Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jitka píše:
Dobrý den, Jardo.
Někde tady jste psal, že je cílem u lidí s nádorovým onemocněním nebo s nějakou jinou vážnou nemocí dosáhnout ph moči 7 a více. Ale tito lidé přeci mají v sobě spoustu škodlivin a jak se budou čistit, musí tyto škodliviny nutně snižovat ph vyloučené moči. Viděla bych to tak, že právě bude delší dobu trvat, než se jim to ph zvedne. Jinak by to podle mě byl příznak toho, že se těch škodlivin neumí jejich tělo zbavit. Pochopila jsem to snad špatně?

Psal jsem 7,5-7,8, což je hladina, kdy vadné buňky těžko mohou růst a naopak těm dobrým to prospívá. Detoxikace opravdu pH snižuje a to by paradoxně krmilo ty vadné buňky. Hodnota pH se dá zvednout velice rychle, ale větší problém je ji udržet. Tělo může kyseliny buď vyloučit, nebo je můžete neutralizovat pomocí dodaných zásad a zde jde o ten druhý postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 5:24 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Andrea 81 píše:
Pokusím se něco napsat k tomuto tématu. Dědičná opravdu není samotná nemoc, ale stravovací návyky. Co si pamatuji, tak u nás jsme se nikdy neměli zle. Všeho bylo dostatek a hlavně masa. Už babička vyprávěla, jak chovali ovce a jiná hospodářská zvířata. Když zabili vykrmené prase, museli dokupovat nádoby na sádlo. Maso se většinou udilo v komíně, dobrota, dokud prababička nepřiložila uhlím... \":D\"
Moje babička zemřela ve svých 79 letech, po vleklé nemoci zvané cukrovka. Čtyři roky před tím jí museli amputovat nohu. Maso, rum a její frgály, byly na denním jídelníčku. Stravovací návyky se odrazily i na jejích 5ti synech. Tři z nich, včetně mého otce, již také mají cukrovku. Nevím jak strýcové, ale otec si nějaké omezování, kvůli nemoci, vůbec nepřipouští. Maso, nejčastěji bez chleba, jí tak třikrát denně, sedm dní v týdnu. A jeho výchova se samozřejmě odrazila i na mě. Maso, maso, zabíjačky a maso. Ještě, že vše trochu brzdila maminka, které již v 25ti vyoperovali žlučník a snažila se pro nás vařit vždy dietně. Cukrovku zatím nemám, ale něco z výchovy mi zůstalo, také miluji maso. Před rokem se něco stalo, asi jsem našla, co jsem hledala a nyní díky své uvědomělosti, sebekázni a s podporou Vás, pane Zajíčku, se snažím změnit přístup ke stravování. Dokonce jsem rozhodnutá v tomto režimu vychovávat své děti.


Dobrý den,
toto jsem napsala před třemi roky. POSLEDNÍ VĚTU teď budu muset s jistými odchylkami opravdu dodržovat. "Rozhodla" jsem se tak mocně, že se nám narodila dcerka s Fenylketonurií. Tedy nemám na výběr. Zajímal by mne Váš názor, jestli je lepší strava bez masa, obilnin, mléka ale s významným množstvím náhradních (umělých) potravin, než klasická strava s převahou ovozel. Zdraví Andrea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 1:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den,
toto jsem napsala před třemi roky. POSLEDNÍ VĚTU teď budu muset s jistými odchylkami opravdu dodržovat. "Rozhodla" jsem se tak mocně, že se nám narodila dcerka s Fenylketonurií. Tedy nemám na výběr. Zajímal by mne Váš názor, jestli je lepší strava bez masa, obilnin, mléka ale s významným množstvím náhradních (umělých) potravin, než klasická strava s převahou ovozel. Zdraví Andrea

Dotaz plně nechápu, specifikujte výraz náhradních potravin a klasická strava s převahou ovozel. Maso, obilniny a mléko dítě jíst určitě nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Jarda píše:
Dotaz plně nechápu, specifikujte výraz náhradních potravin a klasická strava s převahou ovozel. Maso, obilniny a mléko dítě jíst určitě nemusí.

Vzhledem k tomu, že musí držet nízkobílkovinovou dietu, byl by její denní příjem ovozel omezen např.na tři banány, hrst hrášku, nebo 200g brambor. Některého druhu ovoce a zeleniny by mohla více, ale z toho množství se najíst nedá. Ořechy a semínka nesmí. Proto budu muset připravovat speciální pokrmy z nízkobílkovinové "mouky", těstovin a dalších surovin, které jsou sestaveny ze škrobů, stabilizátorů, ochucovadel atd., z tohoto by se trochu zasytila. Z čeho se skládají "mléčné" náhražky vlastně ani nevím.
To už mi přijde lepší dodržet Váš návrh snídaně, oběd lehký zeleninový - i vařený s klasickou přílohou, případně s masem; večeře zeleninová, možná s domácím pečivem, než krmit dítě náhražkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 1:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Vzhledem k tomu, že musí držet nízkobílkovinovou dietu, byl by její denní příjem ovozel omezen např.na tři banány, hrst hrášku, nebo 200g brambor. Některého druhu ovoce a zeleniny by mohla více, ale z toho množství se najíst nedá. Ořechy a semínka nesmí. Proto budu muset připravovat speciální pokrmy z nízkobílkovinové "mouky", těstovin a dalších surovin, které jsou sestaveny ze škrobů, stabilizátorů, ochucovadel atd., z tohoto by se trochu zasytila. Z čeho se skládají "mléčné" náhražky vlastně ani nevím.
To už mi přijde lepší dodržet Váš návrh snídaně, oběd lehký zeleninový - i vařený s klasickou přílohou, případně s masem; večeře zeleninová, možná s domácím pečivem, než krmit dítě náhražkami.

To sice máte pravdu, nicméně vždy je potřeba hledat důvod, proč se to či ono děje. Bílkovin opravdu pro správný vývoj není potřeba mnoho, tuk by v tomto případě vadit patrně neměl, a ze zeleniny zase tolik bílkovin nedostane, aby to mohlo vadit. Já bych zde tedy vyzkoušel upravenou bezsacharidovou dietu, která skvěle rovná plísně a kvasinky, které klidně mohou být zdrojem uvedeného problému a rozhodně bych co nejdetailněji zjistil jaké může mít minerální a vitamínové deficity, to má na tvorbu enzymů zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 01, 2012 9:24 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
mam malinky problemik, ktory sa mi akosi do ziadnej temy na fore nehodi, preto pisem sem. Uz tristvte roka mam kazdu noc upchatu jednu nosnu dierku, vzdy inu. Rano(nie kazde) sa len raz vysmrkam a cely den mozem volne dychat. Viem, ze telo vzdy opatrne naznacuje, ked nieco nie je v poriadku a po case moze vypuknut nejaky zdravotny problem. Nikdy som nebola na nic alergicka, nikdy predtym sa mi to nestavalo. Neviete mi prosim povedat, kde by to mohlo mat povod? Chcela by som sa vyhnut akymkolvek problemom hned v pociatocnom stadiu a netusim, kto iny by mi vedel poradit. Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:55 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
BBbbBBbb píše:
Dobry den,
mam malinky problemik, ktory sa mi akosi do ziadnej temy na fore nehodi, preto pisem sem. Uz tristvte roka mam kazdu noc upchatu jednu nosnu dierku, vzdy inu. Rano(nie kazde) sa len raz vysmrkam a cely den mozem volne dychat. Viem, ze telo vzdy opatrne naznacuje, ked nieco nie je v poriadku a po case moze vypuknut nejaky zdravotny problem. Nikdy som nebola na nic alergicka, nikdy predtym sa mi to nestavalo. Neviete mi prosim povedat, kde by to mohlo mat povod? Chcela by som sa vyhnut akymkolvek problemom hned v pociatocnom stadiu a netusim, kto iny by mi vedel poradit. Dakujem za odpoved.

To že je jedna dírka průchodnější než druhá je přirozené a v pravidelných většinou 2 hodinových cyklech se dírky střídají, nemusí jít tedy nutně o indikátor nějakého zdravotního problému. Zkuste si lehnout na opačný opak než je ucpaná dírka, případně si strčit pěst pod paži a takto vydržet.

Preventivně určitě můžete provádět výplach nosu neti a vždy je dobré čistit tělo a držet ph vysoko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
BBbbBBbb píše:
Dobry den,
mam malinky problemik, ktory sa mi akosi do ziadnej temy na fore nehodi, preto pisem sem. Uz tristvte roka mam kazdu noc upchatu jednu nosnu dierku, vzdy inu. Rano(nie kazde) sa len raz vysmrkam a cely den mozem volne dychat. Viem, ze telo vzdy opatrne naznacuje, ked nieco nie je v poriadku a po case moze vypuknut nejaky zdravotny problem. Nikdy som nebola na nic alergicka, nikdy predtym sa mi to nestavalo. Neviete mi prosim povedat, kde by to mohlo mat povod? Chcela by som sa vyhnut akymkolvek problemom hned v pociatocnom stadiu a netusim, kto iny by mi vedel poradit. Dakujem za odpoved.

Člen sakul vám to píše správně, až na jednu maličkost a tou je, že všechny problémy nahoře mají svůj původ dole, tedy každopádně vyčistit střeva, to vás hlenů v dutinách zbaví nejrychleji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz