Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: sob srp 23, 2008 7:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Základ našich nemocí

Protože nevím, zda jste četli můj názor na vznik a vývoj našich nemocí, jen stručně nastíním základní schéma. Již naši rodiče se díky své neinformovanosti starají pěčlivě o co nejrychlejší podkopání našeho zdraví již od miminkovského věku. Poté se díky naprosto úděsnému stravování v předškolních a školních jídelnách pokračuje v tomto procesu ničení zdraví po celou dobu školní docházky. Naše tímto získané špatné stravovací návyky si přinášíme do dospělého života a usilovně pokračujeme v započatém procesu. Již kolem 40 roku života a mnohdy i dříve máme tělo poničené do té míry, že pravidelné návštěvy u lékařů jsou nezbytné a začneme těžce platit za naši ignoranci zakladních principů zdravého stravování. Ale je tu i dobrá zpráva, ani v tomto okamžiku není pozdě zařadit zpátečku a začít na svém nejdražším pokladu usilovně pracovat. Výsledek se při ortdoxním přístupu dostaví velice rychle a budete s údivem sledovat co Vaše tělo ještě zvládne, přestože mu to již dlouhou dobu dělalo potíže. Náš věk se nedá paušálně posuzovat podle kalendáře a stejně jak existují 70 letí mladíci bohužel existují i 25 letí starci a je na Vás pokusit se zařadit k těm prvním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát úno 27, 2009 2:00 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Pokusím se něco napsat k tomuto tématu. Dědičná opravdu není samotná nemoc, ale stravovací návyky. Co si pamatuji, tak u nás jsme se nikdy neměli zle. Všeho bylo dostatek a hlavně masa. Už babička vyprávěla, jak chovali ovce a jiná hospodářská zvířata. Když zabili vykrmené prase, museli dokupovat nádoby na sádlo. Maso se většinou udilo v komíně, dobrota, dokud prababička nepřiložila uhlím... \":D\"
Moje babička zemřela ve svých 79 letech, po vleklé nemoci zvané cukrovka. Čtyři roky před tím jí museli amputovat nohu. Maso, rum a její frgály, byly na denním jídelníčku. Stravovací návyky se odrazily i na jejích 5ti synech. Tři z nich, včetně mého otce, již také mají cukrovku. Nevím jak strýcové, ale otec si nějaké omezování, kvůli nemoci, vůbec nepřipouští. Maso, nejčastěji bez chleba, jí tak třikrát denně, sedm dní v týdnu. A jeho výchova se samozřejmě odrazila i na mě. Maso, maso, zabíjačky a maso. Ještě, že vše trochu brzdila maminka, které již v 25ti vyoperovali žlučník a snažila se pro nás vařit vždy dietně. Cukrovku zatím nemám, ale něco z výchovy mi zůstalo, také miluji maso. Před rokem se něco stalo, asi jsem našla, co jsem hledala a nyní díky své uvědomělosti, sebekázni a s podporou Vás, pane Zajíčku, se snažím změnit přístup ke stravování. Dokonce jsem rozhodnutá v tomto režimu vychovávat své děti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát úno 27, 2009 4:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Pokusím se něco napsat k tomuto tématu. Dědičná opravdu není samotná nemoc, ale stravovací návyky. Co si pamatuji, tak u nás jsme se nikdy neměli zle. Všeho bylo dostatek a hlavně masa. Už babička vyprávěla, jak chovali ovce a jiná hospodářská zvířata. Když zabili vykrmené prase, museli dokupovat nádoby na sádlo. Maso se většinou udilo v komíně, dobrota, dokud prababička nepřiložila uhlím... \":D\"
Moje babička zemřela ve svých 79 letech, po vleklé nemoci zvané cukrovka. Čtyři roky před tím jí museli amputovat nohu. Maso, rum a její frgály, byly na denním jídelníčku. Stravovací návyky se odrazily i na jejích 5ti synech. Tři z nich, včetně mého otce, již také mají cukrovku. Nevím jak strýcové, ale otec si nějaké omezování, kvůli nemoci, vůbec nepřipouští. Maso, nejčastěji bez chleba, jí tak třikrát denně, sedm dní v týdnu. A jeho výchova se samozřejmě odrazila i na mě. Maso, maso, zabíjačky a maso. Ještě, že vše trochu brzdila maminka, které již v 25ti vyoperovali žlučník a snažila se pro nás vařit vždy dietně. Cukrovku zatím nemám, ale něco z výchovy mi zůstalo, také miluji maso. Před rokem se něco stalo, asi jsem našla, co jsem hledala a nyní díky své uvědomělosti, sebekázni a s podporou Vás, pane Zajíčku, se snažím změnit přístup ke stravování. Dokonce jsem rozhodnutá v tomto režimu vychovávat své děti.

Jak sama vidíte, není moc složité, některé „výhody“ blahobytného života a špatných stravovacích návyků vysledovat zpět i mnoho pokolení. Potom se pojmu genetická dispozice, stále opakovaném moderní medicínou, můžete jen tiše smát. V naprosté většině případů, se nedědí nic jiného, než špatné stravovací návyky a dědičná nemoc se považuje za normální, ale opak je pravdou. Téměř veškeré zděděné dispozice, lze překonat sebekázní a přistoupením na jiné stravovací a životní návyky. Je dobré, pokud si to člověk uvědomí ještě mladý, tím snáze návyky odstraní, on totiž starý strom se ohýbá těžko. Moje dcera, je v tomto duchu vychována již od miminka a mnohé nemoci svých spolužáků, vypozoruje velice snadno na základě stravovacích rozdílů, které je schopna zaznamenat i ve věku 10 let. Takto vychované dítě, je vždy schopno se rozhodnout a vyhodnotit to správné pro svůj organizmus i když nepopírám, že pro ni jsou nanuky velké lákadlo, zvláště v letních měsících. Jinak se, ale v průběhu celého roku, stravuje velmi ukázněně a mnohdy z nevědomosti lituje, že je jako jediná vždy zdravá v chřipkovém období, kdy se ostatní mohou léčit doma. Věřím tomu, že časem tuto zdánlivou nevýhodu velice ocení a bude mi vděčná za získané návyky a pevné zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 8:03 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zaujíma ma, či existuje nejaká prírodná alternatíva repelentov proti klisštom,komárom a ďalšeimu hmyzu.
Predsa, ked sa človek pohybuje v lesnom prostredí asi by sa mal niečim natriet alebo?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 3:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zaujíma ma, či existuje nejaká prírodná alternatíva repelentov proti klisštom,komárom a ďalšeimu hmyzu.
Predsa, ked sa človek pohybuje v lesnom prostredí asi by sa mal niečim natriet alebo?
Ďakujem

Naprosto nejlepším repelentem je čistá krev s příměsí fungicidních látek a množstvím vitamínů skupiny B. Přeloženo do praxe, nacpat se česnekem a cibulí, jak je to jen možné a k tomu sníst větší množství pangaminu. Již mnohokrát jsem si všiml, že okolo mě tahle obtížná pakáž sice bzučí, nebo se po mě klíště dost často pohybuje, máme je totiž přímo na zahradě, ale přisát se neodváží. Do určité míry to údajně ovlivňuje i krevní skupina, ale to nevím jistě, já mám B Rh+ a asi je to ta správná, co jim nechutná. Na povrch pokožky se dá aplikovat eukalyptový olej, který velice dobře odpuzuje hmyz a klíšťata. Dá se pro lepší účinnost smíchat s benzoinem, geraniem, levandulí, nebo bergamotem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 8:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Dobrý den, už mnohokrát jsem se sám sebe ptal "Kde se bere základ neštovic?" Proč každé dítě "musí" onemocnět neštovicemi, aby tak získalo pro život imunitu proti této nemoci? Je toto onemocnění normální a skutečně žádoucí, nebo je opět jen podmíněné nevhodnou stravou? (mimochodem se získáním imunity do budoucího života si nejsem jist, 40tiletý kolega v práci teď ostal neštovice podruhé v životě)
Děkuji za názor, přeji fajn den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Dobrý den, už mnohokrát jsem se sám sebe ptal "Kde se bere základ neštovic?" Proč každé dítě "musí" onemocnět neštovicemi, aby tak získalo pro život imunitu proti této nemoci? Je toto onemocnění normální a skutečně žádoucí, nebo je opět jen podmíněné nevhodnou stravou? (mimochodem se získáním imunity do budoucího života si nejsem jist, 40tiletý kolega v práci teď ostal neštovice podruhé v životě)
Děkuji za názor, přeji fajn den!

Neštovice jsou běžným příkladem nemoci ze špatné stravy, která způsobí zamoření těla odpadními látkami vyvolávajícími hnisání. To pak umožňuje rozmnožení původce nemoci a vlastní viditelný projev, je opouštění těla bakteriemi, které procházejí kůží. V čistém těle tato nemoc nevzniká a u dětí je zpravidla její výskyt podmíněn přechodem od kojení k umělé výživě z kravského mléka, kdy se tělo dítěte velice silně zahlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2009 11:48 am 
Offline

Registrován: pon črc 20, 2009 11:41 am
Příspěvky: 20
[quote="Jarda":129qedyr][b:129qedyr]Základ našich nemocí[/b:129qedyr]

Protože nevím, zda jste četli můj názor na vznik a vývoj našich nemocí, jen stručně nastíním základní schéma. Již naši rodiče se díky své neinformovanosti starají pěčlivě o co nejrychlejší podkopání našeho zdraví již od miminkovského věku. Poté se díky naprosto úděsnému stravování v předškolních a školních jídelnách pokračuje v tomto procesu ničení zdraví po celou dobu školní docházky. Naše tímto získané špatné stravovací návyky si přinášíme do dospělého života a usilovně pokračujeme v započatém procesu. Již kolem 40 roku života a mnohdy i dříve máme tělo poničené do té míry, že pravidelné návštěvy u lékařů jsou nezbytné a začneme těžce platit za naši ignoranci zakladních principů zdravého stravování. Ale je tu i dobrá zpráva, ani v tomto okamžiku není pozdě zařadit zpátečku a začít na svém nejdražším pokladu usilovně pracovat. Výsledek se při ortdoxním přístupu dostaví velice rychle a budete s údivem sledovat co Vaše tělo ještě zvládne, přestože mu to již dlouhou dobu dělalo potíže. Náš věk se nedá paušálně posuzovat podle kalendáře a stejně jak existují 70 letí mladíci bohužel existují i 25 letí starci a je na Vás pokusit se zařadit k těm prvním.[/quote:129qedyr]
Dam sem odkaz z patecniho magazinu LN, nasla jsem tento vas uvodni prispevek, snad by se to k tomu priradit hodilo


Naposledy upravil dgm dne čtv led 01, 1970 2:02 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 1:36 pm 
Offline

Registrován: pát bře 26, 2010 1:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, naprosto souhlasím s přebíráním špatných stravovacích návyků od našich rodičů, ale zajímalo by mě, jestli lze stravou ovlivnit třeba u rozšířené žilky v obličeji(případně se jich úplně zbavit)? A když už jsem u těch kožních problémů, co způsobuje pupínky na pažích a jak se jich zbavit? Předem děkuji za odpověď:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 2:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
[quote="dgm":ugty4u0h]Dam sem odkaz z patecniho magazinu LN, nasla jsem tento vas uvodni prispevek, snad by se to k tomu priradit hodilo


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
anutty píše:
Dobrý den, naprosto souhlasím s přebíráním špatných stravovacích návyků od našich rodičů, ale zajímalo by mě, jestli lze stravou ovlivnit třeba u rozšířené žilky v obličeji(případně se jich úplně zbavit)? A když už jsem u těch kožních problémů, co způsobuje pupínky na pažích a jak se jich zbavit? Předem děkuji za odpověď:-)

Jakýkoliv kožní problém souvisí se zaneseným tlustým střevem a žilky kdekoliv po těle se špatným hospodařením s vápníkem a nedostatkem omega 3 mastné kyseliny. Na přesnější posouzení bych potřeboval detailnější popis, ale toto je naprosto běžné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 9:14 am 
Dobrý den. Mám zablokovanou krční páteř. Bolí mě šíje, ramena, lopatky. Dále mám problémy jako tlak do krku a do uší, občas se mi špatně dýchá a cítím tlak na hrudi. Problémy se zhoršují hlavně k večeru a v noci. Myslíte si, pane Jardo, že všechny tyto problémy můžou souviset právě se zablokovanou krčí páteří? Neměl byste nějakou radu, jak se toho zbavit? Masáže mi nepomáhají.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 2:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Mám zablokovanou krční páteř. Bolí mě šíje, ramena, lopatky. Dále mám problémy jako tlak do krku a do uší, občas se mi špatně dýchá a cítím tlak na hrudi. Problémy se zhoršují hlavně k večeru a v noci. Myslíte si, pane Jardo, že všechny tyto problémy můžou souviset právě se zablokovanou krčí páteří? Neměl byste nějakou radu, jak se toho zbavit? Masáže mi nepomáhají.

To není na maséra, ale na fyzioterapeuta, který vám s tím cukne a uskřípnutý nerv uvolní. V domácích podmínkách mnoho možností nemáte, jediné co by šlo aplikovat, je větší teplo po dlouhou dobu a prohřát tkáně opravdu hluboko, což by to mohlo uvolnit. Můžete na to použít pytlík se solí, který nahřejete v troubě zhruba na 40°C a přiložíte na postižené místo. Pozor na tu teplotu, rozhodně nepřehánět, ať se nepopálíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 8:54 am 
Offline

Registrován: úte čer 08, 2010 8:44 am
Příspěvky: 1
Ve Vašem článku vůbec neuvažujete možnost, že matka kojit své dítě nemůže, protože prostě mléko nemá. Před 12 lety jsem porodila dceru a už z porodnice jsem bohužel jela s příkrmem. Po dvou měsících snažení mi došlo mléko úplně. Nedovedu si představit, i kdybych nějakou "kojnou" v blízkém okolí našla, jak bychom to praktikovali a jak bych to snášela psychicky... Dcera je zdravá, nebývala nemocná ani jako batole nebo předškoláček, ze školní docházky dosud zameškala minimum. Doufám, že jí to takto vydrží. Je a vždycky byla ten typ, který raději sáhne po jablku než po tatrance... S ostatním, co píšete, naprosto souhlasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základ našich nemocí
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jiřina píše:
Ve Vašem článku vůbec neuvažujete možnost, že matka kojit své dítě nemůže, protože prostě mléko nemá. Před 12 lety jsem porodila dceru a už z porodnice jsem bohužel jela s příkrmem. Po dvou měsících snažení mi došlo mléko úplně. Nedovedu si představit, i kdybych nějakou "kojnou" v blízkém okolí našla, jak bychom to praktikovali a jak bych to snášela psychicky... Dcera je zdravá, nebývala nemocná ani jako batole nebo předškoláček, ze školní docházky dosud zameškala minimum. Doufám, že jí to takto vydrží. Je a vždycky byla ten typ, který raději sáhne po jablku než po tatrance... S ostatním, co píšete, naprosto souhlasím.

Tento stav řešily matky celá staletí a rozhodně ne umělohmotnou náhražkou mateřského mléka. Kojná byla naprosto normální řešení a pokud nebyla kojná, tak kozí mléko přímo od kozy bezvadně funguje, případně se dá vyrobit ořechové mléko a dítě na něm vyroste zcela bez potíží. Buďte ráda, že je dcera zdravá, ostatní takto krmené děti často takové štěstí nemají. Pokud jí, tak jak píšete, tak jí zdraví asi vydrží v perfektním stavu docela dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz