Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bianca2 píše:
Dobry den.ja mam tiez nizky tlak,zhruba uz od patnastich rokov.pocitujem to len v teple, v lete v horucavach, inak ani velmi nie. V lete zvyknem mat nemeratelny tlak, par krat sa mi stalo ze som nevidela nic na oci,len drobne zlte skvrny ako piesok a hucanie v usiach.toto bolo skor v minulosti, teraz mi ale este ostal v lete nizky tlak,som malatna a stahuje mi usi, citim taky tlak v usiach.doteraz som ho rovnala len kavou,prip.cervenym vinom,lenze teraz kojim a nemozem pit silne kavy a slaba ma nepreberie.tak asi skusim tu pikantnu papriku,aj ked mne teda paliva chut nikdy nechutila.robila som rozbor krvi,horcik bol 0.7 p. Jarda mi ho odporucil zdvihnut na 1, a sodik ze mozem tiez doplnat himalajskou solou,tak som zacala viac solit.mna len zaujima to ako ten moj tlak suvisi s teplotou vonku,plus mam tie tlaky v usiach.v tehotenstve som z toho cele leto bola mimo,vobec nic som nevedela robit,taku nerovnovahu som v usiach citila.kedze planujeme aj druhe dieta,rada by som tomu uz predisla. S p. Jardom som sa vyslovene o tlaku nebavila,tak neviem ci mate pre mna nejake tipy.dakujem pekne.

Tlak není pouze o stravě a minerálech, ale i hormonech a třeba pokud je člověk emočně rozhozený může mít dost velké problémy i kdy vyšetřením prakticky nejdou zjistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon úno 03, 2014 9:12 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
čtu zde že na nízký tlak funguje šťáva z celeru. Je bulvový a řapíkatý. Ze kterého si mám připravovat šťávu? Pokud z řapíkatého...nestačilo by ho normálně jíst? Protože je chutný (v salátu či polévce či jen chroupat). Co zázvorový čaj, ten by nepomohl? Používám 2x denně chilli koření do vody a vypiju, pokud možno na lačno...ano to mi nepomůže, až teprve káva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
čtu zde že na nízký tlak funguje šťáva z celeru. Je bulvový a řapíkatý. Ze kterého si mám připravovat šťávu? Pokud z řapíkatého...nestačilo by ho normálně jíst? Protože je chutný (v salátu či polévce či jen chroupat). Co zázvorový čaj, ten by nepomohl? Používám 2x denně chilli koření do vody a vypiju, pokud možno na lačno...ano to mi nepomůže, až teprve káva.

Lepší je bulva nicméně fungují oba a pokud vám nepomáhá to koření, vyzkoušejte guaranu, to je vlastně také kofein, jako to kafe, ale maká velice dlouho, klidně 5 až 8 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2018 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon úno 29, 2016 3:02 pm
Příspěvky: 1
Zdravím,

chtěla jsem se informovat, zda tu zažil někdo něco podpobného... V posledních třech měsících se mi stav, kdy v noci ulehám do postele a snažím se usnout, (mám špatný spánek a blbě v noci usínám a budím se), rozbuší se mi srdce na pár sekund takovou rychlostí, že myslím, že pukne. Navíc mě v tomto stavu doprovází skoro až ztáta vědomí. Nemůžu v tom momentálním šoku mluvit, hnout se, a dnes v noci to bylo tak intenzivní, že jsem měla opravdu strach, že umřu a nezavolám si ani rychlou. Tento stav trvá pár vteřin, (cca 10-20), a pak se to na chvíli uklidní a začne znovu. Za noc proběhne tento cyklus tak cca 5krát, někdy méně, někdy více.

Doposud jsem žádné problémy se srdcem neměla, občas chodím do fitka či běhat, a ačkoliv nejsem žadný profesionální sportovec, tak problém udýchat nějakou fyzickou činnost nemám.

Trpím ale na velmi nízký tlak, kdy často při prudkém pohybu se mi zatočí hlava.
A ještě bych chtěla připsat, že věkem by to být nemělo, jelikož mi je 23 let.

Budu vdečná za jakoukoli radu. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2018 6:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
zocha píše:
Zdravím,

chtěla jsem se informovat, zda tu zažil někdo něco podpobného... V posledních třech měsících se mi stav, kdy v noci ulehám do postele a snažím se usnout, (mám špatný spánek a blbě v noci usínám a budím se), rozbuší se mi srdce na pár sekund takovou rychlostí, že myslím, že pukne. Navíc mě v tomto stavu doprovází skoro až ztáta vědomí. Nemůžu v tom momentálním šoku mluvit, hnout se, a dnes v noci to bylo tak intenzivní, že jsem měla opravdu strach, že umřu a nezavolám si ani rychlou. Tento stav trvá pár vteřin, (cca 10-20), a pak se to na chvíli uklidní a začne znovu. Za noc proběhne tento cyklus tak cca 5krát, někdy méně, někdy více.

Doposud jsem žádné problémy se srdcem neměla, občas chodím do fitka či běhat, a ačkoliv nejsem žadný profesionální sportovec, tak problém udýchat nějakou fyzickou činnost nemám.

Trpím ale na velmi nízký tlak, kdy často při prudkém pohybu se mi zatočí hlava.
A ještě bych chtěla připsat, že věkem by to být nemělo, jelikož mi je 23 let.

Budu vdečná za jakoukoli radu. \":wink:\"

To je psychicky problém zvaný panická úzkost. Je to podobný problém jako deprese, většinou po panických úzkostech deprese časem vzniknou. Nejčastější příčina panické úzkosti a depresí u žen je citová nebo sexuální frustrace, takže pokud vyřešíte nedostatek lásky a sexu, tyhle problémy zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2018 8:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Lukopren sice střílí vedle (od podstaty věci) , ale nabízí úkrok stranou - problém obejít a řešit důsledky. není to špatný nápad. Navrhované "řešení" totiž značně ovlivní stav věci a tedy i možné příčiny. Ty nezmizí, al enbudou se tak drasticky projevovat.
Lukoprenova zmínka o důsledcích sexu na metabolismus není od věci, týká se totiž většiny problémů, všech vláken, které jsou zde provozovány.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2018 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zocha píše:
Zdravím,

chtěla jsem se informovat, zda tu zažil někdo něco podpobného... V posledních třech měsících se mi stav, kdy v noci ulehám do postele a snažím se usnout, (mám špatný spánek a blbě v noci usínám a budím se), rozbuší se mi srdce na pár sekund takovou rychlostí, že myslím, že pukne. Navíc mě v tomto stavu doprovází skoro až ztáta vědomí. Nemůžu v tom momentálním šoku mluvit, hnout se, a dnes v noci to bylo tak intenzivní, že jsem měla opravdu strach, že umřu a nezavolám si ani rychlou. Tento stav trvá pár vteřin, (cca 10-20), a pak se to na chvíli uklidní a začne znovu. Za noc proběhne tento cyklus tak cca 5krát, někdy méně, někdy více.

Doposud jsem žádné problémy se srdcem neměla, občas chodím do fitka či běhat, a ačkoliv nejsem žadný profesionální sportovec, tak problém udýchat nějakou fyzickou činnost nemám.

Trpím ale na velmi nízký tlak, kdy často při prudkém pohybu se mi zatočí hlava.
A ještě bych chtěla připsat, že věkem by to být nemělo, jelikož mi je 23 let.

Budu vdečná za jakoukoli radu. \":wink:\"

Tak přímo problémy se srdcem bych tam nepředpokládal, ale to co popisujete může být v podstatě adrenální hypoglykémie která vzniká vlivem adrenalinu, který supluje dosti agresivně momentální deficit kortizolu, což by odpovídalo i tomu extra nízkému tlaku. Můžete vyzkoušet stav utlumit jídlem, myšleno sacharidy, zpravidla se tím problém na cca 2 hodiny vytratí, ale plné řešení je ve srovnání hormonů a dostatečném přísunu živin. Jídlo hlavně ženy dosti často podceňují a drží různé podivné diety, do toho navíc sportují a pak se diví že jim z toho hrabe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2018 11:23 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Podezření na opakované hypoglykemie je oprávněné. Též doporučuji si toho všimnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2019 1:51 pm 
Offline

Registrován: ned srp 11, 2019 1:30 pm
Příspěvky: 12
dobry den, mám taký špecifický problém mávam nízky krvný tlak okolo 85-90 max / max 55 . ( mám tlak nízky, naopak vacsina ludi ho ma vysoky )

Príznaky presne tieto tomu zodpovedajú citujem z webu :

"motáním hlavy, závratěmi, omdléváním, ale třeba také mžitky před očima, hučením v uších a studenými rukama"

Avšak, štítnu zlazu mam v poriadku, sypem si sol na zvýšenie tlaku do tobolky velkosti 00... už nejaké 2-3 mesiace ale tlak sa nie a nie zvýšiť, prísun tekutín mám dobrý cca 3l vody čistej denne + strava dobre poriešená.

Viete mi niekto povedať kde by mohol byt problém ? tieto problémy mam uz tak 2 roky a nechcu prestať.

Zvysit sol ? káva mi nerobí dobre.

Dakujem za rady spolubojovníci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2019 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
IgorK píše:
dobry den, mám taký špecifický problém mávam nízky krvný tlak okolo 85-90 max / max 55 . ( mám tlak nízky, naopak vacsina ludi ho ma vysoky )

Príznaky presne tieto tomu zodpovedajú citujem z webu :

"motáním hlavy, závratěmi, omdléváním, ale třeba také mžitky před očima, hučením v uších a studenými rukama"

Avšak, štítnu zlazu mam v poriadku, sypem si sol na zvýšenie tlaku do tobolky velkosti 00... už nejaké 2-3 mesiace ale tlak sa nie a nie zvýšiť, prísun tekutín mám dobrý cca 3l vody čistej denne + strava dobre poriešená.

Viete mi niekto povedať kde by mohol byt problém ? tieto problémy mam uz tak 2 roky a nechcu prestať.

Zvysit sol ? káva mi nerobí dobre.

Dakujem za rady spolubojovníci.

Zpravidla jde o rozhozené hormony, konkrétně nízký kortizol, který za normálních okolností drží v těle srovnaný sodík, který vy patrně neudržíte. Více solit může dost zlepšit stav nicméně řešení problému je většinou v těch hormonech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2019 7:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
IgorK píše:
dobry den, mám taký špecifický problém mávam nízky krvný tlak okolo 85-90 max / max 55 . ( mám tlak nízky, naopak vacsina ludi ho ma vysoky )

Príznaky presne tieto tomu zodpovedajú citujem z webu :

"motáním hlavy, závratěmi, omdléváním, ale třeba také mžitky před očima, hučením v uších a studenými rukama"

Avšak, štítnu zlazu mam v poriadku, sypem si sol na zvýšenie tlaku do tobolky velkosti 00... už nejaké 2-3 mesiace ale tlak sa nie a nie zvýšiť, prísun tekutín mám dobrý cca 3l vody čistej denne + strava dobre poriešená.

Viete mi niekto povedať kde by mohol byt problém ? tieto problémy mam uz tak 2 roky a nechcu prestať.

Zvysit sol ? káva mi nerobí dobre.

Dakujem za rady spolubojovníci.

Určitě je tu k tomuto už hodně, ale napíšu i něco, co zafungovalo mně. Pohledejte ale na foru, opravdu tu najdete mnoho informací a nebo i rad, které vás nasměrují hledat jinam.

Já měl podobné stavy, někdy mám i teď. Musíte mít opravdu dobrou defekaci a jelikož říkáte, že je strava vyřešená, tak by to mohlo být fajn. Hlavně nemíchat ovoce do jiného jídla a nepřehánět to s tukem. Jak říkáte, že vypijete 3 litry vody, tak si tu vodu solte - na 1 litr stačí špetka (Já teda dával ze začátku i několik gramů himalájské soli denně a i tak mi to chutnalo, tělu prostě chyběly minerály) a nebo do ní dávejte alespoń citron, klidně i trochu medu, získáte tak fyziologický roztok, tělo se hezky hydratuje a dodáte sodík. Zkuste na pár dnů zařadit i lékořici, jestli vám to bude dělat dobře. Já dával 2 čajové sáčky denně, mimo jídlo, po dobu 10 dnů, pak pauza a potom zase opakovat. Takhle to můžete udělat třeba 4x a uvidíte, jestli vám to bude sedět.

Pak můžete zkusit adaptogeny, mně ale třeba nedělají dobře, takže neužívám a jde to i bez toho. (Ašwaganda, Eleuterokok, Schizandra apod.) Ašwaganda by na tyto stavy měla být nejlepší, někomu ale nemusí sednout, zkuste, asi se tím nic v malých dávkách pokazit nedá (začal bych třeba na 1/4 čajové lžičky před snídaní, mrkněte ale i na návody na internetu).

Vynechal bych určitě kafe (i bez kofeinu) a alkohol. Trocha kvalitního suchého červeného vína před spaním neuškodí, ale rozhodně bych nepil věci typu vodka apod.

Extrémně důležitý je i odpočinek, chodit spát brzo (já chodím do postele před desátou a budím se bez budíku kolem 6 ráno) a taky to nepřehánět s cvičením - lepší je intenzivnější trénink po dobu max 40min, než být v posilovně 2 hodiny, je to kontraproduktivní. Chůze v lese na čerstvém vzduchu je dobrá.

Zkuste ještě oleje typu oregánový a z černého kmínu (stačí pár kapek na salát, když to budete dělat denně, účinky se dostaví) a dodávat probiotika (lepší přírodní než tablety z lékárny - jogurt, kefír, kimchi, kysané zelí nebo jiné pickles, brynza, kombucha).

Co dělat:
Odpočinek
Pokud chcete dát šlofíka přes den, tak max 30 minut, jinak se rozhodíte a večer spánek nebude kvalitní
Chodit brzo spát (udává se že maximálně 22:00-22:30)
Dělat věci co vás těší
Smích
Psaní deníku nebo opakování nahlas věcí, co vás těší
Přiměřený pohyb
Čerstvý vzduch a procházky
Nezprocesované potraviny
Maso z ekologického zemědělství
Ovoce (střídmě a sezónně) + Zelenina (Lépe vařená, kořenová, s olivovým olejem nebo máslem), saláty
Solit, klidně i víc pokud vám to chutná (Střídat himalájskou a keltskou sůl). Nepoužívat stolní soli a jodované soli
Adaptogeny a doplňky stravy (základ je: Hořčík - ale nepřehánět, Vitamin C, Bkomplex)
Kombinace jídel, které vás zasytí (tzn. Tuk, pomalé sacharidy, protein)

Co nedělat:
Chodit spát pozdě
Přemíra spánku přes den
Stres
Kofein!!!
Alkohol
Lepek
Jednoduché cukry (pozor i na přemíru ovoce)
Hrát si na oběť a vymýšlet si nějaké důvody proč nemůžete dělat to či ono
Zprocesovaná jídla
Hladovění (Někdo doporučuje IF pro léčbu nadledvin, zkuste to ale a nejspíš uvidíte že to není dobrý nápad)
Přejídání

Snad to někomu pomůže, já se takto řídím a je mi lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2019 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Určitě je tu k tomuto už hodně, ale napíšu i něco, co zafungovalo mně. Pohledejte ale na foru, opravdu tu najdete mnoho informací a nebo i rad, které vás nasměrují hledat jinam.

Já měl podobné stavy, někdy mám i teď. Musíte mít opravdu dobrou defekaci a jelikož říkáte, že je strava vyřešená, tak by to mohlo být fajn. Hlavně nemíchat ovoce do jiného jídla a nepřehánět to s tukem. Jak říkáte, že vypijete 3 litry vody, tak si tu vodu solte - na 1 litr stačí špetka (Já teda dával ze začátku i několik gramů himalájské soli denně a i tak mi to chutnalo, tělu prostě chyběly minerály) a nebo do ní dávejte alespoń citron, klidně i trochu medu, získáte tak fyziologický roztok, tělo se hezky hydratuje a dodáte sodík. Zkuste na pár dnů zařadit i lékořici, jestli vám to bude dělat dobře. Já dával 2 čajové sáčky denně, mimo jídlo, po dobu 10 dnů, pak pauza a potom zase opakovat. Takhle to můžete udělat třeba 4x a uvidíte, jestli vám to bude sedět.

Pak můžete zkusit adaptogeny, mně ale třeba nedělají dobře, takže neužívám a jde to i bez toho. (Ašwaganda, Eleuterokok, Schizandra apod.) Ašwaganda by na tyto stavy měla být nejlepší, někomu ale nemusí sednout, zkuste, asi se tím nic v malých dávkách pokazit nedá (začal bych třeba na 1/4 čajové lžičky před snídaní, mrkněte ale i na návody na internetu).

Vynechal bych určitě kafe (i bez kofeinu) a alkohol. Trocha kvalitního suchého červeného vína před spaním neuškodí, ale rozhodně bych nepil věci typu vodka apod.

Extrémně důležitý je i odpočinek, chodit spát brzo (já chodím do postele před desátou a budím se bez budíku kolem 6 ráno) a taky to nepřehánět s cvičením - lepší je intenzivnější trénink po dobu max 40min, než být v posilovně 2 hodiny, je to kontraproduktivní. Chůze v lese na čerstvém vzduchu je dobrá.

Zkuste ještě oleje typu oregánový a z černého kmínu (stačí pár kapek na salát, když to budete dělat denně, účinky se dostaví) a dodávat probiotika (lepší přírodní než tablety z lékárny - jogurt, kefír, kimchi, kysané zelí nebo jiné pickles, brynza, kombucha).

Co dělat:
Odpočinek
Pokud chcete dát šlofíka přes den, tak max 30 minut, jinak se rozhodíte a večer spánek nebude kvalitní
Chodit brzo spát (udává se že maximálně 22:00-22:30)
Dělat věci co vás těší
Smích
Psaní deníku nebo opakování nahlas věcí, co vás těší
Přiměřený pohyb
Čerstvý vzduch a procházky
Nezprocesované potraviny
Maso z ekologického zemědělství
Ovoce (střídmě a sezónně) + Zelenina (Lépe vařená, kořenová, s olivovým olejem nebo máslem), saláty
Solit, klidně i víc pokud vám to chutná (Střídat himalájskou a keltskou sůl). Nepoužívat stolní soli a jodované soli
Adaptogeny a doplňky stravy (základ je: Hořčík - ale nepřehánět, Vitamin C, Bkomplex)
Kombinace jídel, které vás zasytí (tzn. Tuk, pomalé sacharidy, protein)

Co nedělat:
Chodit spát pozdě
Přemíra spánku přes den
Stres
Kofein!!!
Alkohol
Lepek
Jednoduché cukry (pozor i na přemíru ovoce)
Hrát si na oběť a vymýšlet si nějaké důvody proč nemůžete dělat to či ono
Zprocesovaná jídla
Hladovění (Někdo doporučuje IF pro léčbu nadledvin, zkuste to ale a nejspíš uvidíte že to není dobrý nápad)
Přejídání

Snad to někomu pomůže, já se takto řídím a je mi lépe.

Je vidět že jste si problematiku již slušně nastudoval a odzkoušel a vše podstatné máte podchyceno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2019 6:21 pm 
Offline

Registrován: ned srp 11, 2019 1:30 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Zpravidla jde o rozhozené hormony, konkrétně nízký kortizol, který za normálních okolností drží v těle srovnaný sodík, který vy patrně neudržíte. Více solit může dost zlepšit stav nicméně řešení problému je většinou v těch hormonech.

Uzivam pregnenolone uz cca 3-4 mesiace cca 100mg denne. avsak stále tieto stavy pretrvávajú... zvýšim ? testy zo slin som robil v prahe v labaku osobne. podobne ako mate na eshope.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2019 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
IgorK píše:
Uzivam pregnenolone uz cca 3-4 mesiace cca 100mg denne. avsak stále tieto stavy pretrvávajú... zvýšim ? testy zo slin som robil v prahe v labaku osobne. podobne ako mate na eshope.

Ta dávka je docela dost vysoká i když to nemusí nutně znamenat že stačí. Spíše bych vyzkoušel brát ještě tak 4 mg DHEA denně, tím se nic pokazit nedá, jde o běžnou hladinu zdravého člověka a mohlo by se dost polepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nizky krvny tlak
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2020 5:00 pm 
Offline

Registrován: sob říj 27, 2018 1:27 pm
Příspěvky: 9
dobry podvecer hladam odpoved ako by som mohol zvysit svoj dlhodobo nizky tlak ( 80/60 ) alebo co moze byt pricinou tohto nizkeho tlaku dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz