožničkami (nesmú byť vyštrbené)." .... TO JE ČO ZA BLUD ???? Tie vlasy chcú niekomu transplantovať, alebo o čo im ide ??? VEĎ ICH PREDSA SPÁLIA, NIE ????????? Normálne mi rozum zastal keď som toto čítal.... Mne boli vlasy "odstrihnuté" strihačom na vlasy, až "na kožu". Keď ich náhodou strihač vyštrbil, tak čo ? \":D\"
Ďakujem za nejakú reakciu, pretože ma asi porazí.... Poslal som fotky na biomol.sk, a idioti mi ešte neodpovedali, či toľko vlasov stačí. Píšu, že to má byť 300-400mg vlasov. NEMÁM "MILIGRAMOVÚ" VÁHU, a ten obrázok čo majú na stránke mi pripadá, akoby tam bolo vlasov aj 2g, a nie 300-400mg... proste "ilustračný obrázok" (čistý amatérizmus).
Nehnevajte sa na mňa, ale proste mi rozum zastáva nad tým "vlasy strihajte malými ostrými nožničkami (nesmú byť vyštrbené)".... Veď tie vlasy predsa SPÁLIA, NIE ???? ... Tak je fuk, aj keby som ich im poslal zomleté...

Všetko je to rovnaké množstvo vlasov, len iné pohľady.

Příloha:
VLASY_2.jpg
VLASY_2.jpg [ 172.82 KiB | Zobrazeno 8137 krát ]

Příloha:
VLASY_1.jpg
VLASY_1.jpg [ 174 KiB | Zobrazeno 8137 krát ]


Přílohy:
VLASY_1.jpg
VLASY_1.jpg [ 174 KiB | Zobrazeno 8137 krát ]

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2019 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Stačí toľko vlasov na analýzu prvkov z vlasov ? Prikladám fotky...
Ďalej ma zaujíma toto, citujem : "vlasy strihajte malými ostrými nožničkami (nesmú byť vyštrbené)." .... TO JE ČO ZA BLUD ???? Tie vlasy chcú niekomu transplantovať, alebo o čo im ide ??? VEĎ ICH PREDSA SPÁLIA, NIE ????????? Normálne mi rozum zastal keď som toto čítal.... Mne boli vlasy "odstrihnuté" strihačom na vlasy, až "na kožu". Keď ich náhodou strihač vyštrbil, tak čo ? \":D\"
Ďakujem za nejakú reakciu, pretože ma asi porazí.... Poslal som fotky na biomol.sk, a idioti mi ešte neodpovedali, či toľko vlasov stačí. Píšu, že to má byť 300-400mg vlasov. NEMÁM "MILIGRAMOVÚ" VÁHU, a ten obrázok čo majú na stránke mi pripadá, akoby tam bolo vlasov aj 2g, a nie 300-400mg... proste "ilustračný obrázok" (čistý amatérizmus).
Nehnevajte sa na mňa, ale proste mi rozum zastáva nad tým "vlasy strihajte malými ostrými nožničkami (nesmú byť vyštrbené)".... Veď tie vlasy predsa SPÁLIA, NIE ???? ... Tak je fuk, aj keby som ich im poslal zomleté...

Všetko je to rovnaké množstvo vlasov, len iné pohľady.

Podle mě to stačí a oni je před rozborem ještě nějak čistí tedy nedovedu posoudit zda tam vadí a jak moc pokud jsou vytrhané i s kořínky, ale pokud jste je ustřihl a ne vytrhl, tak bych to neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 9:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Plánuji též analýzu.
Napsal jsem jim email a mé otázky (chci poslat nehty, a další dotazy k tomu)
Ale má někdo zkušenost, kterou z těch služeb vybrat? Je na výběr 5.. je potřeba ten nejdražší?

https://www.biomol.pl/cz/obchod

Jinak to koupím, asi vyplním nějaký formulář, pošlu nehty společně s fakturou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Plánuji též analýzu.
Napsal jsem jim email a mé otázky (chci poslat nehty, a další dotazy k tomu)
Ale má někdo zkušenost, kterou z těch služeb vybrat? Je na výběr 5.. je potřeba ten nejdražší?

https://www.biomol.pl/cz/obchod

Jinak to koupím, asi vyplním nějaký formulář, pošlu nehty společně s fakturou?

Není to sice úplně nutné, ale na první pokus je asi lepší ta plná verze a teprve následně si dělat tu variantu bez poměrů, což je sice levnější, ale musíte si poměry pak dopočítat protože bez poměrů to nic moc neřekne. Jinak opravdu vyplníte dotazník což se týká pouze té plné verze a zasíláte materiál společně s potvrzením o platbě a dotazníkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz