Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
LennyP píše:
Tak rodiče mě pořád kontrolují, jak jsem v koupelně nebo na záchodě dýl jak 15 minut a ke všemu zamčená, tak hned chtějí vědět, zda jsem náhodou nezkolabovala nebo se mi nepřitížilo. Mají o mě od diagnostikování nemoci hrozný strach a to mi je 24 let. Hned taky kontrolují, co jsem si kde koupila, pokud to nestihnu rychle schovat.. Odstěhovat se teď bohužel nemohu, nemám finanční zdroje, protože jsem musela kvůli nemoci pustit práci.

Tak jsem vyzkoušela klystýr, ale moc tekutiny sem nezvládla, po půl litru na víckrát mi začalo bolet místo operace, tak jsem to utla a budu pokračovat zítra, ale splasklo mi břicho a střeva se cítí taková prázdnější. Takže z toho mám dobrý pocit.

No a HCl se bojím dost, ale třeba po novém roce najdu odvahu, že bych do toho zapojila svoji kamarádku chemičku, pokud se mi ty krvinky na testu nezlepší po vit. C. Já se experimentování s HCl nebo lugolem zatím vyhýbám, na lugola se přítel zeptal přes moje svolení jedné známé - lékárnice a ta mi vzkázala, že nemám vymýšlet kraviny, že bych si mohla ublížit a od té doby mě taky hlídají, co zas vymyslím.

Tak snad už chápete, proč vše musím dělat tajně, ignorovat moje okolí nejde totiž úplně, protože bych neměla pak kde bydlet a z čeho žít \":-)\"

To máte opravdu těžké, ale asi to tak musí být. Za sebe mohu prohlásit, že mě vadí jakákoliv kontrola mé osoby a zásadně si zametám před vlastním prahem, tedy ctím to, že každý je strůjcem svého štěstí a nikdo se mu to toho nemá hrabat. Klystýry jsou výborná věc a pokud to nebudete přehánět, tak si tím prakticky nelze ublížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 11:24 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
LennyP píše:
Stále neumím čelit divným dotazům a urážkám ze strany rodinných příslušníků, se kterými bydlím... Uznávají totiž jen všeobecně uznávanou medicínu a její "léčebné" metody.

Ahoj Lenny,
nejsi v tom sama. Málokdo z nás, kdo se zajímá o alternativní léčení, nebo jen jinou stravu, má oporu v rodině. Ani tehdy, když budeš "hlava rodiny" a dokážeš, že ti alternativa pomohla z nevyléčitelné nemoci zpět k normálu.
Nedůvěřivé pohledy rodičů nahradí názory dospělých dětí a zase budeš za blba, v lepším případě za podivína. \":?\" \":lol:\"
Všeobecně je pohodlnější věřit oficiální medicíně. Platíme si ji (musíme), ale hlavně nám víceméně pomáhala celá léta, tak jsme si zvykli. \":wink:\"
Možná je to Tvoje důležitá životní zkouška. Totiž, jestli dokážeš prosadit svoji vůli a osobnost proti vůli rodičů a vysvětlit jim, že nastal čas, kdy o někderých věcech rozhodneš sama.
Celkově na všechno by určitě pomohla energetická cvičení s čakrami.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 5:11 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den do fóra!

Máte někdo, prosím, zkušenosti s Aloe Vera (a popř. Colostra) a léčením Crohnovy choroby???
Situace je pomerne naléhavá, děkuji!!!

Máte zkušenosti s AV od LR??:
http://www.lr-czech.com/aloe-vera-gel/c-3179/

Je to dost drahé, asi pyramidový prodej, co účinnost??

Moc děkuji!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 5:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
http://www.livestrong.com/article/18734 ... s-disease/

Zkusenosti s timto bohuzel, (nebo vlastne diky Bohu!) nemam a musim to zaklepat, protoze na me leze taky celkem dost vselijakych neprijemnych pitomin, \":mrgreen:\" tak sorry!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 1:51 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Crohnova choroba má sice projevy ve střevě ale je to nemoc imunity!!! Tedy nikoli nějakého orgánu ale organismu jakožto celku. Prodělal jsem něco obdobného, dalo by se říci jakési zhoubné bujení naruby, kdy imunitní systém z neznámých příčin začal napadat a nemilosrdně likvidovat své vlastní orgány v těle. (Játra, ledviny, plíce, kůži, sliznice, oči.... zkrátka všechno). Stejně jako u Croh choroby nikdo neví co to spouští a jaký je na to lék. U mě to lékařská věda řešila potlačením imunity. Rozhodnutí to bylo logicky zcela správné, leč naprosto chybné, protože následné záněty, zápal plic atd. mě málem zabily. Vyřešil jsem to nápadem mnohem jednodušším, který vyslovil už kdosi jiný přede mnou "mám-li umřít, at raději umřu hlady". Během 6-ti týdenního nekompromisního půstu intenzivně pracoval mozek a začal přicházet na věci zcela neuvěřitelné. Např. s naprostou jistotou jsem věděl, že navzdory všem odborným a vědecky ověřeným prognozám zůstanu naživu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 7:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
pecador píše:
Crohnova choroba má sice projevy ve střevě ale je to nemoc imunity!!! Tedy nikoli nějakého orgánu ale organismu jakožto celku. Prodělal jsem něco obdobného, dalo by se říci jakési zhoubné bujení naruby, kdy imunitní systém z neznámých příčin začal napadat a nemilosrdně likvidovat své vlastní orgány v těle. (Játra, ledviny, plíce, kůži, sliznice, oči.... zkrátka všechno). Stejně jako u Croh choroby nikdo neví co to spouští a jaký je na to lék. U mě to lékařská věda řešila potlačením imunity. Rozhodnutí to bylo logicky zcela správné, leč naprosto chybné, protože následné záněty, zápal plic atd. mě málem zabily. Vyřešil jsem to nápadem mnohem jednodušším, který vyslovil už kdosi jiný přede mnou "mám-li umřít, at raději umřu hlady". Během 6-ti týdenního nekompromisního půstu intenzivně pracoval mozek a začal přicházet na věci zcela neuvěřitelné. Např. s naprostou jistotou jsem věděl, že navzdory všem odborným a vědecky ověřeným prognozám zůstanu naživu.

Pecadore,
jsi tu jeden z mala, kdo pise, ze si vylecil nejakou blbou nemoc takto relativne rychle a jasne definovanym postupem. Takze aspon ja bych byl rad, kdybys sem napsal o sve lecbe podrobneji. Co ti bylo? Jaky jsi delal pust (nekompromisni by naznacoval jen vodu, ale 42 dni vypada trochu na Breussovku)? Kolik meris a kolik jsi vazil na zacatku a kolik na konci pustu? Delal jsi pri tom klystyry? Chodil jsi pri tom aspon ze zacatku do prace? Dal jsi rovnou tech 6 tydnu, nebo jsi zacal kratsimi pusty? Delal jsi to podle nejakeho navodu nebo jen podle sebe? Jak jsi to zvladal? Jakou jsi delal navratovku? A cokoliv dalsiho k tve lecbe. Predem dik, Pavel
PS pokud se ti o tom z nejakeho duvodu psat nechce, tak me dotazy ignoruj.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 8:06 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Děkuji moc za odezvu!!!

Slyšel jsem také o kokosovém oleji a bakterii mycobacterium avium paratuberculosis, kterou by kokosáč měl spolehlivě likvidovat...

Spoléhám se celkem i na tu AV.
Děkuji!
Pěkný den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte srp 05, 2014 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte srp 05, 2014 10:08 pm
Příspěvky: 5
Ahoj Jardo! Mám Crohna v tenkém střevě. Beru Pentázu a Helicid a chci se toho nadobro zbavit. Vyzkoušel jsem Wobenzim, Chlorelu, Bosvelii, Tibi krystalky a taky se snažím o zdravé stravování. Jím jen vlastní zeleninu, maso jen kuřecí a ryby a víno mi pomáhá, tak si jej také dopřeji. četl jsem o Infuzní terapii vitaminem C a zaujalo mne tvé video:Instruktážní video-Liposomy. Myslíš si,že by to mohlo vyřešit nadobro mé problémy? Dík Jarek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř srp 06, 2014 1:13 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
pv33 píše:
Pecadore,
jsi tu jeden z mala, kdo pise, ze si vylecil nejakou blbou nemoc takto relativne rychle a jasne definovanym postupem. Takze aspon ja bych byl rad, kdybys sem napsal o sve lecbe podrobneji. Co ti bylo? Jaky jsi delal pust (nekompromisni by naznacoval jen vodu, ale 42 dni vypada trochu na Breussovku)? Kolik meris a kolik jsi vazil na zacatku a kolik na konci pustu? Delal jsi pri tom klystyry? Chodil jsi pri tom aspon ze zacatku do prace? Dal jsi rovnou tech 6 tydnu, nebo jsi zacal kratsimi pusty? Delal jsi to podle nejakeho navodu nebo jen podle sebe? Jak jsi to zvladal? Jakou jsi delal navratovku? A cokoliv dalsiho k tve lecbe. Predem dik, Pavel
PS pokud se ti o tom z nejakeho duvodu psat nechce, tak me dotazy ignoruj.

Asi Tě zklamu pv33, nic z toho, co dnes dokonale propracovaná půstová metoda doporučuje, jsem nedělal. Byl jsem na nemocničním lůžku, povětšinou neschopný jakéhokoli pohybu. Tedy žádná příprava, žádné klystýry... a dnes už ani nevím, jestli jsem vůbec pil (z těch kapaček jsem byl zavodněný dost) Po umělém potlačení imunity jsem dostal zápal jako hrom a přesto že mě napojili na kyslík, tak saturace (okysličení) bývala často mimo rozsah měřícího přístroje. Dále vysoké horečky z rozpadajících se tkání a všichni kolem si mysleli, že z nich blouzním. Nikoli, moje mysl pracovala dobře a já chtěl jen sdělit věci, na které člověk obklopen materiálním světem nikdy přijít nemůže. A co se týká návratovky - tak to jsem ani nevěděl, že něco takového existuje. U mě když 41. den byla dcera, tak jsem dostal nesmírnou chuť na slepičí polévku. Poprosil jsem, že tu polévku nechci z nějakého mraženého chcípáka z obchodu, ale ze slepice, kterou má babička na zahrádce. Dcera zavolala manželce, že by se pro ní zastavila a spolu by pro tu slepici k babičce dojeli. Říkejme tomu třeba zvláštní shoda náhod když dostala odpověď: "Já u babičky byla včera, přivezla jsem si od ní slepici a právě jsem jí uvařila. Vývar dám do termosky, pojeď si pro něj". Podávali mi ho lžičkou a já cítil, jak s každou kapkou do mě vchází nesmírné množství energie.

Nechci nikomu vnucovat svojí víru, že člověk má složku nejen tělesnou ale i duševní, a že půst je tím nejúčinnějším lékem jak na tělo, tak i na duši. Jen je ho třeba držet poctivě a meditovat při tom, resp. uvádět duši do jakési harmonie s tělem, jak říkají myslitelé.

Už můj dědeček, veterám I. světové, říkával, že hlad je nejlepší lékař a mamince huboval, když v době nemoci se do mě snažila něco nacpat. Vojáci na frontě se zraněním břicha většinou nepřežili, pokud měli střeva plná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř srp 06, 2014 3:42 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Co takhle vyléčit Crohnovu chorobu takto pomocí transplantace střevní mikroflóry?

NÁVOD NA DOMÁCÍ TRANSPLANTACI STŘEVNÍ MIKROFLÓRY

Je nutno zakoupit COLONCLEAN- výplachová sada pro domácí hydrocolon, ke kterému během kompletace nepřiděláme napouštěcí vak s hadičkou, přiděláme pouze vypouštěcí 3 litrový vak, který v případě zákroku bude současně současně sloužit i jako napouštěcí.

Pacient, tedy příjemce střevní mikroflóry, podstoupí nejprve důkladný výplach střev, minimálně 4 klystýry po sobě.
Dárce si lehne na lůžko umístěné minimálně 40 cm na podlahou, je mu do konečníku zaveden modrý tubus a injekční stříkačkou napuštěn zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Do vypouštěcího 3 litrového vaku (v tomto případě i napouštěcího) dáme 2 litry vody o teplotě 40 stupňů celsia a napojíme na tlustou hadici spojenou s tubusem zavedeným do rekta dárce. Vak poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby voda samospádem natekla do dárcova střeva. Dárce podrží tekutinu minimálně 5 minut ve střevě, poté sáček dáme na podlahu pod tělo dárce, takže fekálie z něj samospádem vytečou. V případě, že voda ve vaku, která vytekla ze střev dárce, obsahuje málo fekálií, znovu vak zvedneme na pár minut na tělo dárce a celý obsah mu napustím zpět do střeva.. Opět počkáme několik minut a pak opět vak položíme na zem a necháme do něj znovu vytéct obsah dárcových střev. Vyloučení fekálií též podpoříme jemnou masáží dárcova břicha (z pravé strany doleva). Postup lze opakovat tolikrát, dokud není obsah sáčku dostatečně zahuštěný fekáliemi.

Jakmile je vak naplněn dostatečně hustými fekáliemi, necháme ho ležet na zemi a vyjmeme z dárcova konečníku modrý tubus. Nyní na lůžko umístíme pacienta (příjemce) a modrý tubus a a injekční stříkačkou napustíme zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Vak s dárcovými fekáliemi poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby jeho obsah samospádem natekl do příjemcova střeva. Po napuštění vyjmeme tubus z příjemcova konečníku, přičemž příjemce by měl zaujmout polohu, ve které udrží transplantovanou střevní mikroflóru co nejdéle ve svém střevě. Je též velmi vhodné, pokud mění polohu a několikrát si lehne na pravý bok, aby se transplantované fekálie dostaly do celého tlustého střeva, včetně vzestupné části. Ideální je, pokud příjemce udrží transplantát aspoň 15 minut.


Přílohy:
DARMMANAGEMENTSYSTEM - Coloclean.jpg
DARMMANAGEMENTSYSTEM - Coloclean.jpg [ 28.81 KiB | Zobrazeno 20795 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2014 7:05 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
pecador píše:
Asi Tě zklamu pv33, nic z toho, co dnes dokonale propracovaná půstová metoda doporučuje, jsem nedělal. Byl jsem na nemocničním lůžku, povětšinou neschopný jakéhokoli pohybu. Tedy žádná příprava, žádné klystýry... a dnes už ani nevím, jestli jsem vůbec pil (z těch kapaček jsem byl zavodněný dost) Po umělém potlačení imunity jsem dostal zápal jako hrom a přesto že mě napojili na kyslík, tak saturace (okysličení) bývala často mimo rozsah měřícího přístroje. Dále vysoké horečky z rozpadajících se tkání a všichni kolem si mysleli, že z nich blouzním. Nikoli, moje mysl pracovala dobře a já chtěl jen sdělit věci, na které člověk obklopen materiálním světem nikdy přijít nemůže. A co se týká návratovky - tak to jsem ani nevěděl, že něco takového existuje. U mě když 41. den byla dcera, tak jsem dostal nesmírnou chuť na slepičí polévku. Poprosil jsem, že tu polévku nechci z nějakého mraženého chcípáka z obchodu, ale ze slepice, kterou má babička na zahrádce. Dcera zavolala manželce, že by se pro ní zastavila a spolu by pro tu slepici k babičce dojeli. Říkejme tomu třeba zvláštní shoda náhod když dostala odpověď: "Já u babičky byla včera, přivezla jsem si od ní slepici a právě jsem jí uvařila. Vývar dám do termosky, pojeď si pro něj". Podávali mi ho lžičkou a já cítil, jak s každou kapkou do mě vchází nesmírné množství energie.

Nechci nikomu vnucovat svojí víru, že člověk má složku nejen tělesnou ale i duševní, a že půst je tím nejúčinnějším lékem jak na tělo, tak i na duši. Jen je ho třeba držet poctivě a meditovat při tom, resp. uvádět duši do jakési harmonie s tělem, jak říkají myslitelé.

Už můj dědeček, veterám I. světové, říkával, že hlad je nejlepší lékař a mamince huboval, když v době nemoci se do mě snažila něco nacpat. Vojáci na frontě se zraněním břicha většinou nepřežili, pokud měli střeva plná.

Diky, zklamal bys me jen kdybys neodpovedel. Ale trochu jsi me prekvapil \":D\" . Co se tyka toho dusevniho, vic lidi vcetne Pavla Machy (pust.cz) pise, ze nedelaji pust jen pro fyzicke zdravi, ale predevsim pro dusevni rust. Tedy to co jsi absolvoval bylo neco trochu jinyho nez normalni pust, protoze jsi dostaval vyzivu, ale mas pravdu, ze to melo hodne spolecneho. A predevsim to pomohlo. Jen zajimavost na podobne tema. Sledoval jsem starsi pani po tezke mrtvici, prvni doktor ve Stresovicke nemocnici odmital pripustit i jen moznost, ze by vydrzela do rana. Vydrzela a byla par tydnu na kapackach a na kysliku, saturaci mela rovnez mizernou. Zajimavost byla, ze mimo kapacek s vyzivou mela neustale druhou kapacku s 10% roztokem siranu horecnateho. Nasledky ma porad, ale z toho nejhorsiho ji dostali.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den do fóra!

Máte někdo, prosím, zkušenosti s Aloe Vera (a popř. Colostra) a léčením Crohnovy choroby???
Situace je pomerne naléhavá, děkuji!!!

Máte zkušenosti s AV od LR??:
http://www.lr-czech.com/aloe-vera-gel/c-3179/

Je to dost drahé, asi pyramidový prodej, co účinnost??

Moc děkuji!!

Tak cena asi nic moc, určitě bych ji zkoušel sehnat z levnějšího zdroje. Osobně se domnívám, že zase o takový zázrak nepůjde, tam slušně funguje kolagen, křemík a kyselina hyaluronová, přičemž je nutné silně tlumit zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Děkuji moc za odezvu!!!

Slyšel jsem také o kokosovém oleji a bakterii mycobacterium avium paratuberculosis, kterou by kokosáč měl spolehlivě likvidovat...

Spoléhám se celkem i na tu AV.
Děkuji!
Pěkný den!

Ten kokosák bude podle všeho lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ashar píše:
Ahoj Jardo! Mám Crohna v tenkém střevě. Beru Pentázu a Helicid a chci se toho nadobro zbavit. Vyzkoušel jsem Wobenzim, Chlorelu, Bosvelii, Tibi krystalky a taky se snažím o zdravé stravování. Jím jen vlastní zeleninu, maso jen kuřecí a ryby a víno mi pomáhá, tak si jej také dopřeji. četl jsem o Infuzní terapii vitaminem C a zaujalo mne tvé video:Instruktážní video-Liposomy. Myslíš si,že by to mohlo vyřešit nadobro mé problémy? Dík Jarek!

To je otázka, problém reaguje velice silně na stres a pokud je trvalý stres, není prakticky možné se ho zbavit. Jinak céčko samozřejmě možnosti léčby asi dost zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Asi Tě zklamu pv33, nic z toho, co dnes dokonale propracovaná půstová metoda doporučuje, jsem nedělal. Byl jsem na nemocničním lůžku, povětšinou neschopný jakéhokoli pohybu. Tedy žádná příprava, žádné klystýry... a dnes už ani nevím, jestli jsem vůbec pil (z těch kapaček jsem byl zavodněný dost) Po umělém potlačení imunity jsem dostal zápal jako hrom a přesto že mě napojili na kyslík, tak saturace (okysličení) bývala často mimo rozsah měřícího přístroje. Dále vysoké horečky z rozpadajících se tkání a všichni kolem si mysleli, že z nich blouzním. Nikoli, moje mysl pracovala dobře a já chtěl jen sdělit věci, na které člověk obklopen materiálním světem nikdy přijít nemůže. A co se týká návratovky - tak to jsem ani nevěděl, že něco takového existuje. U mě když 41. den byla dcera, tak jsem dostal nesmírnou chuť na slepičí polévku. Poprosil jsem, že tu polévku nechci z nějakého mraženého chcípáka z obchodu, ale ze slepice, kterou má babička na zahrádce. Dcera zavolala manželce, že by se pro ní zastavila a spolu by pro tu slepici k babičce dojeli. Říkejme tomu třeba zvláštní shoda náhod když dostala odpověď: "Já u babičky byla včera, přivezla jsem si od ní slepici a právě jsem jí uvařila. Vývar dám do termosky, pojeď si pro něj". Podávali mi ho lžičkou a já cítil, jak s každou kapkou do mě vchází nesmírné množství energie.

Nechci nikomu vnucovat svojí víru, že člověk má složku nejen tělesnou ale i duševní, a že půst je tím nejúčinnějším lékem jak na tělo, tak i na duši. Jen je ho třeba držet poctivě a meditovat při tom, resp. uvádět duši do jakési harmonie s tělem, jak říkají myslitelé.

Už můj dědeček, veterám I. světové, říkával, že hlad je nejlepší lékař a mamince huboval, když v době nemoci se do mě snažila něco nacpat. Vojáci na frontě se zraněním břicha většinou nepřežili, pokud měli střeva plná.

Hodně netradiční pojetí půstu i když takto podobně si představuji že hladovění probíhalo u našich dávných předků.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz