Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:18 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Kořen Lékořice zvedá tlak velmi solidně (musí se ale celkem dobře rozemlít a tady na fóru se dají s lékořicí dohledat i očisty nadledvinek, ale na to zvednutí tlaku podle mne funguje fakt výborně - vím i z vlastní zkušenosti). Trochu ji ozkoušej a uvidíš jestli ti zmizí ty symptomy spojené s nízkým tlakem, protože to podle mne nebude jen o nízkém tlaku (navíc ten má určitě taky nějakou příčinu) nicméně uvidíš \":-)\" a chvilku si ten tlak kontroluj jestli máš možnost...

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 6:23 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
tak sem si to změřil hned 2x a obě ukázaly stejně 116/72.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 6:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
často bývá nízký krevní tlak spojený s nedostatečnou funkcí nadledvinek a poměrem draslíku a sodíku v těle. Tohle lze ověřit pomocí vlasové analýzy a testu na hladinu cortisolu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 6:53 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
jenže taková vlasová analýza je docela drahá sranda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 1:29 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já mám taky dost nízký tlak, lékař mě řekl, že je to dar od boha a mám bejt rád.

Tak nevím co je na tom pravdy. Ale lepší nižší tlak než vysokej ne?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 3:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Elkimek píše:
Já mám taky dost nízký tlak, lékař mě řekl, že je to dar od boha a mám bejt rád.

Tak nevím co je na tom pravdy. Ale lepší nižší tlak než vysokej ne?

No ani ne pokud je to symptom, že je něco v nepořádku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 8:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
sakul píše:
No ani ne pokud je to symptom, že je něco v nepořádku

A jak poznám že je to symptom? Jaký problémy či další symptomy souvislej s nízkym tlakem?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 9:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Mne proti utlmom najviac pomaha ašvaganda (koren pomlety na prasok - 1-2 kopcovite lyzicky denne a zapit vodou) - tak dlhotrvajuci pozitivny ucinok som necitil ani z lekorice, kotvicnika ani zensenu. Ale celkom dobre ma nakopne aj MSM s C-kom. Dalsie vhodne triky na zlepsenie funkcie nadobliciek najdete v knizke Jamesa Wilsona - Adrenal Fatigue...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Jantar píše:
tak sem si to změřil hned 2x a obě ukázaly stejně 116/72.

Tak tohle asi nízký tlak nebude. Ty popisované problémy mohou být způsobené i celou řadou jiných věcí. Já mám třeba po ránu tlak okolo 100/60 a někdy i nižší a žádné popisované problémy nepozoruji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
Mám dlouhodobě problémy s nízkým krevním tlakem. Teda já ho neměřil ale příznaky sedí dokonale.
lehké závratě,poruchy koncentrace, nadměrná spavost, svalová slabost, únava, studené končetiny, pocení. Motání hlavy při rychlém zvednutí. A už sem mi asi 6x v životě stalo že sem začal vidět do červena až fialova a ono se to spraví během 2 minut. Naštěstí vím že v takové situaci je nutné lehnout na zem a zvednou nohy. A například když si dám trochu alkoholu třeba i naprostý minimum tak úplně cejtím jak mě to leze do hlavy zezadu do mozku a spíš tu malátnost zhorší. A nejvíc pomáhá pohyb. Třeba chůze pár km.

Vzhledem k tlaku, který uvádíte, bych si dovolil tvrdit, že to bude spíše něco jiného. Ten tlak máte snížený velice mírně a pochybuji, že by to mohlo vyvolávat zmíněné potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 7:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jantar píše:
tak sem si to změřil hned 2x a obě ukázaly stejně 116/72.

To ho zas tak nízký nemáte. Já mám běžně 90/60 a ještě se to dá \":)\" . Zažila jsem i 70/40 \":lol:\" , ale to už mi moc dobře nebylo, ale jednalo se o výjimečný případ.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2013 3:52 pm
Příspěvky: 7
Dobry den.ja mam tiez nizky tlak,zhruba uz od patnastich rokov.pocitujem to len v teple, v lete v horucavach, inak ani velmi nie. V lete zvyknem mat nemeratelny tlak, par krat sa mi stalo ze som nevidela nic na oci,len drobne zlte skvrny ako piesok a hucanie v usiach.toto bolo skor v minulosti, teraz mi ale este ostal v lete nizky tlak,som malatna a stahuje mi usi, citim taky tlak v usiach.doteraz som ho rovnala len kavou,prip.cervenym vinom,lenze teraz kojim a nemozem pit silne kavy a slaba ma nepreberie.tak asi skusim tu pikantnu papriku,aj ked mne teda paliva chut nikdy nechutila.robila som rozbor krvi,horcik bol 0.7 p. Jarda mi ho odporucil zdvihnut na 1, a sodik ze mozem tiez doplnat himalajskou solou,tak som zacala viac solit.mna len zaujima to ako ten moj tlak suvisi s teplotou vonku,plus mam tie tlaky v usiach.v tehotenstve som z toho cele leto bola mimo,vobec nic som nevedela robit,taku nerovnovahu som v usiach citila.kedze planujeme aj druhe dieta,rada by som tomu uz predisla. S p. Jardom som sa vyslovene o tlaku nebavila,tak neviem ci mate pre mna nejake tipy.dakujem pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
bianca2 píše:
Dobry den.ja mam tiez nizky tlak,zhruba uz od patnastich rokov.pocitujem to len v teple, v lete v horucavach, inak ani velmi nie. V lete zvyknem mat nemeratelny tlak, par krat sa mi stalo ze som nevidela nic na oci,len drobne zlte skvrny ako piesok a hucanie v usiach.toto bolo skor v minulosti, teraz mi ale este ostal v lete nizky tlak,som malatna a stahuje mi usi, citim taky tlak v usiach.doteraz som ho rovnala len kavou,prip.cervenym vinom,lenze teraz kojim a nemozem pit silne kavy a slaba ma nepreberie.tak asi skusim tu pikantnu papriku,aj ked mne teda paliva chut nikdy nechutila.robila som rozbor krvi,horcik bol 0.7 p. Jarda mi ho odporucil zdvihnut na 1, a sodik ze mozem tiez doplnat himalajskou solou,tak som zacala viac solit.mna len zaujima to ako ten moj tlak suvisi s teplotou vonku,plus mam tie tlaky v usiach.v tehotenstve som z toho cele leto bola mimo,vobec nic som nevedela robit,taku nerovnovahu som v usiach citila.kedze planujeme aj druhe dieta,rada by som tomu uz predisla. S p. Jardom som sa vyslovene o tlaku nebavila,tak neviem ci mate pre mna nejake tipy.dakujem pekne.

Zcela amatérsky se připojuji, moje mamka, můj děda, já ... máme prostě tradičně v rodě "nízký tlak". přitom ho máme naprosto neormální, myšleno číselně. V létě anebo v přehřátých vydýchaných prostorech ale trpíme motolicí, kolikrát jsem si jako dítě musel normálně sednout na chodník, opřít se o barák, počkat. Jako pyjaněr hlídající v teplých májových dnech pomníček soudruhů dobyvatelů jsem pravidelně omdléval. Jedna věc je výživa, metabolismus, prvky, minerály. To je Jardova specialita a šup sem s tím.
Jiná věc je to, že nejsme všichni stejní. Někdo je spíše severský typ, někdo spíše jižní. Stejně tak jsou lidé sovy nebo skřivani. Pokud se cítíte lépe na horách a v chladu, na sněhu či u zurčící studené bystřiny, nemůžete dost dobře fungovat v suchém vedru, na rozpáleném písku, v nepohyblivém vzduchu, ve vysokém tlaku. Lze to, ale ne ze dne na den.
Nedělal bych z toho vědu a respektoval bych svůj typ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2013 3:52 pm
Příspěvky: 7
Martina72 - dakujem pekne za odpoved, ja mam vsak stale radsej leto ako zimu.som skor letny typ,dovolenky pri mori mam velmi rada,mna stale ta voda preberie:-) teda aj doma ked si dam ladovu sprchu aj to pomaha na tu malatnost. Ja som taky kludnejsi typ,napr. svokra je taka ziva,energicka,ona zas ma vysoky tlak. Ale je pravda ze v lese sa citim v horucom lete lepsie ako napr.v meste. Aj cvicenie ma preberie,len rozmyslam ze nieco asi nie je v poriadku ked sa takto vselijak preberam aby som v lete fungovala. V tehotenstve sa mi to nejak vyhrotilo,bol to skor pre mna taky extrem,kedze okrem tlaku som mala aj silne nevolnosti a vracala som niekokokrat na den,zaludok uplnrodmietal spolupracovat cokolvek som zjedla aj surovu stravu ci kusok jablka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 9:32 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Neviem po slovensky tak dobre, no milujem slovenčinu. Zpieva mi to. Ja si myslím, že v tehotenstve sa ten metabolismus a tie emocie zbláznia. A je to tak dobre. Tož, musíš to vychytať a dozvedieť sa, o čo ide. Ono nepojde o jablká. Nechám to ostatným ... ďakujem. Tiež plánujem ďalšiu a závidím!!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz