Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Huntingtonova chorea
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2022 3:44 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den,
k této nemoci jsem tady nic nenašla, proto prosím o pomoc. Mému dědovi byla diagnostikována cca. 10 let před smrtí a řeknu vám, nic moc odchod...o tom, že je to dědičné ani nemluvím \":(\" Jeho děti a já (jediná dospělá vnučka) jsem se rozhodli, že se raději nenecháme geneticky testovat. Někdy lepší nevědět. Jenže poslední měsíc mi začalo škubat pravé spodní víčko, sem tam záškub v rukách i po těle. Vidět to nejde, jen cítím takový svalový neklid. Je pravda, že jsem dlouhodobě nedostatečně jedla, tak doufám, že mám v těle jen disbalanci živin s trochou stresu. Beru Magnosolv, Béčko, Dologran asi týden, zatím nepozoruji zlepšení. Nicméně - pro zajímavost - dá se vyléčit i Huntington?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Huntingtonova chorea
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2022 5:58 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahoj. Neviem ti odpovedať na tvoju otázku.
Ale viem jedno. Čím viac hodín denne sa budeš usmievať (KĽUDNE BEZDôVODNE), tým dlhšie a kvalitnejšie budeš žiť. Úsmev (aj bezdôvodný, proste taký akoby nasilu) prospieva duši a telu. Začni to praktizovať OD TERAZ. Vo vlastnom záujme.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Huntingtonova chorea
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2022 9:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Dobrý den,
k této nemoci jsem tady nic nenašla, proto prosím o pomoc. Mému dědovi byla diagnostikována cca. 10 let před smrtí a řeknu vám, nic moc odchod...o tom, že je to dědičné ani nemluvím \":(\" Jeho děti a já (jediná dospělá vnučka) jsem se rozhodli, že se raději nenecháme geneticky testovat. Někdy lepší nevědět. Jenže poslední měsíc mi začalo škubat pravé spodní víčko, sem tam záškub v rukách i po těle. Vidět to nejde, jen cítím takový svalový neklid. Je pravda, že jsem dlouhodobě nedostatečně jedla, tak doufám, že mám v těle jen disbalanci živin s trochou stresu. Beru Magnosolv, Béčko, Dologran asi týden, zatím nepozoruji zlepšení. Nicméně - pro zajímavost - dá se vyléčit i Huntington?

Tak medicína sice spoustu nemocí přikryla zaklínadlem dědičné a nevyléčitelné, ovšem již zapomněla dodat za jakých podmínek ta jejich pravda platí. Jak jste si předpokládám načetla zdědíte nějaké chybové alely což je běžné u většiny dědičných onemocnění. Nicméně každá zděděná chyba se dá při správném přístupu k výživě a životnímu stylu částečně nebo zcela eliminovat a projevy onemocnění se tím výrazně oddálí nebo zcela vyloučí. V některých případech lze dokonce docílit stavu kdy tím že upravíte před početím problém u sebe jako matka můžete zcela zamezit dalšímu šíření dědičné poruchy tedy já bych tu dědičnost zase nebral tak vážně. Spíše bych si reál nechal diagnostikovat a pracoval s ním na základě konkrétních výsledků než strkat hlavu do písku a tvářit se že problém neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz