Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
venna píše:
Dobrý den Crohna mám 12 let, posledních 5 let jsem byl na BIO léčbě a nakonec ve studii kde jsem dochazel 1x za měsíc na injekci. Vypadalo to moc dobře. Nebral jsem vůbec žádné léky. Do toho jsem začal před třemi lety sportovat a jíst zdravě shodil jsem 30 kg ze 116 kg až na 86 kg. Cca před dvěma měsíci se po dlouhé době objevil průjem a krev. Nechtěl jsem to hned řešit s lékařem a začal hledat na netu co je nového. Narazil jsem na SCD dietu, kterou jsem okamžitě nasadil. Vypadalo to po týdnu nadějně, průjem umizel a bylo mi zase dobře. To bohužel trvalo jen dva dny kdy jsem musel navštívit obvodního lékaře s pásovým oparem. Nikdy jsem nevěděl jak toto onemocnění může bolet. Lékař nasadil antivirotika a lízal jsem se z toho cca 14 dnů. Samozřejmě se Crohn parádně rozjel a nepomáhala už ani SCD dieta, kterou jsem stále a přesně podle návodu poctivě držel. Dneska je to 64 dnů na SCD 10 a víc stolic za den s krví dalších 15 kg dole, aktuální váha 71 kg. Dneska jsem měl plánovanou kontrolu na gastru v UL. Samozčejmě jsem dopadl tak, že mi ukončili studii, hospitalizovali a mám 2 kapačky, antibiotika a kortikoidy. Chtěl jsem se zeptat co dál? Rád bych pokračoval s SCD dietou, ale zde v nemocnici to nepůjde hned první den do mě navíc k těm kapačkám narvali k večeři 2 nutridrinky. A mám obavu, že zůstanu na lécích, samozřejmě už se doktorka ptala jak snáším Imuran. Až mě propustí mám začít opět dietu od začátku? Léky třeba postupně vysadit? Moc děkuji za případné rady. Bašek Václav

Ono to není pouze o tom jakou držíte dietu, ale jak držíte tu kterou dietu. Většina lidí si z kvalitní diety vybere pár věcí a zpravidla ty nejhorší a to pak jedí, což je pochopitelně blbě. V akutních fázích-relapsu se jede pouze na vývarech, což jste asi nedělal a to byla podle mě zásadní chyba. Poškozené střevo je propustné, do krve se dostává ve větším množství bordel a toxiny, což rozjelo ten kožní problém-také zánět a do toho nějaké ty prášky od MUDrců a je vymalováno. Asi by bylo rozumné si to vše důkladně nastudovat a relativně obezřetně z toho všeho vyskočit, protože delší doba na kortikoidech je docela sebevražda, to vám zničí v těle kde co a oni to jinak řešit nedovedou. Klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné, to se dopisováním řešit nedá, to je tak na dvě hodiny telefonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 12:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Kamarádce brali kvůli crohnovy kus tenkého i tlustého střeva. Říkal jste, že je to velký problém. V čem je přesně ten problém? Říká, že je zdravá, že jí už nic není, samozřejmě stravu změnila, ale cítí se prý dobře.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 8:20 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
krasnagadgetka píše:
Kamarádce brali kvůli crohnovy kus tenkého i tlustého střeva. Říkal jste, že je to velký problém. V čem je přesně ten problém? Říká, že je zdravá, že jí už nic není, samozřejmě stravu změnila, ale cítí se prý dobře.
Děkuji.

Nechat si odstranit kus střeva je zbytečné mrzačení, které často končí umělým vývodem a trvalou invaliditou. Přitom Crohnova choroba je snadno vyléčitelná, stačí obyčejná transplantace střevní mikroflóry (fekální transplantace), ze zahraničních zdrojů lze vše kolem této úspěšné léčby snadno nastudovat a pak podstoupit domácí fekální transplantaci, nebo někde na soukromé klinice (to je ovšem drahá varinata).


Přílohy:
Fecal-Transplant-Title-Header.jpg
Fecal-Transplant-Title-Header.jpg [ 94.82 KiB | Zobrazeno 17540 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 8:46 am 
Offline

Registrován: úte srp 05, 2014 10:08 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, také mám crohnovu chorobu v tenkém střevě. Zpočátku jsem bral pentázu a helicid a když mi chtěli nasadit kortkykoidy, rozhodl jsem se pro vlastní léčbu. Zkoušel jsem Wobenzym,bosvélii,vilcacoru,tiby krystalky,chlorelu,spirulinu,změnil pastu na zuby,vyhodil mikrovlnku, samozřejmě živou stravu, můj zdravotní stav se zlepšil natolik, že jsem si už myslel, že jsem vyhrál.I přes to se mi stále crohn vracel. Pak jsem si načetl hladovku pro zdraví od DR. Partikové a začal jsem hladovku postupně od jedndenní praktikovat. Poslední fáze byla 24 dní za pomoci urinoterapie. Po poslední hladovce mi doktorka řekla, že to hraničí se zázrakem. Střevo mám jako kdybych nikdy crohna neměl a to mi jej už chtěli operovat, zmizely ledvinové kameny,

Naposledy upravil Ashar dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 6416
1567358340


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ashar":2bzl6geh]Dobrý den, také mám crohnovu chorobu v tenkém střevě. Zpočátku jsem bral pentázu a helicid a když mi chtěli nasadit kortkykoidy, rozhodl jsem se pro vlastní léčbu. Zkoušel jsem Wobenzym,bosvélii,vilcacoru,tiby krystalky,chlorelu,spirulinu,změnil pastu na zuby,vyhodil mikrovlnku, samozřejmě živou stravu, můj zdravotní stav se zlepšil natolik, že jsem si už myslel, že jsem vyhrál.I přes to se mi stále crohn vracel. Pak jsem si načetl hladovku pro zdraví od DR. Parikové a začal jsem hladovku postupně od jedndenní praktikovat. Poslední fáze byla 24 dní za pomoci urinoterapie. Po poslední hladovce mi doktorka řekla, že to hraničí se zázrakem. Střevo mám jako kdybych nikdy crohna neměl a to mi jej už chtěli operovat, zmizely ledvinové kameny,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 7:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
[quote="Ashar":39v1xfso]Dobrý den, také mám crohnovu chorobu v tenkém střevě. Zpočátku jsem bral pentázu a helicid a když mi chtěli nasadit kortkykoidy, rozhodl jsem se pro vlastní léčbu. Zkoušel jsem Wobenzym,bosvélii,vilcacoru,tiby krystalky,chlorelu,spirulinu,změnil pastu na zuby,vyhodil mikrovlnku, samozřejmě živou stravu, můj zdravotní stav se zlepšil natolik, že jsem si už myslel, že jsem vyhrál.I přes to se mi stále crohn vracel. Pak jsem si načetl hladovku pro zdraví od DR. Parikové a začal jsem hladovku postupně od jedndenní praktikovat. Poslední fáze byla 24 dní za pomoci urinoterapie. Po poslední hladovce mi doktorka řekla, že to hraničí se zázrakem. Střevo mám jako kdybych nikdy crohna neměl a to mi jej už chtěli operovat, zmizely ledvinové kameny,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2019 12:25 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Detection of Taenia saginata infection mimicking Crohn's disease using video capsule endoscopy
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5889248/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2020 2:33 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
[quote="Ashar":2uh553vc]Dobrý den, také mám crohnovu chorobu v tenkém střevě. Zpočátku jsem bral pentázu a helicid a když mi chtěli nasadit kortkykoidy, rozhodl jsem se pro vlastní léčbu. Zkoušel jsem Wobenzym,bosvélii,vilcacoru,tiby krystalky,chlorelu,spirulinu,změnil pastu na zuby,vyhodil mikrovlnku, samozřejmě živou stravu, můj zdravotní stav se zlepšil natolik, že jsem si už myslel, že jsem vyhrál.I přes to se mi stále crohn vracel. Pak jsem si načetl hladovku pro zdraví od DR. Partikové a začal jsem hladovku postupně od jedndenní praktikovat. Poslední fáze byla 24 dní za pomoci urinoterapie. Po poslední hladovce mi doktorka řekla, že to hraničí se zázrakem. Střevo mám jako kdybych nikdy crohna neměl a to mi jej už chtěli operovat, zmizely ledvinové kameny,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2020 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Menma21 píše:
tak to gratulujem, je to už sice dávnejšie ale obdivujem tu pevnu vôlu vydržat 24 dni, ja som vydržal 7 a aj to som mal dosť a potom som už nedokázal vydržat ani den bez jedla ako keby som si vyčerpal tu moju odolnosť, tiež by som chcel skúsiť aspon 21 dni v buducnosti.. je to moj osobný ciel v tomto.. jednak by som chcel skúsiť pocitit tú duchovnu otvorenosť pri tej hladovke a celkovo viac sa tomu venovať a zaroven vyriešit problémy lenže pri nadobličkách oslabených neviem či je to dobre.. či to kvoli tomu nemam taký problém vydržat.. Neviem či tu ešte chodíš, ale ako si sa cítil povedzme po týždni-dvoch ? Unavený ? Alebo si mal viac energie ako predtým? A čo teplota tela? Ruky a Nohy si nemal studene ? Prípade ako si nabiehal znova na stravu po hladovke ?

Memma, uzemňuješ sa ? ... Robíš Derivačný kúpeľ ? Ak nie, zaraď tieto dve veci a pravdepodobne budeš veľmi milo prekvapený...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2020 10:28 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Moja známa (30 ročná) má crohnovu chorobu. Stravu začala v týchto dňoch riešiť podľa literatúry, ktorá sa zaoberá crohnovou chorobou. Začala sa aj uzemňovať a robiť derivačný kúpeľ, zatiaľ asi 4 dni.
Mám však otázku... Môže si 30 ročná žena s crohnovou chorobou spraviť SANKHAPRAKSALANU ? Osobne som názoru že áno, pretože 10g himalájskej soli na 1L vody, to nie je nič dráždivé.... Ale zas na druhej strane keby jej to náhodou spustilo aj žlč (ktorá by sa logicky zriedila v tej slanej vode ktorá by z nej šla von konečníkom), tak neviem ako by na to reagovalo jej črevo....
POZNÁTE NIEKOHO, KTO MÁ CROHNA A ROBIL/ROBIEVA SI SANKHAPRAKSALANU ?
Nemusí ísť nutne o 6L slanej vody, postačili by 3L (lepšie ako nič)....
Alebo kašľať v tomto prípade na Sanhkapraksalanu a len pokračovať v derivačnom kúpeli a v uzemňovaní (obe procedúry robí zatiaľ len 4 dni), a sankhapraksalanu zaradiť až o 3, 6, 12 mesiacov ?.....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2020 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Ahojte.
Moja známa (30 ročná) má crohnovu chorobu. Stravu začala v týchto dňoch riešiť podľa literatúry, ktorá sa zaoberá crohnovou chorobou. Začala sa aj uzemňovať a robiť derivačný kúpeľ, zatiaľ asi 4 dni.
Mám však otázku... Môže si 30 ročná žena s crohnovou chorobou spraviť SANKHAPRAKSALANU ? Osobne som názoru že áno, pretože 10g himalájskej soli na 1L vody, to nie je nič dráždivé.... Ale zas na druhej strane keby jej to náhodou spustilo aj žlč (ktorá by sa logicky zriedila v tej slanej vode ktorá by z nej šla von konečníkom), tak neviem ako by na to reagovalo jej črevo....
POZNÁTE NIEKOHO, KTO MÁ CROHNA A ROBIL/ROBIEVA SI SANKHAPRAKSALANU ?
Nemusí ísť nutne o 6L slanej vody, postačili by 3L (lepšie ako nič)....
Alebo kašľať v tomto prípade na Sanhkapraksalanu a len pokračovať v derivačnom kúpeli a v uzemňovaní (obe procedúry robí zatiaľ len 4 dni), a sankhapraksalanu zaradiť až o 3, 6, 12 mesiacov ?.....

To je otázkou kde problém přesně má protože tato diagnóza je značně široká, ale pokud je to na nejběžnějším místě, tedy konec tenkého střeva, neměl by být problém. Každopádně řešit tento stav lze do určité míry i úpravou bakteriálního složení ve střevě případně pomocí klystýrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2021 11:32 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Dobrý den. Kamarádka (23 let) má čerstvě diagnostikovanou crohnovu chorobu...prý zánět žaludku i střeva. Přišli ji na to v nemocnici, když bo operaci ucha začala zvracet. Jsou to už dva týdny a zvracení bohužel trvá, i několikrát denně. Aby v sobě jídlo udržela, musí si pichat helicid. Jaká je prosím přírodní cesta jak se zbavit zvracení??

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2021 11:32 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Dobrý den. Kamarádka (23 let) má čerstvě diagnostikovanou crohnovu chorobu...prý zánět žaludku i střeva. Přišli ji na to v nemocnici, když bo operaci ucha začala zvracet. Jsou to už dva týdny a zvracení bohužel trvá, i několikrát denně. Aby v sobě jídlo udržela, musí si pichat helicid. Jaká je prosím přírodní cesta jak se zbavit zvracení??

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2021 12:23 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
valenta.klara píše:
Dobrý den. Kamarádka (23 let) má čerstvě diagnostikovanou crohnovu chorobu...prý zánět žaludku i střeva. Přišli ji na to v nemocnici, když bo operaci ucha začala zvracet. Jsou to už dva týdny a zvracení bohužel trvá, i několikrát denně. Aby v sobě jídlo udržela, musí si pichat helicid. Jaká je prosím přírodní cesta jak se zbavit zvracení??

Děkuji.

Je zajímavé, že Crohnova choroba jako onemocnění existuje pouze u lidí, u kočky domácí se v případě zvracení odčervuje a zkouší dávkování, dokud vhodný lék dostatečně nezabere a nevyjde mrtvá tasemnice, čehož jsem byl svědkem. Na zahradě volně lovící kočku domácí používám jako studijní materiál, pokud od myší chytne červivost, která zaměstná (daným směrem strhne) imunitu, tak okamžitě propukají mikroskopické oportunní infekce, a pak si dokážu představit i Helicid na Helicobactera pylori. Lidská medicína tohle uměla řešit ještě v 19. a začátkem 20. století. Léky k dispozici jsou, ale do ČR se díky zkorumpovanému SZÚ nedováží, tam myslí než na to, jak si neoprávněně a přednostně šlehnout vakcínu.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=93944&sid=f15fbfe21f393b2773ebe7bf2970eaf9&sid=f15fbfe21f393b2773ebe7bf2970eaf9#p93944

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2021 2:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Dobrý den. Kamarádka (23 let) má čerstvě diagnostikovanou crohnovu chorobu...prý zánět žaludku i střeva. Přišli ji na to v nemocnici, když bo operaci ucha začala zvracet. Jsou to už dva týdny a zvracení bohužel trvá, i několikrát denně. Aby v sobě jídlo udržela, musí si pichat helicid. Jaká je prosím přírodní cesta jak se zbavit zvracení??

Děkuji.

Patrně bylo spouštěčem to vystresování z operace tedy v prvním kroku bych určitě nasadil cokoliv co zklidní nervy ideálně přírodního charakteru. Z lékárny můžete vyzkoušet Novopasit, Mučenku pletní, Guajacuran máte to seřazené od nejslabšího, nebo schizandra čínská, rozchodnice růžová, L-theanin a konopí CBD, klidně i celá tato kombinace, tam je již efekt jako u benzodiazepinů. Dávkou bych moc nešetřil prostě ideálně mozek dostat do stavu kdy ji nerozhodí ani když jí bude hořet barák. Toto bych vyzkoušel tak 14 dní s tím že bych nasadil velké množství enzymů třeba wobenzym alespoň jednu tabletu na 6 kg váhy a den a po jídle hořké byliny třeba pelyněk, puškvorec, zeměžluč, hercampuri na zlepšení toku žluče a tvorby HCl. Ty hořké byliny neužívat déle než 21 dní v kuse většinou jsou po delší době toxické. Patrně by mohlo zafungovat i malé množství kvalitního piva nebo vína po jídle stačí jeden hlt. Z léků volně dostupných Kinedryl na kinetózu a podobně působí i kandovaný zázvor oboje je neškodné a pokud nepomůže neublíží.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz