Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2018 7:01 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
No, obávám se že takto by to vedlo jenom k dalším problémům mnoha lidí. Spoléhat se na závěry vlasovky konkrétně u mědi lze velice těžko, protože hospodaření mědi řídí ceruloplazmin a ne zinek. Poměry je pochopitelně dobré srovnat proti tomu nic nemám, ale určitě není možné pomocí dodávání zinku vyřešit problém s mědí, to si ji pouze daný člověk měď vyrabuje zcela a následně ho klepne infarkt, protože pumpa bez mědi nefunguje. Bohužel podobných nesmyslů jak správně uvádíte je na netu opravdu hodně ke škodě lidí.

Mechanismus vzniku deficitu (bologicky dostupné) mědi při současném přebytku (biologicky nedostupné toxické) mědi mi není jasný, ale zřejmě to souvisí s tím, že například vitamin C konvertuje Cu2+ na Cu1+, ale pro využití a transport v těle je potřeba Cu2+ a forma Cu1+ je využitelná jen pro ukládání. Tzn zmíněný deficit a současný přebytek znamená nadbytek Cu1+ a nedostatek Cu2+ při současném nedostatku zinku, který je nezbytný na konverzi Cu1+ na Cu2+. Ale bude to složitější.

Aby nedošlo k vyrabování mědi, tak se doporučuje dodávat zinek a současně měď, ale v poměru 25:1 až 50:1, tzn zajistit denně 1 miligram dobré mědi a k tomu 25 až 50 mg zinku. Mám pocit, že sám jste někde jinde psal, že není problém dodávat relativně hodně zinku za předpokladu, že tělo dostane své 1 až 2mg mědi. Celé je to komplikovanější (B6, mangan, Vitamin C, molybden ... ) jen zinkem se to opravdu nevyřeší. Zinek je ale v případě problémů s toxicitou mědí často to, co tělu primárně chybí (a stress je to, co přebývá). Má-li někdo jen deficit mědi, tak pak zinek samozřejmě problém může zhoršit. Aspoň tento závěr jsme si zatím učinil já, ale rád se nechám poučit, pokud mám něco špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2018 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
pro pefi: Mám pocit, že pro stromy nevidíte les - organismus napadený parazity, kteří ve střevech blokují vstřebávání minerálů a v krvi likvidují vazebné bílkoviny pro jejich biologickou dostupnost, tím si lze logicky vysvětlit nedostatek a zároveň toxicitu mědi a zoxidované železo.

The effect of gastrointestinal parasitism on blood copper and hemoglobin levels in sheep
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1259146/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2018 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Alopat píše:
pro pefi: Mám pocit, že pro stromy nevidíte les - organismus napadený parazity, kteří ve střevech blokují vstřebávání minerálů a v krvi likvidují vazebné bílkoviny pro jejich biologickou dostupnost, tím si lze logicky vysvětlit nedostatek a zároveň toxicitu mědi a zoxidované železo.

The effect of gastrointestinal parasitism on blood copper and hemoglobin levels in sheep
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1259146/

Ten článek (díky za něj) podle mě pouze dokládá, že někteří paraziti blokují vstřebávání mědi a tedy jsou sami o sobě schopni způsobit deficit mědi, ale nevysvětluje, proč tělo nedokáže měď využít, když jí má někde jinde nadbytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2018 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
pefi píše:
Ten článek (díky za něj) podle mě pouze dokládá, že někteří paraziti blokují vstřebávání mědi a tedy jsou sami o sobě schopni způsobit deficit mědi, ale nevysvětluje, proč tělo nedokáže měď využít, když jí má někde jinde nadbytek.

Omyl, studie dokazuje, že záměrně blokují nejenom vstřebávání minerálů v trávicím traktu, ale samostatně (při podávání intramuskulárně) i jejich využitelnost v plasmě a krvi, čímž netvrdím, že aktivitu vazebných bílkovin nemohou ovlivňovat i jiné věci, ale toto mám za prokázané.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2018 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Mechanismus vzniku deficitu (bologicky dostupné) mědi při současném přebytku (biologicky nedostupné toxické) mědi mi není jasný, ale zřejmě to souvisí s tím, že například vitamin C konvertuje Cu2+ na Cu1+, ale pro využití a transport v těle je potřeba Cu2+ a forma Cu1+ je využitelná jen pro ukládání. Tzn zmíněný deficit a současný přebytek znamená nadbytek Cu1+ a nedostatek Cu2+ při současném nedostatku zinku, který je nezbytný na konverzi Cu1+ na Cu2+. Ale bude to složitější.

Aby nedošlo k vyrabování mědi, tak se doporučuje dodávat zinek a současně měď, ale v poměru 25:1 až 50:1, tzn zajistit denně 1 miligram dobré mědi a k tomu 25 až 50 mg zinku. Mám pocit, že sám jste někde jinde psal, že není problém dodávat relativně hodně zinku za předpokladu, že tělo dostane své 1 až 2mg mědi. Celé je to komplikovanější (B6, mangan, Vitamin C, molybden ... ) jen zinkem se to opravdu nevyřeší. Zinek je ale v případě problémů s toxicitou mědí často to, co tělu primárně chybí (a stress je to, co přebývá). Má-li někdo jen deficit mědi, tak pak zinek samozřejmě problém může zhoršit. Aspoň tento závěr jsme si zatím učinil já, ale rád se nechám poučit, pokud mám něco špatně.

Tak špatně asi ne, pouze ta dávka zinku bude velice individuální a ten uvedený poměr je dost tvrdý, nicméně zase bude záležet na formě zinku, tedy třeba nějakého vysoce vstřebatelného-cucací bude asi potřeba méně než jiných forem a určitě bych ho bral v dostatečném odstupu od mědi. Každopádně řešit sledování odhadováním je složité a vyšetřováním drahé, tedy mě jako ideální způsob kontroly co a v jakém množství dodávám připadá v poslední době tabulka z nutriční kalkulačky cronometer.com. Většina zmíněných látek lze doplnit stravou a další výhoda je že se při tom počítání nad tím člověk naučí přemýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 1:08 pm 
Offline

Registrován: sob čer 23, 2018 12:56 pm
Příspěvky: 3
Můžu poprosit o vyhodnocení vlasové analízy ? Děkuji

Ca/P -65%
Na/K +3%
Ca/K -15%
Zn/Cu +121%
Na/Mg +256%
Ca/Mg +143%
Fe/Cu +78%
Ca/Na -52%
Cu/Mo -71%
I/Se -24%
Ca/Sr +150%
Ca/Si +748%

Ca +14%
Na +18%
K +13%
P +128%
Zn -29%
Mg -25%
Fe -37%
Cu -49%
Ni -55%
Si -89%
B -44%
Sr -68%
I -37%
Mn -72%
Se -18%
Cr -40%
Ba -67%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rober_Fr píše:
Můžu poprosit o vyhodnocení vlasové analízy ? Děkuji

Ca/P -65%
Na/K +3%
Ca/K -15%
Zn/Cu +121%
Na/Mg +256%
Ca/Mg +143%
Fe/Cu +78%
Ca/Na -52%
Cu/Mo -71%
I/Se -24%
Ca/Sr +150%
Ca/Si +748%

Ca +14%
Na +18%
K +13%
P +128%
Zn -29%
Mg -25%
Fe -37%
Cu -49%
Ni -55%
Si -89%
B -44%
Sr -68%
I -37%
Mn -72%
Se -18%
Cr -40%
Ba -67%

To nemáte zase nijak špatné, já bych hlavně zvedl hořčík buď pomocí suplementace, nebo ještě lépe pomocí koupelí do kterých budete dávat epsomku, jedlou sodu a trochu boraxu, což bude celkově upravovat rozhozený poměr k vápníku. Vhodné by bylo dodávat nějakou formou i křemík třeba okurky, přeslička, nebo jiné zdroje. Ostatní máte celkem srovnané odchylka do 15-20% v poměru je skoro srovnaný stav do nuly se prakticky dostat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 2:30 pm 
Offline

Registrován: sob čer 23, 2018 12:56 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
To nemáte zase nijak špatné, já bych hlavně zvedl hořčík buď pomocí suplementace, nebo ještě lépe pomocí koupelí do kterých budete dávat epsomku, jedlou sodu a trochu boraxu, což bude celkově upravovat rozhozený poměr k vápníku. Vhodné by bylo dodávat nějakou formou i křemík třeba okurky, přeslička, nebo jiné zdroje. Ostatní máte celkem srovnané odchylka do 15-20% v poměru je skoro srovnaný stav do nuly se prakticky dostat nedá.

To udělám, děkuji. Jen pro info, k čemu tam slouží ta jedlá soda ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 2:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rober_Fr píše:
To udělám, děkuji. Jen pro info, k čemu tam slouží ta jedlá soda ?

Soda jednak výrazně odkyseluje, dále tlačí hořčík do těla a v neposlední řadě zabrání případnému pádu hladin sodíku, což není zrovna příjemný stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 30, 2018 10:44 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den, podíval by se prosím někdo na mou vlasovou analýzu a poradil mi, jakým směrem se ubrat dál? Mám před rokem diagnostikovanou RS, cystu na mozku, adrenální únavu (kortizol OK, ale netvoří se DHEAS, takže dodávám DHEAS), vertigo a poslední dobou i špatnou defekaci - napřed byla stolice do žluta a teď není stolice skoro vůbec, jen ráno lehce, ale vypadá to na zácpu. Někdy píchání u srdce a pocit na zvracení po jídle. Dávám HCL i hořké čaje po jídle a před jídlem čaj na žlučník a slinivku. Jedl jsem hodně syrové zeleniny, masa, vývarů, vařené zeleniny. Žádný lepek, mléko ani zprocesované potraviny cca rok. Přijde mi že teď extrémně špatně trávím, možná netrávím vůbec, jak kdyby nefungovala slinivka. Po skoro každém jídle se mi točí hlava a cítím extrémní únavu. Poradíte prosím jaké vyšetření si nechat udělat nebo jak to řešit? Už prostě nevím. Předtím mi vyhovovala tučná jídla, hlavně avokádo, sádlo, slanina, kokosák, avokáda a ořechy, teď mi ale přijde že to co sním ve mě zůstane. Pohyb, jód a hodně vody bych měl mít dostatek. Myslím že bolesti a točení hlavy budou z té zácpy, ale prostě se jí teď nemůžu zbavit a nevím proč. Děkuji

Mgs% by mělo být Mg jestli jsem to dobře pochopil, číslo na konci v závorce je ideální stav.

Calcium – Ca 48.0 Mgs% (40)
Magnesium – Mg 5.0 Mgs% (6)
Sodium – Na 91 Mgs% (25)
Potassium – K 28Mgs% (10)
Iron – Fe 0,8 Mgs% (3,5)
Copper – Cu 0,7 Mgs% (2,5)
Manganese – Mn 0,013 Mgs% (0,04)
Zinc – Zn 14.0 Mgs% (20)
Chromium – Cr 0,061 Mgs% (0,12)
Selenium – Se 0,062 Mgs% (0,18)
Phosphorus – P 14,0 Mgs% (16)
Nickel – Ni 0,127 Mgs% (0,10)
Cobalt – Co 0,001 Mgs% (0,04)
Molybden – Mo 0,003 Mgs% (0,11)
Lithium – Li 0,002 Mgs% (0,2)
Boron – B N/A Mgs% (0,2)

Lead – Pb 0,012 Mgs%
Mercury – Hg 0,083 Mgs%
Arsenic – As 0,008 Mgs%
Aluminium – Al 0,88 Mgs%

Poměry a % (100% je ideální stav)
CA/MG 144% (tzn 44% nad ideálním stavem)
CA/K 43% (tzn 57% pod ideální stav)
NA/MG 436%
NA/K 130%
ZN/CU 250%
CA/P 137%

Dodávám jinak zinek po snídani 25mg, A/D/K ve formě rybího tuku, DHEAS 4mg na oběd, měď před spaním 2mg, Silymarin 1x denně, HCL po snídani a po večeři 25 kapek 3,5%, hořký čaj hercampuri po každém jídle (v kuse už asi 6 týdnů). Teď jím 3x denně (předtím jsem ale jedl 5x denně - 3 velká jídla a mezitím svačiny). Nemohla ty problémy způsobit i DHEAS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 8:18 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ondrejk píše:
Dobrý den, podíval by se prosím někdo na mou vlasovou analýzu a poradil mi, jakým směrem se ubrat dál? Mám před rokem diagnostikovanou RS, cystu na mozku, adrenální únavu (kortizol OK, ale netvoří se DHEAS, takže dodávám DHEAS), vertigo a poslední dobou i špatnou defekaci - napřed byla stolice do žluta a teď není stolice skoro vůbec, jen ráno lehce, ale vypadá to na zácpu. Někdy píchání u srdce a pocit na zvracení po jídle. Dávám HCL i hořké čaje po jídle a před jídlem čaj na žlučník a slinivku. Jedl jsem hodně syrové zeleniny, masa, vývarů, vařené zeleniny. Žádný lepek, mléko ani zprocesované potraviny cca rok. Přijde mi že teď extrémně špatně trávím, možná netrávím vůbec, jak kdyby nefungovala slinivka. Po skoro každém jídle se mi točí hlava a cítím extrémní únavu. Poradíte prosím jaké vyšetření si nechat udělat nebo jak to řešit? Už prostě nevím. Předtím mi vyhovovala tučná jídla, hlavně avokádo, sádlo, slanina, kokosák, avokáda a ořechy, teď mi ale přijde že to co sním ve mě zůstane. Pohyb, jód a hodně vody bych měl mít dostatek. Myslím že bolesti a točení hlavy budou z té zácpy, ale prostě se jí teď nemůžu zbavit a nevím proč. Děkuji

Mgs% by mělo být Mg jestli jsem to dobře pochopil, číslo na konci v závorce je ideální stav.

Calcium – Ca 48.0 Mgs% (40)
Magnesium – Mg 5.0 Mgs% (6)
Sodium – Na 91 Mgs% (25)
Potassium – K 28Mgs% (10)
Iron – Fe 0,8 Mgs% (3,5)
Copper – Cu 0,7 Mgs% (2,5)
Manganese – Mn 0,013 Mgs% (0,04)
Zinc – Zn 14.0 Mgs% (20)
Chromium – Cr 0,061 Mgs% (0,12)
Selenium – Se 0,062 Mgs% (0,18)
Phosphorus – P 14,0 Mgs% (16)
Nickel – Ni 0,127 Mgs% (0,10)
Cobalt – Co 0,001 Mgs% (0,04)
Molybden – Mo 0,003 Mgs% (0,11)
Lithium – Li 0,002 Mgs% (0,2)
Boron – B N/A Mgs% (0,2)

Lead – Pb 0,012 Mgs%
Mercury – Hg 0,083 Mgs%
Arsenic – As 0,008 Mgs%
Aluminium – Al 0,88 Mgs%

Poměry a % (100% je ideální stav)
CA/MG 144% (tzn 44% nad ideálním stavem)
CA/K 43% (tzn 57% pod ideální stav)
NA/MG 436%
NA/K 130%
ZN/CU 250%
CA/P 137%

Dodávám jinak zinek po snídani 25mg, A/D/K ve formě rybího tuku, DHEAS 4mg na oběd, měď před spaním 2mg, Silymarin 1x denně, HCL po snídani a po večeři 25 kapek 3,5%, hořký čaj hercampuri po každém jídle (v kuse už asi 6 týdnů). Teď jím 3x denně (předtím jsem ale jedl 5x denně - 3 velká jídla a mezitím svačiny). Nemohla ty problémy způsobit i DHEAS?

Mgs% nejsou miligramy, ale setiny miligramů, tedy 10 Mgs% je 10 ug.

Nastudovány poměry z vlasové analýzy zatím nemám tolik, abych je dokázal interpretovat. Nicméně co tam vidím:
1. Vaše tělo z nějakého důvodu neumí v těle udržet draslík a ledviny ho pouští ven močí. Čeho je to důsledek netuším, ale v pořádku to není.
2. Zajímavé je hodně malé množství molybdenu a zřejmě neměřitelné množství bóru.
3. Zajímavá je nízká hladina zinku i mědi současně a suboptimální poměr Zn/Cu.

Molybden se účastní metabolismu mědi, Zn/Cu jsou spolu provázány. Děláte dobře, že Zn a Cu konzumujete i odděleně. Ideální poměr Zn:Cu je kolem 7:1, nebál bych se v poledne do sebe občas hodit současně jeden den navíc zinek s mědí poblíž ideálního poměru 1:7 až 1:10. Přihodil bych také trochu hořčíku, zejména ve dny, kdy máte stresy.
Molybden tělo používá na detoxifikaci. Vaše tělo bez molybdenu není schopno detoxifikace.
Bór máte neměřitelný, to může být hodně velký problém - nebolí vás klouby ? K bóru překlad vel,i zajímavého textu do ČJ viz např zde: https://homeopat.mypage.cz/rubriky/prev ... konspirace

Molybden a bór tělo potřebuje, například když bojuje s kandidózou, vám došly zásoby obojího.
-----------------
Dr. Hoffer na RS doporučoval:
Vitamin B3 Niacin - 500 to 1000 milligrams a day.
Vitamin D - 5,000 to 10,000 IU (K vitamínu D to chce občas i vitamín K)
Vitamin C - 3 grams and more (Najít individuální Bowel tolerance a dávkovat dle chuti jako kyselinu s jednou sodou)
Vitamin B complex 100s - once daily (Tohle je docela koňská dávka, dlouhodobě nevím zda je B-100 vhodné. Různé formy vitamínu B mají různou vstřebatelnost. Lepší mi přijde 3x denně B-komplex forte např. od Generiky)

Essential Fatty Acids (like Salmon oil, up to 3 times a day)

Zinc citrate 50 mg (ideálně v podobě Zn + Cu), nikoliv zinek samotný
B-12 injections - 1mg, twice weekly (Methylcobalamin je lepší forma B12 než cyanocobalamin)
------------------

Primární zbraní zřejmě měl být ten B3. A candidóza nemá B3 vůbec ráda a umí rozhodit zinek a měď, takže mi to, čemu aspoń trochu rozumím" ukazuje na otázku:

"Jak jste na tom s candidou ?".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 9:42 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
[quote="pefi":1tuwwot1]Mgs% nejsou miligramy, ale setiny miligramů, tedy 10 Mgs% je 10 ug.

Nastudovány poměry z vlasové analýzy zatím nemám tolik, abych je dokázal interpretovat. Nicméně co tam vidím:
1. Vaše tělo z nějakého důvodu neumí v těle udržet draslík a ledviny ho pouští ven močí. Čeho je to důsledek netuším, ale v pořádku to není.
2. Zajímavé je hodně malé množství molybdenu a zřejmě neměřitelné množství bóru.
3. Zajímavá je nízká hladina zinku i mědi současně a suboptimální poměr Zn/Cu.

Molybden se účastní metabolismu mědi, Zn/Cu jsou spolu provázány. Děláte dobře, že Zn a Cu konzumujete i odděleně. Ideální poměr Zn:Cu je kolem 7:1, nebál bych se v poledne do sebe občas hodit současně jeden den navíc zinek s mědí poblíž ideálního poměru 1:7 až 1:10. Přihodil bych také trochu hořčíku, zejména ve dny, kdy máte stresy.
Molybden tělo používá na detoxifikaci. Vaše tělo bez molybdenu není schopno detoxifikace.
Bór máte neměřitelný, to může být hodně velký problém - nebolí vás klouby ? K bóru překlad vel,i zajímavého textu do ČJ viz např zde: https://homeopat.mypage.cz/rubriky/prev ... konspirace

Molybden a bór tělo potřebuje, například když bojuje s kandidózou, vám došly zásoby obojího.
-----------------
Dr. Hoffer na RS doporučoval:
Vitamin B3 Niacin - 500 to 1000 milligrams a day.
Vitamin D - 5,000 to 10,000 IU (K vitamínu D to chce občas i vitamín K)
Vitamin C - 3 grams and more (Najít individuální Bowel tolerance a dávkovat dle chuti jako kyselinu s jednou sodou)
Vitamin B complex 100s - once daily (Tohle je docela koňská dávka, dlouhodobě nevím zda je B-100 vhodné. Různé formy vitamínu B mají různou vstřebatelnost. Lepší mi přijde 3x denně B-komplex forte např. od Generiky)

Essential Fatty Acids (like Salmon oil, up to 3 times a day)

Zinc citrate 50 mg (ideálně v podobě Zn + Cu), nikoliv zinek samotný
B-12 injections - 1mg, twice weekly (Methylcobalamin je lepší forma B12 než cyanocobalamin)
------------------

Primární zbraní zřejmě měl být ten B3. A candidóza nemá B3 vůbec ráda a umí rozhodit zinek a měď, takže mi to, čemu aspoń trochu rozumím" ukazuje na otázku:

"Jak jste na tom s candidou ?".[/quote:1tuwwot1]
Myslím že problém s draslíkem a sodíkem je ten, že byly oslabeny nadledvinky, tělo ve stresu produkovalo adrenalin a já neustále chodil na WC, zvyšoval jsem tedy (hodně) solení himalájskou solí a pití slané vody abych nemusel každé 4 minuty na záchod, to mohlo taky něco rozhodit.

Bkomplex si dávám minimálně, aby mi nestlačoval ceruloplasmin, už tak ho mám nízký. Žádné extra potraviny (med, včelí chléb,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2018 11:39 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Správně jsem uvedl, že Mgs% je setina miligramu, tudíž správně mělo být, že 1 mgs% je 10 ug.

---
Ten draslík si hlídejte, ale při jeho případné suplementaci je potřeba postupovat po malých dávkách, aby to s vámi neseklo.
---
Máte pravdu, že molybden vyplavuje měď z těla, navíc je ve větších množstvích prý toxický, proto je potřeba postupovat obezřetně. Ale řešení podle mě není nesuplementovat molybden vůbec, ale když tak na nějakou omezenou dobu zvýšit příjem mědi na bezpečný limit (dlouhodobě (tj týdny až měsíce) bezpečné limity): https://www.efsa.europa.eu/sites/defaul ... tables.pdf), u mědi je to 5 mg/den pro dospělého.

Při optimálním poměru Zn/Cu 7:1 to pak umožňuje zinek navýšit na 35 mg/den a k tomu dodávat ne víc jak cca 300 ug (mikrogramů) molybdenu. V další analýze se uvidí zda nastal posun.
----
Co se týče podpory trávení, lepší než samotná HCL (která je prý moc "yin"), může pro někoho být z pohledu čínské medicíny GB-3:
https://www.biocoherence.eu/en/shop/gb3/
http://nutritional-balancing.co.uk/prod ... stive-aid/

Podle vlasů hádám, že se tělo snaží něco vymlátit a zbytky detoxifikovat, jedna z významných detoxifikačních cest je prý přes žluč. HCL bych nezatracoval (sám užívám betain HCL), nicméně GB-3 by stálo za pokus jak pomoci játrům.
----
S tím B komplexem máte pravdu, proto jsem psal, že si nejsem jistý nakolik je to bombardování B-100 vhodné. Nicméně b-vitamíny tělo potřebuje a nefunguje-li zažívání, tak se ze střeva mohou vstřebávat málo. Nevím jaký zde panuje názor na pangamin, přírodním původem a složením by měl být super, ale původem (kvasnice) podle mě nemusí dělat lidem s candidou (kvasinka) dobře.
Sám na sobě jsme z něj dobrý pocit neměl, ale už je to opravdu mnoho let, co jsem jej zkoušel. Taky mi v podstatě skoro nikdy nechutná pivo.

B-vitamíny fungují synergicky, malé množství b-komplexu nebo pangaminu několikrát týdně by mělo být hodně bezpečné, ale úplně každý den bych ho do sebe dlouhodobě necpal, pokud bych neměl pocit, že to pomáhá.

Co se týče b-ček, něco se dá zjistit z krve, další se dá zjistit pokusem - jak se budete cítit po té, co si nějaký vezmete.
V krvi skoro určitě bude normální hodnota, ale je otázka, zda budete spíš při horním nebo dolním okraji normálního intervalu, což lékaři většinou vůbec neřeší.

Například pro B6 a problémy s neklidem a soustředěním je návod (překlad z Aj) takovýto:

Jak začít: poseďte do místnosti, kde můžete být v klidu a odpočívat po dobu 30 až 45 minut. Žádný televizor nebo rádio. Vezměte si 25 mg B6, zapijte to sklenkou vody se špetkou nerafinované soli. Pokud máte deficit B6, začnete se cítit méně podrážděně a vaše únava se vytratí. Vaše mozková mlha se zvedne a vaše schopnost koncentrace se zlepší. Jednoduchý způsob, jak rozpoznat zda došlo ke zlepšení vaší mozkové funkce, je, že zkusíte číst knihu a uvidíte, jestli jste schopen ji číst.

Analogicky by to mělo fungovat pro ostatní vitamíny B - prostě si daný vitamín vezmete (napřed napoprvé menší dávku a pokud nebude negativní odezva, tak při druhém pokusu dávku blížící se maximální dlouhodobě bezpečné hodnotě) a uvidíte, jestli se po něm budete cítit jinak.

U kyseliny listové a B12 stojí za to zkusit si sehnat methylfolát a methylcobalamin, což jsou lépe vstřebatelné formy. Běžný folát/kyselina listová a nejobvyklejší cyanocobalamin nemusí vůbec fungovat.

Zkuste si také nechat z krve změřit hladinu vitamínu D (stojí to přes 1000 Kč, takže to zkuste přes svého doktora ať to zaplatí pojišťovna). Nenechte se pak odbýt tím, že jste v normě, od doktora zjistěte konkrétní hodnotu včetně jednotky. Následně je vhodné se sluněním a suplementací (D+K) zvýšit hladinu D tak, abyste se dostal do horních 20 procent normálního intervalu tj. někam k 80 ng/ml (200 nmol/l).
---------
Co se týče té candidy, tak kompletní checklist v AJ je zde: http://www.yeastconnection.com/pdf/yeastfullsurv.pdf
--------
Mimochodem, taky vám podle analýzy chybí selen, bez něj můžete mít jódu kolik chcete, ale štítná žláza nemůže fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2018 3:00 pm 
Offline

Registrován: sob črc 07, 2018 2:54 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, můžu poprosit o vyhodnocení vlas. analízy

Ca/P +197
Na/K +3
Ca/K +131
Zn/Cu +8
Na/Mg +41
Ca/Mg +170
Fe/Cu -63
Ca/Na +30
Cu/Mo +49
Fe/Co -90
Ca/Sr +123
Ca/Fe +1742
Ca/Si +4929
I/Se -38

Ca +576
Na +151
K +144
Mg +312
P +64
Zn -29
Fe -74
Cu +8
Ni -55
Mn -78
Se 0
Cr -36
Mo -64
Co +108
Si -87
B -71

Co si prosím myslíte ? Děkuji mnohokrát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2018 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marketanov555 píše:
Dobrý den, můžu poprosit o vyhodnocení vlas. analízy

Ca/P +197
Na/K +3
Ca/K +131
Zn/Cu +8
Na/Mg +41
Ca/Mg +170
Fe/Cu -63
Ca/Na +30
Cu/Mo +49
Fe/Co -90
Ca/Sr +123
Ca/Fe +1742
Ca/Si +4929
I/Se -38

Ca +576
Na +151
K +144
Mg +312
P +64
Zn -29
Fe -74
Cu +8
Ni -55
Mn -78
Se 0
Cr -36
Mo -64
Co +108
Si -87
B -71

Co si prosím myslíte ? Děkuji mnohokrát

Tak co si myslím není tak podstatné jako to čeho je moc a čeho málo. Vždy je potřeba prvně srovnat makroprvky dodávané v průběhu dne v gramech tedy hořčík, vápník, sodík, draslík a z toho v poměrech vidíte že je majoritně deficitní hořčík a následně sodík a při zvýšení dodávky těchto látek se pomalu začne stav rovnat. Hořčík bych dodával ideálně transdermálně pomocí koupelí, to jsem zde již někde popisoval. Jinak vidím dost podstatný problém i v křemíku, denně bych dával okurky, přesličku, nebo jiné zdroje křemíku. Z ostatních prvků dávejte bór ten funguje s vitamínem B6 jako kofaktor přisvojování hořčíku, prostě ho pak navážete mnohem snadněji. Možná by stálo za zvážení udělat si krevní testy na železo a měď myšleno celý panel potřebných vyšetření a tím zjistit zda není problém i v játrech v tvorbě ceruloplazminu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz