Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 4:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 7:27 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Dobrý den Jardo. Se zájmem jsem si přečetla Vaše stránky.
Dlouhou dobu mám problémy se zácpou, nespavostí a únavou. Ráda bych zkusila očistu tlustého střeva pomocí solného roztoku. Mám však hyátovou kýlu a obávám se, že tak velké množství vody v žaludku neudržím. Také mám obyvy, že ten syfonový efekt u mne nenastane.Prosím o radu, jak postupovat v tomto případě.
Též by mne zajímal pitný režim. Je vhodné tekutiny upíjet průběžně po celý den, nebo ve větším množství za určitou dobu?
Děkuji za odpověď. Vlaďka \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Dobrý den Jardo. Se zájmem jsem si přečetla Vaše stránky.
Dlouhou dobu mám problémy se zácpou, nespavostí a únavou. Ráda bych zkusila očistu tlustého střeva pomocí solného roztoku. Mám však hyátovou kýlu a obávám se, že tak velké množství vody v žaludku neudržím. Také mám obyvy, že ten syfonový efekt u mne nenastane.Prosím o radu, jak postupovat v tomto případě.
Též by mne zajímal pitný režim. Je vhodné tekutiny upíjet průběžně po celý den, nebo ve větším množství za určitou dobu?
Děkuji za odpověď. Vlaďka \":D\"

Špatně chápete základní princip této procedury. Tady nejde o jakékoliv udržení té vody v těle, to je naopak zcela nežádoucí a voda musí co nejrychleji opouštět tělo. To zda je žaludek posunut částečně nad bránici, na provedení této procedury nemá zásadní vliv. Nicméně to, co popisujete, souvisí s masivní acidózou a pouhým pročištěním trávicího traktu to patrně pouze krátkodobě zlepšíte, ale neodstraníte. Zde je potřeba celkem dost změnit stravovací režim, zajistit v trávicím traktu podmínky pro kolonizaci laktobacilů, rozhýbat střevo balastní vlákninou a porovnat pH moče a slin na život podporující hodnoty. Zda sifon nahodíte, či nikoliv, to záleží hlavně na předchozí přípravě vhodnou stravou a doporučuji se předčistit pomocí klystýrů.
Nejvíce se má pít ráno, což vám zajistí defekaci a velký příliv energie, denní minimum tekutin je 2,5 litru a v případě zácpy rozhodně mnohem více. Není vhodné pít více jak 0,5 litru za 30 minut, to je nezbytná doba na vstřebání tohoto množství tekutiny a hodně záleží i na její kvalitě, což zde všude píšu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 10:43 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Děkuji za odpověď i když alarmující. Píšete o změně jídelníčku, lactobacilech a vláknině.
Můžete to prosím upřesnit?
Dost nerada bych zkončila svůj život předčasně. Patrně bych měla nejdříve odstranit acidózu, až potom se zabývat čištěním všech orgánů (abych si spíše neublížila-nežli pomohla).
Byla bych Vám vděčná, kdyby jste mi poradil, jaké prostředky na toto použít.
Sháněla jsem v lékárně lakmusové papírky na zkoušku Ph, ale nepodařilo se.
Děkuji za Vaši pomoc. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Děkuji za odpověď i když alarmující. Píšete o změně jídelníčku, lactobacilech a vláknině.
Můžete to prosím upřesnit?
Dost nerada bych zkončila svůj život předčasně. Patrně bych měla nejdříve odstranit acidózu, až potom se zabývat čištěním všech orgánů (abych si spíše neublížila-nežli pomohla).
Byla bych Vám vděčná, kdyby jste mi poradil, jaké prostředky na toto použít.
Sháněla jsem v lékárně lakmusové papírky na zkoušku Ph, ale nepodařilo se.
Děkuji za Vaši pomoc. \":)\"

To budete muset nastudovat, vlastně jsou o tom celé tyto stránky a opisovat je znovu to by asi nešlo. Zatím nic nekončí a pokud vrátíte zpět svoje pH, tak se odstraní potíže. Pro nejrychlejší pochopení je vhodná osobní konzultace a pokud máte zájem, tak mi zavolejte. Za nějakých 4-8 hodin vám vysvětlím vše potřebné a pochopíte, kde děláte chyby. Ty papírky jsou pro diabetiky a není problém je koupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 11:45 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Děkuji moc, já vaše stránky nastuduji. Osobní konzultace je bohužel neschůdná.
Bydlím příliš daleko a jsem vázána povinnostmi. A to jsem si vždy myslela, kdovíjak zdravě nežiji. A ona je pravda asi někde jinde. Budu se snažit vše srovnat a přebudovat své stravovací i pohybové nešvary.
Pokud bych měla možnost se k vám nějakým způsobem dostat, určitě vám zavolám a domluvím si konzultaci.
Ještě jednou díky a přeji pěkný den. \":P\"
Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 7:15 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Dobré ráno pane Jardo.
Pečlivě jsem si pročetla Vaše stránky a dle vaší rady zakoupila testovací proužky na pH a provedla test.
No musím říci, že pH z těch 3 kontrolovaných hodnot mi vyšlo nejlépe. 6,5 ovšem glykémii jsem měla po 3x na hodnotě 2,8.
Tak teď nevím, zda jsou proužky vadné, nebo mám opravdu hypoglikémii.
Byla jsem rozhodnuta začít se změnou stravování, ale takto jsem na rozpacích. Abych to spíše nezhoršila.
Už takto jedu na půl plynu.
Mám dotaz na stravování podle krevních skupin, které se propaguje. Jsem krevní skupina A a dle toho bych téměř nic nesměla
( pomeranče, banány, rajčata, papriky, zelí...). Pravdou je, že mi poslední dobou rajčata a papriky nedělají moc dobře(vrací se mi zpět), ale přičítala bych to spíše té mojí kýle.
V diskusi na očistu těla jste někomu radil pít hodně kefíru. A nadruhou stranu říkáte, že mléčné výrobky jsou bílý jed.
Tak jsem z toho opravdu v rozpacích. Spousta informací a člověk neví, čeho se má chytit.
Pro začátek jsem přestala pít kávu a jíst mléčné výrobky (hlavně sýry) a objednala jsem si reverzní osmózu, alespoň tu vodu ať máme čistou. Masu jsem nikdy příliš neholdovala, uzeniny nejím vůbec, spíš ujíždím na žitném chlebu. Ovoce a zeleniny jím tolik, kolik mi to žaludek povolí.
A ještě jeden dotaz bych měla. Jak jste psal o té patlanině z tvarohu a lněného oleje, mohu si ji dopřát? Mám totiž velice tenkou a vysušenou pokožku a zásobuji ji spíše z venčí.
Děkuji vám za odpovědi a přeji pěkný den.
Vlaďka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Dobré ráno pane Jardo.
Pečlivě jsem si pročetla Vaše stránky a dle vaší rady zakoupila testovací proužky na pH a provedla test.
No musím říci, že pH z těch 3 kontrolovaných hodnot mi vyšlo nejlépe. 6,5 ovšem glykémii jsem měla po 3x na hodnotě 2,8.
Tak teď nevím, zda jsou proužky vadné, nebo mám opravdu hypoglikémii.
Byla jsem rozhodnuta začít se změnou stravování, ale takto jsem na rozpacích. Abych to spíše nezhoršila.
Už takto jedu na půl plynu.
Mám dotaz na stravování podle krevních skupin, které se propaguje. Jsem krevní skupina A a dle toho bych téměř nic nesměla
( pomeranče, banány, rajčata, papriky, zelí...). Pravdou je, že mi poslední dobou rajčata a papriky nedělají moc dobře(vrací se mi zpět), ale přičítala bych to spíše té mojí kýle.
V diskusi na očistu těla jste někomu radil pít hodně kefíru. A nadruhou stranu říkáte, že mléčné výrobky jsou bílý jed.
Tak jsem z toho opravdu v rozpacích. Spousta informací a člověk neví, čeho se má chytit.
Pro začátek jsem přestala pít kávu a jíst mléčné výrobky (hlavně sýry) a objednala jsem si reverzní osmózu, alespoň tu vodu ať máme čistou. Masu jsem nikdy příliš neholdovala, uzeniny nejím vůbec, spíš ujíždím na žitném chlebu. Ovoce a zeleniny jím tolik, kolik mi to žaludek povolí.
A ještě jeden dotaz bych měla. Jak jste psal o té patlanině z tvarohu a lněného oleje, mohu si ji dopřát? Mám totiž velice tenkou a vysušenou pokožku a zásobuji ji spíše z venčí.
Děkuji vám za odpovědi a přeji pěkný den.
Vlaďka \":)\"

Proužky asi vadné nebudou, jde spíše o správnou techniku odečítání. Také záleží na čase, kdy jste to měřila, protože hodnoty se v průběhu dne zásadně mění. Změnou stravy nic zhoršit nemůžete, jediný vedlejší efekt je lepší zdraví. Stravování podle krevních skupin sice v některých případech funguje, ale většinou bohužel ne a já ho tedy beru jako scestné. V nynější době zrovna rajčata a papriky nemohou dělat dobře ani zdravému člověku, to není zelenina, ale umělá hmota. Musíte používat takové plodiny, které měly šanci dozrát v přirozených podmínkách, třeba růžičková kapusta a podobně. Kefír radím domácí a skutečně živý, zatím co zakazuji vyumělkované srajdy s několikaměsíční záruční lhůtou. První prospívá a druhé škodí, což platí třeba i u těch rajčat a domácí zralé rajče je jednoznačně prospěšné, zatím co zimní obarvený výplod mocné čarodějky chemie, nebo různé tomatové zálivky, jsou cesta ke zdravotním potížím. Chleba je sajrajt ze všech nejhorší a pokud již se bez něj neobejdete, tak si kupte chleba Ason od firmy Kolinger, který je jakž takž použitelný http://www.kolinger.cz/informace/pouziti-peciva-ason . Patlanici si dělejte z domácího ideálně kozího kefíru a ta vám bude pouze prospívat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 10:25 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Děkuji za odpověď i když s tím chlebem jste mi dal ránu!
Já jsem totiž vyloženě chlebový člověk. A co takhle doma upečený z celozrnné žitné BIO mouky, ten bych mohla?
Alespoň kousíček. Ono je dosti těžké měnit zvyky, když na vás doma koukají jako na blázna.
A ještě poslední dotaz.
V receptáři jsem sledovala váš pořad o čištění jater. A chtěla bych vědět, zda mohu tuto metodu použít i já.
Víte mám obavy z té epsomské soli, přeci jen to je chemie. A ten můj překyselený organismus-snese to?
I to dosti velké množství oleje. Vypít to nebude problém, zvládnou to ta moje unavená játra?
Já vím, že je to přírodní, ale obavy přeci jen mám.
A už je to vše, už nebudu otravovat.
Děkuji a přeji pěkný den.
Vlaďka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Děkuji za odpověď i když s tím chlebem jste mi dal ránu!
Já jsem totiž vyloženě chlebový člověk. A co takhle doma upečený z celozrnné žitné BIO mouky, ten bych mohla?
Alespoň kousíček. Ono je dosti těžké měnit zvyky, když na vás doma koukají jako na blázna.
A ještě poslední dotaz.
V receptáři jsem sledovala váš pořad o čištění jater. A chtěla bych vědět, zda mohu tuto metodu použít i já.
Víte mám obavy z té epsomské soli, přeci jen to je chemie. A ten můj překyselený organismus-snese to?
I to dosti velké množství oleje. Vypít to nebude problém, zvládnou to ta moje unavená játra?
Já vím, že je to přírodní, ale obavy přeci jen mám.
A už je to vše, už nebudu otravovat.
Děkuji a přeji pěkný den.
Vlaďka \":)\"

Chleba je nejhorší droga vůbec a vyvolává spoustu zdravotních potíží, čili pouze málo a vyrobeno z celých zrn původní technologií, ale nejlepší chleba je žádný. Čistit tělo může každý, ale kroky jsou jasné, nejdřív střeva potom játra, ne obráceně. Epsomská sůl není chemie, to je pouze předávkování hořčíkem, který vám určitě zoufale chybí. Organizmus to snese, ale důležité je dodržet postup očist, jinak můžete mít zbytečné potíže, že vám bude blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 11:35 am 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
... V nynější době zrovna rajčata a papriky nemohou dělat dobře ani zdravému člověku, to není zelenina, ale umělá hmota. Musíte používat takové plodiny, které měly šanci dozrát v přirozených podmínkách, třeba růžičková kapusta a podobně. ...


Ale neplatí to v tejto dobe o väčšine dostupnej zelenine a ovocí? Oplatí sa potom jesť napríklad také banány a pomaranče, ktoré sa skôr dajú považovať za chemickú bombu ako vitamínovú?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
frilo píše:
Ale neplatí to v tejto dobe o väčšine dostupnej zelenine a ovocí? Oplatí sa potom jesť napríklad také banány a pomaranče, ktoré sa skôr dajú považovať za chemickú bombu ako vitamínovú?

Píšu tam docela jasně, že musíte používat takové plodiny, které měly šanci dozrát v přirozených podmínkách, třeba růžičková kapusta a podobně. Jinak to, co je z dovozu a nemohlo to ve svém přirozeném prostředí dozrát, je většinou dost špatné, ale u všeho to také neplatí a určitě je lepší špatný pomeranč, než dobré vepřové uzené koleno, které má těch prospěšných látek ještě mnohem méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 7:15 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Dobré ráno pane Jaroslave. Měla bych ještě dotaz ohledně pitného režimu.
Začala jsem po ránu pít studenou vodu. Jde to ztuha, ale jde určitě o zvyk. Prostě pomalu přidávat a ono se to srovná.
Musím říci, že tato metoda splehlivě funguje již po vypití 3dl vody (mám na mysli defekaci).
Já pracuji jako kancelářská síla, což obnáší 8 hodin u počítače, bez výrazné možnosti pohybu.
Během dopoledne vypiji tak 1,5 litru slaboučkého zeleného nebo bilinkového čaje.
Pokud toto množství překročím, začnou mi otékat nohy a jsem unavená. Nejspíš to bude tím, že se nehýbám.
Během odpoledne vypiji to samé množství tekutin ( voda, čaj).
Je třeba pití tekutin zvyšovat i v případě, že mám zmiňované potíže?
Děkuji a přeji pěkný den
Vlaďka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Dobré ráno pane Jaroslave. Měla bych ještě dotaz ohledně pitného režimu.
Začala jsem po ránu pít studenou vodu. Jde to ztuha, ale jde určitě o zvyk. Prostě pomalu přidávat a ono se to srovná.
Musím říci, že tato metoda splehlivě funguje již po vypití 3dl vody (mám na mysli defekaci).
Já pracuji jako kancelářská síla, což obnáší 8 hodin u počítače, bez výrazné možnosti pohybu.
Během dopoledne vypiji tak 1,5 litru slaboučkého zeleného nebo bilinkového čaje.
Pokud toto množství překročím, začnou mi otékat nohy a jsem unavená. Nejspíš to bude tím, že se nehýbám.
Během odpoledne vypiji to samé množství tekutin ( voda, čaj).
Je třeba pití tekutin zvyšovat i v případě, že mám zmiňované potíže?
Děkuji a přeji pěkný den
Vlaďka \":)\"

Pokud vypijete za den 3 litry tekutiny, tak bych ani tak neřešil další tekutinu, jako její kvalitu a část tohoto objemu bych nahradil nějakou šťávou podporující činnost ledvin. Ty máte pravděpodobně oslabené a je potřeba jim pomoci. Naprosto nejvhodnější je šťáva z melounu a jíst meloun, což je nyní docela problém, ale slušné výsledky se dají docílit i okurkou, červenou řepou a mrkví. Jako výborné diuretikum proti otokům lze aplikovat šťávu z cibule, která je sice dost nechutná, ale o to lépe funguje. Dává se 50 ml cibulové do 450 ml okurkové, jedenkrát denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:13 am 
Offline

Registrován: pát úno 05, 2010 9:21 am
Příspěvky: 7
Máte na mysli vodní meloun, nebo může být i ten žlutý-cukrový? Ten se dá v současné době sehnat lépe.
Co se týká zeleniny, už se těším na léto. Mám zahrádku a vše si v klidu vypěstuji.
Díky, pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tomášková píše:
Máte na mysli vodní meloun, nebo může být i ten žlutý-cukrový? Ten se dá v současné době sehnat lépe.
Co se týká zeleniny, už se těším na léto. Mám zahrádku a vše si v klidu vypěstuji.
Díky, pěkný den

Ano normální červený meloun a zpracovat ho můžete i se slupkou, čili se prakticky nic nevyhodí. Pouze ho oškrabejte jako bramboru, tak 1 mm té tvrdé slupky odstraňte a vše ostatní klidně spotřebujte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz