Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 12:01 am 
Offline

Registrován: sob pro 18, 2010 9:06 pm
Příspěvky: 4
Po zavedení zdravé stravy a klystýru mám nízký tlak 100/70 i mín s typickými účinky - pokles výkonosti, ospalost, točení hlavy při vstanutí apod. Je to pro mě ted docela velkej problém - v práci i za volantem.
33let, BMI24, dříve "bez" zdravotních problémů, tlak vždy 125/85, přiměřená aktivita.
Ted dva měsíce změna stravy (už skoro "dokonalá", převládá syrové ovoce a zelenina, 2l stávy denně, filtrovaná voda,...) a od konce prosince denně(skoro) klystýr (zatím 22x).
Jestli jsem se tu dobře dočetl, tak pomůže mi "jenom" pálivá paprika. Jak s dávkováním? Nemám žádný zkušenosti. A ty jednotky "pálivosti" to bývá na obalu? Nerad bych koupil nějakej šmejd. Vždy se to jmenuje paprika? Nebo i feferonka ...
S klystýrem dál pokračovat? Začínám, tak jsem měl v plánu dát 40 "denně".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
VáclavT píše:
Po zavedení zdravé stravy a klystýru mám nízký tlak 100/70 i mín s typickými účinky - pokles výkonosti, ospalost, točení hlavy při vstanutí apod. Je to pro mě ted docela velkej problém - v práci i za volantem.
33let, BMI24, dříve "bez" zdravotních problémů, tlak vždy 125/85, přiměřená aktivita.
Ted dva měsíce změna stravy (už skoro "dokonalá", převládá syrové ovoce a zelenina, 2l stávy denně, filtrovaná voda,...) a od konce prosince denně(skoro) klystýr (zatím 22x).
Jestli jsem se tu dobře dočetl, tak pomůže mi "jenom" pálivá paprika. Jak s dávkováním? Nemám žádný zkušenosti. A ty jednotky "pálivosti" to bývá na obalu? Nerad bych koupil nějakej šmejd. Vždy se to jmenuje paprika? Nebo i feferonka ...
S klystýrem dál pokračovat? Začínám, tak jsem měl v plánu dát 40 "denně".

Klystýry tlak příliš neovlivní, to dělá spíše nerovnováha draslíku vůči sodíku. Ve zdravé stravě je přebytek draslíku a nemáte sodík, je třeba v celeru, nebo celerové šťávě, ale nejednodušší je prostě přidávat do jídla himalájskou sůl a mělo by to fungovat normálně. Pokud se týká pálivé papriky, tak vyhovuje jakákoliv, kterou snesete, ono se to musí trochu trénovat, protože pokud jste ji nikdy nepoužíval, tak nějaká super pálivá bude na vás asi silná káva, kupte si prostě obyčejné feferonky a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 5:19 pm 
Offline

Registrován: sob pro 18, 2010 9:06 pm
Příspěvky: 4
dík za radu. Himalajskou sůl jsem začal jíst před týdnem. Jaký množství denně je jestle ok? Celer jim denně,asi půlku odstavnenou. Opět,jaký množství a stačí šťáva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
VáclavT píše:
dík za radu. Himalajskou sůl jsem začal jíst před týdnem. Jaký množství denně je jestle ok? Celer jim denně,asi půlku odstavnenou. Opět,jaký množství a stačí šťáva?

Tak na gramy to zvážené nemám, ale prostě slušně solit, krátkodobě i hodně solit. U celeru stačí ta šťáva a minimum je patrně tak 0,25-0,3 litru, třeba v kombinaci s nějakou další šťávou, ale vhodnější bude samotná, třeba i 0,5 litru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 3:07 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Mám dve otázky ohľadom zvyšovania krvného tlaku :
1. zvyšuje krvný tlak aj špaldová káva ?
2. zvyšuje krvný tlak aj nepražená káva ?

Mám nízky krvný tlak, neviem prečo (a pritom pravidelne športujem). Treba mi ho zvýšiť. Víno je na to dosť drahé... dať Euro za necelé dva deci vína denne...ďakujem, neprosím. Preto sa pýtam na tú kávu... jedna šálka denne by mala stačiť.
Inak, v strave mám viac sodíku ako draslíku - aspoň si to myslím (ale draslík mám už objednaný). Solím himalájskou soľou. Veď nízky tlak nemusí znamenať nutne nedostatok sodíka.
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Mám dve otázky ohľadom zvyšovania krvného tlaku :
1. zvyšuje krvný tlak aj špaldová káva ?
2. zvyšuje krvný tlak aj nepražená káva ?

Mám nízky krvný tlak, neviem prečo (a pritom pravidelne športujem). Treba mi ho zvýšiť. Víno je na to dosť drahé... dať Euro za necelé dva deci vína denne...ďakujem, neprosím. Preto sa pýtam na tú kávu... jedna šálka denne by mala stačiť.
Inak, v strave mám viac sodíku ako draslíku - aspoň si to myslím (ale draslík mám už objednaný). Solím himalájskou soľou. Veď nízky tlak nemusí znamenať nutne nedostatok sodíka.
Ďakujem za odpoveď.

Ani s jedním nemám zkušenosti, čili to netuším. Co ho zvyšuje celkem spolehlivě, je pálivá paprika, tak ji prubněte. Víno také není špatné a určitě to nemusí znamenat pouze nedostatek sodíku, ovšem je to dost pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 8:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak na gramy to zvážené nemám, ale prostě slušně solit, krátkodobě i hodně solit. U celeru stačí ta šťáva a minimum je patrně tak 0,25-0,3 litru, třeba v kombinaci s nějakou další šťávou, ale vhodnější bude samotná, třeba i 0,5 litru.
Velký celer mě dá 300ml, ale zajímá mě, jestli to při velkém deficitu sodíku brát denně? Do ovocných šťáv se to asi míchat nedá takže jaký odstup, když chci ovocnou, ale i celer? Kolik je solit hodně převedeno na solanku z HS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Velký celer mě dá 300ml, ale zajímá mě, jestli to při velkém deficitu sodíku brát denně? Do ovocných šťáv se to asi míchat nedá takže jaký odstup, když chci ovocnou, ale i celer? Kolik je solit hodně převedeno na solanku z HS?

Celerovou šťávu můžete klidně pít denně v tom problém není a od ovoce to chce držet odstup, tak alespoň dvě hodiny. Hodně solit, to se blbě popisuje, no prostě tak, aby vám to připadalo až zbytečně slané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 5:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Celerovou šťávu můžete klidně pít denně v tom problém není a od ovoce to chce držet odstup, tak alespoň dvě hodiny. Hodně solit, to se blbě popisuje, no prostě tak, aby vám to připadalo až zbytečně slané.
Rozestup chápu, ale mě právě ty 2h moc nepasují do krámu protože bych musel pořád kramovat s odšťavňovačem a jsem rád, že to stíhám 1x/den. Tu solanku mám ráno 2 čajové lžičky, tak to zkusím zařadit i večer, ale když to beru s lugolem a hořčíkem, tak je to celkem pěkný santus \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Rozestup chápu, ale mě právě ty 2h moc nepasují do krámu protože bych musel pořád kramovat s odšťavňovačem a jsem rád, že to stíhám 1x/den. Tu solanku mám ráno 2 čajové lžičky, tak to zkusím zařadit i večer, ale když to beru s lugolem a hořčíkem, tak je to celkem pěkný santus \":shock:\"

Určitě jsou horší věci, tato kombinace sice není vyhlášenou gurmánskou specialitou, ale rozhodně se vypít dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak na gramy to zvážené nemám, ale prostě slušně solit, krátkodobě i hodně solit. U celeru stačí ta šťáva a minimum je patrně tak 0,25-0,3 litru, třeba v kombinaci s nějakou další šťávou, ale vhodnější bude samotná, třeba i 0,5 litru.

Vybádal jsem, že obsah použitelného sodíku je zhruba následující:

Celer bulvový........100mg sodíku ve 100g
Celer řapíkatý.......140mg sodíku ve 100g
Himalájská sůl......382g sodíku v 1000g

Podle nejrůznějších zdrojů je denní spotřeba sodíku minimálně 0,5g, průměrně kolem 2-3g a při silné námaze/pocení až 10g. S mým brutal deficitem jsem si zkusil himalájské soli dát 12g do 2dcl pohárku, rozpustit a kopnout. Mělo by to v tom být 4,5g sodíku. Super zabijácký drink - šanka hadra \"8)\" Zajímá mě, jestli se to dá praktikovat delší dobu anebo je to už přílišná šleha na žaludek/ledviny atd. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Vybádal jsem, že obsah použitelného sodíku je zhruba následující:

Celer bulvový........100mg sodíku ve 100g
Celer řapíkatý.......140mg sodíku ve 100g
Himalájská sůl......382g sodíku v 1000g

Podle nejrůznějších zdrojů je denní spotřeba sodíku minimálně 0,5g, průměrně kolem 2-3g a při silné námaze/pocení až 10g. S mým brutal deficitem jsem si zkusil himalájské soli dát 12g do 2dcl pohárku, rozpustit a kopnout. Mělo by to v tom být 4,5g sodíku. Super zabijácký drink - šanka hadra \"8)\" Zajímá mě, jestli se to dá praktikovat delší dobu anebo je to už přílišná šleha na žaludek/ledviny atd. ?

No, ideální postup to asi nebude, ale pokud se po tom nepokadíte, tak to tělo patrně snese, ovšem stejně bych to raději rozložil do celého dne, než to tam nasmažit takto natvrdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 1:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Měl bych dotaz pane Jardo. Sodík mám v normě a draslík deficit 86%, proto ho potřebuji dorovnat. Mám od vás chlorid draselný, ale už i po postupném popíjení 1g v litrovém roztoku klidně již po polovině tohoto roztoku začnu pociťovat slabost, malátnost, pocity na omdlení. Asi budete souhlasit, že při uvedeném deficitu a dávkování se nemůže jednat o předávkování draslíkem. Můj běžný tlak se pohybuje okolo 90/60, což by vysvětlovalo ty moje pocity po podávání draslíku. Ten deficit je vážně velký, potřebuju ho dorovnat, tudíž musím ten tlak nějak pořešit, protože neustále bojovat s mdlobami není nic moc. Dobře působí mletá lékořice, ale ta se nedá brát pořád. Doporučujete pálivé papriky atd. Kromě toho, že jsem je nikdy nemusel, tak vyjma některých jiných pozitivních účinků ale dráždí játra a to je další věc, kterou si nemůžu dovolit, protože na nich je potřeba ještě hodně pracovat. Proto bych moc prosil o radu, zda existuje něco dalšího (alkohol a kávu zrovna nemyslím), čím ten tlak okamžitě při potížích řešit (jako to dělám s lékořicí), abych se z toho bludného kruhu vyhrabal. Jak sám říkáte, draslík je potřeba na spoustu věcí, netvoří se bez něj HCL atd. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Měl bych dotaz pane Jardo. Sodík mám v normě a draslík deficit 86%, proto ho potřebuji dorovnat. Mám od vás chlorid draselný, ale už i po postupném popíjení 1g v litrovém roztoku klidně již po polovině tohoto roztoku začnu pociťovat slabost, malátnost, pocity na omdlení. Asi budete souhlasit, že při uvedeném deficitu a dávkování se nemůže jednat o předávkování draslíkem. Můj běžný tlak se pohybuje okolo 90/60, což by vysvětlovalo ty moje pocity po podávání draslíku. Ten deficit je vážně velký, potřebuju ho dorovnat, tudíž musím ten tlak nějak pořešit, protože neustále bojovat s mdlobami není nic moc. Dobře působí mletá lékořice, ale ta se nedá brát pořád. Doporučujete pálivé papriky atd. Kromě toho, že jsem je nikdy nemusel, tak vyjma některých jiných pozitivních účinků ale dráždí játra a to je další věc, kterou si nemůžu dovolit, protože na nich je potřeba ještě hodně pracovat. Proto bych moc prosil o radu, zda existuje něco dalšího (alkohol a kávu zrovna nemyslím), čím ten tlak okamžitě při potížích řešit (jako to dělám s lékořicí), abych se z toho bludného kruhu vyhrabal. Jak sám říkáte, draslík je potřeba na spoustu věcí, netvoří se bez něj HCL atd. Díky za odpověď.

Tak zde mě již nic dalšího momentálně nenapadá, ale možná by bylo řešení v pití bramborovo celerové šťávy, což má draslíku hodně, je to přírodní a teoreticky by se tlak mohl držet, nicméně stejně bych šel do těch paprik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 11:08 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Mám dlouhodobě problémy s nízkým krevním tlakem. Teda já ho neměřil ale příznaky sedí dokonale.
lehké závratě,poruchy koncentrace, nadměrná spavost, svalová slabost, únava, studené končetiny, pocení. Motání hlavy při rychlém zvednutí. A už sem mi asi 6x v životě stalo že sem začal vidět do červena až fialova a ono se to spraví během 2 minut. Naštěstí vím že v takové situaci je nutné lehnout na zem a zvednou nohy. A například když si dám trochu alkoholu třeba i naprostý minimum tak úplně cejtím jak mě to leze do hlavy zezadu do mozku a spíš tu malátnost zhorší. A nejvíc pomáhá pohyb. Třeba chůze pár km.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz