Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kýla - kýly
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 1:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Setkala jsem s několika kýlami a většinou ponámahovými. Některé se nám podařilo i zvládnout bez operace. Co mi však drobet děsí je hiální kýla. S tou jsem se setkala jednou a to byl fofr na sál.
Máte nějaký recept na kýly ? Určitě by se to také někomu šiklo. Jak jim předcházet ? Popřípadě když ,,vylezou" jak se jich zbavit.
Zas si vymýšlím, že ?? \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýly
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Setkala jsem s několika kýlami a většinou ponámahovými. Některé se nám podařilo i zvládnout bez operace. Co mi však drobet děsí je hiální kýla. S tou jsem se setkala jednou a to byl fofr na sál.
Máte nějaký recept na kýly ? Určitě by se to také někomu šiklo. Jak jim předcházet ? Popřípadě když ,,vylezou" jak se jich zbavit.
Zas si vymýšlím, že ?? \":D\"

Již jsem tady na to několikrát odpovídal, ale je to v různých tématech. Základem je dále stav nezhoršovat vystouplým břichem, které je důsledkem roztaženého střeva. Není to řešení, ale jako pomoc v srůstu stěny, také není vhodné nějaké namáhání a je potřeba důkladně střevo čistit, aby břicho bylo pokud možno zcela ploché. Na to musí být zajištěna dokonalá spontánní defekace a minimální plynatost. Potom si tělo celkem může s daným problémem samo poradit. Vhodná je i podpora tkáně kýlním pásem, který pomůže k srůstu tkání v poškozeném místě. Vhodný je klidný pomalý pohyb bez velkého namáhání a tento speciální pás, který kýlu podrží, aby se střevo do protržené stěny stále nevsouvalo. Předcházet se jim dá pravidelným rozumným namáháním břicha pomocí cviků, kdy se tkáň neoslabí a vydrží i velikou zátěž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýly
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 6:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Již jsem tady na to několikrát odpovídal, ale je to v různých tématech. Základem je dále stav nezhoršovat vystouplým břichem, které je důsledkem roztaženého střeva. Není to řešení, ale jako pomoc v srůstu stěny, také není vhodné nějaké namáhání a je potřeba důkladně střevo čistit, aby břicho bylo pokud možno zcela ploché. Na to musí být zajištěna dokonalá spontánní defekace a minimální plynatost. Potom si tělo celkem může s daným problémem samo poradit. Vhodná je i podpora tkáně kýlním pásem, který pomůže k srůstu tkání v poškozeném místě. Vhodný je klidný pomalý pohyb bez velkého namáhání a tento speciální pás, který kýlu podrží, aby se střevo do protržené stěny stále nevsouvalo. Předcházet se jim dá pravidelným rozumným namáháním břicha pomocí cviků, kdy se tkáň neoslabí a vydrží i velikou zátěž.

Zdravím, našla jsem si pupeční a tříselnou kýlu. Šlo mi však především o hiální - pobřišnicovou kýlu, kdy se může dostat žaludek z břicha do hrudníku a tím nás může částečně ohrožovat i na životě.
Povedlo se mi kdysi zachránit zachránit človíčka, ale skončil v nemocnici s operací. Celkem mi to vrtá v hlavě, zda by se krom klidu a správné polohy dalo udělat více.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýly
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 12:32 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Hiátovou herni neboli brániční kýlu mám. Je jich vícero druhů ale já mám skluznou tzv. axiální, která je nejrozšířenější as i 95% případů. Rozlišuje se jesště podle toho, jak je velká (kolik měří cm), ale rozhodně život ohrožující to není. To by musela být jo obrovská. Při oslabení bráničního svalu se vrchní části žaludku povede natlačit z místa z podbránice do dutiny hrudní a tím jakoby do jícnu. Což způsobuje spoustu težkostí (ale nemusí jsou lidé s h. kýlou, kteří nemají žádné problémy). Jaké všemožné problémy to přináší to asi víte veverko. Podle pánú doktorů je to vec se kterou se musíte naučit žít a nebo jí operovat. Abych pravdu řekl už jsem byl na tom tak mizerně, že jsem operaci neviděl jako jinou možnost. Dám vám jsem spoustu odkazů co jsem z vlastní iniciativy shromáždil a které praktikuji. Nechci se s ničím smiřovat, chci se toho zbavit. Doufám, že to bude ku pomoci. Jenom doufám, že rozumíte anglicky všechno je angličtině. U nás se touto vecí asi nikdo nezabívá.

Jak to vypadá:http://www.youtube.com/watch?v=-KPsGUCzi68



Naposledy upravil HAKmet dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 10:59 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,pane Jardo dělám si rozbory krve,které jste mi doporučil-pak Vám zavolám,ale ted se mi objevila hiátová kýla-dočetla jsem se,že je to špatná tvorba kolagenu-jde nějak doplnit? a cviky na břišní svalstvo mám provádět nebo by mohly spíš uškodit?? A také dál provádět klystýry?? Mám pocit,že se mi kýla udělala právě po nich-dělala jsem podle vašeho návodu,ted už jen jednou týdně-jde kýla nějak napravit??? Prosím Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiátová kýla
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den,pane Jardo dělám si rozbory krve,které jste mi doporučil-pak Vám zavolám,ale ted se mi objevila hiátová kýla-dočetla jsem se,že je to špatná tvorba kolagenu-jde nějak doplnit? a cviky na břišní svalstvo mám provádět nebo by mohly spíš uškodit?? A také dál provádět klystýry?? Mám pocit,že se mi kýla udělala právě po nich-dělala jsem podle vašeho návodu,ted už jen jednou týdně-jde kýla nějak napravit??? Prosím Děkuji

Nedovedu si představit jak by mohl klystýr vyvolat tento problém a pokud jde o kolagen, není problém ho dodat v práškové formě, nebo formou vývarů, třeba se koukněte na GAPS dietu. Cviky, jak které, to si chce trochu nastudovat a přizpůsobit se možnostem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tříselná kýla.
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 7:37 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Hezký večer p Jardo a další.

Bzla mi na levé straně tříselná kýla, zatím velikosti asi 5 cm, jemně pobolivá, doporučená operace.
Jaké jsou možnosti rychlé léčby?
Operaci bych viděl jako tu nejažší.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tříselná kýla.
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Hezký večer p Jardo a další.

Bzla mi na levé straně tříselná kýla, zatím velikosti asi 5 cm, jemně pobolivá, doporučená operace.
Jaké jsou možnosti rychlé léčby?
Operaci bych viděl jako tu nejažší.
Díky.

No, rychlá léčba to asi nebude, používají se takové speciální kýlní pásy a jinak podpora tvorby kolagenu, třeba dodáváním kyseliny hyaluronové a kolagenu jako takového, což zlepší novotvorbu tkáně a opravuje trhliny a jizvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kýla tříselná
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 11:22 pm 
Offline

Registrován: ned lis 16, 2014 11:15 pm
Příspěvky: 2
asi na kýlu jinak než operací nejde jít, jen se manželovi po operaci vyskytly problémy s "nerozběhlou pasáží", čili střeva nefungují, dostává infuze, sondu do žaludku s odvodem šťáv, dá se vymyslet ještě něco rozumného, resp. co je pro pacienta dobré a co by doktoři mohli nepoužít, příčinou je snad odstranění srůstů, které měl po dřívější operaci slep. střeva, děkuji, je to skvělé forum, spousta logických postupů a doporučení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pupeční kýla
PříspěvekNapsal: pát lis 21, 2014 9:22 pm 
Offline

Registrován: pát lis 21, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
moc bych Vás poprosila o radu,kt. se týká pupeční kýly.Po potratu se mi vytvořila pupeční kýla.Zjištěna pouze pohmatem velikost větší pecky.Delší dobu se stravuji makrobioticky,tak se mi povedlo kýlu celkem zahnat,ale musím se stále hlídat v jídle.(nic co nadýmá)Nedávno se mi kýla opět objevila.Dost mi překáží,protože se cítím nafouklá při každém jídle,ikdyž se snažím dost žvýkat.Stolice pravidelná.Prosím Vás o radu zda nevíte,jak se kýly uplně zbavit.Děkuji a přeji pěkný večer L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kýla tříselná
PříspěvekNapsal: sob pro 13, 2014 11:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Hana M píše:
asi na kýlu jinak než operací nejde jít, jen se manželovi po operaci vyskytly problémy s "nerozběhlou pasáží", čili střeva nefungují, dostává infuze, sondu do žaludku s odvodem šťáv, dá se vymyslet ještě něco rozumného, resp. co je pro pacienta dobré a co by doktoři mohli nepoužít, příčinou je snad odstranění srůstů, které měl po dřívější operaci slep. střeva, děkuji, je to skvělé forum, spousta logických postupů a doporučení

Patrně hořčík, ten střeva rozpohybuje celkem dobře a většina lidí ho má deficitní, navíc lékaři jeho nedostatek často ignorují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pupeční kýla
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 4:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
aknela píše:
Dobrý večer,
moc bych Vás poprosila o radu,kt. se týká pupeční kýly.Po potratu se mi vytvořila pupeční kýla.Zjištěna pouze pohmatem velikost větší pecky.Delší dobu se stravuji makrobioticky,tak se mi povedlo kýlu celkem zahnat,ale musím se stále hlídat v jídle.(nic co nadýmá)Nedávno se mi kýla opět objevila.Dost mi překáží,protože se cítím nafouklá při každém jídle,ikdyž se snažím dost žvýkat.Stolice pravidelná.Prosím Vás o radu zda nevíte,jak se kýly uplně zbavit.Děkuji a přeji pěkný večer L.

Tam by musel člověk docílit dlouhodobě správného trávení, nebo vyzkoušet delší hladovku, pak by určitá šance byla, ale jinak jde o celkem obtížně řešitelný problém. Každopádně plynatost je potřeba eliminovat určitě, tedy vysoké dávky probiotik a nasadit karminativa, třeba anýz, fenykl, kmín, koriandr, nebo jiné dobře snášené druhy koření, případně z bylin květy heřmánku, nať máty peprné a dobromysli které prdíky zastaví. Karminativa jsou látky, které působí zejména proti nadměrné plynatosti střev a na střeva působí protikřečově a desinfekčně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýla - kýly
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 5:25 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo a jak resit pupecni kylu o 5 mesicniho miminka? Dite bylo kojeno do 4 mesicu a uz tehdy melo problemy s vyprazdnovanim. Detsky lekar naordinoval nejaky sirup, takze to trosinku zabralo, ale potize pretrvavaji. Ma to vyprazdnovani souvislost s tou kylou?
Dekuji Vam za laskavou odpoved!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýla - kýly
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 6:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
U dcery se vytvořila pupeční kýla asi ve dvou měsících, přechod na sunar. Lékařka jí bříško přelepila náplastí a asi po dvou týdnech bylo bříško vpořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kýla - kýly
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 10:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
topolovka píše:
U dcery se vytvořila pupeční kýla asi ve dvou měsících, přechod na sunar. Lékařka jí bříško přelepila náplastí a asi po dvou týdnech bylo bříško vpořádku.

Diky Topolovka!
Nasla jsem pred chvili tohle. http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/pupecni-kyla
Memu synovi se objevila triselna kyla nejak kolem 2. mesice, v 10 mesicich mu ji operovali, protoze s tim neslo nic delat ...tedy podle lekaru. Vylizala a bolela. Nerada bych, aby operovali take vnoucka. A rada bych vedela jak mu pomoct s tim kakanim. Dostava uz i bio ovocny prikrm. Ten by mel mit vliv na zmekceni stolice, ale neni to ani tak o nic lepsi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz