Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 6:02 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 6:35 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
A měl jste v té stravě dostatek tuků? Také je nutné vybalancovat trochu jin a jang, protože přechod pouze na jednu stranu tělo likviduje, což je u vegetariána dost pravděpodobné.

Dobrý deň. Čo sa týka tukov tak to môže byť kameň úrazu. Neviem ich zrejme správne zaradiť do jedálnička a netuším kedy a s akou potravou ich skombinovať. To vybalancovanie jin a jang je pre mňa záhadou \":-)\" Poprosím Vás o radu aké tuky v kombinácii s čím zaradiť a aké potraviny ešte doplniť aby tá strava nebola jednostranná a prospievala telu. S pozdravom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nykys píše:
Dobrý deň. Čo sa týka tukov tak to môže byť kameň úrazu. Neviem ich zrejme správne zaradiť do jedálnička a netuším kedy a s akou potravou ich skombinovať. To vybalancovanie jin a jang je pre mňa záhadou \":-)\" Poprosím Vás o radu aké tuky v kombinácii s čím zaradiť a aké potraviny ešte doplniť aby tá strava nebola jednostranná a prospievala telu. S pozdravom...

Tak jednostrannosti se není třeba tolik bát, většina východních národů jí půl života stejné jídlo a žijí možná lépe, něž naši přecpávaní občané. Tuky to je velice široké téma a je zde dost probráno, čili musíte číst, nemohu to stále dokola opisovat, nicméně trochu si posledujte omega 3 mastné kyseliny a celkový objem tuku ve stravě, bez tuku se člověk těžko vyprazdňuje a pak se zanáší. Pojem jin a jang stačí zadat do vyhledavače a číst, tedy nic složitého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 04, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 9
Konečně řešení http://www.breakingtheviciouscycle.info/

Vlastní zkušenost, mohu poradit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 11:02 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
četl jsem, nepřesvědčilo mně to příliš
klidně se rozepiš

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 04, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 9
Rozepíšu se, ale později, už z vděčnosti, neboť co tebe nepřesvědčilo, mě po 15 letech zbavilo UC. Funguje to i na crohna, celiakii, ale i epilepsii a velké pokroky jsou u autistů. Malá nápověda, sacharidy dělíme na mono, di a poly, což se u nás na webových poradnách nijak neřeší, přitom s každým si naše tělo poradí či spíše neporadí jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
saxxl píše:
Konečně řešení http://www.breakingtheviciouscycle.info/

Vlastní zkušenost, mohu poradit

Pokud chcete poradit, proč neporadíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: úte zář 10, 2013 10:39 am
Příspěvky: 2
Zdravím všechny internetové študáky,

od listopadu 2012 jsem také majitelem diagnózy UC a musím říct, že mi to pěkně přistřihlo křídla. Ze začátku to byla pěkná DEPRESE (myslím, že každý máme svůj příběh), ale po čase jsem to vzal jako výzvu a začal "bojovat". Pročítám co se dá, a za těch 10 měsíců mám pár tipů, které třeba někomu pomohou.

1. syrová strava (ať už máte "drahý blender", nebo si jablka, hrušky, broskve, nektarinky mixujete ponorným mixérem, či odšťavňujete), tak vám to podle mě nemůže vůbec uškodit, ba naopak,) .
2. pečení masa v pečícím papíře (musím říct, že i kousek másla přikládám)
3. vývary ( u mě bez pepře a cibule)
4. těstoviny, brambory s kvalitním máslem, jemné bramborové těsto, rýže i jako hlavní jídlo s ovocem a sněhem z bílků
5. rajská
6. cukr nahradit něčím šetrnějším (agáve sirup, fruktóza apod.)
7. piškotová roláda - potěší
8. z koření mi zatím nedělá zle: kmín, majoránka, libeček, kopr, rozmarýn, tymián, bazalka, bobkový list, nové koření, šalvěj, máta, estragon.
9. docela se mi osvědčila dýně a cuketa (polévky, omáčky k těstovinám).
10. RYBY (na ty podle mě nic nemá)... (tuňák ve vlastní šťávě(pozor na obsah cibule, česneku v nálevu), losos, ostroretka, candát, pstruh apod.)
11. raději telecí než hovězí (jsem toho názoru, že na rybách a krůtím mase se dá obstojně fungovat)
12. rybí tuk, lněný olej, kokosový olej, olivový olej. (tuky přidávat až do talíře)

* Spustila mi to hlava (stressové období), prášky(salofalk- 6tablet denně) neberu, mám k tomu nesnášenlivost laktózy jako bonus, takže ovesné mléko mi nahrazuje to kravské. Nicméně smetana mi v kuchyni chybí, zatím ani sýr ani tvaroh... jsem ve fázi, kdy zkouším, co ještě mohu do toho svého bídného jídelníčku přidat:) .
* při dodržování zjištěných opatření příznaky zcela vymizí a neobjeví se dokud nenarazím na potravinu patřící do blacklistu.

Zdar a sílu všem!
PS: sbírám tipy na moučníky pro UC ,)
Chilluck (28let)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte zář 17, 2013 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
chilluck píše:
Zdravím všechny internetové študáky,

od listopadu 2012 jsem také majitelem diagnózy UC a musím říct, že mi to pěkně přistřihlo křídla. Ze začátku to byla pěkná DEPRESE (myslím, že každý máme svůj příběh), ale po čase jsem to vzal jako výzvu a začal "bojovat". Pročítám co se dá, a za těch 10 měsíců mám pár tipů, které třeba někomu pomohou.

1. syrová strava (ať už máte "drahý blender", nebo si jablka, hrušky, broskve, nektarinky mixujete ponorným mixérem, či odšťavňujete), tak vám to podle mě nemůže vůbec uškodit, ba naopak,) .
2. pečení masa v pečícím papíře (musím říct, že i kousek másla přikládám)
3. vývary ( u mě bez pepře a cibule)
4. těstoviny, brambory s kvalitním máslem, jemné bramborové těsto, rýže i jako hlavní jídlo s ovocem a sněhem z bílků
5. rajská
6. cukr nahradit něčím šetrnějším (agáve sirup, fruktóza apod.)
7. piškotová roláda - potěší
8. z koření mi zatím nedělá zle: kmín, majoránka, libeček, kopr, rozmarýn, tymián, bazalka, bobkový list, nové koření, šalvěj, máta, estragon.
9. docela se mi osvědčila dýně a cuketa (polévky, omáčky k těstovinám).
10. RYBY (na ty podle mě nic nemá)... (tuňák ve vlastní šťávě(pozor na obsah cibule, česneku v nálevu), losos, ostroretka, candát, pstruh apod.)
11. raději telecí než hovězí (jsem toho názoru, že na rybách a krůtím mase se dá obstojně fungovat)
12. rybí tuk, lněný olej, kokosový olej, olivový olej. (tuky přidávat až do talíře)

* Spustila mi to hlava (stressové období), prášky(salofalk- 6tablet denně) neberu, mám k tomu nesnášenlivost laktózy jako bonus, takže ovesné mléko mi nahrazuje to kravské. Nicméně smetana mi v kuchyni chybí, zatím ani sýr ani tvaroh... jsem ve fázi, kdy zkouším, co ještě mohu do toho svého bídného jídelníčku přidat:) .
* při dodržování zjištěných opatření příznaky zcela vymizí a neobjeví se dokud nenarazím na potravinu patřící do blacklistu.

Zdar a sílu všem!
PS: sbírám tipy na moučníky pro UC ,)
Chilluck (28let)

Tato diagnóza není ani tolik o konkrétním jídle i když správná strava je určitě důležitá, jako o špičkovém zklidnění a odbourání stresorů. Trochu si nastudujte opatření na plné obnovení funkce nadledvin, tam by mohl být zakopaný pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte zář 24, 2013 11:10 pm 
Offline

Registrován: úte zář 10, 2013 10:39 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,

nemějte mi to prosím za zlé, ale nějak se informací o obnovení funkce nadledvin nemohu dohledat. Pouze o tom že je dobré použít lékořici. Myslel jste zde na fóru, nebo v knihovnách?

Děkuji a přeji krásný den
Lukas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2013 1:20 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="chilluck":2lqudmyh]Dobrý den,

nemějte mi to prosím za zlé, ale nějak se informací o obnovení funkce nadledvin nemohu dohledat. Pouze o tom že je dobré použít lékořici. Myslel jste zde na fóru, nebo v knihovnách?

Děkuji a přeji krásný den
Lukas[/quote:2lqudmyh]
V tomto vlákne sú zhrnuté všetky postupy očíst:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: sob zář 28, 2013 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="chilluck":2tylz9sz]Dobrý den,

nemějte mi to prosím za zlé, ale nějak se informací o obnovení funkce nadledvin nemohu dohledat. Pouze o tom že je dobré použít lékořici. Myslel jste zde na fóru, nebo v knihovnách?

Děkuji a přeji krásný den
Lukas[/quote:2tylz9sz]
Zde je celé vlákno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 11:02 am 
Offline

Registrován: ned úno 02, 2014 10:42 am
Příspěvky: 1
ma tchyně ma ulcerozni kolitidu užíva kortikoidy ,už měsic pozoruji jeji psychycky stav strašny maji kortikoidy vpliv na stres,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
yvča píše:
ma tchyně ma ulcerozni kolitidu užíva kortikoidy ,už měsic pozoruji jeji psychycky stav strašny maji kortikoidy vpliv na stres,

Kortikoidy nemají vliv na stres, na ten má vliv to rozhašené střevo. Je třeba obnovit mikroflóru ve střevě, což zase není takový problém, ale je třeba nasadit velká množství laktobacilů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 10:58 am 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Můj přítel dostal ve svých 29 letech ulcerózní kolitidu a je to jako na houpačce. Od ledna 2016 už byl 2x v nemocnici s šílenými bolestmi a průjmy, pak je to na čas úplně v pohodě. V tu dobu pak především jí vařené nebo dušené drůbeží maso a rýži, cottage, ovesné vločky, brambory, tuňáka... Jasně, občas taky něco smaženého nebo "klasický" oběd u rodičů či v restauraci. Těžko vypozorovat, co mu opět vyvolá křeče a průjmy, mám pocit, že je to pokaždé něco jiného.
On není ten typ, který se stravuje ve fast foodech, neholduje chipsům, alkoholu, sladkému, ale zase se nevyhýbá pečivu (lepek), kterého jí dost. Navíc mu lékaři doporučili jíst jen bílé pečivo, žádnou vlákninu, zeleninu, ovoce a všechno, co se tady považuje za nejlepší součást jídelníčku. Vlastně má povoleny jen samé jedy! Do toho začal cvičit, jen s váhou vlastního těla a pár domácími pomůckami, aby nabral nějakou svalovou hmotu, je strašně vyhublý a sport ho navíc vždycky bavil.
Jelikož je po operaci kolene a má bolesti zad, koupila jsem mu Alavis MSM pro koně. Bere ho víc jak měsíc. Myslíte, že Alavis může v jeho stavu něco negativně ovlivnit nebo ho smí užívat dál?
Proto píšu tady a prosím o rady, typy na jídla a způsob jak se toho celkově navždy zbavit. Mám pár kusých informací - očista, vařená mrkev, ovocné a zeleninové šťávy... no je toho dost málo.
Na netu je hodně diskuzí, přetřásá se hlavně crohn, ale mě jsou nejvíce blízké názory zdejších návštěvníků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 11:27 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Na ulcerózní kolitidu dobře funguje GAPS - jde o dietu + systém dalších podpůrných metod. Info v angličtině o ulcerózní kolitidě a GAPS: http://empoweredsustenance.com/my-first ... gaps-diet/

Info v češtině o GAPS: http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

Kniha o GAPS byla přeložena do slovenštiny. Je dohledatelná na Uložto. Pokud ale umíte (nebo Váš přítel) anglicky, opravdu doporučuji projít si různé zkušenosti lidí s GAPS. Začínat jenom s knihou od dr. Campbell-McBride je samozřejmě možné, ale není tam moc praktických návodů a informací o možných komplikacích (např. lidé mívají problémy pokud si nedají pozor, aby přijímali dostatek sacharidů, apod.)

Ještě k tomu sportu Vašeho přítele - sportem se velmi rychle vyčerpává vitamin A, bylo by tedy vhodné jej doplňovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz