Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 8:14 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Porad jsi ale nenapsala co se v pribehu pustu stalo.Muze to byt poucenim pro ostatni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 11:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Ano, před 5 lety, kdy jsem se pokoušela o půst, jsem věděla ještě celkem houbec. \":(\"
Dnes na to jdu od lesa. \":D\"
Vypucuju játra a žlučovody v souladu se střevy.
A snad už se mi to zadaří. O hladovce už nechci slyšet. Ta mi fakt nesedla.

Nie Mat, crevo sa vycisti aj samo, len je to trochu bolestnejsie (prve dni). Napriklad, Pavel s pust.cz nedoporucuje liat nieco zozadu, alebo spredu (rozumej klystir alebo sanku). Spolieha sa len cisto na liecivu silu tela.

Veverka, nezavrhni hladovky. Ked sa precistis tymi kurami, mozno budes prekvapena, a telo zvladne hladovku ovela lepsie. Aku dlhu si vlastne dala? Bola si na destilovanej vode? Hladovanie zavisi od vyspelosti cakralneho systemu, takze to nieje o tom fyzickom, ale o energetickom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 7:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Pracovala jsem tehdy po jednom dni na hladu a pěkně postupně po týdnech jsem si jeden den vždy přidala. Neměla to být velká zátěž.
Ale nepodařilo se mi překročit 4 dni. Dva dny sranda. Měla jsem pocit, že jsem lehčí, 3. den už jsem posedávala, že se mi furt točila hlava a ztrácela jsem rovnováhu. Váha šla pokaždé příšerně dolů. Jen voda mému tělu nestačila. A 4.den už jsem nezvládla - prostě jsem se probrala až v nemocnici.
Tímto pro mne půsty skončily. Já už do nich opravdu nejdu. Je možné , že jsou zdraví prospěšné a fandím všem, co se do nich pustí.

- místo hladovky se budu koupat v soli. Třeba to bude rovnoceně účiné.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 10:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Tlak jsem měl už jako masožrout/vařák učebnicový, ale teď mi přijde že musí být občas mimo. Sice si ho neměřím a nevím jaký je, ale když rychle vstanu, tak se mi pomalu zatmí před očima. Během chvilky se to ale rychle srovná a vše je OK. Stalo se mi jednou při 5. dnu půstu, že jsem si to neuvědomil a díky tomu sebou sekl na koberec \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Tlak jsem měl už jako masožrout/vařák učebnicový, ale teď mi přijde že musí být občas mimo. Sice si ho neměřím a nevím jaký je, ale když rychle vstanu, tak se mi pomalu zatmí před očima. Během chvilky se to ale rychle srovná a vše je OK. Stalo se mi jednou při 5. dnu půstu, že jsem si to neuvědomil a díky tomu sebou sekl na koberec \":-)\"

To je u správně se stravujících lidí normální a vhodné je si navyknout na ostrá jídla, která tlak celkem slušně regulují do normálu. Absolutní špičkou v tomto směru je ostrá paprika nějaké lepší pálivosti, alespoň 60-100 000 jednotek, ideálně ještě pálivější. Já běžně konzumuji nejpálivější papriku na světě, která má pálivost 600 000-1 000 000 jednotek a ta opravdu tlak i teplotu rovná velice spolehlivě. Navíc jako bonus odstraňuje z těla kdejakého neřáda, protože to prostředí, které v těle vytváří, zase kdejaká breberka neustojí a raději se odstěhuje k sousedům. Chce si na ni trochu zvykat, ale jinak má vynikající ovocnou chuť, kterou místní papriky nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 12:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
S témou nízky tlak, mám pár otázok.
1. Môže zo začiatku užívania chlorid horěčnatý spôsobiť zníženie krvného tlaku? Môj doterajší krvný tlak bol okolo 110/70 no ako som začal užívať MgCl2 tak sa mi zvýšiť tep z 70 na 100 a tlak poklesol na 100/65. Po pol hodine behania na rotopede bol tlak 117/75 celkovo sa cítim posledné dni malátny, teda od kedy som začal užívať MgCl2.
2. Je pre väčšinu populácie normálny/ideálny tlak 120/80? keď uvažujeme v zmysle týchto stránok, že väčšina populácie zdravo nežije a su väčšinou prekyslený?
3. Od kedy u mňa tvorí Váš vzorový denný jedálniček 90% stravy, tak som si všimol, ako keby sa vytratila citlivosť na pálivosť/pikantnosť. Všimol som si to na služobnej ceste, keď sme si s kolegami ku stejku objednali aj pikantnú omáčku. Kolegovia si natreli veľmi jemnú vrstvičku a hovorili, že to riadne pikantné. Ja som si natrel raz takú vrstvu a naviac som pikantnú omáčku jedol po kávových lyžičkách a nejak moc pikantná sa mi nezdala a preto som sa ešte raz pre istotu pýtal na druhý deň, či bola naozaj taká pikantná. Vraj áno. Pikantné som doteraz obluboval, ale tiež som sa snažil doteraz, kým som neobjavil Vaše stránky snažil riadiť nahrubo jedálničkom podľa krvných skupín a pre skupinu A je pikantné jed.
Ďalšou zaujímavosťou pri dodržiavaní Vašich odporúčaní je, že keď človek do seba dostane aj veľmi pikantné potraviny, tak to na druhý deň na toalete neštípe na konečníku, čo sa pri bežnom vařáckom type stravovania nestáva a veľa krát sa človeku do oči až slzy tlačili.
Ešte ma napadlo, či ten nízky tlak može mať súvis so stratou váhy, ktorá stále klesá. Pred dvoma dňami to bolo už -7kg stále to klesá, už miznú aj pigmentové škvrny po ekzeme. PH behom dňa sa pohybuje od 6,5 - 7,5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
S témou nízky tlak, mám pár otázok.
1. Môže zo začiatku užívania chlorid horěčnatý spôsobiť zníženie krvného tlaku? Môj doterajší krvný tlak bol okolo 110/70 no ako som začal užívať MgCl2 tak sa mi zvýšiť tep z 70 na 100 a tlak poklesol na 100/65. Po pol hodine behania na rotopede bol tlak 117/75 celkovo sa cítim posledné dni malátny, teda od kedy som začal užívať MgCl2.
2. Je pre väčšinu populácie normálny/ideálny tlak 120/80? keď uvažujeme v zmysle týchto stránok, že väčšina populácie zdravo nežije a su väčšinou prekyslený?
3. Od kedy u mňa tvorí Váš vzorový denný jedálniček 90% stravy, tak som si všimol, ako keby sa vytratila citlivosť na pálivosť/pikantnosť. Všimol som si to na služobnej ceste, keď sme si s kolegami ku stejku objednali aj pikantnú omáčku. Kolegovia si natreli veľmi jemnú vrstvičku a hovorili, že to riadne pikantné. Ja som si natrel raz takú vrstvu a naviac som pikantnú omáčku jedol po kávových lyžičkách a nejak moc pikantná sa mi nezdala a preto som sa ešte raz pre istotu pýtal na druhý deň, či bola naozaj taká pikantná. Vraj áno. Pikantné som doteraz obluboval, ale tiež som sa snažil doteraz, kým som neobjavil Vaše stránky snažil riadiť nahrubo jedálničkom podľa krvných skupín a pre skupinu A je pikantné jed.
Ďalšou zaujímavosťou pri dodržiavaní Vašich odporúčaní je, že keď človek do seba dostane aj veľmi pikantné potraviny, tak to na druhý deň na toalete neštípe na konečníku, čo sa pri bežnom vařáckom type stravovania nestáva a veľa krát sa človeku do oči až slzy tlačili.
Ešte ma napadlo, či ten nízky tlak može mať súvis so stratou váhy, ktorá stále klesá. Pred dvoma dňami to bolo už -7kg stále to klesá, už miznú aj pigmentové škvrny po ekzeme. PH behom dňa sa pohybuje od 6,5 - 7,5.

Teoreticky ano, pokud jste měl vápenné úsady v cévách, tak hořčík je rozpouští a krev protéká snadněji.
Jako normální je obecně brán i tlak 90/60, ale mě se to zdá dost málo. To že člověk jí pravidelně blbá jídla, ale ještě nemusí znamenat automaticky překyselení, to by většina lidí vymřela. Velice záleží, jak se člověk stresuje a jakou schopnost má jeho žaludek vyrábět kvalitní kyselinu chlorovodíkovou a v jakém množství.
Já snesu neuvěřitelně pálivá jídla, což se dá do určité míry natrénovat, ale přirozeně tyto chutě začne člověk vyhledávat, pokud ze své stravy vynechá cukry a maso. To pak přeřadí na kyselé a pálivé, což je docela přirozené na rozdíl od bílých jedů. To s tím konečníkem také vždy neplatí a pokud si dáte papriku s pálivostí nad 500 000 jednotek, tak to cítit určitě bude. Ty běžné pálivé omáčky, to vlastně já považuji za sladké a měl jsem období, kdy jsem celé Tabasco, cca 9000 jednotek, dával do jednoho jídla. To dost lezlo do peněz, tak jsem přeřadil na jinou kadenci a používám papriku s pálivostí 600 000 – 1 000 000 jednotek, která má výborný poměr cena-výkon.
Váha tlak samozřejmě ovlivní, ale to by se mělo po dosažení ideální váhy stabilizovat do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 6:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To je u správně se stravujících lidí normální a vhodné je si navyknout na ostrá jídla, která tlak celkem slušně regulují do normálu. Absolutní špičkou v tomto směru je ostrá paprika nějaké lepší pálivosti, alespoň 60-100 000 jednotek, ideálně ještě pálivější.
Mě nikdy pálivé jídla nepřitahovaly. Je něco kromě paprik, chilli apod. co by ten efekt na srovnání tlaku taky dokázalo? Mám na mysli třeba nějakou "domácí" česnekovou patlaninu apod.
Souvisí ten tlak eventuelně i se studenýma prstama na nohou/rukou? Doufal jsem, že SP s omega-3 rozproudí krev, ale ve chladnějším počasí to zatím moc nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mě nikdy pálivé jídla nepřitahovaly. Je něco kromě paprik, chilli apod. co by ten efekt na srovnání tlaku taky dokázalo? Mám na mysli třeba nějakou "domácí" česnekovou patlaninu apod.
Souvisí ten tlak eventuelně i se studenýma prstama na nohou/rukou? Doufal jsem, že SP s omega-3 rozproudí krev, ale ve chladnějším počasí to zatím moc nepomohlo.

Tak to vás zklamu, funguje chlast, kafe a papriky, ty papriky jsou z toho naprosto nejzdravější, ale chlast není také tak špatný, pokud je kvalitní a správně používaný jako lék.
Ty omega 3 mastné kyseliny se nesrovnají za pár dní, to trvá poměrně dlouho a studené ruce můžou také souviset s vápennými úsadami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 12:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak to vás zklamu, funguje chlast, kafe a papriky, ty papriky jsou z toho naprosto nejzdravější, ale chlast není také tak špatný, pokud je kvalitní a správně používaný jako lék.
Ty omega 3 mastné kyseliny se nesrovnají za pár dní, to trvá poměrně dlouho a studené ruce můžou také souviset s vápennými úsadami.
Víno já rád, hlavně archivní \"8)\" kafe nepiju a když papriky tak klasické, ale pálivé někdy testnu. Jen mě zajímá jestli se ty pálivky dají zkombinovat s něčím, co tu pálivost částečně eliminuje? Pojídat je samotné mě nijak zvlášť neláká...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Víno já rád, hlavně archivní \"8)\" kafe nepiju a když papriky tak klasické, ale pálivé někdy testnu. Jen mě zajímá jestli se ty pálivky dají zkombinovat s něčím, co tu pálivost částečně eliminuje? Pojídat je samotné mě nijak zvlášť neláká...

Pálivou chuť velice dobře eliminují tuky a jakákoliv tučná jídla, to můžete vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Pálivou chuť velice dobře eliminují tuky a jakákoliv tučná jídla, to můžete vyzkoušet.
Nepředpokládám, že doporučujete BigMac \":-)\" ale napadá mě třeba avokádo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Nepředpokládám, že doporučujete BigMac \":-)\" ale napadá mě třeba avokádo...

Vyzkoušejte ostrý slunečný humous, nebo jsou výborné ořechové ostré omáčky, které použijete jako zálivku na zeleninové saláty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 12:09 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Tak sa chcem podeliť o jednu skúsenosť. Testujem to už asi mesiac, už som to tu raz spomínal aj pánovi Jardovi.
Po prechode na prirodzenú stravu sa mi otupili chuťové poháriky na pálivé jedlá. Neviem čím to je ale znesiem
približne 2x tak pálivé jedlá ako ľudia ktorí doteraz zniesli približne 2x viac ako ja. Vlastne sa to obrátilo presne na opak. Priznám sa, že nijak tajne netrénujem, len som si to začal všímať. Konkrétne včera sme boli na chalupe u jedného pána a on medzi rečou spomenul, že či si dáme "burinu" (plevel). Tak sa ho pýtame, že čo to tým myslí. Otvoril komoru a tam stál kamenný sud,ktorý sa bežne používa na kvasenie kyslej kapusty. Prvá naša myšlienka teda bola,že nám ide ponúknuť kvasenú kapustu. Otvoril veko načiahol rukou dnu a vybral tri uhorky(okurky). Hneď mi to vyčarilo úsmev, pretože tak veľký sud uhoriek som ešte nevidel. Kamarát keď do nej s veľkou chuťou kusol tak asi po 10s vypleštil oči \":shock:\" , že sú riadne pikantné, ale dojedol ju, však je predsa chlap, nie? \":D\" Vyskúšal som teda aj ja, riadne som ju rozžuval na čo najmenšie kúsky, ale pocit pálivej chuti sa nedostavil. Jemne ma to popalovalo na podnebí, to bolo všetko. Tak kamarát potom prehlásil, že ja som mal asi nepikantnú, aj keď bola z toho istého suda, takej istej veľkosti a bola tam rovnako dlho namočená ako jeho uhorka.
Po návrate domov mi to nedalo a skúšal som testovať ďalej. Zemiaky som si posypal 1 kávovou lyžičkou chili korenia. To už som cítil, že je to pikantné, ale stále sa pálivá chuť pochybovala v znesiteľných hraniciach, teda nemusel som sa prekonávať do pokračovania jedenia, nešli mi z úst plamene, ani som nemal pocit, že sa mi otvorí polovička hlavy a vyfučí z nej para.
Pozoroval niekto podobnú zmenu, pri prechode na prirodzenú stravu?
P.S Tiež som spozoroval, že to na druhý deň na wc, taktiež páli na konečníku oveľa menej ako kedysi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 12:22 pm 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:12 pm
Příspěvky: 18
mohy, já mám podobnou zkušenost. Pálivé, ostré pikantní jídla jsem jedl vždycky rád už od mala, a takteměř vždy mě druhý den pálil konečník na WC \":)\"
co jsem na syrové stravě (3/4 roku) tak jsem zjistil že ať sním v salátu klidně 2 chili papričky Habanero nebo Jala Penos, tak druhý den už necítím vůbec nic... Což mě těší, dříve jsem na to opravdu trpěl, ale teď už není problém. Jediné kde to je cejtit je urina \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz