Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 7:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tak sa chcem podeliť o jednu skúsenosť. Testujem to už asi mesiac, už som to tu raz spomínal aj pánovi Jardovi.
Po prechode na prirodzenú stravu sa mi otupili chuťové poháriky na pálivé jedlá. Neviem čím to je ale znesiem
približne 2x tak pálivé jedlá ako ľudia ktorí doteraz zniesli približne 2x viac ako ja. Vlastne sa to obrátilo presne na opak. Priznám sa, že nijak tajne netrénujem, len som si to začal všímať. Konkrétne včera sme boli na chalupe u jedného pána a on medzi rečou spomenul, že či si dáme "burinu" (plevel). Tak sa ho pýtame, že čo to tým myslí. Otvoril komoru a tam stál kamenný sud,ktorý sa bežne používa na kvasenie kyslej kapusty. Prvá naša myšlienka teda bola,že nám ide ponúknuť kvasenú kapustu. Otvoril veko načiahol rukou dnu a vybral tri uhorky(okurky). Hneď mi to vyčarilo úsmev, pretože tak veľký sud uhoriek som ešte nevidel. Kamarát keď do nej s veľkou chuťou kusol tak asi po 10s vypleštil oči \":shock:\" , že sú riadne pikantné, ale dojedol ju, však je predsa chlap, nie? \":D\" Vyskúšal som teda aj ja, riadne som ju rozžuval na čo najmenšie kúsky, ale pocit pálivej chuti sa nedostavil. Jemne ma to popalovalo na podnebí, to bolo všetko. Tak kamarát potom prehlásil, že ja som mal asi nepikantnú, aj keď bola z toho istého suda, takej istej veľkosti a bola tam rovnako dlho namočená ako jeho uhorka.
Po návrate domov mi to nedalo a skúšal som testovať ďalej. Zemiaky som si posypal 1 kávovou lyžičkou chili korenia. To už som cítil, že je to pikantné, ale stále sa pálivá chuť pochybovala v znesiteľných hraniciach, teda nemusel som sa prekonávať do pokračovania jedenia, nešli mi z úst plamene, ani som nemal pocit, že sa mi otvorí polovička hlavy a vyfučí z nej para.
Pozoroval niekto podobnú zmenu, pri prechode na prirodzenú stravu?
P.S Tiež som spozoroval, že to na druhý deň na wc, taktiež páli na konečníku oveľa menej ako kedysi.

Já jsem se přes veškeré ostřejší papriky dopracoval k této http://www.habanero.cz/detail/naga-bih- ... mleta-50g/ a musím prohlásit, že to je to pravé ořechové. Je ovšem pravdou, že pokud to dám ochutnat návštěvám, tak vytřeští oči a chvilku zmateně pobíhají po místnosti, dokud jim to nedám zapít olejem a pak jsou ještě hodnou chvilku takoví rozehřátí. Nicméně já toho dokážu na jedno jídlo sníst půl kávové lžičky a to mě teprve pořádně rozehřeje. Druhý den to při odchodu cítit trochu je, ale nejde o nic co by se muselo řešit. Tělo si opravdu zvykne skoro na všechno, ale jenom na kyseliny určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Já jsem se přes veškeré ostřejší papriky dopracoval k této http://www.habanero.cz/detail/naga-bih- ... mleta-50g/ a musím prohlásit, že to je to pravé ořechové. Je ovšem pravdou, že pokud to dám ochutnat návštěvám, tak vytřeští oči a chvilku zmateně pobíhají po místnosti, dokud jim to nedám zapít olejem a pak jsou ještě hodnou chvilku takoví rozehřátí. Nicméně já toho dokážu na jedno jídlo sníst půl kávové lžičky a to mě teprve pořádně rozehřeje. Druhý den to při odchodu cítit trochu je, ale nejde o nic co by se muselo řešit. Tělo si opravdu zvykne skoro na všechno, ale jenom na kyseliny určitě ne.

Je nejaké logické vysvetlenie, prečo sa človeku po prechode na prirodzenu stravu otupi prah na pálivé? Alebo je to spôsobené tým, že sa odkyslí? Viem, že to podstatné nie je, ale tak ma to trošku zaujalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2010 6:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Je nejaké logické vysvetlenie, prečo sa človeku po prechode na prirodzenu stravu otupi prah na pálivé? Alebo je to spôsobené tým, že sa odkyslí? Viem, že to podstatné nie je, ale tak ma to trošku zaujalo.

Ono je to patrně dané stavem orgánů a patogenních breberek v těle. Zamořený člověk má stále chuť na sladké sajrajty a odmořený na ostré, kyselé a hořké. Navíc sliznice jsou v perfektním stavu, nenarušené kvasinkami a tím se pálivost prakticky nevnímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2010 8:17 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Ono je to patrně dané stavem orgánů a patogenních breberek v těle. Zamořený člověk má stále chuť na sladké sajrajty a odmořený na ostré, kyselé a hořké. Navíc sliznice jsou v perfektním stavu, nenarušené kvasinkami a tím se pálivost prakticky nevnímá.

Tak to Vám musím zasa potvrdiť! Keď som začínal s chloridom horečnatým, moc mi to nechutilo, ale teraz v kľude zvládam 1 malú lyžičku aj v 3 deci vody a už mi to nepríde také horké, práve naopak, tá horká chuť mi chutí. Kyslá kapusta/zelí mi chutí ako nikdy, včera som sa toho nevedel dojesť \":lol:\" Ostré mi zas príde ako náhrada za mäso, zatiaľ ho moc nevyhľadávam, ale možno aj to časom príde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 8:04 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To, že člověk snese stále ostřejší a ostřejší jídla/koření je způsobeno jednoduše stářím - chuťové buňky jednoduše otupí. Je to poměrně známá informace.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
To, že člověk snese stále ostřejší a ostřejší jídla/koření je způsobeno jednoduše stářím - chuťové buňky jednoduše otupí. Je to poměrně známá informace.

I to je jedna z možností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 9:49 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Vševěd píše:
To, že člověk snese stále ostřejší a ostřejší jídla/koření je způsobeno jednoduše stářím - chuťové buňky jednoduše otupí. Je to poměrně známá informace.

No znesiem asi 2x tak ostrejsie jedlo ako ludia 2x tak starsi ako ja. Raz sme omylom nalozili este asi len 2 rocnej dcerke stiplavy gulas a ona ho normalne zjedla, vobec sa nestazovala ze stipe a to chlapi - robotnici hovorili, ze je dost stiplavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
mohy píše:
No znesiem asi 2x tak ostrejsie jedlo ako ludia 2x tak starsi ako ja. Raz sme omylom nalozili este asi len 2 rocnej dcerke stiplavy gulas a ona ho normalne zjedla, vobec sa nestazovala ze stipe a to chlapi - robotnici hovorili, ze je dost stiplavy.


\":roll:\" \":roll:\" \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 2:23 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 16
Dobry den pan Jardo, dufam, ze zalozenim tohto prispevku zas nespravim svoju specialitku zakladania duplicitnych tem, ale hladala som hladala a tuto temu nenasla, takze snad tentokrat uz nebude problem:). Vzdy som mavala pomerne dost nizky tlak, no ako som presla na protikvasinkovu dietu, je to este horsie. Neustale sa mi mota hlava, hodnoty su okolo 90 na 60 a aj nizsie. Sprevadza to busenie srdca. Pripisovala som to vacsim davkam cesnaku, no ten som teraz uplne vynechala a aj tak sa citim hrozne. Skusala som si tiez zacvicit, vypit viac vody, no stale nic. Existuje okrem fajcenia a kavy, co by zrejme bolo dost kontraproduktivne, nieco, co by mi v tomto smere mohlo pomoct?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízky tlak
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Dobry den pan Jardo, dufam, ze zalozenim tohto prispevku zas nespravim svoju specialitku zakladania duplicitnych tem, ale hladala som hladala a tuto temu nenasla, takze snad tentokrat uz nebude problem:). Vzdy som mavala pomerne dost nizky tlak, no ako som presla na protikvasinkovu dietu, je to este horsie. Neustale sa mi mota hlava, hodnoty su okolo 90 na 60 a aj nizsie. Sprevadza to busenie srdca. Pripisovala som to vacsim davkam cesnaku, no ten som teraz uplne vynechala a aj tak sa citim hrozne. Skusala som si tiez zacvicit, vypit viac vody, no stale nic. Existuje okrem fajcenia a kavy, co by zrejme bolo dost kontraproduktivne, nieco, co by mi v tomto smere mohlo pomoct?

Sice jste se opět netrefila, ale nevadí. Pár možností je zde již popsáno, ale základ je v ostré paprice, případně lze doporučit i kvalitní alkohol v rozumném množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nízký tlak
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 5:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Asi dva měsíce se stravuji novým způsobem s vysokým podílem ovocných a zeleninových šťáv bez slazení, bez solení. PH reguluji mimo jiné zásaditou směsí dle Tepperweina a zásaditými koupelemi, jím sirnou patlanici, piji vodu s citronem apod. mezitím se nebráním "normálním" jídlům, ale například oblíbené pečivo jím jen skutečně ojediněle... Mnoho mých problémů se vyřešilo nebo řeší, ale jsem dost zimomřivý a bez pracovní energie. Nejradši bych pořád ležel v horké vaně... Teď jsem si po mnoha měsících změřil tlak a Omron mi naměřil 74/60.... Nějaká chybka asi... No a podruhé to bylo 70/60... Hezké hodnoty, že... Pak jsem chvíli něco dělal a změřil se znovu- 80/64... Ten můj tlakoměr vždy ukazoval míň, než u doktora, ale systolický jsem dle něj míval kolem 100.... Jsem takový jako klidný, víc vnímám niterno, ale jsem takový neakční. V něčem ale zas dělám pokroky. Například se učím zpívat a v těchto dnech se hlas začal výrazně uvolňovat. I na joze jsem skokově pocítil uvolnění leta zabetonovaných beder... Ale ten tlak je trochu nízký...

Tak jsem ještě ve sledování tlaku pokračoval v očekávání, že to "naskočí"... Jsem druhým povoláním masér a zrovna jsem měl na masáži mladou krásnou ženu... Po masáži jsem si změřil tlak... no a bídnývh 84 na 60... To svědčí buď o vyhaslém chlapství nebo o přehnané profesní disciplině.... Ve vytopené masérně jsem pak na hodinu usnul a nové měření... 73/49... Divnej den...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký tlak
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 8:48 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
tomaso píše:
Tak jsem ještě ve sledování tlaku pokračoval v očekávání, že to "naskočí"... Jsem druhým povoláním masér a zrovna jsem měl na masáži mladou krásnou ženu... Po masáži jsem si změřil tlak... no a bídnývh 84 na 60... To svědčí buď o vyhaslém chlapství nebo o přehnané profesní disciplině...\":-(\". Ve vytopené masérně jsem pak na hodinu usnul a nové měření... 73/49... Divnej den...

No po dlouhe dobe prispevek u ktereho sem se i pobavil \":)\") Sou momenty kdy lze maserum zavidet praci. No kazdopadne bych zvazil estli by se obcas nemel ten tlak zvysit napriklad normalnim knedlo zelo vepro nebo necim slanejsim, protoze vite jak to dopadlo v tej pohadce Byl jednou jeden kral kdyz se nejedno slane jidlo? Apatie a nizky tlak. Nerikam ze porad ale obcas to cyklovat.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 10:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Dík za přehození do tohoto vlákna. Přehlédl jsem jeho existenci....-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký tlak
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Asi dva měsíce se stravuji novým způsobem s vysokým podílem ovocných a zeleninových šťáv bez slazení, bez solení. PH reguluji mimo jiné zásaditou směsí dle Tepperweina a zásaditými koupelemi, jím sirnou patlanici, piji vodu s citronem apod. mezitím se nebráním "normálním" jídlům, ale například oblíbené pečivo jím jen skutečně ojediněle... Mnoho mých problémů se vyřešilo nebo řeší, ale jsem dost zimomřivý a bez pracovní energie. Nejradši bych pořád ležel v horké vaně... Teď jsem si po mnoha měsících změřil tlak a Omron mi naměřil 74/60.... Nějaká chybka asi... No a podruhé to bylo 70/60... Hezké hodnoty, že... Pak jsem chvíli něco dělal a změřil se znovu- 80/64... Ten můj tlakoměr vždy ukazoval míň, než u doktora, ale systolický jsem dle něj míval kolem 100.... Jsem takový jako klidný, víc vnímám niterno, ale jsem takový neakční. V něčem ale zas dělám pokroky. Například se učím zpívat a v těchto dnech se hlas začal výrazně uvolňovat. I na joze jsem skokově pocítil uvolnění leta zabetonovaných beder... Ale ten tlak je trochu nízký...

Tak jsem ještě ve sledování tlaku pokračoval v očekávání, že to "naskočí"... Jsem druhým povoláním masér a zrovna jsem měl na masáži mladou krásnou ženu... Po masáži jsem si změřil tlak... no a bídnývh 84 na 60... To svědčí buď o vyhaslém chlapství nebo o přehnané profesní disciplině.... Ve vytopené masérně jsem pak na hodinu usnul a nové měření... 73/49... Divnej den...

Ono je otázkou, zda na to nejdete až moc zhurta a i když to běžně odmítám, zde musím potvrdit, že Petr 2 má s tou nezdravou stravou celkem pravdu. Není se celkem čemu divit a asi by to opravdu chtělo trochu přiložit zvláště nyní v zimním období. Cíleně bych se ovšem nezaměřoval pouze na bůček i když občas neuškodí, ale na regulaci trojitého ohřívače. Vyzkoušejte si teplotu pod jazykem, což jsem zde několikrát popisoval a pokud bude nižší než 36,6 °C, tak patrně bude vhodné podpořit štítnou žlázu a nadledvinky, což v konečném důsledku přináší do těla dostatek energie. Ono seřízení žláz je velice důležité a je vhodné se jim pravidelně věnovat. Krátkodobě se dá tlak zvedat i dobrým alkoholem, solí, pálivou paprikou a nebo tím nezdravým jídlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 11:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Dík za tipy. Po těch nízkých měřeních jsem si dal čajovou lžičku kuchyňské soli a teď je tlak 95/55. To už jde. Budu si tu sůl hlídat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz