Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 7:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Tak som zmenila aj urológa, absolvovala kopu vyšetrení vrátane urodynamiky, žiaden zápal nepotvrdili, žiadne potvory nenašli a diagnóza je hyperaktívny mechúr. Urológia čestne priznala, že nemá tušenia čo to spôsobuje, teda príčina neznáma. Jediné čo vedia, je zmierňovať následok a to iba chémiou. Teda vyzerá to tak, že doživotne by som mala chrúmať tabletky, predpísali mi to údajne najlepšie, čo momentálne majú a to je Vesicare. Nechce sa mi s tým zmieriť. Musí existovať aj iný spôsob, ako doživotná chémia. Nechápem, ako je možné, že doslova z večera do rána sa mozog rozhodol, že bude vysielať nervový vzruch skôr, ako sa naplní kapacita mechúra. Je vôbec možné niečo spraviť alternatívou na reparovanie nervovegetatívneho systému?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak som zmenila aj urológa, absolvovala kopu vyšetrení vrátane urodynamiky, žiaden zápal nepotvrdili, žiadne potvory nenašli a diagnóza je hyperaktívny mechúr. Urológia čestne priznala, že nemá tušenia čo to spôsobuje, teda príčina neznáma. Jediné čo vedia, je zmierňovať následok a to iba chémiou. Teda vyzerá to tak, že doživotne by som mala chrúmať tabletky, predpísali mi to údajne najlepšie, čo momentálne majú a to je Vesicare. Nechce sa mi s tým zmieriť. Musí existovať aj iný spôsob, ako doživotná chémia. Nechápem, ako je možné, že doslova z večera do rána sa mozog rozhodol, že bude vysielať nervový vzruch skôr, ako sa naplní kapacita mechúra. Je vôbec možné niečo spraviť alternatívou na reparovanie nervovegetatívneho systému?

Pokud tam není objektivní příčina a vše je v hlavě, tak je dobré trénovat spouštění močení, čímž se nastaví v mozku původní parametry. Dělá se to tak, že při močení proud moči vždy přerušíte a znovu spustíte, což se dá i několikrát za jedno močení, Takto se dá vrátit původní funkce do normálu, přičemž bych doporučoval cvičit pravidelně jelení cvik, který jsem zde již také popisoval, čímž se upravuje tonus pánevního dna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 2:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Rychlejší jsme zjistili je místo škrabání-okrájení meloun.kůry (pokud krájíte zručně, je jen o málo větší odpad než u škrabání...).

Důležitá VYCHYTÁVKA je ale nejdřív kůru nakrájet na cca 2cm pruhy, a ty ještě na cca 3-4cm obdélníčky...to se pak šikovným(ostřejším) malým nožíkem dá v rychlejším čase(než to zdlouhavě škrabat) zbavit tvrdé kůry(pokud možno CO NEJTENČÍ řez pod slupkou....).

Další finta spočívá v naučení se buď nožíkem obkružovat obdélníček(lépší než se snažit jedním vrzem ukrojit kůru najednou...), nebo specielní cvik-kývavým pohybem proti/po směru hodinových ručiček POSTUPNĚ a velmi rychle ukrojit tenounkou kůru z nakrájených obdélníčků.... \":idea:\"

Nožík by neměl být ani moc tupý ani moc ostrý(možnost pořezání...!)-tak jen pro zručné....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Rychlejší jsme zjistili je místo škrabání-okrájení meloun.kůry (pokud krájíte zručně, je jen o málo větší odpad než u škrabání...).

Důležitá VYCHYTÁVKA je ale nejdřív kůru nakrájet na cca 2cm pruhy, a ty ještě na cca 3-4cm obdélníčky...to se pak šikovným(ostřejším) malým nožíkem dá v rychlejším čase(než to zdlouhavě škrabat) zbavit tvrdé kůry(pokud možno CO NEJTENČÍ řez pod slupkou....).

Další finta spočívá v naučení se buď nožíkem obkružovat obdélníček(lépší než se snažit jedním vrzem ukrojit kůru najednou...), nebo specielní cvik-kývavým pohybem proti/po směru hodinových ručiček POSTUPNĚ a velmi rychle ukrojit tenounkou kůru z nakrájených obdélníčků.... \":idea:\"

Nožík by neměl být ani moc tupý ani moc ostrý(možnost pořezání...!)-tak jen pro zručné....

Pokud je člověk šikovný, tak nakrájí tu slupku na cca 2-3 cm široké pruhy a jedním tahem seřízne tu tvrdou kůrku, pak se to krásně žene celé do odšťvňovače.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 1:03 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Čo singnalizuje tuk v moči?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 5:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Čo singnalizuje tuk v moči?
Ďakujem

Nechápu dotaz, jde o ketolátky, nebo čistý tuk?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 4:54 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Nechápu dotaz, jde o ketolátky, nebo čistý tuk?

Nie, čistý tuk, vizuálne, no v relatívne malom množstve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Nie, čistý tuk, vizuálne, no v relatívne malom množstve.

Jak to vypadá, celé se mě to nějak nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Jak to vypadá, celé se mě to nějak nezdá.

Ani mne. Ketolátky sú vždy negatívne a toto, sa vizuálne ponáša na tuk.
Jednoducho mastný moč, no nie nejako extrémne.
Už som objednaný zase na rozne vyšetrenia, tak uvidím čo tam zase zistia, no v tom moči mi nikdy nič nenájdu.
Toto som si nikdy predtým nevšimol.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Ani mne. Ketolátky sú vždy negatívne a toto, sa vizuálne ponáša na tuk.
Jednoducho mastný moč, no nie nejako extrémne.
Už som objednaný zase na rozne vyšetrenia, tak uvidím čo tam zase zistia, no v tom moči mi nikdy nič nenájdu.
Toto som si nikdy predtým nevšimol.

To opravdu není běžné a uvidíte, co vám vlastně řeknou, možná se pletete a bude to úplně něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 8:58 am 
Dobrý den. Z močovodu mi vyjmuli kámen a na rozborech zjistili, že jde o tzv. smíšený typ kamene. Doktor řekl, že tento druh kamene se moc nevyskytuje, proto se toho o něm moc neví. Nebyl schopen mi říct, čeho se mám vyvarovat, aby se mi znovu v těle nevytvořil. Mohl byste mi objasnit, z čeho smíšený kámen vzniká a jak zabránit, aby se mi znovu vrátil? Díky za odpověd.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 10:02 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
lev píše:
Dobrý den. Z močovodu mi vyjmuli kámen a na rozborech zjistili, že jde o tzv. smíšený typ kamene. Doktor řekl, že tento druh kamene se moc nevyskytuje, proto se toho o něm moc neví. Nebyl schopen mi říct, čeho se mám vyvarovat, aby se mi znovu v těle nevytvořil. Mohl byste mi objasnit, z čeho smíšený kámen vzniká a jak zabránit, aby se mi znovu vrátil? Díky za odpověd.

Myslim ze jeden cas kdyz sem dlabal na prevenci sem mel problem krom jineho i prave s mocovymi kameny, anebo piskem. Prokazano nemam, ale mam tuseni. Podle mne neni lepsi prevence nez optimalizace metabolismu:

0) Nepretezovat se psychicky i fyzicky dokud se telo neznormalizuje! Eliminovat stresy vsech prevlecenych podob.
1) presne dodrzovat telesne cirkadialni rytmy, nastudovat co to znamena, hlavni je chodit spat se slepicema a rano vstavat ve stejnou dobu.
2) rano do 10 min od vstani, ranni sprcha, nejdriv tepla a pak studena, hlavni je zchladit krk. Vse podle pocitu a neprochladit cele telo do nachlazeni. Me staci napr. cca 1 min studenou.
3) nastudovat si a pit odvar z nate boruvky lesni, cca 2 lzice na pul litru, varit pod poklickou cca 10 min, tak aby se z toho uvolnily trisloviny, caj cyklovat s odvarem z zaludu, ci duboveho listi a kury. Nastudovat vsechno z vice zdroju o lecebnych ucincich a uziti dubu, borovice, boruvek (plodu i mlade nate), kombuchoveho caje, bezu cerneho (kvety, listy, plod), vlastni produkce je vlastni produkce.
4) jist normalne, pestre do polosyta a polopita, telo si samo rekne co chce kdyz chce, staci 3x denne. Nepit zbytecne vic nez si telo rekne.
5) chodit na prochazky rano pred praci a po praci do prirody, obcas se v ni i umazat, vykoupat, chodit bos.
6) seberealizovat se v necem.

To by pro zacatek stacilo. Za par tydnu az mesicu podle duslednosti by se to melo znormalizovat.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Z močovodu mi vyjmuli kámen a na rozborech zjistili, že jde o tzv. smíšený typ kamene. Doktor řekl, že tento druh kamene se moc nevyskytuje, proto se toho o něm moc neví. Nebyl schopen mi říct, čeho se mám vyvarovat, aby se mi znovu v těle nevytvořil. Mohl byste mi objasnit, z čeho smíšený kámen vzniká a jak zabránit, aby se mi znovu vrátil? Díky za odpověd.

To jste musela naráz splnit podmínky vzniku jednotlivých druhů kamenů, tedy jste mela vysokou kyselinu močovou, nedostatek hořčíku a mnoho šťavelanů, případně i další vrozené dispozice. Podle složení se můžeme nejčastěji setkat s těmito typy močových kamenů:
kalciové, nejčastěji ve formě kalciumoxalátu;
urátové, složené z kyseliny močové;
struvitové z fosforečnanu hořečnatoamonného, které vznikají v terénu infekce;
cystinové, jsou vzácné a vznikají u vrozených poruch látkové výměny.
Zabránit se tomu tedy dá většinou celkem snasdno tak, že ani jednu z těch podmínek nesplníte a to jde zajistit celkem jednoduše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 12:17 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, pročetla jsem si celé téma. Už delší dobu mám problémy s oslabením (záněty) močových cest, ledvin, častým močením. Z toho, jak je to zde popisováno, bude pravděpodobně příčinou příliš velká zásaditost, jelikož pH moči mám vždy spíše kolem 7-8. Nicméně moc tomu nerozumím. Myslela jsem, že hlavní příčinou všech nemocí je kyselé prostředí a zásadité prostředí je vhodné pro prevenci ochoření. Vždyť se i všude uvádí, že mnohé zánětlivé procesy jako artritida apod.jsou důsledkem kyselého prostředí. Zde však platí opak - zásadité prostředí záněty vyvolává.Tak jsem z toho docela zmatená. Jak mám tedy tento problém řešit dlouhodobě? Vím, že krátkodobě nasadit brusinky atd.,ale jak dlouhodobě na syrové stravě docílit správného prostředí? Zařadit více ořechů a semínek? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 7:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Inka píše:
Dobrý den, pročetla jsem si celé téma. Už delší dobu mám problémy s oslabením (záněty) močových cest, ledvin, častým močením. Z toho, jak je to zde popisováno, bude pravděpodobně příčinou příliš velká zásaditost, jelikož pH moči mám vždy spíše kolem 7-8. Nicméně moc tomu nerozumím. Myslela jsem, že hlavní příčinou všech nemocí je kyselé prostředí a zásadité prostředí je vhodné pro prevenci ochoření. Vždyť se i všude uvádí, že mnohé zánětlivé procesy jako artritida apod.jsou důsledkem kyselého prostředí. Zde však platí opak - zásadité prostředí záněty vyvolává.Tak jsem z toho docela zmatená. Jak mám tedy tento problém řešit dlouhodobě? Vím, že krátkodobě nasadit brusinky atd.,ale jak dlouhodobě na syrové stravě docílit správného prostředí? Zařadit více ořechů a semínek? Děkuji moc.

Brusinky pomáhajú, iba ak je v močových cestách infekcia. Infekciu musí potvrdiť laboratóŕium, presnejšie o aký druh potvory sa jedná. Podľa toho, aká bude identifikovaná, treba nasadiť niektorú z rastlín s antibiotickým účinkom napr. Lichřeřišnici. Brusinky sú ale dobré aj na prevenciu, lebo okysľujú moč, aby k potencionálnemu zápalu spôsobovaného rôznymi kokmi, prípadne baktériami a pod. neprišlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz