Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 12:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
O vikendu jsem prochladla a zrejme mam zanet mocoveho mechyre(paleni a rezani pri moceni). Uvitala bych nejakou radu,jak to lecit.Mam to poprve. Premyslim o sestave MMS oralne,koupel+cibule jako obklad+chanca piedra na piti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 6:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pane Jardo, jaký máte názor na rozbíjení ledvinových kamenů pomocí ultrazvukových vln? Četla jsem, že to může poškozovat ledviny a že není dobré rozbíjet kámen, protože se z něj pak dostane do těla řada bakterií?

Oboje je pravda, a nechápu proč si ho nerozpustíte pomalu sama, jde to naprosto stejně jak jste si ho vytvořila, akorát to není tak rychlé jako operace, ale zase se tím rozhodně nic nedá zkazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
O vikendu jsem prochladla a zrejme mam zanet mocoveho mechyre(paleni a rezani pri moceni). Uvitala bych nejakou radu,jak to lecit.Mam to poprve. Premyslim o sestave MMS oralne,koupel+cibule jako obklad+chanca piedra na piti.

Chce to řádně prolévat urologickým čajem a dejte si brusinkový džus, což jsem zde již někde popisoval. To MMS, bych zpočátku neviděl jako ideální, protože to může zvýšit potíže vzhledem k vysokému vyplavování škodlivin z těla. Ostatní můžete vyzkoušet, ale já s tím zkušenosti nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:05 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Pri koupeli jsem rozjimala a jelikoz pisou,ze pricina je mikrobialni a ja se o vikendu "koupala" v kontaminovane vode - spluti pomerne bahnite reky- a jelikoz jsem kolikrat prochladla nebetycne vice,tak si myslim,ze pricinou je infekce.Coz by MMS mohlo rychle zlikvidovat.Nasadila jsem Klaru 6x6 a uvidim co to se mnou udela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Pri koupeli jsem rozjimala a jelikoz pisou,ze pricina je mikrobialni a ja se o vikendu "koupala" v kontaminovane vode - spluti pomerne bahnite reky- a jelikoz jsem kolikrat prochladla nebetycne vice,tak si myslim,ze pricinou je infekce.Coz by MMS mohlo rychle zlikvidovat.Nasadila jsem Klaru 6x6 a uvidim co to se mnou udela.

Tak takto asi ano, ale to prolévání urologickým čajem rozhodně nezanedbávejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 12:24 pm 
Jarda píše:
Oboje je pravda, a nechápu proč si ho nerozpustíte pomalu sama, jde to naprosto stejně jak jste si ho vytvořila, akorát to není tak rychlé jako operace, ale zase se tím rozhodně nic nedá zkazit.

Já se o to snažím už čtyři měsíce, ale nějak se to nedaří. Jinak ten kámen by měl být velký tak do jednoho cm. A co třeba laserem? Má laser taky nějaké negativní účinky třeba na ledviny?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 5:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Já se o to snažím už čtyři měsíce, ale nějak se to nedaří. Jinak ten kámen by měl být velký tak do jednoho cm. A co třeba laserem? Má laser taky nějaké negativní účinky třeba na ledviny?

To nedovedu posoudit, já se domnívám, že pokud vás to nijak netrápí, tak nevidím důvod do sebe nechat cvičně šťourat, což se lékařům vyloženě líbí. Prostě tomu dejte potřebný čas a ono se to povede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Bolest,rezanie, pichanie, usadeniny v moči, to všetko zmizlo a mám po probléme, brusnice zabrali, myslel som si dodnes.
Celý den číra moč a zrazu biela substancia(opat vizuálne ako ako ejakulát) a potom nič.
Už som z toho "na nervy". Nechápem dlho nič a teraz zrazu opat.
Je možné, že to bol nejaký zvyšok čo sa uvolnil?
Ďakujem
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Bolest,rezanie, pichanie, usadeniny v moči, to všetko zmizlo a mám po probléme, brusnice zabrali, myslel som si dodnes.
Celý den číra moč a zrazu biela substancia(opat vizuálne ako ako ejakulát) a potom nič.
Už som z toho "na nervy". Nechápem dlho nič a teraz zrazu opat.
Je možné, že to bol nejaký zvyšok čo sa uvolnil?
Ďakujem
Ďakujem

Pokud nejsou bolestivé příznaky, tak se velice špatně odhaduje o co kráčí. Patrně nejjednodušší cesta je uvedený bílkovinný shluk odchytit a nechat laboratorně zjistit o co jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 8:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jardo, vy pijete denne úctyhodné litre tekutín. Zaujímalo by ma v tejto súvislosti ako často chodíte močiť a aký objem vymočíte na jedenkrát. Prepáčte, že sa takto priamo pýtam, ale stále nemám vyriešený svoj problém. Od apríla. keď som si robila mikčný denník a objem mechúra bol tak cca 210ml každú trochu viac ako hodinku, sa v tejto dobe zmenšil a už je iba 100-110ml. Urobila som minule pokus a skúsila vypiť tie predpísané 3 litre a dopadla som ako s močoprakšalánou - po 1,5 litri som nemohla odísť z wecka a to doslova \":shock:\" . Budúci týždeń mám termín na urodynamike, som zvedavá, či tam niečo zistia, alebo to bude zase jedno z ďalších zbytočných vyšetrení. Vôbec netuším, čo mi tam budú robiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 11:02 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Citace:
Léčba hyperaktivního měchýře je většinou farmakologická. Sami však můžete ke zlepšení obtíží přispět změnou životního stylu. Důležitý je zejména vydatný a pravidelný příjem tekutin. Za 24 hodin by se mělo vypít kolem tří litrů tekutin, samozřejmě v závislosti na venkovní teplotě i na míře fyzické námahy. Další užitečnou věcí je vědomé oddalování močení při prvním signálu na močení. Dá se tak zvýšit kapacita močového měchýře. Pokud pijete nadměrně kávu, je vhodné ji omezit, lépe nadobro odstranit ze svého repertoáru.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Od známého co měl LEDVINOVOU KOLIKU,PÍSEK V MOČÁKU ATD...a nechce dělat nějaké očistné kůry, spoléhá jen na to co koupí v lékárně...tak ten mi řekl že mu pomohly hodně kapky s názvem Rowatinex které jsou výtažky rostlinného původu pokud jsem to správně pochopil(nejde o reklamu ale o pochopení proč a jak něco funguje...):

Docela by mne zajímalo na jakém principu ty kapky fungujou... \":?:\"

Bližší info o Rowatinex:
http://www.lekynainternetu.cz/p/rowatinex-kapky-10-ml/

(..není vhodný pro pacienty s těžkými a opakovanými kolikami, anurií a při těžkých a recidivujících infekcích močových cest...)

Charakteristika:
Rowatinex je [b:2d8kr1gk][u:2d8kr1gk]směs terpenů, která zvyšuje vylučování moče, zmírňuje křeče močových cest a umožňuje rozpad, rozpouštění a vyplavování ledvinových a močových kamenů.[/u:2d8kr1gk][/b:2d8kr1gk] Je účinná při akutních i chronických zánětech močových cest a překrvením ledvin přispívá ke zvýšenému vylučování moči.
Urolithiáza, nefrolithiáza, renální onemocnění spolu s příznaky, které je doprovázejí.
ROWATINEX podporuje rozpad, rozpouštění a vyplavování ledvinových a močových kamenů a [u:2d8kr1gk]preventivně působí proti tvorbě kamenů nových[/u:2d8kr1gk] \":?:\" . Má [u:2d8kr1gk]spasmolytický účinek, zvýšeným prokrvením[/u:2d8kr1gk] stimuluje funkci ledvin a zvyšuje diurézu. Působí proti zánětům močových cest, [u:2d8kr1gk]má protektivní účinek na koloidy v moči a zvyšuje obsah glukuronidů v moči[/u:2d8kr1gk].

Složení - účinné látky:
Terpeny, Pinenum (+ ß), Camphenum, Cineolum, Phenchonum, Borneolum, Anetholum

Použití: Ledvinové kameny, Močové cesty, Močové kameny, Záněty močových cest

PS:

TERPENY:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
be0e8012e0cdcf851025f18c6e836405


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Jardo, vy pijete denne úctyhodné litre tekutín. Zaujímalo by ma v tejto súvislosti ako často chodíte močiť a aký objem vymočíte na jedenkrát. Prepáčte, že sa takto priamo pýtam, ale stále nemám vyriešený svoj problém. Od apríla. keď som si robila mikčný denník a objem mechúra bol tak cca 210ml každú trochu viac ako hodinku, sa v tejto dobe zmenšil a už je iba 100-110ml. Urobila som minule pokus a skúsila vypiť tie predpísané 3 litre a dopadla som ako s močoprakšalánou - po 1,5 litri som nemohla odísť z wecka a to doslova \":shock:\" . Budúci týždeń mám termín na urodynamike, som zvedavá, či tam niečo zistia, alebo to bude zase jedno z ďalších zbytočných vyšetrení. Vôbec netuším, čo mi tam budú robiť.

Opravdu minimální množství tekutin, které denně piji je 3 litry a minimální dávka na jedno vymočení je 0,3 litru, většinou 0,5 litru a pokud se snažím tak 0,7 litru. Ovšem je potřeba počítat, že ani toto není ideál a dle mého názoru se dá zadržet ještě mnohem více, dokonce ten zadržený objem stoupá s množstvím vypité tekutiny, protože klesá kyselost moče a měchýř je tedy kyselinami méně drážděn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Citace:
Léčba hyperaktivního měchýře je většinou farmakologická. Sami však můžete ke zlepšení obtíží přispět změnou životního stylu. Důležitý je zejména vydatný a pravidelný příjem tekutin. Za 24 hodin by se mělo vypít kolem tří litrů tekutin, samozřejmě v závislosti na venkovní teplotě i na míře fyzické námahy. Další užitečnou věcí je vědomé oddalování močení při prvním signálu na močení. Dá se tak zvýšit kapacita močového měchýře. Pokud pijete nadměrně kávu, je vhodné ji omezit, lépe nadobro odstranit ze svého repertoáru.

Zadržovat močení bych zrovna nedoporučoval, nebo určitě ne násilně a na farmaka bych se vyprdnul, je třeba řešit kyseliny. Pít jak velbloud u oázy je opravdu nutné a kafe nelze brát jako pití, ale jako diuretikum. To se počítá do pitného režimu jako mínus celý objem a to tak, že dvakrát, tedy při vypití 0,2 litru kávy odečtete 0,4 litru tekutin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":t4c1a8m7]Od známého co měl LEDVINOVOU KOLIKU,PÍSEK V MOČÁKU ATD...a nechce dělat nějaké očistné kůry, spoléhá jen na to co koupí v lékárně...tak ten mi řekl že mu pomohly hodně kapky s názvem Rowatinex které jsou výtažky rostlinného původu pokud jsem to správně pochopil(nejde o reklamu ale o pochopení proč a jak něco funguje...):

Docela by mne zajímalo na jakém principu ty kapky fungujou... \":?:\"

Bližší info o Rowatinex:
http://www.lekynainternetu.cz/p/rowatinex-kapky-10-ml/

(..není vhodný pro pacienty s těžkými a opakovanými kolikami, anurií a při těžkých a recidivujících infekcích močových cest...)

Charakteristika:
Rowatinex je [b:t4c1a8m7][u:t4c1a8m7]směs terpenů, která zvyšuje vylučování moče, zmírňuje křeče močových cest a umožňuje rozpad, rozpouštění a vyplavování ledvinových a močových kamenů.[/u:t4c1a8m7][/b:t4c1a8m7] Je účinná při akutních i chronických zánětech močových cest a překrvením ledvin přispívá ke zvýšenému vylučování moči.
Urolithiáza, nefrolithiáza, renální onemocnění spolu s příznaky, které je doprovázejí.
ROWATINEX podporuje rozpad, rozpouštění a vyplavování ledvinových a močových kamenů a [u:t4c1a8m7]preventivně působí proti tvorbě kamenů nových[/u:t4c1a8m7] \":?:\" . Má [u:t4c1a8m7]spasmolytický účinek, zvýšeným prokrvením[/u:t4c1a8m7] stimuluje funkci ledvin a zvyšuje diurézu. Působí proti zánětům močových cest, [u:t4c1a8m7]má protektivní účinek na koloidy v moči a zvyšuje obsah glukuronidů v moči[/u:t4c1a8m7].

Složení - účinné látky:
Terpeny, Pinenum (+ ß), Camphenum, Cineolum, Phenchonum, Borneolum, Anetholum

Použití: Ledvinové kameny, Močové cesty, Močové kameny, Záněty močových cest

PS:

TERPENY:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
5042f39fd356fc1e06467e6c777a0895


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz