Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 7:38 pm 
Offline

Registrován: ned bře 28, 2010 7:10 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den , můj syn 22 let před vánocemi onemocněl Ulcerozní kolitidou, můžete mi prosím poradit
léčbu , medikamenty od lékařů zdá se příliž nepomáhají .Neustále jsou křeče v břiše ,řídká stolice
s příměsí krve. Děkuji. Pity


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pity píše:
Dobrý den , můj syn 22 let před vánocemi onemocněl Ulcerozní kolitidou, můžete mi prosím poradit
léčbu , medikamenty od lékařů zdá se příliž nepomáhají .Neustále jsou křeče v břiše ,řídká stolice
s příměsí krve. Děkuji. Pity

Na zánětlivé potíže je medikamentózní léčba naprosto k ničemu, tam je vždy nutné odstranit příčinu. Dnešní mládež je otřesnou stravou překyselena tak šíleně, že mi běžně jezdí 25 letí pacienti s chorobami padesátníků a tato choroba není výjimkou. Předpokládám, že dosud na rady lékařů jí váš syn bezezbytkovou stravu a kadí nějakou pastu. Oboje je samozřejmě špatně a na celý problém musíte jít jinak. Základem je čistota střeva, kterou lze zajistit pomocí očistných technik, konkrétně v tomto případě klystýry, ideálně urinové. Součastně přejít na stravu živou, zajišťující výživu a pohyb střeva. Pro začátek velice jemně strouhaná mrkev a po zklidnění postupně přidávat tvrdší potraviny, hlavně syrový listový špenát a pohanku pouze spařenou, nebo jen máčenou a ne tu hnědou, ale tu nazelenalou, jmenuje se lámanka. Vhodný je domácí kefír vyrobený pomocí kefírové houby, což zajistí správné bakteriální prostředí ve střevě. Stravou, či jedlou sodou musíte zajistit co nejrychleji život podporující pH moče, nyní na minimálně 10 dní v rozsahu 7,5-7,8 pH a dodat omega 3 mastné kyseliny pomocí sirné patlanice, což záněty celkem spolehlivě utlumí. Asi by bylo vhodné se se mnou spojit a případné detaily dořešit telefonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ulcerozna kolitida
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 7:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 25, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 2
Dobry den pan Jarda. Chcel by som sa opytat co by ste odporucil na liecbu ulceroznej kolitidy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ulcerozna kolitida
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
macaw píše:
Dobry den pan Jarda. Chcel by som sa opytat co by ste odporucil na liecbu ulceroznej kolitidy?

Nejdříve si přečíst vše potřebné a pak zakládat nová vlákna, předpokládám, že pouze těžko najdete něco, co jsem již nezodpověděl někomu jinému, jak vidíte v předchozím příspěvku, který jste určitě ani neviděl. Mimo výše uvedené můžete také vyzkoušet peroxid hořčíku o kterém jsem zde už také psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 2:02 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 25, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 2
Mohol by som namiesto peroxidu horcika uzivat oxid horecnaty? Moze sposobit peroxid horcika alebo oxid horecnaty perforaciu hrubeho creva, ak je crevo oslabene tazkym zapalom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
macaw píše:
Mohol by som namiesto peroxidu horcika uzivat oxid horecnaty? Moze sposobit peroxid horcika alebo oxid horecnaty perforaciu hrubeho creva, ak je crevo oslabene tazkym zapalom?

Co může v organizmu způsobit oxid hořečnatý, je jasné. V medicíně je oxid hořečnatý používán jako antacidum při pálení žáhy a překyselení žaludku. Slouží také jako zdroj hořčíku a laxativum. Naproti tomu je peroxid hořčíku vyloženě jinak pracující látka, která po požití uvolní v těle kvantum kyslíku a ten je prudkým jedem pro jakékoliv anaerobně žijící breberky. Nahradit se tedy vzájemně nedají a perforace střeva je podle mého názoru prakticky nereálná při užívání normálních dávek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ulcerozni kolitida
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 11:11 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,
mám tří-letou dceru s Ulcerozní kolitidou od dvou měsíců. Vyzkoušeli jsem už řadu léků, ale všechny jsou bez účinků. Její stav je od dvou měsíců beze změny. Strácí krev má tedy již silnou chudokrevnost a stolice neklesnou pod 6x denně.Dnes je ji 3,5 roku a léčba nikam nevede.
Děkuji za každou radu, jak zlepšit jeji zdravotní stav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozni kolitida
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Dobrý den,
mám tří-letou dceru s Ulcerozní kolitidou od dvou měsíců. Vyzkoušeli jsem už řadu léků, ale všechny jsou bez účinků. Její stav je od dvou měsíců beze změny. Strácí krev má tedy již silnou chudokrevnost a stolice neklesnou pod 6x denně.Dnes je ji 3,5 roku a léčba nikam nevede.
Děkuji za každou radu, jak zlepšit jeji zdravotní stav

Ten stav se vám patrně povedlo nastartovat odstavením od kojení a přechodem na umělohmotnou dětskou stravu. Další důležitý aspekt je generační nedostatek omega 3 mastné kyseliny, kterou má matka předat novorozenci a pokud jste ji neměla, což je bohužel velice časté, tak není co předat. Nyní ji můžete dodávat formou sirné patlanice a jinak vynechat všech pět bílých jedů. Hlavní viník je zde většinou lepek, tedy v žádném případě ji nekrmit ničím z mouky s lepkem a jako potraviny používat pouze pohanku, amarant, quinou a jáhly. Všechny léky podle možností vysadit a začít dodávat pouze protizánětlivé potraviny, tedy sirnou patlanici, papáyu, zelené lupení, třeba syrový špenát s pohankou. Další vhodná strava je jemně strouhaná mrkev, ovocné a zeleninové čerstvé šťávy, ořechová mléka a přesnídávky z čerstvě rozmixovaných syrových potravin. Jako protizánětlivé doplňky se dají použít kyselina alfa lipová, quercetin, extrakt z hroznových jader a mnoho dalších. Čaje lapacho a vilcacora, vhodná je také lichořeřišnice a další fungicidní rostliny. Problém si trochu nastudujte a pak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 11:22 am 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, kojila jsem do osmi měsíců. Bohužel stav malé byl tak vážný, že mi bylo doporučeno přestat a vyzkoušet Neocate, aby jsme vyloučili alergii na mateřské mléko a alergii na bílkovinu kravského mléka i když jsem se už od dvou měsíců snažila mléko z jídelníčku sama vytěsnit. I když jsem Vám psala, že malá měla krev ve stolici již od dvou měsíců, bohužel jsme se začali léčit až od jednoho roku, protože naše lékařka tomu nepřikládala žádnou váhu i když malá trpěla už tenkrát silnou chudokrevností. Manžel mi onemocnel 3 měsíce před porodem UC a jeho stav se rychle zhoršoval, zhubl 35 kg a měl rezistenci na veškerou léčbu. Jeho formu nemoci nazývali jako extrémní [black stone], za necelý půl rok musel podstoupit operaci, kde došlo k totální kolektomii s J pauchem. Tudíš jsem od 7. měsíce těhotenství prožívala samý stres, který trval ještě celou dobu co jsem malinkou kojila. Navštívili jsme s malou už spoustu léčitelů a vyzkoušeli řadu přírodní i klasické léčby, vždy je účinek na začátku a následně se její stav opět zhorší i když nadále vše dodržujeme stejně. Určitě vyzkoušíme Vaše rady a budeme doufat, že nastane zlepšení, vím, že to je běh na dlouhou trať, ale už teď se snažíme jíst zdravě. Nevím taky jestli její problém není způsoben trochu i psychikou. Před 3 týdny jsem musela jít do porodnice a poprvé jsme byli od sebe s dcerou odděleny a její stav se ze dne na den zlepšil a po celou dobu co jsem ležela v nemocnici chodila na velkou 1 denně, nestěžovala si na bolesti bříška a spala celou noc v tahu. Jinak chodíme v noci každé dvě hodiny na velkou a přez den ji bolí neustále břicho. Po návratu z nemocnice se vše vrátilo do starých kolejí a ona mi oznámila, že když jsem doma, tak zase může v noci stávat. Před týdnem se její stav opět zhoršil. Nechala jsem dělat testy na rotaviry, ale ty vyšly negativně, tak si myslím, že se jí zase rozjíždí Uc. Stolici má vodovou a chodí 6x za den, má teď i nechutenství a nemá pocit žízně i přez to, že užívá 15 mg prednisonu. Děkuji za odpověď a když by jste pro mě měl nějakou radu, budu Vám vděčná. Ještě se zeptám co mám jíst, aby mělo miminko dostatek omega 3 mastných kyselin z mateřského mléka. Chci předejít tomu, aby se to opakovalo i u syna. Ještě jednou děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Dobrý den, kojila jsem do osmi měsíců. Bohužel stav malé byl tak vážný, že mi bylo doporučeno přestat a vyzkoušet Neocate, aby jsme vyloučili alergii na mateřské mléko a alergii na bílkovinu kravského mléka i když jsem se už od dvou měsíců snažila mléko z jídelníčku sama vytěsnit. I když jsem Vám psala, že malá měla krev ve stolici již od dvou měsíců, bohužel jsme se začali léčit až od jednoho roku, protože naše lékařka tomu nepřikládala žádnou váhu i když malá trpěla už tenkrát silnou chudokrevností. Manžel mi onemocnel 3 měsíce před porodem UC a jeho stav se rychle zhoršoval, zhubl 35 kg a měl rezistenci na veškerou léčbu. Jeho formu nemoci nazývali jako extrémní [black stone], za necelý půl rok musel podstoupit operaci, kde došlo k totální kolektomii s J pauchem. Tudíš jsem od 7. měsíce těhotenství prožívala samý stres, který trval ještě celou dobu co jsem malinkou kojila. Navštívili jsme s malou už spoustu léčitelů a vyzkoušeli řadu přírodní i klasické léčby, vždy je účinek na začátku a následně se její stav opět zhorší i když nadále vše dodržujeme stejně. Určitě vyzkoušíme Vaše rady a budeme doufat, že nastane zlepšení, vím, že to je běh na dlouhou trať, ale už teď se snažíme jíst zdravě. Nevím taky jestli její problém není způsoben trochu i psychikou. Před 3 týdny jsem musela jít do porodnice a poprvé jsme byli od sebe s dcerou odděleny a její stav se ze dne na den zlepšil a po celou dobu co jsem ležela v nemocnici chodila na velkou 1 denně, nestěžovala si na bolesti bříška a spala celou noc v tahu. Jinak chodíme v noci každé dvě hodiny na velkou a přez den ji bolí neustále břicho. Po návratu z nemocnice se vše vrátilo do starých kolejí a ona mi oznámila, že když jsem doma, tak zase může v noci stávat. Před týdnem se její stav opět zhoršil. Nechala jsem dělat testy na rotaviry, ale ty vyšly negativně, tak si myslím, že se jí zase rozjíždí Uc. Stolici má vodovou a chodí 6x za den, má teď i nechutenství a nemá pocit žízně i přez to, že užívá 15 mg prednisonu. Děkuji za odpověď a když by jste pro mě měl nějakou radu, budu Vám vděčná. Ještě se zeptám co mám jíst, aby mělo miminko dostatek omega 3 mastných kyselin z mateřského mléka. Chci předejít tomu, aby se to opakovalo i u syna. Ještě jednou děkuji

To je klasický příklad toho jak blbá rada dokáže někomu podělat pořádný kus života, pokud ne celý. Místo ukončení kojení vás měl lékař dotlačit do velkých dávek omega 3 mastných kyselin a také velkých dávek vitamínu D3, který tento problém také zásadně ovlivňuje. Předpokládám, že se na základě nesmyslných rad lékařů se ani neopalujete a jste zalezlá doma bez pohybu na čerstvém vzduchu a to je další nesmysl. Pokud je to takto, tak užívat minimálně dvakrát denně sirnou patlanici a dodat tělu denně 2-4000 I.U. vitamínu D3 se současnou dodávkou mezních dávek hořčíku a denně minimálně 100 mg vitamínu B6. Toto by mělo celkem stačit na omezení základních příznaků a strava plná enzymů utlumí záněty, čili dobrá je papáya, ananas, jakékoliv zelené lupení a syrové potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 10:50 am 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Děkuji za rady,
určitě se budu snažit vše dodržovat. Na procházky chodíme často, protože venku se mi zdá, že malá trochu pookřeje. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by jste mi neporadil něco na to její nechutenství. Chtěli by jsme co nejdříve vysadit ten prednison, ale při snížení dávky na 12,5 mg se její stav prudce zhorší. Pak je těžké do ní cokoli dostat. Děkuji moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Děkuji za rady,
určitě se budu snažit vše dodržovat. Na procházky chodíme často, protože venku se mi zdá, že malá trochu pookřeje. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by jste mi neporadil něco na to její nechutenství. Chtěli by jsme co nejdříve vysadit ten prednison, ale při snížení dávky na 12,5 mg se její stav prudce zhorší. Pak je těžké do ní cokoli dostat. Děkuji moc za rady.

Snažte se o dodávání enzymů, třeba papáya, ananas, zelené lupení, jako špenát, velice dobře tlumí záněty. Jinak můžete vyzkoušet i zakoupené enzymy, jako Pancreolan a digestivní enzymy z lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 8:27 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, snažíme se od poslední rady dodržovat vše jak jste nám psal. Vytěsnili jsme lepek, mléko samotné nepijeme a cukr jsme nahradili medem. Zařadili jsme hodně zeleniny a ovoce, které jste nám doporučil. Tadé se denně snažíme jíst sirnou patlanici a různé druhy ořechů, ani tak se zatím nepodařilo její stav nějak zvlášť zlepšit, je ještě něco, co by jsme pro zlepšení stavu mohli udělat. Jestli máte ještě nějaký typ, napište mi prosím. Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Dobrý den, snažíme se od poslední rady dodržovat vše jak jste nám psal. Vytěsnili jsme lepek, mléko samotné nepijeme a cukr jsme nahradili medem. Zařadili jsme hodně zeleniny a ovoce, které jste nám doporučil. Tadé se denně snažíme jíst sirnou patlanici a různé druhy ořechů, ani tak se zatím nepodařilo její stav nějak zvlášť zlepšit, je ještě něco, co by jsme pro zlepšení stavu mohli udělat. Jestli máte ještě nějaký typ, napište mi prosím. Předem děkuji.

Problém způsobují kvasinky a pokud do jídla mícháte nějaký cukr, tedy i med, tak samozřejmě vyhrát nelze, totéž platí pro sladké druhy ovoce a když zatím stav stagnuje, tak není jiná možnost, než dále přitvrdit a vyloučit další možnosti. Rozhodně je vhodné prozkoumat, zda má dostatek křemíku, zinku a vitamínu B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 10:26 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď, jen mám problém, se sestavením jídelníčku. Už nyní jsem nevěděla co jí mám dát, aby s jejím nechutenstvím něco snědla. Nyní bere vysoké dávky prednisonu, tak se její váha drží,ale jakmile začneme prednison vysazovat, její hmotnost klesne klidně o 4 kg za měsíc a to je u čtyřletého dítěte hrozně moc. Mohl by jste mi prosím nějaký jídelníček poradit. Ještě jednou moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz