Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 1:41 am 
Offline

Registrován: stř zář 18, 2013 1:35 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, mám výsledky vlasovej analýzy z Biomolu, která dopadla takto:

Stopové prvky:
Ca +20%, Na -79%, K -76%, P +164%, Zn -6%, Mg +143%, Fe -50%, Cu -24%, Ni -63%, Mn -72%, Se -64%, Cr -27%, Mo -60%, Co -29%, Ag -78%, Si -66%, S +35%, I -14%, Sn -45%, V -65%, Sr -89%, B -76%, Li +60%, Ba -97%
Pomery:
Ca/P: -67%
Na/K: -14%
Ca/K: +319%
Zn/Cu: +105%
Na/Mg: -80%
Ca/Mg: -19%
Fe/Cu: -1%
Ca/Na: +180%
Cu/Mo: -4%
Fe/Co: -45%
Ca/Sr: +661%
Ca/Fe: +69%
K/Li: -85%
K/Co: -66%
Ca/Si: +252%
I/Se: +139%

Rýchly metabolizmus, zlá reakcia na stres, slabá efektivita kôry nadladviniek a štítnej žlazy, prehyslenie kyselinou močovou...
Doporučili mi na mesiac denne: Selen 50mg, sylimarin 70mg, B-complex, Glukosamin+ Boswellia,Vit. C 240mg, Vapnik 300mg +Horcik 125mg, železo 10mg + FOLIC ACIT 150mg, česnek 400mg, Vit. D3 2000IU(kazdý druhý den), Omega-3, Lecithin 300 a na pol roka podobne ....
Viete mi poradit, aký postup by pomohol tieto hodnoty napravit, pripadne pán Jarda mohli by ste to so mnou prebrat?

Vopred ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2016 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Helia píše:
Dobrý den, mám výsledky vlasovej analýzy z Biomolu, která dopadla takto:

Stopové prvky:
Ca +20%, Na -79%, K -76%, P +164%, Zn -6%, Mg +143%, Fe -50%, Cu -24%, Ni -63%, Mn -72%, Se -64%, Cr -27%, Mo -60%, Co -29%, Ag -78%, Si -66%, S +35%, I -14%, Sn -45%, V -65%, Sr -89%, B -76%, Li +60%, Ba -97%
Pomery:
Ca/P: -67%
Na/K: -14%
Ca/K: +319%
Zn/Cu: +105%
Na/Mg: -80%
Ca/Mg: -19%
Fe/Cu: -1%
Ca/Na: +180%
Cu/Mo: -4%
Fe/Co: -45%
Ca/Sr: +661%
Ca/Fe: +69%
K/Li: -85%
K/Co: -66%
Ca/Si: +252%
I/Se: +139%

Rýchly metabolizmus, zlá reakcia na stres, slabá efektivita kôry nadladviniek a štítnej žlazy, prehyslenie kyselinou močovou...
Doporučili mi na mesiac denne: Selen 50mg, sylimarin 70mg, B-complex, Glukosamin+ Boswellia,Vit. C 240mg, Vapnik 300mg +Horcik 125mg, železo 10mg + FOLIC ACIT 150mg, česnek 400mg, Vit. D3 2000IU(kazdý druhý den), Omega-3, Lecithin 300 a na pol roka podobne ....
Viete mi poradit, aký postup by pomohol tieto hodnoty napravit, pripadne pán Jarda mohli by ste to so mnou prebrat?

Vopred ďakujem

Tak jde o celkem slušný výsledek a nejvíce by v tomto momentě asi bylo potřeba zvednout sodík, prostě více solit. Jinak mě klidně zavolejte a vysvětlím co a jak. Ta doporučení jsou spíše kosmetická, je potřeba srovnat rovnováhu základních prvků Na,K,Ca,Mg a pak se celkem samo rovná vše ostatní. V poměrech jasně vidíte, že nejníže z těchto prvků je právě sodík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 9:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, můžete mi prosím stručně zhodnotit výsledek vlasové analýzy ?

Ca/P - 4 %
Na/k -40 %
Ca/K + 170 %
Zn/Cu + 81 %
Na/Mg - 50 %
Ca/Mg +93 %
Fe/Cu + 10 %
Ca/Na + 160 %
Cu/Mo - 2 %
Fe/Co - 11 %
Ca/Sr + 205 %
Ca/Fe + 152 %
K/Li - 21 %
K/Co + 26 %
Ca/Si + 210 %
I/Se + 0,3 %


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, můžete mi prosím stručně zhodnotit výsledek vlasové analýzy ?

Ca/P - 4 %
Na/k -40 %
Ca/K + 170 %
Zn/Cu + 81 %
Na/Mg - 50 %
Ca/Mg +93 %
Fe/Cu + 10 %
Ca/Na + 160 %
Cu/Mo - 2 %
Fe/Co - 11 %
Ca/Sr + 205 %
Ca/Fe + 152 %
K/Li - 21 %
K/Co + 26 %
Ca/Si + 210 %
I/Se + 0,3 %

Jde o poměrně slušný výsledek a nejvíce by v tomto momentě asi bylo potřeba zvednout hořčík a sodík, prostě dodávat na maximum třeba chlorid hořčíku a více solit. Vždy je potřeba srovnat rovnováhu základních prvků Na,K,Ca,Mg a vše ostatní se pak skoro samo srovná. V poměrech celkem dobře vidíte, že nejníže z těchto prvků je právě sodík. Jinak mě klidně zavolejte a vysvětlím co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2016 8:39 pm 
Offline

Registrován: ned zář 11, 2016 11:33 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, přišly mi výsledky Bilomolu a znepokojuje mě tam zejména měď a vápník:

Prvky: (%)

Ca: +183
Cu: +224


P: +89
Na: -59
K: -59
Zn: -21
Mg: -45
Fe: -33
Ni: -75
Mn: -50
Cr: -19
Mo -14
Co: -70
Ag: -91
Si: -80
S: -2
I: -38
Sn: -44
V: -60
Sr: -52
B: -39
Li: -7
Ba: -65

Poměry prvků: (%)

Ca/K: +472
Ca/Mg: +741
Ca/Na: +232
Ca/Sr: +323
Ca/Fe: +198
Ca/Si: +1318


Ca/P: +8
Na/K: 0
Zn/Cu: -60
Na/Mg: +71
Fe/Cu: -69
Cu/Mo: +89
Fe/Co: +70
K/Li: -55
K/Co: +36
I/Se: +35

Co byste mi doporučil podniknout? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2017 5:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, poraďte prosím, jak se doplňuje mangan. Šlo by to koupelí v hypermanganu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2017 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pier píše:
Dobrý den, přišly mi výsledky Bilomolu a znepokojuje mě tam zejména měď a vápník:

Prvky: (%)

Ca: +183
Cu: +224


P: +89
Na: -59
K: -59
Zn: -21
Mg: -45
Fe: -33
Ni: -75
Mn: -50
Cr: -19
Mo -14
Co: -70
Ag: -91
Si: -80
S: -2
I: -38
Sn: -44
V: -60
Sr: -52
B: -39
Li: -7
Ba: -65

Poměry prvků: (%)

Ca/K: +472
Ca/Mg: +741
Ca/Na: +232
Ca/Sr: +323
Ca/Fe: +198
Ca/Si: +1318


Ca/P: +8
Na/K: 0
Zn/Cu: -60
Na/Mg: +71
Fe/Cu: -69
Cu/Mo: +89
Fe/Co: +70
K/Li: -55
K/Co: +36
I/Se: +35

Co byste mi doporučil podniknout? Moc děkuji

Tak měď se podle vlasovky moc řešit nedá, tam je potřeba udělat z krve kompletní železný panel - 5 položek a měď a ceruloplazmin s tím že výsledky závisí na stavu zánětlivých procesů v těle, tedy ještě CRP a ASLO. Poslední dvě hodnoty bych udělal jako první a pokud bude CRP do 5 a ASLO v normě ideálně pod 50 tak udělat zbytek. Jinak jedete takzvaně na tři minima tedy je to rozhozené docela dost a stěžejní je dostat nahoru hořčík, ale ten vám asi moc nestoupne při vysokém železu a špatném ceruloplazminu to pak jde o téměř nekonečný proces.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2017 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, poraďte prosím, jak se doplňuje mangan. Šlo by to koupelí v hypermanganu ?

Tak asi by se něco vcuclo, ale normálně se dává chlorid manganatý, ten bych vám mohl i poslat rovnou namíchaný jako kapky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2017 12:14 pm
Příspěvky: 2
Vážený pane Jardo,
moc vás prosím o názor na moji analýzu prvků z biomolu. již 3 roky mám latentní tetanii, která mi byla potvrzena až před půl rokem. Od té doby jsem suplovala magnesium laktát a na podzim jsem si nechala udělat analýzu i se zhodnocením jednoho lékaře, od začátku prosince užívám od něj doporučenou suplementaci - kdy všechny výrobky jsou sestaveny od 1 firmy -MLM řetězec-
Výsledky:
Ca + 101 %
Na -70 %
K -58%
P -21%
Zn -48%
Mg +5%
Fe -56%
Cu- 29 %
Ni- 52 %
Mn - 81 %
Se- 30 %
Cr- 66 %
Mo- 18 %
Co- 56 %
Ag- 91 %
Si - 47 %
S + 26 %
I - 36 %
Sn - 52 %
V + 17 %
Sr - 32 %
B - 33 %
Li + 28 %
Ba- 85 %
Toxické prvky - nízko
Poměry:
Ca/P + 83 %
Na/K - 30 %
Ca/K + 294 %
Zn/Cu + 20 %
Na/Mg - 35 %
Ca/Mg + 215 %
Fe/Cu - 7 %
Ca/Na + 226 %
Cu/Mo - 56 %
Fe/Co - 23 %
Ca/Sr + 112 %
Ca/Fe + 221 %
K/Li - 67 %
K/Co - 4 %
Ca/Si + 281 %
I/Se - 9 %

Závěr:Pomalý typ A
Ve Vašem případě poměr Ca/Mg svědčí pro zvýšený svalový tónus, nejčastěji se projevující formou křečí, pocitem konstatního nápětí, poruchami zažívacího traktu ,tj. zácpou. Zároveň může svědčit pro transmineralizací, tj. pro přemisťování vápníku v organismu z míst o vysoké koncentraci do míst s nízkou koncentrací.
Ve Vašem případě nesprávný poměr zinku k mědi svědčí pro vysokou koncentraci progesteronu ve vztahu k estrogenům.
Koncentrace sodíku a hořčíku je uzce spjata s hladinou krevního tlaku. Nízká koncentrace sodíku při současně nízkém poměru Na/Mg může svědčit pro sníženou tvorbu aldosteronu (hormon) a může být příčinou nízkého krevního tlaku.
Nízký poměr železa při vysoké koncentraci kobaltu svědčí pro náchylnost k poruchám štítné žlázy.
Poměr sodíku ke draslíku je odrazem funkce nadledvin. Nízký poměr Na/K svědčí pro katabolické pochody, které jsou spjaty se zvýšeným vylučováním glukokortikoidů. Ty ovlivňují metabolismus bílkovin (jejich rozpad) a také tlumí buněčnou imunitu (působí imunosupresivně). Dlouhodobé působení stresogenních faktorů (stressorů) vede k nadměrné činnosti nadledvin.Tento stav má za následek zvýšené vylučování glukokortikoidů, které mohou vést k depresi, poruchám metabolismu bílkovin a imunitním poruchám.
Poměr vápníku k železu, obdobně jako poměr železa k mědi, odráží metabolismus železa v organismu. Odchylka poměru Ca/Fe s ohledem na nízký obsah železa, může svědčit pro chudokrevnost.
Nízká hodnota poměru mědi k molybdenu i při vysoké koncentraci mědi svědčí pro poruchu vstřebávání mědi.
Štítná žláza žláza má významný vliv na metabolismus vápníku a draslíku. V případě, že vzájemný poměr Ca/K se odchyluje od normy ( má velkou hodnotu), může svědčit pro sníženou aktivitu štítné žlázy (nemusí se však jednat o hypofunkci štítné žlázy)*.
Fosfor je základní složkou metabolických prostředků, representovaných především fosfátovými vazbami (ATP). Vápník určuje nervosvalovou excitabilitu. Vzájemný poměr Ca/P určuje rychlost energetických procesů v organismu. Ve Vašem případě převládá pomalý typ tvorby energie.

Suplementace - vše AMWAY !!! stěžejní zvednout hladinu hořčíku - i přesto, že ho mám v normě, abych stáhla ten rozdíl s vápníkem
první 3 měsíce - železo, magnesium -2x250 mg, lecithin, omega3, vitamin C, b komplex
další měsíce -obdobné - ale přidat vápník - magnesium ráno - samostatně, večer v kombinaci s vápníkem a D3

proč vám píši, když jsem si zaplatila i konzultaci lékaře - zjistila jsem že preparáty od Amway s magnesiem - jsou obsah oxid hořečnatý -vstřebatelnost mizivá!! přijde mi to horší volba než laktát, který jsem užívala předtím, na otázku jestli suplementovat draslík mi bylo řečeno, že ne že to bych pak musela zvedat sodík - a přeci nebudu víc solit !! mám poslední dobou velkou chut na slané.
pořád si nejsem jistá jestli moje tetanické příznaky způsobuje pouze nadbytek vápníku - jestli tam nemůže hrát roli i draslík nebo sodík.
Nechápu jaktože mám v těle zásoby 1 x takové než je norma - začaly mi navíc problémy na veganské dietě, ale moje mamka má taky nadbytek vápníku a taky tetanii - a ted již osteropozu, stravujeme se vcelku zdravě, mléčné výrobky nejím, k veganské dietě jsem ted zařadila maso a vejce.
bylo mi řečeno, že riziko osteropozy u mne veliké - začínají mne bolet kloubky na prstách, Mám málo vitaminu D3 i přesto, že jsem často hodně na slunci - to by svědčilo pro to, že se mi neukládá vápník do kostí, ale hromadí v těle. Ale proč se nevyloučí ????
Moc prosím o názor, i všechny ostatní pokud by někoho něco napadlo.
PS: Po magnesiu mi některé příznaky zmizly, či se dost zmírnily, ale stále to není Ok, únava veliká
Děkuji moc
Přeji krásný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 10:03 pm 
Offline

Registrován: ned bře 12, 2017 9:52 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer, nedávno jsem si dělal vlasovou analýzu. Spíše jen tak pro ověření, ne že by mě vyloženě něco trápilo (je mi 23 let). Ani jsem ji neměl v plánu analýzu zveřejňovat, nicméně výsledky mě docela překvapily.

Zejména nedostatek zinku a hořčíku (pravidelně beru ZMA - Mg 450mg a Zn 30 mg). Dále také negativní výsledek u všech nejdůležitějších poměrových ukazatelů. Ještě bych se chtěl zeptat, jak nejlépe do sebe dostat železo.

Stopové prvky:
Ca +20%, Na +42%, K +172%, P +121%, Zn -13%, Mg -30%, Fe -41%, Cu -13%, Ni -57%, Mn -86%, Se -16%, Cr -35%, Mo -51%, Co -78%, Ag -98%, Si +12%, S -2%, I -22%, Sn -68%, V -27%, Sr -47%, B -13%, Li -2%, Ba -84%
Pomery:
Ca/P: -61%
Na/K: -48%
Ca/K: -63%
Zn/Cu: +65%
Na/Mg: +372%
Ca/Mg: +184%
Fe/Cu: +3%
Ca/Na: -60%
Cu/Mo: -11%
Fe/Co: +111%
Ca/Sr: +63%
Ca/Fe: +42%
K/Li: +179%
K/Co: +1147%
Ca/Si: +8%
I/Se: -7%

Děkuji moc a přeji hezký zbytek neděle \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
face111 píše:
Vážený pane Jardo,
moc vás prosím o názor na moji analýzu prvků z biomolu. již 3 roky mám latentní tetanii, která mi byla potvrzena až před půl rokem. Od té doby jsem suplovala magnesium laktát a na podzim jsem si nechala udělat analýzu i se zhodnocením jednoho lékaře, od začátku prosince užívám od něj doporučenou suplementaci - kdy všechny výrobky jsou sestaveny od 1 firmy -MLM řetězec-
Výsledky:
Ca + 101 %
Na -70 %
K -58%
P -21%
Zn -48%
Mg +5%
Fe -56%
Cu- 29 %
Ni- 52 %
Mn - 81 %
Se- 30 %
Cr- 66 %
Mo- 18 %
Co- 56 %
Ag- 91 %
Si - 47 %
S + 26 %
I - 36 %
Sn - 52 %
V + 17 %
Sr - 32 %
B - 33 %
Li + 28 %
Ba- 85 %
Toxické prvky - nízko
Poměry:
Ca/P + 83 %
Na/K - 30 %
Ca/K + 294 %
Zn/Cu + 20 %
Na/Mg - 35 %
Ca/Mg + 215 %
Fe/Cu - 7 %
Ca/Na + 226 %
Cu/Mo - 56 %
Fe/Co - 23 %
Ca/Sr + 112 %
Ca/Fe + 221 %
K/Li - 67 %
K/Co - 4 %
Ca/Si + 281 %
I/Se - 9 %

Závěr:Pomalý typ A
Ve Vašem případě poměr Ca/Mg svědčí pro zvýšený svalový tónus, nejčastěji se projevující formou křečí, pocitem konstatního nápětí, poruchami zažívacího traktu ,tj. zácpou. Zároveň může svědčit pro transmineralizací, tj. pro přemisťování vápníku v organismu z míst o vysoké koncentraci do míst s nízkou koncentrací.
Ve Vašem případě nesprávný poměr zinku k mědi svědčí pro vysokou koncentraci progesteronu ve vztahu k estrogenům.
Koncentrace sodíku a hořčíku je uzce spjata s hladinou krevního tlaku. Nízká koncentrace sodíku při současně nízkém poměru Na/Mg může svědčit pro sníženou tvorbu aldosteronu (hormon) a může být příčinou nízkého krevního tlaku.
Nízký poměr železa při vysoké koncentraci kobaltu svědčí pro náchylnost k poruchám štítné žlázy.
Poměr sodíku ke draslíku je odrazem funkce nadledvin. Nízký poměr Na/K svědčí pro katabolické pochody, které jsou spjaty se zvýšeným vylučováním glukokortikoidů. Ty ovlivňují metabolismus bílkovin (jejich rozpad) a také tlumí buněčnou imunitu (působí imunosupresivně). Dlouhodobé působení stresogenních faktorů (stressorů) vede k nadměrné činnosti nadledvin.Tento stav má za následek zvýšené vylučování glukokortikoidů, které mohou vést k depresi, poruchám metabolismu bílkovin a imunitním poruchám.
Poměr vápníku k železu, obdobně jako poměr železa k mědi, odráží metabolismus železa v organismu. Odchylka poměru Ca/Fe s ohledem na nízký obsah železa, může svědčit pro chudokrevnost.
Nízká hodnota poměru mědi k molybdenu i při vysoké koncentraci mědi svědčí pro poruchu vstřebávání mědi.
Štítná žláza žláza má významný vliv na metabolismus vápníku a draslíku. V případě, že vzájemný poměr Ca/K se odchyluje od normy ( má velkou hodnotu), může svědčit pro sníženou aktivitu štítné žlázy (nemusí se však jednat o hypofunkci štítné žlázy)*.
Fosfor je základní složkou metabolických prostředků, representovaných především fosfátovými vazbami (ATP). Vápník určuje nervosvalovou excitabilitu. Vzájemný poměr Ca/P určuje rychlost energetických procesů v organismu. Ve Vašem případě převládá pomalý typ tvorby energie.

Suplementace - vše AMWAY !!! stěžejní zvednout hladinu hořčíku - i přesto, že ho mám v normě, abych stáhla ten rozdíl s vápníkem
první 3 měsíce - železo, magnesium -2x250 mg, lecithin, omega3, vitamin C, b komplex
další měsíce -obdobné - ale přidat vápník - magnesium ráno - samostatně, večer v kombinaci s vápníkem a D3

proč vám píši, když jsem si zaplatila i konzultaci lékaře - zjistila jsem že preparáty od Amway s magnesiem - jsou obsah oxid hořečnatý -vstřebatelnost mizivá!! přijde mi to horší volba než laktát, který jsem užívala předtím, na otázku jestli suplementovat draslík mi bylo řečeno, že ne že to bych pak musela zvedat sodík - a přeci nebudu víc solit !! mám poslední dobou velkou chut na slané.
pořád si nejsem jistá jestli moje tetanické příznaky způsobuje pouze nadbytek vápníku - jestli tam nemůže hrát roli i draslík nebo sodík.
Nechápu jaktože mám v těle zásoby 1 x takové než je norma - začaly mi navíc problémy na veganské dietě, ale moje mamka má taky nadbytek vápníku a taky tetanii - a ted již osteropozu, stravujeme se vcelku zdravě, mléčné výrobky nejím, k veganské dietě jsem ted zařadila maso a vejce.
bylo mi řečeno, že riziko osteropozy u mne veliké - začínají mne bolet kloubky na prstách, Mám málo vitaminu D3 i přesto, že jsem často hodně na slunci - to by svědčilo pro to, že se mi neukládá vápník do kostí, ale hromadí v těle. Ale proč se nevyloučí ????
Moc prosím o názor, i všechny ostatní pokud by někoho něco napadlo.
PS: Po magnesiu mi některé příznaky zmizly, či se dost zmírnily, ale stále to není Ok, únava veliká
Děkuji moc
Přeji krásný den

To se tedy váš doktor moc nepředvedl, musíte primárně srovnat základní čtyřku tedy prvky sodík, draslík, hořčík, vápník a z toho nyní plyne, že nejvíce vám chybí sodík, druhý v pořadí je draslík a až na třetím místě je hořčík. Logicky vás tedy nyní sice zajímá zvýšení hořčíku, ale mnohem více vás zajímá zvýšení sodíku, který paradoxně hořčík vytlačuje, tedy pokud dodáváte nyní hořčík dále zhoršujete situaci se stavem sodíku. To v konečném důsledku rozhazuje nadledvinky a tím se tělo dostává dále do problémů. Řešit to uvedenou předraženou a nesmyslnou suplementací je vyhazování peněz, tedy bych se ho minimálně přeptal proč vám vůbec něco takového doporučil. Pokud to nebude schopen nějak logicky vysvětlit, což pochybuji, považoval bych to za ukončené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
desire93 píše:
Dobrý večer, nedávno jsem si dělal vlasovou analýzu. Spíše jen tak pro ověření, ne že by mě vyloženě něco trápilo (je mi 23 let). Ani jsem ji neměl v plánu analýzu zveřejňovat, nicméně výsledky mě docela překvapily.

Zejména nedostatek zinku a hořčíku (pravidelně beru ZMA - Mg 450mg a Zn 30 mg). Dále také negativní výsledek u všech nejdůležitějších poměrových ukazatelů. Ještě bych se chtěl zeptat, jak nejlépe do sebe dostat železo.

Stopové prvky:
Ca +20%, Na +42%, K +172%, P +121%, Zn -13%, Mg -30%, Fe -41%, Cu -13%, Ni -57%, Mn -86%, Se -16%, Cr -35%, Mo -51%, Co -78%, Ag -98%, Si +12%, S -2%, I -22%, Sn -68%, V -27%, Sr -47%, B -13%, Li -2%, Ba -84%
Pomery:
Ca/P: -61%
Na/K: -48%
Ca/K: -63%
Zn/Cu: +65%
Na/Mg: +372%
Ca/Mg: +184%
Fe/Cu: +3%
Ca/Na: -60%
Cu/Mo: -11%
Fe/Co: +111%
Ca/Sr: +63%
Ca/Fe: +42%
K/Li: +179%
K/Co: +1147%
Ca/Si: +8%
I/Se: -7%

Děkuji moc a přeji hezký zbytek neděle \":)\"

Zvedal bych nyní pouze hořčík a sodík, zinku máte proti mědi dost i když to by chtělo spíše ověřit testem z krve a zrovna tak udělat při tom krevním vyšetření kompletní železný panel a krevní obraz. Pokud se z krve nepotvrdí nedostatek železa a nízký ferritin, tak železo neřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 05, 2017 8:29 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 05, 2017 8:05 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň p. Jarda,

Dnes mi prišla analýza vlasov z Biomolu-Med a chcela by som sa opýtať či mi schválite postup k výsledkom:
Vek 32 rokov

Ca +38%, Na +14%, K+67%, P+108%, Zn-46%, Mg+27%, Fe-35%, Cu+142%, Ni-36%, Mn-45%, Se-53%, Cr-6%, Mo+18%, Co-11%, Ag -82%, Si-80%, S+4%, I-52%, Sn-26%, V+175%, Sr-64%, B+40%, Li+35%, Ba-49%

Toxické prvky:
As = 0,09
Hg = 0,033
Al = 3,14
Cd =0,118
Pb = 8,95

Pomery:
Ca/P -52%
Na/K -32%
Ca/K -31%
Zn/Cu -63%
Na/Mg +106%
Ca/Mg +79%
Fe/Cu -60%
Ca/Na -42%
Cu/Mo +3%
Fe/Co -44%
Ca/Sr +177%
Ca/Fe +50%
K/Li +24%
K/Co +88%
Ca/Si +577%
I/Se +1%

Toxické pomery:
Ca/Pb 46,22
Zn/Cd 751,69
Fe/Pb 1,23
Mg/Pb 3,7


Rýchly metabolizmus, zlá reakcia na stres, ukazovateľe - nadladvinky efektivita dobrá, štítna žlaza efektivita dobrá, prevaha parasympatického systému, zvýšená aktivita katabolických procesov, prekyselenie negatívne.
Trochu som to tu na fóre študovala a vychádza mi to nasledovne, skúste ma prosím opraviť ak je niečo zle:
1. Vyrovnať horčík chloridom horečnatým do hnačky, potom znížiť(alebo radšej chelátovú variantu?)
2. Vyrovnať kremík – užívanie Bieleho ílu- Kaolínu v množstve 3 lyžice denne cca 1 mesiac s postupným znižovaním po týždni a následne 3 mesice 1 lyžica denne
3. Vyrovnať sodík – viacej soliť
4. Vyrovnať Zinok – nalačno chlorid zinočnatý cca 10 kvapiek ráno + večer, ráno lyžica tekvicového oleja tak isto nalačno + tekvicové semienka do jedla(aspoň v jednom jedle denne) takto aspoň mesiac, potom asi k zinku pridať už aj kvapku dve chloridu mednatého? (Tú meď som asi predávkovala jeho užívaním a je možné že preto je tak vysoko)Pokračovať aspoň 3 mesiace
5. Železo – tu je otázka či ho mám už začať dávkovať alebo ako ste radil vyššie až po spravení krvného obrazu?
6. Selén – Para orechy – množstvo min. 4ks denne + navyše suplementovať Selén v tabletách aspoň 100 mg denne po dobu mesiaca, potom už len orechy, prípadne 50 mg
7. Olovo – detoxikačná vanička + remineralizačné kúpele + Sanogel alebo Bentonit aspoň lyžica denne(nebude to veľa pri užívaní aj Kaolínu?) + očista pečene + Chlorella?
8. Antioxidanty – Vitamin C do hnačky – potom znížiť, Vitamín E – 200 mg ráno a večer(2 týždne, 2týždne pauza a znova užívanie 2 týždne), prípadne Koenzým Q10, šípky a flavinoidy z ovocia
9. Ráno šťavy, hlavne mrkva + mandle + kokos+goji
10. Lecitín – 10g denne aspoň 1 mesiac, potom tak 3g denne aspoň 3 mesiace
11. Jód – Lugolov roztok začať 1 kvapka týždeň, postupne zvyšovať, tu sa mi nezdá ísť príliš vysoko tak na 20 kvapiek denne? Potom znížiť na udržovaciu dávku 1-2 kvapky denne. Lugol užívam priebežne max. 8 kvapiek denne a škvrnu mám min. 9 hodín(pôvodne bola tak 4 hodiny)
12. Mangán – objednať si od Vás Mangan
13. Striebro – objednať si od Vás Koloidné striebro – užívanie 1 lyžička denne + pri užívaní zvýšiť probiotiká – znova aspoň 3 mesiace
14. B komplex – 1 mesiac potom stop, a za ďalší mesiac znova 1 mesiac brať?
15. Omega 3 – Sírna patlanina – ideál bez ničoho? Samotná?
16. Probiotika + kefír + Pickles + kyslá kapusta + jabĺčkový ocot min. 1 lyžica denne a Diosmin na cievy + konzumácia pohánky
17. Pohyb – rýchla chôdza alebo kardio cvičenie min. 3x do týždňa 30 min
18. Dychové cvičnia
19. Shankaprakshalana?Prípadne ako často? Klystýri? Prípadne ako často? Očista lymfatického systému?
20. Obmedzenie alkoholu - max. 2dl červeného vína 3x do týždňa
21. Vápnik - tá extrémna hodnota sa s horčíkom zrovná, alebo je tam ešte nejaký problém? Myslím tým či to má niečo spoločné s nábehom na kŕčové žily, celulitídu, resp. lupiny - to sú veci na ktoré mám nábeh tak posledné 2-3 roky

Snažím sa o vegetariánsku stravu, ktorú mi v analýze aj odporúčili(začala som dávno pred analýzou). Rovnako po analýze hormónov v tele a Vašich odporúčaniach(Triphala, Maca, max. kľudu, 432 Hz relaxačná hudba, Chanca piedra, Melatonin(užívala som len 2 týždne), zelený čaj a pridala som čaj medovku, šalviu, mätu) je už môj spánok v poriadku a nočné budenie zmizlo, spím ako bábätko. Aj keď teraz v rámci analýzy prvkov je jasné že mám rýchly metabolizmus a som náchylná na stres.
Ak vidíte ešte prípadne nejaké vylepšenie môjho postupu, alebo zmenu, môžete sa na to prosím pozrieť a navigovať ma?

Ďakujem a prajem pekný večer \":D\"
Zuzana


Naposledy upravil prin dne pon čer 12, 2017 12:15 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 12, 2017 8:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
dobry den, mate nekdo zkusenost s vysledky nize nabizene analyzy vlasu? asi bych to zkusil, rad podporim ceskou laborator...

http://jaroslavorlik.cz/analyza-prvku-ve-vlasech/

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 20, 2017 8:19 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2017 12:14 pm
Příspěvky: 2
ash píše:
dobry den, mate nekdo zkusenost s vysledky nize nabizene analyzy vlasu? asi bych to zkusil, rad podporim ceskou laborator...

http://jaroslavorlik.cz/analyza-prvku-ve-vlasech/

nebudete podporovat českoulaboratoř
Doktor orlík - posílá do polska do Biomolu a pak vám vnutí suplementaci od Amway - abyste se stal členem - postaví vám suplementaci, aby mu to sedlo - Nutrilite od Amway
Stálo mne to 9.000 kč!!!
Dle analýzy sem měla převahu progesteronu a houby dle testů mám skoro žádný v těle a po aplikaci přírodního progesteronového krému mám zlepšení.
takže nedoporučuji - zobete Nutrilite a pak zjistíte - že to obsahuje minimálně vstřebatelný hořčík
To si můžete nechat přímo z Biomolu - tam vám taky udělaj suplementaci a nenapakuje se na vás ještě někdo další
navíc mi v té analýze nesedí i jiné věci
Petra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz